Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 609
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от don_gori » 27 Дек 2023, 16:29

Колеги дайте съвет за почивка по някое топло местенце с море за месеците Февруари-Март. За 2ма човека с бюджет максимум до 3500-4000лв. Евентуално и някоя агенция от която сте доволни за съответното пътешествие :yes:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от alx » 27 Дек 2023, 16:47

don_gori написа:Колеги дайте съвет за почивка по някое топло местенце с море за месеците Февруари-Март. За 2ма човека с бюджет максимум до 3500-4000лв. Евентуално и някоя агенция от която сте доволни за съответното пътешествие :yes:


За тези пари би трябвало да можеш да се вместиш някъде по Карибите. В момента е оптималното време там. Вирджинските острови (британската и американската страна) са най- евтини по принцип.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Моджо » 02 Яну 2024, 17:31

Ше резервирам Боряна в Албена, обаче имам питане.
Защо аджеба през https://buchen.galeria-reisen.de ги изкарвам 450 евра....а през букинг или дори през техния сайт са 600.
Не знам достатъчно немски, за да се ориентирам дали наистина е така. Ако е така ще си резервирам през бучен доматен колец - галерия.де.
Хелп с немския ако има колега да го знае.
датите са 13-16 август / 3 нощувки/ 1 чичак и две деца.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от mr_petroff » 02 Яну 2024, 18:41

Моджо написа:Ше резервирам Боряна в Албена, обаче имам питане.
Защо аджеба през https://buchen.galeria-reisen.de ги изкарвам 450 евра....а през букинг или дори през техния сайт са 600.
Не знам достатъчно немски, за да се ориентирам дали наистина е така. Ако е така ще си резервирам през бучен доматен колец - галерия.де.
Хелп с немския ако има колега да го знае.
датите са 13-16 август / 3 нощувки/ 1 чичак и две деца.

Tака е , за немския /и не само/ пазар цените са различни , и винаги надолу . И аз съм резервирал през ТУИ за почивка в Гърция , където приятели през сайт като Букинг платиха с едно 15% повече . А аз резервирах през ТУИ , щото се оказа , че само при тях има свободни стаи , и то доста по евтино:dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от anttonev » 02 Яну 2024, 20:38

С някакъв VPN ако вляза, ще има ли по-ниски цени?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Моджо » 02 Яну 2024, 20:58

Аз стигнах почти до плащане. Без впн. Даже си има да кажеш къв си по народност. България я има в списъка. Ма реших да питам първо.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Моджо » 05 Яну 2024, 22:57

ВАЖНО за пътуващите към Гърция покрай Солун. То повечето оттам минаваме.
Ремонта на околомръсното на Солун тече с пълна сила. Минаване сега, не в сезона - 1 час. В сезона не ми се мисли.
Ремонта е по план 4 години. По възможност търсете алтернативни маршрути. Освен ако нещо не им хрумне да направят покрай наплива от туристи.
Edit. Колегата Антони Г, може да е много полезен с актуална информация и съвети за алтернативи.
Даже си е за отделна тема според мен.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от acho.rs » 05 Яну 2024, 23:19

Моджо написа:ВАЖНО за пътуващите към Гърция покрай Солун. То повечето оттам минаваме.
Ремонта на околомръсното на Солун тече с пълна сила. Минаване сега, не в сезона - 1 час. В сезона не ми се мисли.
Ремонта е по план 4 години. По възможност търсете алтернативни маршрути. Освен ако нещо не им хрумне да направят покрай наплива от туристи.
Edit. Колегата Антони Г, може да е много полезен с актуална информация и съвети за алтернативи.
Даже си е за отделна тема според мен.

:shock: :shock: :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от TheDriver » 05 Яну 2024, 23:24

Моджо написа:Ше резервирам Боряна в Албена, обаче имам питане.
Защо аджеба


Не знаех, че на немците дават по-добри цени. И се чувствам леко прецакан макар в моя случай за 7 нощувки разликата да е 100тина лева. :ranting:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Моджо » 05 Яну 2024, 23:26

Некви естакади, виадукти и не знам какво още ще правят. Сега е тегаво а лятото не знам. И кат прегреят няколко коли хептен ще се запуши. Ако не измислят нещо ще мина през Гоце Делчев. Минавал съм и друг път. По бавно е ама при нормални обстоятелства.
Edit Не знам дривер. Аз в крайна сметка резервирах през Албена.бг само заради немския. Но в бучен колец стигнах до плащане с картата и сумата си остана 450 Евра до края. Не се промени от това, че съм българин примерно. То си казваш какъв си.
Последна промяна Моджо на 05 Яну 2024, 23:31, променена общо 2 пъти
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от TNT » 05 Яну 2024, 23:30

TheDriver написа:
Моджо написа:Ше резервирам Боряна в Албена, обаче имам питане.
Защо аджеба


Не знаех, че на немците дават по-добри цени. И се чувствам леко прецакан макар в моя случай за 7 нощувки разликата да е 100тина лева. :ranting:

Споко, за зимните курорти е същото :bchug: :lol:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от ka4i » 07 Яну 2024, 10:12

Моджо написа:Ше резервирам Боряна в Албена, обаче имам питане.
Защо аджеба през https://buchen.galeria-reisen.de ги изкарвам 450 евра....а през букинг или дори през техния сайт са 600.
Не знам достатъчно немски, за да се ориентирам дали наистина е така. Ако е така ще си резервирам през бучен доматен колец - галерия.де.
Хелп с немския ако има колега да го знае.
датите са 13-16 август / 3 нощувки/ 1 чичак и две деца.


Привет, за много години. Късно се включвам, но по темата.
Оператор и фотограф съм и дълги години снимах новини. Веднъж в интервю с шефката на "Агенцията по туризъм", след като спрях камерата, off the record ни каза, че тя си запазва почивките за България, през немски сайтове и агенции, защото има давали по-ниски цени, отколкото родните!
Парадокс, но факт. Хубава година и почивка да имате :bchug:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Яну 2024, 10:48

Пробвайте за нашето море и през визит.бг, това е Съни турс реално, обикновено са много по-добре от букинга и със сигурност по-добре в масовия случай от сайтовете на хотелите защото за БГ почивки са номер едно като количество и съответно им дават повече места в някои случаи.
Относно Боряна, бил съм там, беше ми препоръчана, супер е храна и т.н. единствено базата е стара, но на Албена в един-два хотела сигурно не е. Иначе спокойствието в курорта е топ, децата могат да си се шляят по алеите защото няма практически коли. Липсват и мангалските неща от Слънчев бряг. Албена с две ръце препоръчвам винаги за който търси подобно място.

П.п: Предполагам, че една от причините на немците да им е по-евтино е, че като дойдат тук харчат повече от нас в хотела и атракциите около него ако има такива. Основната е ясна, да ги привлекат с цена, ама няма да е само това.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Море 2024г.?!...

Мнение от Anthony_J » 07 Яну 2024, 20:15

Моджо написа:ВАЖНО за пътуващите към Гърция покрай Солун. То повечето оттам минаваме.
Ремонта на околомръсното на Солун тече с пълна сила. Минаване сега, не в сезона - 1 час. В сезона не ми се мисли.
Ремонта е по план 4 години. По възможност търсете алтернативни маршрути. Освен ако нещо не им хрумне да направят покрай наплива от туристи.
Edit. Колегата Антони Г, може да е много полезен с актуална информация и съвети за алтернативи.
Даже си е за отделна тема според мен.
Ето добре описани алтернативи от един пич:

“Както доста от пътуващите към Халкидики са разбрали, на източната дъга на околовръстното на Солун (Периферики Одос) започва основна реконструкция. Няма да е само смяна на мантинели, а много сериозен проект, при който на дълга естакада ще се изградят 2× 2 транзитни платна, а отдолу ще обслужват пътните възли както досега. Цената на всичко е над 400 млн евро, а срокът (поне засега) е 4 години. Като си представяте традиционния трафик при нормално положение, не е трудно да се предвидят яки тапи, особено в сезона. Единият вариант, естествено, е минаване през града с 999 светофара. Днес изпробвах нещо друго, което Google Maps го дава само с 9 минути по-бавно от Периферики (без отчитане на тапи). Идвайки от Халкидики се отклоняване надясно през Терми, Панорама, Агиос Василиос и се излиза точно на разклона на магистрали А2 (Кавала) и А25 (Серес). В обратна посока - идвайки от Серес вместо надясно към тол кабинките и Солун се продължава направо и от Агиос Василиос - надясно. Пътят е панорамен и живописен, не е бърз, тъй като се минава през Терми и Панорама, но мисля, че ще е добра алтернатива, докато стане новият flyover”

Иначе като друга алтернатива се сещам през Негрити, след това Врасна, Олимпиада и нататък кой за където е. Доста завои има, но е спокойно и красиво.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от empar » 07 Яну 2024, 23:03

Anthony_J написа:Иначе като друга алтернатива се сещам през Негрити, след това Врасна, Олимпиада и нататък кой за където е. Доста завои има, но е спокойно и красиво.


От години пътувам само по това трасе. Риболов или семейни почивки, няма значение. Страшен кеф е за шофиране от там. Пусто, красиво, и завой след завой. Даже самият път не е никак лош като настилка.

пп. Зимните месеци по нощите като сме ходили за риба сме засичали доста любопитни автомобилни мероприятия от местните... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook