Препоръчайте кафемашина за еспресо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от benzin » 03 Яну 2015, 18:42

колеги за да не пускам тема, ще питам направо тук, моля препоръчайте ми добра машина за капсули лаваца модо мио?
www.bmwпрофесори-bg.net

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от goppe » 09 Ное 2017, 10:27

Колеги, някой има ли мнения за тази кафе машина (Philips Saeco HD8650) - предлага се в една от големите хранителните вериги (да не става реклама) на цена от 400лв, в Техно-магазините е 700лв.

https://www.philips.bg/c-p/HD8650_09/20 ... so-machine

Отдавна съм се зарекъл да купя автоматична кафе машина за дома (2 до 4-5 кафета на ден), но искам да е автомат, за да си меля сама прясно кафе. Капучино/паро ефекти не ми трябват. Не съм се зачитал още за автоматите, на пръв поглед тази ми изглежда от по-непретенциозните атомати, но се чудя дали е добра сделка на тази цена?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от TNT » 09 Ное 2017, 10:46

Аз също се интересувам - същата промоция :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 15.05.2012
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от drcl » 09 Ное 2017, 13:25

goppe написа:Колеги, някой има ли мнения за тази кафе машина (Philips Saeco HD8650) - предлага се в една от големите хранителните вериги (да не става реклама) на цена от 400лв, в Техно-магазините е 700лв.

https://www.philips.bg/c-p/HD8650_09/20 ... so-machine

Отдавна съм се зарекъл да купя автоматична кафе машина за дома (2 до 4-5 кафета на ден), но искам да е автомат, за да си меля сама прясно кафе. Капучино/паро ефекти не ми трябват. Не съм се зачитал още за автоматите, на пръв поглед тази ми изглежда от по-непретенциозните атомати, но се чудя дали е добра сделка на тази цена?


Имам http://www.technopolis.bg/bg/Fully-auto ... O/p/823595 и като цяло не съм доволен. След като я купих постоянно се задръстваха дюзите от където тече кафе и автомата се обсипваше с кафе, а я обслужвах както е описано. След многократно ходене в сервиз ми я замениха с нова. С новата нямам тези проблеми, но според мен не прави хубаво кафе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Boyadjiev » 09 Ное 2017, 14:57

drcl написа:
goppe написа:Колеги, някой има ли мнения за тази кафе машина (Philips Saeco HD8650) - предлага се в една от големите хранителните вериги (да не става реклама) на цена от 400лв, в Техно-магазините е 700лв.

https://www.philips.bg/c-p/HD8650_09/20 ... so-machine

Отдавна съм се зарекъл да купя автоматична кафе машина за дома (2 до 4-5 кафета на ден), но искам да е автомат, за да си меля сама прясно кафе. Капучино/паро ефекти не ми трябват. Не съм се зачитал още за автоматите, на пръв поглед тази ми изглежда от по-непретенциозните атомати, но се чудя дали е добра сделка на тази цена?


Имам http://www.technopolis.bg/bg/Fully-auto ... O/p/823595 и като цяло не съм доволен. След като я купих постоянно се задръстваха дюзите от където тече кафе и автомата се обсипваше с кафе, а я обслужвах както е описано. След многократно ходене в сервиз ми я замениха с нова. С новата нямам тези проблеми, но според мен не прави хубаво кафе.

+1
Ходих след година и нещо в сервиза, за прочистване на дюзи - ебаси, сипвам по 20лв. на няколко месеца от техния препарат, чистене, доливане, къпане.... баси къпе се по 1 час и ти само трябва да си около нея и въпреки това се задръсти. Пия кафета само събота/неделя от нея. Сигурно е на не повече от 300-400 кафета.
Страшно капучино прави, но като цяло кафето е средна работа и според мен. Много по-доволен съм от служебната, която е като тая от промоциите, ама по-предния модел. Никой не я бара, а кафето не е лошо (предвид че е 3 пъти по-евтина) :dunno:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от gromovich » 09 Ное 2017, 15:48

Да споделя мнение за кафе автоматите, които си мелят сами кафето на зърна. От около 2 месеца на работа имаме Делонги Магнифика. Прави добро кафе и това, което ми харесва е че може са си дозираш количеството кафе и дължината му. Всичко това добре но... Не ми харсва, че тази машина като цяло си иска поддръжка и чистене. Много хора си мислят, че само ще натискат копчето, ще наливат вода и кафе и от време на време ще се чисти. Прави ми впечатление, че вътре, където е контейнера за използваното кафе доста разсипва къде използвано, къде неизползвано смляно кафе. Постоянно вътре в тавата има някакви локви, които ако не се почистват редовно след няолко дни става нещо подобно на тиня, след това мухлясва и почва да мирише. Почна да мига и някаква лампа и вероятно си иска промивка с препарат. Общо взето дневното й натоварване е около 20 кафета.
Аз лично си мислих и за вкъщи да се обзаведа с нещо подобно, но май ще си остана със старата еспресо машина с ръкохватка. От 10 години само наливам вода и кафе и толкова.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Cyberloner » 09 Ное 2017, 15:57

Да споделя малко опит за кафето... пък после и за машините ще стане въпрос
Капсулите не ги коментираме, там кафето е приготвено предварително, вие само го стопляте и евентуално му добавяте вода чрез машината.

За да стане хубаво ароматно черно кафе с плътен каймак, едно от най-важните неща е, кафето да е смляно, непосредствено преди, да се приготви. Затова, ако взимате машина, която е без мелчка и се надявате да постигнете желания резултат с готово смялно кафе от пакет ще стане първите 1-2 пъти, след това мляното кафе изсъхва, аромата се изпарява и получавата т.нар "негърска пот"(малко расизъм ама такъв си е термина :) ) - отличава се по блудкавия цвят, липсата на каймак и острия, горчив вкус. Един начин да намали ефекта на изсъхването е да държиш пакета с кафе във фризера/камерата плътно запечатан, или в буркан, отново херметично затоврен и в камерата.

При непрофесионалните машини(и много от професионалните) потребителя няма никакъв или почти никакъв контрол над налягането, под което водата преминава през кафето, а от това зависи до голяма степен, какво ще изтече в чашата. Масово машините са настроение на 9 бара(което се счита за най-универсалната стойност), като малко по-високия клас започват първире секунди с по-ниско налягане(2-4 бара) с което подготвят смлените зърна за съществения процес, при който да се извлекат вкуса и ароматите. Крайният резултата при дадено налягане, обаче зависи и от други фактори - колко едро е смляно кафето, каква е влажността, сорта на кафето, температурата на водата, твърдост на водата и т.н.

Относно избора на машина ти препоръчвам да си вземеш най-безпрблемната, останалото подлежи на нагаждане и е въпрос на желание да си поиграеш да постигнеш правилната рецепта от сортове кафе и едрина на смилане.

Следиш за няколко неща, които характеризират хубавото кафе:
Плътен черен цвят
Гъста течност(е не като боза, но не и рядка като вода)
Плътен каймак с цвят на карамел(Хубав тест за каймака е да изсипеш отгоре малка лъжичка захар - трябва да я задържи за около 1-2 секунди отгоре, преди да падне на дъното)
Меко горчив вкус, който да можеш спокойно да понесеш и без да добавяш захар.

Ако кафето е приготвено така, че да отговаря на горните критерии ще пиеш и ще си мислиш "Баси, а едно време добавях мляко и захра, че да става за пиене"

П.П. с обикновена кафемелчака и кафеварка на котлона можеш да постигнеш доста добри резултати, ако не ти се дават пари за скъпи машини ;) Ако все пак искаш да дадеш едни 1000 лв ето един отличен избор https://www.lapavoni.com/en/product/europiccola-en/ само ще трябва и мелачка :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Don_Diego » 10 Ное 2017, 0:33

За малко натоварване хубава машина за кафе на капсули е оптималния вариант. Аз съм с Illy и кафето всеки път е прекрасно и еднакво с предното. Голям избор от разновидности на кафе и почти никаква подръжка на машината
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 10 Ное 2017, 5:41

Капсулите са много скъпи дори на фона на скъп кафе автомат . 60-80 ст за капсула ? Моето делонги е на 8000 кафета за около 7 години , трябва да съм дал 4800лв и нагоре за капсули ако съм с такава капсулна пръскалка . В другия вариант от кило излизат 160 кафета или малко повече зависи от настройките , това са около 50 кг кафе . При средна цена около 30лв са 1500лв плюс 1200лв цената на автомата пак е далеч от разхода на капсулната пръскалка . Ако пиете по 1 кафе на 4-5дена капсулите са може би вариант , но за хора които пият всеки ден кафе просто това не върви освен ако парите не са извън уравнението но в тоя случай едва ли ще изберете капсулите .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от acho.rs » 10 Ное 2017, 8:00

Много интересна тема се заформи.
Явно има и колеги с добри познания. Може ли малко инфо за хипстърската машинка с хромираната ръкохватка :twisted:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от The_Ancient » 10 Ное 2017, 8:08

Jordana написа:Капсулите са много скъпи дори на фона на скъп кафе автомат . 60-80 ст за капсула ? Моето делонги е на 8000 кафета за около 7 години , трябва да съм дал 4800лв и нагоре за капсули ако съм с такава капсулна пръскалка . В другия вариант от кило излизат 160 кафета или малко повече зависи от настройките , това са около 50 кг кафе . При средна цена около 30лв са 1500лв плюс 1200лв цената на автомата пак е далеч от разхода на капсулната пръскалка . Ако пиете по 1 кафе на 4-5дена капсулите са може би вариант , но за хора които пият всеки ден кафе просто това не върви освен ако парите не са извън уравнението но в тоя случай едва ли ще изберете капсулите .

Освен всичко друго капсулите не са добри за планетата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Cyberloner » 10 Ное 2017, 9:50

acho.rs написа:Много интересна тема се заформи.
Явно има и колеги с добри познания. Може ли малко инфо за хипстърската машинка с хромираната ръкохватка :twisted:

Инфо в нета и на сайта на прозиводителя бол :) иначе класически дизайн от фирмата, която я произвежда, по споемн беше първата фирма, която е започнала да прави такива машини и от 1902 или и 5-та все това си прави и се водят едни от най-добрите в света. Друга фирма с подобни машини е Elektra пак Италианска.
Идеята е че имаш един резервоар, който топли водата, като вдигнеш лоста отваряш клапан през който водата влиза в цилиндъра над цедката с кафето. С лоста избутваш водата през кафето(като спринцовка). Заигравката е, че можеш сам да определяш колко да е наляганео и да си правиш всякакви експерименти. Много готина да си правиш по 2-3 кафета на ден, за повече ще ти писне тая ръчна работа :)

Правят и автоматични машини, но цената отива съвсем в космоса :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от KoolyO » 10 Ное 2017, 10:11

От автоматичните съм харесвал кафето само от няколко модели на Jura.
Не че съм пробвал всички автоматични де. :mhihi:
Ама не са работа за вкъщи. Човек си мисли, че така е по-лесно/удобно, ама грънци. Тия машини си искат поддръжка...
Аз откакто се обзаведох с една ръчна Gaggia и то изобщо не скъп модел, ето тази:
Изображение
И една евтина кафемелачка, по-хубаво еспресо почти никъде не съм пил.
Ни хляб иска, нито вода. Е, вода иска де. :mhihi:
Друг е въпроса, че ми носят прясно изпечено кафе, от собствена плантация във Филипините, ама дори и с купешко, (смляно и вакумирано) пак кафето си е повече от чудесно.
И винаги прави 1 пръст каймак.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1669
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от host » 10 Ное 2017, 12:13

https://italiashop.bg/machines/coffe-di ... WOEALw_wcB

каква е тази фирма ? Слушам си радио Нова в офиса (онлайн че съм в Пловдив) и нон-стоп рекламират тая оферта ... такава капсула не съм виждал по магазинна мрежа.

Бая си мислех един стар Espresso Point да забия в офиса ... ама още не съм се наканил.
https://www.olx.bg/ad/promo-kafemashina ... 5VVMu.html

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от goppe » 10 Ное 2017, 13:34

За рециклирани кафе машини има избор поразни сайтове и магазини, но за автомат пак едно 300+ лв трябва да дадеш... Според мен повече си заслужава да се огледа човек за разни промоции (като тази, която бях пуснал по-горе) или пък от наближаващия черен петък да се вземе нещо, отколкото да се взима на старо. Най-малкото за нова машина ще имаш 2 год гаранция, а не няколко месеца... Изхождам от гл. т. за кафе автомати, но предполагам при машините с капсули въпроса седи аналогично.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook