България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
140
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 305
Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Май 2024, 11:24

TNT написа:Изображение

:dunno:

TNT написа:На мен от тази снимка не ми изглежда и да е със скорости, каквито се споменават 150-200. 150-200 е това в Пловдив, този сигурно ще го ремонтират в Дупница и още отиде в автокъща. Нацелил го е много лошо. С по-висока кола, точно в шофьорската врата.



И на мен от тази снимка сега не ми изглежда да е с много висока скорост удара. Почти съм сигурен, че ще успеят да го изкарат 89.7, да не бие на очи щото. :mhihi: Тогава излиза въпроса ако със съобразена скорост, защо не може да спреш? От снимката обаче не става ясно едно, от колко километра е почнал да намаля за да го удари със 70 да речем. :idea:

А иначе сега вътрешния министър каза, че ще се изяснява защо въобще Киро е бил с охрана от НСО. :roll: Надявам се Бойо да му нахака и този чеп, не за друго, ами просто да се замислят вече когато ей така решават да ги кара кола от НСО без да е нужно.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 17 Май 2024, 11:32

Няма какво да се изяснява, защото има право на НСО 4 години след като е бил министър председател. Някои хора не могат да издържат да не вкарат политика във всяко едно нещо. Бойко е последният, който ще скочи по тая тема :mrgreen:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 728
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Don_Diego » 17 Май 2024, 11:40

Ползват превоз от НСО 4 години след напускане на поста, без охрана
Интересно защо той е бил с 2ма души от НСО :idea:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 17 Май 2024, 11:45

Тц :idea: Няма да излезе нищо от тая партенка.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ивчо » 17 Май 2024, 12:11

Don_Diego написа:Ако е шпорил през насрещното значи е имало коли пред него, защо тогава излиза този от пътя без предимство.

Щото нашият (вашият) е решил да шпори през раираната, къде ще чака всички .
Бай Данчо е решил че ще мине точно преди колата която изпреварва ГоУфа и са се събрали двама преценяващи (единият малко невинен), и единият вече няма да е така .
Дочух версия, че всъщност имало друга кола и тя била засякла жиБа отдясно - и видиш ли той се залятял в насрещното, и там нацелил Аудито във вратите :kuku:
Писах го - там всички ама всички карат с 60-70 макс ! И набора с Аудито е решил, че идва кола (тази пред Туарега) ама ще има време да мине щото там всички се движат бавно . ПрофешЪнала в това време е решил че ще удари един kickdown и са се намерили в храстите с вуйната (дано оцелее) .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Е.Димитров » 17 Май 2024, 12:16

Ами, ако човека е спрял на знак СТОП и след това е тръгнал?
Вече всички викат "Не е спрял", все едно са били до него.
Ами ако е спрял, погледнал е и е тръгнал и от завоя идва някакъв , да кажем друг шофьор с доста по-голяма скорост и го отнася.
Съмнявам се, че експертизата, която готвят ще е обективна или професионална.
Преди години имаше един случай с познат , дето го спират полицаи и му обясняват, че не е спрял на знак СТОП, пича обаче имаше видео регистратор и доказа, че е спрял и то до покой на знака.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 728
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Don_Diego » 17 Май 2024, 12:32

steeN написа:Тц :idea: Няма да излезе нищо от тая партенка.


Аз само обясних колко време им се полага транспорт от НСО, не търся сензации

Но определено ми е интересно защо има и охранител с тях (това не е инцидентно, в последния месец 6-7 пъти го виждам и винаги има охранител)

@ивчо, дори да е изпреварвал през защрихованата част джипа защо Аудито е навлязло в кръстовището при наличие на кола по пътя с предимство?

Сега съм на компа и малко по-обстойно мога да пиша: имам подобно птп (аз бях джаснатия, но от пасажерската страна) на подобно кръстовище и мога да говоря от опит така да се каже.
Презумпцията е, че този със знак стоп е виновен в 100% от случаите, без значение в коя част на платното се случва удара и с каква скорост се е движил другия автомобил.
При мен ситуацията беше: знак стоп, кръстовище в крива и допълнително намалена видимост заради перилата на мост. Реално имаш видимост към пътя с предимство когато си почти напълно навсязъл в кръстовището. Факт, че не спрях напълно...може би намалих до 8-10км/ч, огледах се и нямаше никой. Навлязох в кръстовището, минах половината кръстовище и един пич връхлетя задницата на моята кола (удара беше в задна дясна гума), като място в кръстовището...на средата на неговата лента. Дойде полиция, гледаха спирачен път и по тяхна преценка с над 80 е карал този преди да натисне спирачките. В крайна сметка аз бях виновен заради знака стоп и никакви възражения нямаха шанс да променят ситуацията.
Тук е нещо много подобно. Кръстовището наистина е гадно и е цяло чудо, че не съобщават редовно за тежки поп-та там.
Последна промяна Don_Diego на 17 Май 2024, 12:47, променена общо 2 пъти
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Georgi_G » 17 Май 2024, 12:32

И на децата е ясно е, че нинджите са летели.
За който познава пътя, там е абсурдно да не спреш на стопа, защото от ляво платното ти е в завой, а от дясно пътя е с гърбица и почти не виждаш идващите от Варна.
Отделно, там се кара с макс с 50-60, поради причината, че са наблъскани са доста ограничения, а и има няколко "тайни" места за засади с камери.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ивчо » 17 Май 2024, 12:56

Don_Diego написа:@ивчо, дори да е изпреварвал през защрихованата част джипа защо Аудито е навлязло в кръстовището при наличие на кола по пътя с предимство?

Защото там всичко кара с 50 ( че с 60 е опасно, ще снимат камерите. нервите ми не издържат като карам по този участък, но такова е) и имат време да се включат .
И е преценил че ще мине . Жибката е взел решение да не се бави и айде .
Само предположение по снимки правя . Иначе ако наистина е излязъл пред Туранагата и той не е направил нищо друго освен да кара с превишена скорост (което е достатъчно тъпо) - това си е самоубийство .
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1537
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ildivvy » 17 Май 2024, 13:11

Добре де, чисто теоретично, как се навлиза в такова кръстовище, след като имам знак 'Стоп', но нямам видимост и в двете пресичани посоки? Защо изобщо е направено така това кръстовище? Не следва ли скороста на движещите се по пътя с предимство да е такава, че другите да могат все пак да пресичат/завиват без да ги трепят на поразия?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 17 Май 2024, 13:15

Спираш на стопа и почваш да пълзиш! напред докато имаш достатъчно видимост... едва тогава ускоряваш и продължаваш. Така ако стане беля залетялият се ще види спряла кола и няма да се чуди къде да те нацели... но разбира се няма гаранции за нищо... това просто е най-безопасния начин.
Да неудобно е, изисква дисциплина, но иначе залагаш здравето и живота си. :dunno:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ивчо » 17 Май 2024, 13:20

ildivvy написа:Добре де, чисто теоретично, как се навлиза в такова кръстовище, след като имам знак 'Стоп', но нямам видимост и в двете пресичани посоки? Защо изобщо е направено така това кръстовище? Не следва ли скороста на движещите се по пътя с предимство да е такава, че другите да могат все пак да пресичат/завиват без да ги трепят на поразия?


Влиза се, в дупката м/у колите . Тъпото е ако някой като тоя е решил да изпреварва баш там - чичо ти с кръговете е решил да мине, ГоУфа е решил да изпревари и айде . А и Аудито е отивал посока Добрич - там стават две ленти за движение и може да се изнесеш без да сечеш всички . Обаче масово всички след включване се бутат вдясно и карат всичкият трафик да спира и да стават батаци . Но както писах - там никой не бърза за никъде и всичко кара с 50-60 макс . Батака става по пътя към ТХ - там масово се кара със скорости по-високи от тези по магистрала :bowdown: :banghead:

Е.Димитров написа:Ами, ако човека е спрял на знак СТОП и след това е тръгнал?
Вече всички викат "Не е спрял", все едно са били до него.
Ами ако е спрял, погледнал е и е тръгнал и от завоя идва някакъв , да кажем друг шофьор с доста по-голяма скорост и го отнася.
Съмнявам се, че експертизата, която готвят ще е обективна или професионална.
Преди години имаше един случай с познат , дето го спират полицаи и му обясняват, че не е спрял на знак СТОП, пича обаче имаше видео регистратор и доказа, че е спрял и то до покой на знака.

Ем де, нали и аз това пиша . Спрял е , видял е идващата кола, но там карат с 50 и има време да се изнесеш - службите са наигравали трафика и е изпреварвал . Аудито е било на "осевата" вече и тоз се е забил в него . Примерно ..
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от seimo » 17 Май 2024, 13:28

Според мен колата/колите пред джипа са завивали надясно и това е подвело шофьора на аудито да навлезе на пътя с предимство. В същото време тоя от НСО е летял в насрещното да ги изпреварва защото са намалили заради десния завой.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Vasko_G » 17 Май 2024, 15:39

Като гледам снимката, историята се е развила така.: аудито е погледнало на ляво и е видяло кола, която, по негова преценка, е била даалеч, дало е газ и почти е направило ляв завой. Обаче зад колата е хвърчал джипът, изпреварва я, влиза в насрещното и удря аудито. Аудито е изтеглило късата клечка, щяло е да бъде ударено, дори и да се движише в насрещното на джипа, а не да прави ляв завой.

Изпратено от моят Lenovo TB-8505X с помощта на Tapatalk

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Май 2024, 20:54

Човекът е бил професионален шофьор цял живот, последните години е работел в сметопочистваща фирма във Варна, тоест всеки ден е пътувал по тоя път, супер съвестен според шефа му и забележете, на 63 години БЕЗ НИТО ЕДНО НАРУШЕНИЕ!!! :shock: Това за професионален шофьор...не знам колко работещи като шофьори има с такава биография, лично аз не познавам такъв човек. Как може точно такъв човек да изтегли късата клечка и да го блъсне тоя голям сандък, точно на това място, което му е до билка познато?
Последна промяна Top Gun Maverick на 17 Май 2024, 21:15, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook