Фитнес тема (забранено за обсъждане на стероиди!)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 17 Авг 2009, 12:55

Bogat-Beden написа:Аз лично,като типичен селски ерген :mhihi: ,крака не тренирам-засега нямам диспропорция в полза на горна част тяло -тип картоф с клечки за зъби :mhihi: ,но иначе ако ти разбирам идеята е да се експериментира с режимите ,докато си намери всеки най-успешното за себе си? :roll:


Не точно... с 2-1 идеята е да тренираш по-често всяка мускулна група... т.е. по-често в сравнение с "ежеседмичното" трениране т.е. всеки един от трите дни слагаш по някоя група и така тренираш един мускул само веднъж седмично.... с 2-1 се получава, че една седмица тренираш една група два пъти, следващата седмица - веднъж... и после пак - 2 пъти, после веднъж... така става хем по-прилично време за почивка на мускула, хем тренираш три пъти седмично, хем не се получава постоянно "ежеседмично" трениране на мускулна група... щото ежеседмичните тренировки са само за профитата... хората, които искат да изграждат от почти нищо им трябва по-често трениране, но въпреки това и нужното време за възстановяване... с "2-1" в голяма степен ги имаш и двете...

Тук трябва да спомена, че е добре да се използват два варианта за тренировка на съответната мускулна група в зависимост дали си в седмицата за 2 тренировки или за една... и да се прилагат според това как се падат мускулните групи... т.е. примерно в "двойната" седмица като правиш гърди пон. и пет. трябва да правиш гърди в понеделник по-леко (и заради по-тежката тренировка в предишната сряда, ма това ще ти стане ясно като прочетеш докрай), с повече повторения и по-малко почивка, а в петък (понеже следващата тренировка ще е чак в сряда) можеш да удариш по-тежичко, с по-малко повторения и т.н.... в срядата (понеже следващата тренировка ще се падне чак в понеделник) можеш отново да удариш по-тежко... и така понеделнишката тренировка ще се направи по-лека, по-разтоварваща... и така се въртят дните.... и съответно упражненията и килограмите/повторения/серии за "лека" и "тежка" тренировка трябва да са различни... ;)

И т.н.... ако трябва ще обяснявам още, ако имаш интерес...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Мнение от acho.rs » 17 Авг 2009, 13:28

sambeto написа:
cable написа:
Колега виж justboy е прав смени тренировките. Също така не тренирай повече от 3 пъти седмично....


С три пъти седмично тренировки,ще остарее с тия постижения и няма да мръдне на никъде.
Спокойно се прави ръка 45-46 см без химични елементи.
С тия данни 92 кг и 182 см имаш възможност да растеш много.
Наблягай на папкане,почивка и тернировки :)

45-46 без химия , ако ти е била 50 преди да почнеш да тренираш :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Мнение от sambeto » 17 Авг 2009, 14:16

acho.rs написа:
sambeto написа:
cable написа:
Колега виж justboy е прав смени тренировките. Също така не тренирай повече от 3 пъти седмично....


С три пъти седмично тренировки,ще остарее с тия постижения и няма да мръдне на никъде.
Спокойно се прави ръка 45-46 см без химични елементи.
С тия данни 92 кг и 182 см имаш възможност да растеш много.
Наблягай на папкане,почивка и тернировки :)

45-46 без химия , ако ти е била 50 преди да почнеш да тренираш :mhihi:



Ми аз съм го правил,ама явно имаме различни разбирания за фитнеса :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 744
Регистриран на: 5.03.2007

Мнение от cobrata_m3 » 17 Авг 2009, 14:31

acho.rs написа:
sambeto написа:
cable написа:
Колега виж justboy е прав смени тренировките. Също така не тренирай повече от 3 пъти седмично....


С три пъти седмично тренировки,ще остарее с тия постижения и няма да мръдне на никъде.
Спокойно се прави ръка 45-46 см без химични елементи.
С тия данни 92 кг и 182 см имаш възможност да растеш много.
Наблягай на папкане,почивка и тернировки :)

45-46 без химия , ако ти е била 50 преди да почнеш да тренираш :mhihi:

ми и аз съм го правил и не ми е била 50 като почнах а беше 27 я ся станахме двама я напиши някои дълъг пост сега да се оправдаеш.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Мнение от Bogat-Beden » 17 Авг 2009, 14:36

///peter написа:
Bogat-Beden написа:При всички случаи ще сменям режима,аз правя почти като твойто разделение на групи,само без да пипам краката :)
Мноо маняци имало у форума бре 8)


А ранътЪ как е?
мамка му-тфа ми е слабо място-имам дни,в които по цял ден нямам грам апетит за нищо :| ,на следващият ден компенсирам-ям обилно 2-3 пъти..Старая се протеинът да е достатъчно-сиренце,кашкавал(знам ,че е мазно :uups: ),пилешко,шунки...Белият хляб е един път в месеца,понякога и хич....Сладко-рядко,не много,понякога прекалявам за съжаление.. :banghead: :banghead: За закуска често корнфлейксче с мляко,овесец,леблеблийка,сиренце.. зеленчук и плод маам кат изоглавен :mhihi: Пийвам сегиз тогиз,по-често бира,един път седмично или по-рядко-концентрат в превишение :mhihi: Като количество на всички хранителни вещества ,мисля че успявам да си набавя,но в ужасно тъпо разпределени порции по време и количество и за съжаление надвишен прием на мазнини :confused:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Мнение от LUCIFER'S » 17 Авг 2009, 14:38

За кур няма ли треноровки? Искам кат детско краче да ми стане... :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Мнение от Bogat-Beden » 17 Авг 2009, 14:39

Mollov написа:
И т.н.... ако трябва ще обяснявам още, ако имаш интерес...
естествено,че ми е интересно.. :) А какво ще каете за интуитивната тренировка-влизаш в залата и правиш каквото ти се прави и споре това колкото сила имаш,или това е само за профита? :roll:

LUCIFER'S написа:За кур няма ли треноровки? Искам кат детско краче да ми стане... :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
бе трудна раота,ама ако искаш яж мноо солени слънчоглед семки и езикът ти ше стане перфе за ... :mhihi: Изображение
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: конджул

Мнение от Jim Beam » 17 Авг 2009, 14:55

Mollov, сподели как се групират мускулните групи в 2+1 системата.

Примерно:
Понеделник: гърди, трицепс, прасец
Вторник: гръб, бицепс, бедро
Сряд: почивка
и т.н.

Някакси не намирам къде мога да вмъкна тука предмишница и корем....
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 17 Авг 2009, 15:29

Bogat-Beden написа:естествено,че ми е интересно.. :) А какво ще каете за интуитивната тренировка-влизаш в залата и правиш каквото ти се прави и споре това колкото сила имаш,или това е само за профита? :roll:


Не става... щото почти всеки си има любими групи и ще "блъска" само тях... а това да не тренираш краката - забрави.... почвай да ги "помпаш" поне по малко, че да не стане като мен.... 120 кила съм, а краката са ми като на 85-90кг... и ебаси ядовете (ти остави майтапа че са слаби). Не е нужно да правиш някви яки тренировки за крака, по 2-3 базови упражнения веднъж седмично (с някоя от тренировките) ще са ти достатъчни колкото да не е "без хич"... по-натам ще му мислиш за повече...

Jim Beam, групирането на мускулите е малко според зависи, от гледна точка на това кои мускули са ти по-слаби и изостават и кои са по-силни... т.е. понеже ще се получават 2 "силни" тренировки за съответната група, последвани от една "по-слаба", ако вкараш повече по-слаби групи заедно ще стане "мамата си трака". Пробвал съм го - не работи :D

Най-общо казано, може да се комбинират така:

1-ва тренировка: гърди, бицепс-трицепс (на супер серии, ако деяниш, там отива и преднишница).
2-ра тренировка: гръб, рамо и крака (тука правиш и задно рамо, така или иначе и гръбната тренировка ти е тука). Малко хора искат да правят големи крака, така че две упражнения за бедрата (айде три, че да има едно и за задно бедро) + едно за прасци се изпълняват за нула време... краката са силни :) Примерно лег преса, екстензии отпред и екстензии за задно бедро + повдигане за прасци... за 25-30мин. макс трябва да си готов.

Корема се прави винаги ;) Между серии, между две отделни упражнения, преди и след тренировка (когато искаш) :)

Някои хора успяват да намерят сила да правят И краката при гърди/бицепс/трицепс, ама ако наистина се натиснеш за суперсериите, аз после не мога да си подредя тежестите за крака, камо ли да тренирам... при мен краката се включват по-добре при гръб/рамо, щото аз примерно за рамо не тренирам много тежко... по мое мнение няма по-ефективен начин да накараш ръцете си да растат от суперсериите бицепс-трицепс... кат бях по-малък и експериментирах думках яко суперсерии почти до отказ.... за 3 месеца качих 4см на ръката и станаха в стрии :D Но след като човек помпа така ръката, да го прави само заради едната (важна) мускулна група... по-малка ефективност... някои хора обаче не издържат суперсериите... тогава место това може да се правят упражненията за бицепс и трицепс едни след други (едната група, след това другата) - вярно, отива повече време, но ако човек не се мотае и ефективно изпълнява всичко, времето си стига. Да не говорим, че печелиш време да подгряваш трицепса, щото ръката вече е "готова" от тренировката за бицепс. ;) Пък и така или иначе ходиш три пъти седмично в залата, няма сми да губиш време ;)

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Мнение от Zagy » 17 Авг 2009, 15:38

Mollov написа:...


Я кажи и как точно ги разпределяш в седмицата?
Si non confectus, non reficiat.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 17 Авг 2009, 15:40

Е казах вече.... пон-сря-пет..... пон(1)-сря(2)-пет(1)-пон(2)-сря(1)-пет(2)-пон(1) и т.н... ;)

Ако човек свикне така да изпълнява тренировките, може дори да си променя видовете упражнения спрямо това дали ще прави по-тежка или по-лека тренировка... примерно по-тежките ще са с по-базови упражнения, по-леките - за дефиниция, оформяне и т.н.. :) Така мускулите никога няма да привикнат към упражненията ;) На такава система можеш да изкараш и една година без да се получи "мускулна памет за тренировката".


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Мнение от Bogat-Beden » 17 Авг 2009, 15:49

Mollov написа:"мускулна памет за тренировката".
Само от това ,тоест главно от това ли идва застоя? :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 17 Авг 2009, 15:55

Ами не точно... застоя идва от нормалните ти биологични граници за развитие... затва го има и зоба - да прескочиш "ограниченията" ;) Щото някои хора се раждат по-"мускулно активни", други - не... затва едни по-лесно трупат мускул, а други - мазно... и т.н. и т.н. :) (това зависи от различните типове - екто-, ендо-, мезоморфни). Темата е мнооого дълга :)

Чрез постоянната промяна в упражненията обаче мускула няма да привикне към тренировката и да се адаптира към натоварванията, от което и да позабави растежа си... винаги трябва да има стрес ;)

оптимист-неверник
Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: без значение
Пол: Мъж
Кара: старо Е 34
Мечтае да кара: ново Е 34
Детайли за колата: най- добрата

Мнение от ktv » 17 Авг 2009, 19:09

Мноооооого обширна тема се отвори :D Радвам се, че тук има хора, които наистина разбират материята!
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1504
Регистриран на: 10.05.2005

Мнение от eraziel » 17 Авг 2009, 20:23

И да оставим настрана диспропорцията при нетрениране на краката... Клека, пресата, т'ва са тежки упражнения, именно при такива упражнения с висока работна тежест, с участие на повече мускулни групи се стимулира секрецията на тестостерон, хормон на растежа, IGF-1 също, така че, при положение че пренебрегвате едно от трите най-тежки упражнения, как искате да стигнете далече :))

И тука много взе да се говори за лимитите при натурално трениране, чак смешно ми става :)
In Ban We Trust!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nero_

Последни теми
Facebook