Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Имотният пазар

Мнение от drago_pavlov » 29 Мар 2024, 7:47

vixx написа:Инженерите в темата вече имат ли конкретни дати на които панелките и къщата ми на село от 1930-та година ще паднат? Питам за да знам да ремонтирам ли или да не барам нищо? Благодаря :bchug:

Къщата ти на село е правена с 80 см стени и ще падне поне 20-30 години след като остне без покрив и я вали всяка зима..
Панелката като почне да тече до първия етаж по фугите и след 10 г няма да има ни една здрава заварка останала... А като се има предвид какви хора обитават повечето панелки и как се събират пари за сериозни ремонти като покрив... Със сигурност ще има паднали скоро.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 29 Мар 2024, 8:09

drago_pavlov написа:Със сигурност ще има паднали скоро.


Тва от 30 години го слушаме. Според мене някоя тухла по ливадите, дет под основите им текат реки, е по-вероятно да падне от тия прословути панелки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от pampo » 29 Мар 2024, 9:59

ivanski_2 написа:Ще перфразирам, "Ще вали ли в София и в Мадрид, да знам дали да си взимам чадър" :mhihi:
Двете са доста различни, правени по различен начин..........

Най-съществената разлика е, че къщата е твоя, парцелът под нея е твой. Реконструкции, укрепвания, санирания, преустройства и всякакви евентуални дейности по нея зависят изцяло от теб. Ако видиш, че нещо се напуква, че покривът протича и тн, ще вземеш незабавни мерки и ще я укрепиш или ремонтираш. Отделно дори да я оставиш да се руши, след време ти или наследниците ти бутат и строят нова, която пак е ваша.
Сега замени горното с панелен блок върху общински парцел, каквито са всички...
Вече давах примери с паднали единични панели в различни панелки из България. При кофти поддръжка каквато и да е сграда е в опасност, а поддръжката на панелните блокове в по-голямата си част е компромисна.

ПП. Блоковете в полите на Витоша с наводнени основи са не по-малко опасни, но това е ясно и едва ли разумен човек би си взел имот в подгизнал блок. За панелките обаче се повтаря мантрата, че са строени "както само едно време се правеше", "няма вече такива строители" и тн подобни фантасмагории :)
Последна промяна pampo на 29 Мар 2024, 12:13, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от carmanf1 » 29 Мар 2024, 11:16

Както казва един приятел строител - ако купуваш нов апартамент първо идвам и влизам в подземните гаражи, изби, мазета и т.н., да видя кво става там :mhihi:
Пък после ще видим, дали изобщо ще гледаме апартамента :mhihi:

Щот е обществена тайна за много нови, големи комплекси, където в подземните части, нон-стоп работят помпи, ей така, за винаги :mhihi:

Един друг пък, има апартамент в една от тия старите кооперации.

Апартамента е страхотен, високи тавани, големи, просторни помещения, 3 хубави тераси, голямо таванско помежещие, голяма изба ...
Ама вика, на тия тука 1 лв. не можеш да им събереш за поддръжка :mhihi:

И вика, в апартамента ми супер, ама като излезна на стълбите ми се плачеше на времето, ся се хиля :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 29 Мар 2024, 11:33

Сега водата ли ви плаши. Как живеят хората във Венеция?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имотният пазар

Мнение от ildivvy » 29 Мар 2024, 11:59

В Пловдив водата излиза още на 3-4 метър. От 6м се вади вече спокойно вода с помпа...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имотният пазар

Мнение от DigitalExile » 29 Мар 2024, 12:25

Високата подпочвена вода е голям проблем и няма спасение, дори да има, то е временно.
Те хората са го казали - Където е текло, пак ще тече :mhihi:

Квартали с имена който съдържат - ливади, долини, вада, дол и тн. да му мислят. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 29 Мар 2024, 12:30

alekangg написа:Сега водата ли ви плаши. Как живеят хората във Венеция?


Ми като цяло във Венеция не живеят много хора, основно туристи са. Местните живеят в Местре, на сухото.

DigitalExile написа:Квартали с имена който съдържат - ливади, долини, вада, дол и тн. да му мислят. :mhihi:


Е то тва че толкова години не се е строяло нищо в тия райони не е без причина.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имотният пазар

Мнение от Leon » 29 Мар 2024, 15:52

+1

DigitalExile написа:Високата подпочвена вода е голям проблем и няма спасение, дори да има, то е временно.
Те хората са го казали - Където е текло, пак ще тече :mhihi:

Квартали с имена който съдържат - ливади, долини, вада, дол и тн. да му мислят. :mhihi:

Всички със спрели помпи в ливадите вече са с над половин метър вода в основите. И да, лично съм го виждал. В част от зона б18 и б19 също има високи води, така че и там трябва да се внимава като купуваш. Пак от опит ;)
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Имотният пазар

Мнение от nxn » 01 Апр 2024, 23:45

DigitalExile написа:Високата подпочвена вода е голям проблем и няма спасение, дори да има, то е временно.
Те хората са го казали - Където е текло, пак ще тече :mhihi:

Квартали с имена който съдържат - ливади, долини, вада, дол и тн. да му мислят. :mhihi:


На долината какъв е проблемът?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имотният пазар

Мнение от alx » 02 Апр 2024, 1:31

nxn написа:
DigitalExile написа:Високата подпочвена вода е голям проблем и няма спасение, дори да има, то е временно.
Те хората са го казали - Където е текло, пак ще тече :mhihi:

Квартали с имена който съдържат - ливади, долини, вада, дол и тн. да му мислят. :mhihi:


На долината какъв е проблемът?


gravity is a bitch :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имотният пазар

Мнение от DigitalExile » 02 Апр 2024, 8:43

nxn написа:
DigitalExile написа:Високата подпочвена вода е голям проблем и няма спасение, дори да има, то е временно.
Те хората са го казали - Където е текло, пак ще тече :mhihi:

Квартали с имена който съдържат - ливади, долини, вада, дол и тн. да му мислят. :mhihi:


На долината какъв е проблемът?


Всичко е във вода от вътрешната страна на околовръстното, имам познати там. Мазетата са неизползваеми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 02 Апр 2024, 8:55

Еми в момента целия сняг който се топи от Витоша, къде мислите че отива

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Имотният пазар

Мнение от msi200 » 02 Апр 2024, 9:36

Парцелите в тези модерните квартали бяха много евтини и никой не ги искаше, освен за вила.
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имотният пазар

Мнение от Leon » 02 Апр 2024, 9:41

като знам, че баща ми го гонеха с някакви оферти за огромни парцели там преди 20-на години и той отказа, защото тия ливади не ставали за нищо... недалновидно решение, щях да съм доста богат наследник, ама съдба.
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook