Porsche Panamera diesel - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от alx » 17 Яну 2023, 15:14

bum_bum написа:
alx написа:аз по- здрав немски мотор от 3.х литровия боксер на порше не познавам...
...


Аз пък се сещам за доста голяма серия от поршета с проблем с някакъв там лагер, който потенциално прави мотора на салата.


да, ... м96/м97 мотора 1997-2008 ама най- вероятно е да се случи на 2006 ... има го този проблем, но е ограничен до определени години и се знае щото има специализирани търсачки за порше вин на засегнатите мотори и които има такъв го сменя тоя лагер преди да стане белята... повечето порше фенове са фанатици и тия неща са добре документирани (като всичко друго по поршетата) и информацията е в изобилие...

идеята ми беше, че като цяло и особено при начина по които се карат тия коли тоя мотор е железен. комбинирай го с това, че на тия коли нищо не им се чупи или се чупи рядко и са идеалната спортна кола за определени клиенти.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от Spunky » 17 Яну 2023, 17:17

"Здравите" поршета, освен до някъде 911ки и предполагам бокстер/каймани, се трошат като всеки друг ФАГ, даже може би и повече. Прясно от преди месец ги ранкнаха в UK, като най-трошливите нови коли, като изместват ленд роувъра.

В щатите не са ранкнати от консюмър репортс, но пък БМВ отидоха на 3то място като най-здрави, след тойота и лексус, мерцедедес като най-трошливи, но нали, Порше и Алфа не са включени.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от alx » 17 Яну 2023, 17:27

https://www.jdpower.com/business/press- ... -study-iqs

изненадващо за 2022 - поне за мен.... ма аз кво знам баси...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 641
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от Jorixa » 17 Яну 2023, 17:45

alx написа:https://www.jdpower.com/business/press-releases/2022-us-initial-quality-study-iqs

изненадващо за 2022 - поне за мен.... ма аз кво знам баси...


X1-чката пак обира всички награди :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от Пилев » 24 Яну 2023, 20:00

От кайен и панамера бензиновите в8 ци мисля страдат от bore scoring и са с алусил. Там ремонта е ... труден. Не знам кои години точно. Ако някой знае нещо повече :?:
В8 дизела е много добър мотор ама реално струва колкото 2 3.0 тди. 4.2 дизел е много обичан мотор, здрав, върви много и харчи малко.
Иначе аз някакси вътрешно не мога да приема 250 коня порше. Просто не ми се връзва.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 24 Яну 2023, 20:14

И Панамера и Кайен са на практика коли без нормална поддръжка, а са и прекалено сложни машини за да са хубави на старо.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от slatanic » 24 Яну 2023, 20:57

Подкрепям.
Но като нова до 100К кайена даде един единствен дефект в някакъв датчик и това беше.
Масла и филтри.
Вървеж повече от добър.Разход градско,че съм возил едни на сватба софийско цял ден без да гася климатика около 20 на 100.
Това с много висене да ги чакам и бавно водещ колоната. :mhihi:
Накрая им нададох една газ от жълтите посока Биад по Раковска та вирнаха краката и викаха...- №@%$%! ама нали беше дизел!?... :ok:
Е беше.Ама цял ден вися в тая кола. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 27 Яну 2023, 13:22

Пилев написа:От кайен и панамера бензиновите в8 ци мисля страдат от bore scoring и са с алусил. Там ремонта е ... труден. Не знам кои години точно. Ако някой знае нещо повече :?:
В8 дизела е много добър мотор ама реално струва колкото 2 3.0 тди. 4.2 дизел е много обичан мотор, здрав, върви много и харчи малко.
Иначе аз някакси вътрешно не мога да приема 250 коня порше. Просто не ми се връзва.

Та.. ако ще караш дизел, по-добре си вземи AUDI, май дизелите са идентични.
Колкото до Алусила - не е само това проблема при бензионовите V8.. де да беше.

Колкото до 250-те коня - на времето 250 коня беше върховия модел, т.е. 911 турбо. :dunno:
На фона на 120 коня и 170 коня в 2.7 RS

За мен по-важното е въртящият момент и да можеш все пак да я поддържаш тази машина. Най-вероятно дългосрочно ще ти трябва още една за донор...
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от Пилев » 27 Яну 2023, 21:52

Да бе, ама това 911 турбо не е 2.5 тона.
Идеята е че се драска блока и като е с алусил няма оправяне, но сподели повече за проблемите им, че не са ми особено ясно, пък е интересно

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от Вуйчо » 27 Яну 2023, 22:06

250 коня не ме притесняват, достатъчно ми е. По каталожни данни, панамера дизел е с динамика същата или почти същата като на f10 530d (една от колите ми) и това ми е идеално. Е, например f30 330d (каквато ми е една от другите коли) е доста по-динамична, ама... Не ми трябват бензинови горачи, та ако ще е панамера, ще е дизелова, това е решено.

Дилемата ми е по-скоро каква да я избера от гледна точка на окачване. Има ги "обикновени", има ги и с адаптивни амортисьори, има ги и с въздух, както и комбинацията от двете (адаптивни амортисьори + въздушно окачване). Не знам каква да я търся (дали да има всичко или примерно да избягвам въздушното окачване). Имал съм кола на въздух преди време (lexus ls400 с 1uz-fe двигател), но я имах за кратко и не съм имал драми там. Знам, че вече всичко се рециклира по принцип, ама не е в това въпроса. Не разбрах дали всички са със активни стабилизиращи щанги (еквивалент на dynamic drive при бмв) :dunno:

Ясно ми е, че трябва да избера читава кола, да не е боклук. Има една във Варна която ми хваща окото (поне по снимките)... още се чудя дали да ида да я гледам. Препоръчайте програма за андроид телефон за диагностика на такава кола (както са bimmerlink / bimmercode / bimmer - tool за бмв-та) и някой сайт за вин декодер за екстри (от типа на bimmer.work), че нито един не открих безплатен такъв :dunno: Въобще не съм в час с поршетата.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от alx » 27 Яну 2023, 22:31

Ааа софтуер- ще трябва закупиш. Piwis което е дилърския Софт и хардуер са безумно скъпи. Ментета до колкото знам няма. Аз съм си купил на една от малкото оторизирани фирми - Durametric. Прави почти всичко като piwis но е много по- евтино.

Между другото не знам как е при панамерата, но при 911 ти трябва този Софт да си занулиш индикацията за смяната на маслото дори.

Успех и се похвали като вземеш нещо
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 28 Яну 2023, 11:45

Ако ще караш слалом със 180 км/ч по магистралата в усилен трафик- по-добре най-скъпото окачване. Ако търсиш комфорт - адаптивно, ако е с предсказване.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от Ивайло Димов » 28 Яну 2023, 12:28

Адаптивното въздушно окачване е голяма екстра и гъдел ...........но хубаво да се гледа в какво състояние е ,че цената на един амортисьор е 4 цифрена ,компресора също е скъп .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от dhtj » 28 Яну 2023, 14:00

Известно време бях навит на W212-ка 5.5 и тогава като четях мерцедесовите форуми и групи ми беше много странно, как някакви хора препоръчват да си вземеш кола на пружини, за да спестиш 2-3 хил лв.... При положение че разликата между нисък клас кола и висок клас кола в набора от екстри може да бъде само окачването и някакъв soft-close на вратите примерно, който не е важен... Какъв е смисъла да си взимаш висок клас кола и да се лишаваш от единствената и ексклузивна екстра? :lol:
Ако си стиснат, вземи си голф или е46 за 4000лв , окачването е евтино и здраво. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 28 Яну 2023, 14:02

Разходите при Порше са в пъти по-високи отколкото при W212 - което е като зазка на пътя в сравнение с Панамера.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook