Тол камери, свинетки и глоби

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от empar » 10 Юли 2023, 9:50

Мисля, че тия 70лв са на ден.
Първото място, на което те щракнат излиза в сайта и това е.
Плаща се с карта директно през сайта и до минути изчезва нарушението. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 728
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от Don_Diego » 10 Юли 2023, 10:37

Ами аз веднага щом го видях излязло нарушението го платих, вече не излиза да има нарушения :lol: . За всеки случай обаче пратих разписката да си я разпечатат и да седи в колата ако някой се заяде :bchug:
Доста удобно са го направили обаче, наскоро бях похвалил и сайта за проверка на фишове, че е удобен и можеш да си плащаш...има светлина в края на тунела в крайна сметка :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от damian2112 » 12 Юли 2023, 9:03

Аз нещо не мога да се ориентирам, но в сайта на МВР (https://e-uslugi.mvr.bg/services/kat-obligations) мога само да проверявам дали имам невръчени фишове. Уж текста твърди, че има възможност за плащане, но не я виждам, а и си пише:
Имате невръчени НП и/или електронни фишове по Закона за движението по пътищата и/или по Кодекса за застраховането, издадени в качеството Ви на физическо лице или законен представител на юридическо лице.
За връчване на НП е необходимо да посетите лично звеното "Пътна полиция" към областната дирекция на МВР по Вашия постоянен адрес. Електронният фиш може да бъде връчен във всяко районно управление на Министерство на вътрешните работи или в звено "Пътна полиция"

Тоест - трябва да ида да ми връчат снимката и тогава ще мога да я платя онлайн? Това е глупаво, защото мога да платя и на място, като ми я връчат. Иначе имам потребителски профил и влизам с Евротръст идентификация.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Юли 2023, 9:19

Трябва да идеш да ти връчат глобата. Идеята е, че така не знаеш дали е 50, 100, 400 и затова не може да я видиш, понеже някои ще бягат да не им я връчват, а като идеш на гише няма отърване.
Като ти я връчат пак може да я платиш на техните банки в КАТ, но аз си я плащам в Изи Пей някъде, че таксите на банките в КАТ понякога са досадно високи.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от DigitalExile » 12 Юли 2023, 9:20

damian2112 написа:Аз нещо не мога да се ориентирам, но в сайта на МВР (https://e-uslugi.mvr.bg/services/kat-obligations) мога само да проверявам дали имам невръчени фишове. Уж текста твърди, че има възможност за плащане, но не я виждам, а и си пише:
Имате невръчени НП и/или електронни фишове по Закона за движението по пътищата и/или по Кодекса за застраховането, издадени в качеството Ви на физическо лице или законен представител на юридическо лице.
За връчване на НП е необходимо да посетите лично звеното "Пътна полиция" към областната дирекция на МВР по Вашия постоянен адрес. Електронният фиш може да бъде връчен във всяко районно управление на Министерство на вътрешните работи или в звено "Пътна полиция"

Тоест - трябва да ида да ми връчат снимката и тогава ще мога да я платя онлайн? Това е глупаво, защото мога да платя и на място, като ми я връчат. Иначе имам потребителски профил и влизам с Евротръст идентификация.


Иди в най близкото РПУ да ти е връчат, може и директно там да платиш (само и единствено с карта), но ако не платиш там, след връчването в сайта ще излезне и може да я платиш онлайн.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от damian2112 » 12 Юли 2023, 11:26

Тоест, услугата не е баш дигитална, както си и мислех. Аз не разбирам, какъв им е проблема, да ми се визуализира в тоя сайт всякакви видове фишове и да си ги платя? Уж идентификация с Евротръст, номер на книжка, ЕГН и не могат да имплементират една цъкалка "Потвърждавате ли, че сте получил фиша?" (както например ми е в Уникредит лизинга, като ми пратят фактура за вноската) - маркира се като получено и почва да тече давността.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8332
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от vicho » 12 Юли 2023, 12:53

Аз разкавах ли Ви за моите приключения със свинетката тази година... :mhihi: :mhihi: :mhihi: :ranting: :ranting: :ranting:

Купих си свинетка февруари месец и зададох датата от която да ми важи (някой си март). И си знам, че имам винетка, номерът ми е точен и си карам... да, ама на поредното излизане извън града нещо ми бръкна в дупето като видях тол камера и си викам "бе, чакай да проверя винетката", отварям телефона и гледам, че имам, но КАТЕГОРИЯТА ми е "ремарке" :clap: :lol: :mhihi:

Отварям сайта на бг тол за глобички и гледам 3 броя по 70лв :oops: , ясна е работата

Звънях на толаджиите в неделя, един любезен чичко ми обясни къде да вляза, да цъкна и да си сваля МОЛБИЧКА, знаеше всичко на изуст, явно не му е за първи път да обяснява на блейки като мене :mhihi:

Хубавото е, че нулират глобите след като си пуснеш молбичката, та попълних аз "прилежно", снимах с телефона и на email-чето. Минаха няколко дни, влизам - гледам - глоби няма :have one: , отварям си профила в бгтол, винетката още ми седи категория РЕМАРКЕ. :mhihi: Поглеждам си пак молбичката и в полето каква категория искаш да е съм написал РЕМАРКЕ, а е трябвало да напиша "лек автомобил", незнайно защо си помислих, че трябва там да напиша каква грешка съм допуснал, а не на какво трябва да се оправи. Оки-доки

Попълвам нова молба, снимам с телефона и пак пращам... :lol: :D Мина още известно време, но в профила ми все още седи категория РЕМАРКЕ :mhihi: , но пък можеш да направиш "ПРОВЕРКА НА Е-ВИНЕТКА СЛЕД ИЗВЪРШЕНА КОРЕКЦИЯ" :lol: :lol: :lol:

Както въведете рег. номер, пише "номерът има валидна винетка", ама категория йок, та хОди рАзбери кво стаа...

Нещо стаа!

КАРАЙ ТАМ И ТЕ ТАКА!!! :mrgreen: :smoke: :bowdown:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1030
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от andy » 12 Юли 2023, 12:56

Идеята е друга за сега.
Понеже системата не е готова, не се показват глобите, защото няма как да се считат за връчени и човек може да се укрива, след като е видял какви суми има да плаща.

Обмисля се от доста време как да стане верификацията че си ти и след което да видиш какви са глобите и да се считат за връчени. За да не може друг лесно да влезе от твое име и да се стартира срока за плащане след връчването.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от nickstorm » 12 Юли 2023, 13:30

Глоба 600 лева за какво се налага, някой знае ли?
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от streetz » 12 Юли 2023, 13:36

andy написа:Обмисля се от доста време как да стане верификацията

Какво има да му мислят - КЕП, кодовете на НАП и НОИ, OCR на книжката ... варианти бол за идентификация. Никой не е на 100% сигурен както личното връчване, ама хипотетичната възможност някой да се представи за друг, за да му види глобите е толкова минимална, че дори не си струва да се допуска като пречка да се дигитализира процеса.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от DigitalExile » 12 Юли 2023, 13:47

streetz написа:
andy написа:Обмисля се от доста време как да стане верификацията


ама хипотетичната възможност някой да се представи за друг, за да му види глобите е толкова минимална, че дори не си струва да се допуска като пречка да се дигитализира процеса.


Реално си прав, но не си. Аз може да съм видял, но да твърдя,че това не съм бил аз, а някой друг и те трябва да докажат,че съм и ако не е подсигурено няма да могат и ще трябва да ми ги пишат невръчени. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от streetz » 12 Юли 2023, 14:06

С два реда в закона се урежда проблема - глобата е прегледана с валидно средство за идентификация, значи се счита за връчена. Като в шаха - пипнал си фигурата -> играеш :) В другата тема се обясни в някои държави как изпращането на глобата по пощата е достатъчно условие да се счете за връчена, но тука сакън да не нарушим правото на някой да нарушава законите безнаказано.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от DigitalExile » 12 Юли 2023, 14:11

И тук е връчена ако тия пратят по пощата и я вземеш, защото ги пращат с обратна разписка.
Това което казваш няма как да се случи, защото пак ще обжалвам,че не съм бил аз тоя който е отворил системата и е проверил.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от steeN » 12 Юли 2023, 14:14

И адвокатите трябва да се хранят с нещо. Все пак топ желана специалност в СУ за миналата година :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 30.09.2020
Пол: Мъж
Кара: Е90 325XI Е91 325XI
Детайли за колата: N52B25 N53B30

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от тео е90 » 12 Юли 2023, 14:59

nickstorm написа:Глоба 600 лева за какво се налага, някой знае ли?


При превишена скорост с над 50км/ч

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook