Смисълът на живота и живот след смъртта

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Bogat-Beden » 05 Яну 2019, 23:13

А аз за себе си дори и не предполагам - просто нямам никаква идея :lol: :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от cod-cdbp » 05 Яну 2019, 23:16

Започнах да размишлявам преди няколко години по темата. Отделно от това претеглих внимателно желанията си и тези на егото.
Промених доста начина си на живот, местата които посещавам, хората с които комуникирам, филмите и музиката които гледам/слушам и тн. Обогатих се прилично, попрочетох доста философска и не само литература.
Лошото е, че виждам все по-малко смисъл в начина на живот в града, с работа като хамстер от 9-18ч и тн подобни.
Отделно от това, че г/д нищо смислено не е като работа ерго съзидателно и полезно за малко по-голям кръг от хора. Или такава която оставя продук за няколко поколения хора.
А ако се хвана на подобна работа, която малко или много отговаря на подобни условия (даскал, социален работник или занаятчия и подобни) няма да прокопсам особено, заради смешните заплати.

Като цяло, спрях да виждам особен смисъл в много много неща, които интересуват масите.

ПС Иронично, докато пиша мнението на грамофона се върти това
Последна промяна cod-cdbp на 05 Яну 2019, 23:19, променена общо 1 път
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Bogat-Beden » 05 Яну 2019, 23:18

cod-cdbp написа:Започнах да размишлявам преди няколко години по темата. Отделно от това претеглих внимателно желанията си и тези на егото.
Промених доста начина си на живот, местата които посещавам, хората с които комуникирам, филмите и музиката които гледам/слушам и тн.
Лошото е, че виждам все по-малко смисъл в начина на живот в града, с работа като хамстер от 9-18ч и тн подобни.
Отделно от това, че г/д нищо смислено не е като работа ерго съзидателно и полезно за малко по-голям кръг от хора. А ако се хвана на подобна работа (даскал, или социален работник и в този дух) няма да прокопсам особено, заради смешните заплати.

Като цяло, спрях да виждам особен смисъл в много много неща, които интересуват масите.

ПС Иронично, докато пиша мнението на грамофона се върти това

Евала, Стояне, хубаво мнение :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Jordana » 05 Яну 2019, 23:21

Живот след смърта ..в смисъл умрял си , но не още не знаеш че си умрял и дефакто си още жив но си умрял ...???
Иначе не виждам как ще си умрял и едновременно с това ще си жив ... :mhihi:
Последна промяна Jordana на 09 Ное 2022, 18:26, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Borymeckata » 05 Яну 2019, 23:21

Bogat-Beden написа:А аз за себе си дори и не предполагам - просто нямам никаква идея :lol: :lol:

Самият факт, че си задаваш тези въпроси, е важен - явно усещаш, че светът не е само това, което виждаш през прозореца... :yes: :yes:

В нужния момент ще срещнеш нужния човек, който само с няколко думи ще те насочи в нужната посока, където да намериш нужните ти отговори... Нещата просто се случват, но по индивидуална програма... :wave: :wave:
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Bogat-Beden » 05 Яну 2019, 23:25

Ако искаш вярвай, но ми се случва ежедневно да намирам отговори на дългогодишни въпроси (предимно онлайн, но за мен е ОК)
Остава по-трудната част - практическата.

Има една американска маймуна, която казва - "всички знаем какво трябва да направим, проблемът е как да си наложим да го направим"

И все пак, повечето неща, които ни тормозят и вълнуват са предимно преходни, материалистични, тривиални и т.н..
Тоест къде е елементът на уникалност?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Bogat-Beden » 05 Яну 2019, 23:34

Jordana написа:Живот след смърта ..в смисъл умрял си , но не още не знаеш че си умрял и дефакто си жив но си умрял ...???
Иначе не виждам как ще си умрял и едновременно с това ще си жив ... :mhihi:

Явно съжителството в една ера не предполага от само себе си еднакъв етап на еволюционно развитие и себеосъзнаване
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Borymeckata » 05 Яну 2019, 23:41

Уникална... не знам, по-скоро индивидуална е задачата на всеки от нас.
Ако не си я чел - погледни "Пътят на душите" на Майкъл Нютон. Ако не друго, поне ще ти даде нови въпроси, за които да се чудиш... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Bogat-Beden » 05 Яну 2019, 23:43

Може, мерси :yes:
На моменти ми се струва просто, че не съм достатъчно смел/силен да си изпълня предназначението :paranoid:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от cod-cdbp » 05 Яну 2019, 23:43

Все си мисля, че преди да мислим за живота след смърта, би било добре да помислим аджеба живеем ли или съществуваме. И каква е разликата между двете. :winky:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от driver69 » 05 Яну 2019, 23:44

По тази тема има много насоки, в които може да се тръгне. Всеки може за себе си да свърже точките.
Пещери самадхи.
Предишни цивилизации? Свидетелства за знания, "спуснати" от извънземен разум?
Екстрасетивни хора. Ванга, Вера Кочовска, Слава Севрюкова, дядо Влайчо?


Личните ми убеждения към момента се припокриват с тези на колегата Боримечка, доколкото той е споделил неговите. Не мога да съм сигурен защо съм тук, с времето ще разбера дали съм прав.
Убеден съм, че в този ни живот сме тук, за да научим урок. С всеки урок израстваме повече, респективно с всеки живот, в който "си научим урока".
Също смятам, че съзнанието ни, като една енигма, има много неща, с които да ни изненада. Шесто чувство, вътрешно усещане, телепатия...

С какво тези ми убеждения влияят на вземането на решения и поведението ми? Може би в два аспекта най-вече - вземането на решения, защото интуицията ми подсказва, както и освобождаващото чувство да не се влияеш(не толкова поне) от битовизми. Може би донякъде заради това се опитвам да не съдя хората прекалено много - не знам кой какъв урок има да научи.

Смятам също, че животът ни е част от нещо много по-голямо. Някак странно ми се вижда да имаме гореописаните хора/места/възможности, а цел на живота ни да е единствено да имаме поколение. Също не виждам смисъла да изгубим цял един живот в трупане на точки по различни параграфи, които да ни вдигнат нивото спрямо социума, ако това не ни прави истински щастливи. Но пък както беше споменато по-горе, може би пък точно такъв живот трябва да изживееш, за да разбереш, че не си го искал наистина...

Интересно как до същия начин на живот и подобни съждения може да се стигне и от съвсем други съображения - религия, разтърсващо преживяване и т.н. Във връзка със свързването на точките.

Много интересна тема, надявам се да се получи хубава дискусия.

П.П.: Също така вярвам, че България е високоенергиино място, от там и такъв контраст в хората - много светли умове, както и обратното.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Bogat-Beden » 05 Яну 2019, 23:44

cod-cdbp написа:Все си мисля, че преди да мислим за живота след смърта, би било добре да помислим аджеба живеем ли или съществуваме. И каква е разликата между двете. :winky:

смелост, страдание, усилие, работа, вяра в себе си - това е разликата
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Bogat-Beden » 05 Яну 2019, 23:46

driver69 написа:
П.П.: Също така вярвам, че България е високоенергиино място, от там и такъв контраст в хората - много светли умове, както и обратното.
Абсолютно!
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Superexstatic » 05 Яну 2019, 23:51

Bogat-Beden написа:Защо питам този въпрос?
Защото без живот след смъртта, без смисъл или без прераждане, изключителният математически и логически баланс на Вселената се губи..
В точните науки винаги 2+2=4.


Пропускаш, че тоя уж логически баланс на Вселената и математиката са възприятия единствено на човека, откакто го има. Демек нещата може и да са много по-други, отколкото си мислим. За мен не сме и близо до капацитета да си обясним, каквото и да е и въобще и не се занимавам
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Bogat-Beden » 05 Яну 2019, 23:52

Черпя, (на Стоян ще му хареса 100 про)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook