Новите ГТП стикери

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от alx » 21 Яну 2024, 17:15

dhtj написа:От ауди форума:
За справка само ще ти кажа, че във Франция всички коли (без значение от възрастта) с инсталирана газова уредба, сертифицирана от contrôle technique, притежава стикер Crit'Air 1, което означава свободен достъп до всички екологични зони, както и намалени данъчни ставки.


При нас кога бе, да им ева майката???


внимавай какво си пожелаваш- 2/3 от газифицираните коли в родината няма да минат инспекция за инсталацията...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от bum_bum » 21 Яну 2024, 17:46

alx написа:внимавай какво си пожелаваш- 2/3 от газифицираните коли в родината няма да минат инспекция за инсталацията...


Защо да не минат? Хората са си платили в сервиз, който им ги инсталира, че издава и паспорт за инсталацията, който ако не се лъжа е и задължителен и за ГТП-то?

Ама не са я сложили както трябва? Проблем?

НЕЕЕЕЕ! Няма проблем. Те толкова си могат.

Кво прайм?

Седим и чакаме поне 35 години да се научат да слагат правилно ГУ. Важното е, че леко-полеко вървим в правилната посока.

Предполагам вече се сещаш, че това е твоята логика ;) Харесва ли ти така?
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Jordana » 21 Яну 2024, 18:13

Газовата след монтажа освен че получава сертификат за бутилката и газовата , минава в сервиз оторизиран за проверка и получава още един талон че е минала проверка . След което се ходи в КАТ и се вписва в талона . Проверява се на всеки ГТП и излиза в системата на автомобилан администрация че автомобила е с газ ....Такъв е закона , имаш 3 години след инсталацията да смениш талона в които трябва да минеш преглед в сервиз . Бутилката задължително се сменя на 10 години .
Последна промяна Jordana на 21 Яну 2024, 18:16, променена общо 2 пъти
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от DigitalExile » 21 Яну 2024, 18:14

dhtj написа:От ауди форума:
За справка само ще ти кажа, че във Франция всички коли (без значение от възрастта) с инсталирана газова уредба, сертифицирана от contrôle technique, притежава стикер Crit'Air 1, което означава свободен достъп до всички екологични зони, както и намалени данъчни ставки.


При нас кога бе, да им ева майката???


Никога и по добре!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ID A » 21 Яну 2024, 22:41

Старите коли, можеше да се движат само на газ. Новите автоматично си превключват на газ, като загреят. Тоест искат е работа на бензин. Та докато превключват на газ и работят на бензин, коя Евро категория са?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от dhtj » 22 Яну 2024, 0:38

DigitalExile написа:
dhtj написа:От ауди форума:
За справка само ще ти кажа, че във Франция всички коли (без значение от възрастта) с инсталирана газова уредба, сертифицирана от contrôle technique, притежава стикер Crit'Air 1, което означава свободен достъп до всички екологични зони, както и намалени данъчни ставки.


При нас кога бе, да им ева майката???


Никога и по добре!


Що, предпочиташ дизел на права тръба пред теб на светофара вместо произволна кола на газ ли? :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ceco_kd » 22 Яну 2024, 15:25

Не мога да Ви разбера много, щото явно съм тъп. Аз пък, когато позволява времето, имам съответното желание и яхвам колелото. Ай сега някой от вас да ми каже, че е по-еко от мен. Ни дизел евро 16, ни бензин евро 26, ни електрички сте по-еко от мен, но поне така явно си мислите....Що не карате колелета Ве пичове? Ще ви помислят за скъсаняци ли? Аз даже нямам мое колело. Карам на жена ми колелото, което е и червено на цвят . Тя естествено не го кара понеже .....е оправдание всеки си намира, също като тука каращите всеки ден и развозващи се сам сами в тенекиите си бързо си намира оправдание да не върти педалите. Е, да аз живея в град от селски тип(село от градски тип), но определено пък има по-добре изградена веломрежа, от който и да е друг град в Бг май? И преди някой да ме е нахранил.....със здраве! Обаче си знам, че никога няма да се оправим просто!

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8332
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от vicho » 22 Яну 2024, 16:44

аз карах колело в София... блъсна ме бус правещ неправомерен ляв завой - резултат счупен лакът на лявата ръка, което й беше 6-сто счупване

после карах тротинетка (неелектрическа, а крачна, че си е спорт), попаднах в нанос заради хубавите и почистени пътища, извадих си рамото... после пак се извади, началото на миналата година ми направиха операция (сега съм си ок) ... пак на лявата ръка

за съжаление в София карането на двуколесно е изключително сериозен риск за живота и/или здравето, просто не си струва, иначе е яко

иначе отстрани е лесно, що не тва, а що онова, а що така... що иначе :D

сега си тичам във фитнеса на пътечката, а бих тичал навън (до магазина, до центъра и т.н.), но не го правя, защото не искам докато стигна пешачката да съм умрял от дизели без дпф-и :bcry: :bcry: :bcry:

гетепета, мепетета... стикерчета, тоя, оня... проблемът ни е, че ни разваля красотата на колата, а не, че се тровим ... :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от bum_bum » 22 Яну 2024, 17:37

Аз карам колело, мотор и тротинетка далеч повече, отколкото кола. Даже детето си прибирам от училище с мотора. Другото пеша (въпреки, че е на километри), пролетта и есента, когато температурите и условията позволяват.

Но напълно ги разбирам, които не искат да използват тези алтернативни средства за транспорт в София, защото условия за това НЯМА.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от alx » 22 Яну 2024, 17:42

bum_bum написа:
alx написа:внимавай какво си пожелаваш- 2/3 от газифицираните коли в родината няма да минат инспекция за инсталацията...


Защо да не минат? Хората са си платили в сервиз, който им ги инсталира, че издава и паспорт за инсталацията, който ако не се лъжа е и задължителен и за ГТП-то?

Ама не са я сложили както трябва? Проблем?

НЕЕЕЕЕ! Няма проблем. Те толкова си могат.

Кво прайм?

Седим и чакаме поне 35 години да се научат да слагат правилно ГУ. Важното е, че леко-полеко вървим в правилната посока.

Предполагам вече се сещаш, че това е твоята логика ;) Харесва ли ти така?


проблема е в "хората са си платили в сервиз" - мога съвсем отговорно да ти кажа, че една доста голяма част от "хората" не са си "платили" в оторизиран за дейноста сервиз и нямат никакви документи, че е инсталирана от такъв сервиз. да не говориме, че французите признават само (малко на брой) определени уредби като фирми и модели и всичко друго е забранено за инсталация.

за моята логика - разбира се че не ми харесва, но както ти казах и преди е единствената -реална- възможност за придвижване в правилната посока.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от bum_bum » 22 Яну 2024, 18:21

Аз пък откровено мога да ти кажа, че за да регистрираш АГУ в талона, което е изискуемо по закон трябва да разполагаш с документ, че същата е минала първоначална проверка.

За тази дейност се издава протокол образец в 2 екземпляра, единия за теб, другия за лицензирания сервиз, извършил проверката и заверил документа.

Тъй, че варианта да ти я сложат в някое мазе и после да отидеш да ти я регистрират го няма. Всяка инсталация подлежи на проверка от лицензиран за целта сервиз.

Това по закон. В действителност какво се случва не знам.

Ако не се получава на практика, отново сме в параграфа - толкова си могат.

А чии проблем е съществуването на шано сервизи? Аз ли трябва да ходя да ги търся и докладвам? Или отново има несвършена работа от държавата, щото толкова си могат.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от dhtj » 22 Яну 2024, 18:48

Батко АЛХ още си мисли, че се продават смесителни плочки за карбуратор на лада на пазара за 20лв и монтажа го правим зад блока на бира както през 2000-та година. :lol:

Колкото хора познавам на газ, всичките са с монтаж в голям сервиз като брц, ловато, фобос, защото искат да имат гаранция и да нямат проблеми. Даже и филтрите не си сменят сами вече.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8332
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от vicho » 22 Яну 2024, 18:51

dhtj написа:Батко АЛХ още си мисли, че се продават смесителни плочки за карбуратор на лада на пазара за 20лв и монтажа го правим зад блока на бира както през 2000-та година. :lol:

Колкото хора познавам на газ, всичките са с монтаж в голям сервиз като брц, ловато, фобос, защото искат да имат гаранция и да нямат проблеми. Даже и филтрите не си сменят сами вече.


като спомена филтри, мой бивш хазяйн си беше сменявал филтъра на пасата 1.8Т, че много пътуваше, ама беше забравил бАтилката и малко му беше изгорило 2 пръста, та беше в болница и му правиха операция...

спестяват ората, дет се вика...

:bowdown: :dunno:

bum_bum написа:Аз карам колело, мотор и тротинетка далеч повече, отколкото кола. Даже детето си прибирам от училище с мотора. Другото пеша (въпреки, че е на километри), пролетта и есента, когато температурите и условията позволяват.

Но напълно ги разбирам, които не искат да използват тези алтернативни средства за транспорт в София, защото условия за това НЯМА.


то навън така мирише, че не знам как имаш желание... честно :|
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от bum_bum » 22 Яну 2024, 19:04

Карам с 2,5РМ маска още от 10-тина години преди да изобретят ковида и да станат модерни :mhihi:

Тъпото е, че като покрай тая истерия цената отиде в космоса, а и преди не бяха евтини. Някъде бях писал преди години, че маска, която трябва да издържи нещо като 3-4 месеца след някакви символични км в София, не помня точно колко ама да кажем 50 вече е за боклука. И като сметнеш колко ти струват маските излиза, че колелото все едно харчи 10/100 бензин :mhihi:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от zAcK » 22 Яну 2024, 21:47

Днес минавах пеша покрай ВМА и всичките болници там и яко смърдеше на изгоряла смрад :idea: :idea: :idea: Не се дишаше!
Там на мазут ли се топлят :banghead: :banghead: :banghead:
И не на определено място, а в продължение на километър :censored:

После, екобиовеган стикерите щели да ни помогнат :kuku: :kuku: :kuku:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook