Етажна собственост, скандали и спорове!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от koziak » 03 Апр 2022, 7:41

Смях… егати и решението на проблема с етажната собственост. Отивам в гората , в къща с няколко акра двор.
Има дори още по-добри варинти - купете си някой остров в океана.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от Jordana » 03 Апр 2022, 8:07

alx написа:Най- близката съседна къща е на 100—150 метра… някои съседи познавам, други не…

Този "съсед" познаваш ли го - Matthew Carriker ? Викат му лудия ветеринар , така че моли се да не попаднеш на някой такъв . Нещата винаги могат да се сговнят независимо на колко метра са съседите .
Последна промяна Jordana на 03 Апр 2022, 9:28, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от NGneer4eto » 03 Апр 2022, 8:58

Преди години фирмата под нас имаха един супер раздрънкан климатик-боклук. Една зима започна кошмара - студено време, започва да размразява и започва едно бучене, вибрации в спалнята ми, ама такова, че го усещам в главата си. Минаха една-две безсънни нощи и отидох да им се оплача. Те викат "Ами те евтините климатици нали ги знаете, малко шумничко работят." Викам - то едно да е шумничко, друго е да не може да се спи. Та минаха няколко дни, естествено нищо не направиха. Отидох и ги помолих да спират климатика през нощта, за да може поне да се спи. Обещаха и го изключваха два-три дни и после спряха да го спират(явно забравят). Та прибягнах до спиране на тока на апартамента им от централното табло на ЕВН. Културно - свалям бушончето и след 10 секунди го вдигам. И спях една седмица в тишина, докато не се усетиха, че тока не спира сам и дойдоха да ме молят да не го правя, защото можело да се развали (той си е развален фабрично ама..). Та аз им казах спирайте го сами или поне сложете гумени тампони да не бучи така. Както се очакваше, все едно не съм им казал. И така когато забравят да го спрат, спирам им тока и т.н.
Докато една сутрин гледам навън климатика свален - бил се развалил. На следващия ден бяха монтирали хубав марков климатик с гумените тампони и оттогава спокойствие и се поздравяваме с усмивки и добри чувства. Не са лоши хора, ама като проблемът не им пречи на тях, не се занимават да го решат, защото струва пари и време. Ама като стане вече и техен проблем, се решава сравнително бързо.
Та главният виновник на всички социални проблеми е безхаберието и нежеланието да се поставиш на мястото на другия. Не е лошотията.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от Exclusive89 » 03 Апр 2022, 9:11

NGneer4eto написа:... и като се засели в съседната къща някой баровец, дето идва два пъти в месеца и върже две-три бесни кучета дето стоят предимно гладни и лаят нон-стоп, особено през нощта и иди се оправяй!


Това не е никакъв проблем, ако си в нормална държава разбира се. Звъниш на правилните хора и ''баровеца'' с гладните кучета остава без кучета.
Иначе имам и къща и ап. предпочитам да живея в къща.. макар, че съседите ми не са на 150м, ако беше така още по-хубаво :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от NGneer4eto » 03 Апр 2022, 10:29

Exclusive89 написа:
NGneer4eto написа:... и като се засели в съседната къща някой баровец, дето идва два пъти в месеца и върже две-три бесни кучета дето стоят предимно гладни и лаят нон-стоп, особено през нощта и иди се оправяй!


Това не е никакъв проблем, ако си в нормална държава разбира се. Звъниш на правилните хора и ''баровеца'' с гладните кучета остава без кучета.
Иначе имам и къща и ап. предпочитам да живея в къща.. макар, че съседите ми не са на 150м, ако беше така още по-хубаво :)


То ако бяхме нормална държава и в блоковете щеше да се живее нормално.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от alx » 03 Апр 2022, 15:44

koziak написа:Смях… егати и решението на проблема с етажната собственост. Отивам в гората , в къща с няколко акра двор.
Има дори още по-добри варинти - купете си някой остров в океана.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Острова също е решение :)

И защо да е смях? Вярвай ми- качеството на живота ти е най- важното нещо. Живота в къща настрани от другите е един относително сигурен начин за повишаване на това качество.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook