За шофирането и болките в кръста...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от Jordana » 18 Май 2021, 19:20

Искам да ви кажа на всички които лекуват подобни невропатии с щанги и движение , момчета това не се лекува с такива методи . Раздвижването и натоварването води единствено до повишаване на кръвообращението в лумбалната област и притъпяване на възпаления нерв . Ако имате прищипан нерв някъде по прешлените може да отпусне но нищо повече . По принцип е благоприятно при леки случаи , също заздравяване на мускулатурата но това не лекува хронични случаи които продължават месеци и години . Аз цял живот вдигам железа , преди като по млад щанги сега последните 20 години с тия климатици сигурно хиляди тонове железа постоянно ежедневно . Това не оправя , това само води до по лошо . Коланите първоначално са много приятно нещо и облекчават но моя съвет е никога не слагайте колан колкото и да боли . Сложиш ли колана кръста става като гумен и мускулатурата отслабва за месеци . После ще ходите с тоя пъпърдашкия колан до края на живота си .
Последна промяна Jordana на 19 Май 2021, 18:40, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1713
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от ivoaudi » 18 Май 2021, 20:59

Моджо написа:Кажи калните бани в Марикостиново, че то и ракия има хубава там . Да не стане грешка.


Аз бях страдал много яко с един обикновен тендинит, който прерасна в епикондилит и тука ме бяха лекували разни светила с всевъзможни технологии. Някакви shock-wawe, инфрачервени лъчения, течен азот, овързваха ме с някви кабели, датчици, компютри ми пускаха импулси, всевъзможни масажи и ко ли не беше. Тогавашния кине на Олимпик Марсилия поради разни причини ми бе добър познат и в неговия кабинет той самия също не испя да стори нищо, освен че спря болката да прогресира. Час при него бе 75е, а ме излекува точно Марикостиново със....2лв сеанса :D
Аз обожавам да си говоря с хората и често разпитвах дядовците, повечето с болки точно в кръста. Ходил съм по всички възможни бани из Бг без изключение и съм сондирал мнения, включително на медици. Според мен, МЯСТОТО за кръст е точно там и си имам и други причини да го твърдя, ама става мн философско. Да добавя все пак, че ако има “механична” повреда, смятам е ясно че никоя кал няма да помогне.
Не държа непременно да съм прав, само изказвам мнение.
Иначе Джордана е мн мн прав за коланите, ма пак трябва да се философства.
Супер ценни мнения из цялата тема, наистина. Ако си наднормен обаче, преди всичко останало помисли над това.
Последна промяна ivoaudi на 18 Май 2021, 21:21, променена общо 1 път
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от slatanic » 18 Май 2021, 21:20

За колана е както при щангите така и при проблемите с кръста.
Ако има проблеми или с цел предпазване се слага неминуемо преди натоварване и се маха веднага след това.
Не използването му може да доведе де проблемите споменати в тази тема.
Прекаленото му ползване прави кръста нежен.
Та всичко е в дозата както каза колегата, но именно затова споменах в първото си мнение,че трябва да се внимава със съветите щото сакатлъци лесно стават.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от bum_bum » 19 Май 2021, 18:25

Във фитнесите забелязвам две масово разпространени тенденции. Това са 99% от трениращите.

Едните вдигат големи тежести, които не са за тях в лоша форма и е въпрос на време да се контузят.

Другите вдигат малки тежести, които обезсмислят до голяма степен времето им във фитнеса.

Понеже се помена конкретна цифра 150кг. Ако си мъж тежащ поне 70-80кг това не е голям тежест за тяга да течем.

За да има смисъл да тренираш трябва добра форма и адекватни тежести.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от EBEEMVACIA » 07 Дек 2021, 17:42

интересна темичка-от месец като хода по 10 км и към средата ме хваща кръст-и аз предполагам,че може да е от спането и се влошава...
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 24.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 525d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от ivan_petkov » 07 Дек 2021, 18:47

Относно кръста било напрежение , захапване , остри болки чак до степен да не мога да си легна и да дишам нормално си реших проблема - коремни преси и планк като не е нужно голямо натоварване (10-15мин отнема тренировката) и да ви кажа от 1 година нямам драми с кръста или захапан нерв ( да чукам на дърво) :mrgreen: . Може през ден-два да го тренирате , както на вас ви е удобно , а за коланите напълно съм съгласен с колегите .

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook