Относно Официалните Автомобилни Сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10490
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Leon » 02 Дек 2016, 12:54

K_Ilkov написа:С две думи требе да си мутра, че да са ти наред нещата у нас :mhihi:
Тва смятам е ясно и без тая тема :mrgreen:

Тъжна картинка ...

Горе-долу, да... И аз имам такъв познат, който след 1-2 свинщини започна да влиза в сервиз в Ауто бавария с нарочно подаващ се от дрехите кобур и с подобаващо поведениене пита може ли да гледа докато му правят колата. Първия път се бяха опитали да му противоречат, после си изградиха доверие и сега даже от време на време им я оставя без надзор. :mhihi:
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1669
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от host » 02 Дек 2016, 13:48

в доста други сфери е така колеги ... пълно безхаберие цари на места и крайно лошо изпълнение на каквото и да (сервиза дейност и аз имам)

но това клиента да ми седи на главата, да ми пита по 100 пъти кое, що за кво ... знам защо иска ... защото вече е лъган, прецакван и т.н. ... но при мен има само 2 варианта ... или оставяш да се свърши по ред на приемане или оставаш , но си плащаш на час ... има случаи, остават, плащат си ... виждат, че реално се работи както хората ...

другото което е ... аз си държа на името, държа си на труда ... ВИНАГИ свършвам повече за клиента от таксуваното, винаги гледам да е направено така както АЗ бих искал да е направено, възможно най-добре до фабрично или по-добре ако може в рамките на разумна цена и време ... има хора които не оценяват това и пак "ти тия пари за нищо ги нямаш... кво толко си направил" ... и т.н. просто ги чистя такива като им отказвам прием на машини или им изяснявам КОЙ реално знае какво да се направи и крайния резултат показва ясно дали някой е ок в материята или не

и никога не приемам да правя неща, които не мога да направя като хората

това защо го писах ... за да обясня АЗ какво искам като клиент

предпочитам да си занеса в сервиза САМО части които аз съм подбрал - хубави, евтини ... да знам какво е сложено - ако нещо съм пропуснал оставям сервиза да вземе (за да не им губя времето, но да ми кажат какво е сложено) , в сервиз си оставям колата само с предварителна уговорка кога на СЕРВИЗА им е удобно да я оставя ... оставям колата и им казвам, че колкото време им трябва имат, но искам да е направена да не се връщам 2ри път за същото ... инцидентно за малки неща съм ходил без предварителни уговорки, но след като вече се познаваме с хората и седя и си чакам без да давам зор

какво съм видял по сервизите ... доста критики имам , но знам защо се получава ... защото е пълно с хора висящи нон-стоп там и мрънкащи как всичко е спешно, как всичко е некадърно направено и т.н. ... това само пречи на крайния резултат

и на мен са ми връщали кола с мръсен кош ...
и на мен са ми връщали кола с щета - нещо пластмасово счупено, или нещо задрано леко
и на мен са ми правили качване на агрегат/възел и после при повторно сваляне се вижда "мизерия"

обаче, колеги .... реална ли е надницата на сервиза, реални ли са очакванията на собственика на колата ... казвам го защото аз не си оставям колата в официален дилър защото не желая да платя за качество на услугата нямащо общо с заплащането, обаче и в сервизите които ходя цените за труд не са достатъчно високи за може сервиза нормално да работи ... още повече наглеенето на клиентите постоянно притиска сервизите да угаждат на всеки келеш за да им върви работата

та ... за съжаление е добре да си намерите доверен човек, добре е той да знае, че вие не искате "БЪРЗА РАБОТА", а качествено свършена

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от bum_bum » 02 Дек 2016, 14:04

Аз съм споделял мисля как механиците в Овърдрайв обикалят около колите с пластмасови бутилки бира и наддигат от време на време :shock:

И въпреки всичкото недоволство съм абсолютно напълно уберен, че утре ако се отвори един сервиз с читави механици, безупречна чистота и внимание той ще фалира за няколко месеца. Не знам защо ама винаги, когато съм се опитвал да правя нещо хубаво и да предоставя безупречно качество на услугата нещата не вървят. :dunno:

Пресен пример- вайкат се 100 човека в е36, че нямало от къде да си купят истински свещи. Мислят се страшни схеми от къде да се поръчат. Споменавам, че скоро ще поръчвам от сигурно място и гарантирам на 100% за тях (мисля, че достатъчно хора ме познават тук за да може да ми се вярва поне за нещо подобно). Цената е една идея по-ниска от тукашните, защото и аз ги взимам на дребно. Не искам надценка или печалба. Писаха ми 2-3 човека и познайте колко си поръчаха? :mhihi:
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Bogat-Beden » 02 Дек 2016, 14:32

Хмм.
Аз съм пообиколил няколко сервиза в Сф и провинцията.
Недоволен съм много от Дунев (този на 4ти км),от АСПО (пак там),от Ем комплект 33-олеле мале :help: ,от Bosch съм със смесени впечатления (а и те са си до конкретното място..)
В провинцията пък почти като правило си е още по-драма..Малко са много кадърните,които не бягат към Сф просто.
В официални не съм ходил,и явно слава богу..
За 10на години намерих 2 читави местенца. Но и на 2те места са много претоварени и се чака.
На едното вземат много ,много разумни цени за труд и услугата е супер,работят много добре и съвестно.
На другото място вземат не малко,дори относително скъпо.Но пипат без грешка,погледнат и оправят едно,междувременно ти казват кое друго не е било ремонтирано правилно и/или кое е за ремонт.Много знаят и много могат.Но са още по-претоварени,за сравнително дребно нещо може да си почакаш седмица за да ти дадат час.
Не са БМВ сервизи,но са форумни.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от немо » 02 Дек 2016, 15:09

Няма никакъв начин да поема поръчка от клиент,който държи да гледа кое,как и защо правя по колата му.
Това го разбирам като очакване от негова страна да бъде прецакан/излъган, т.е. липса на доверие.
В такъв случай какво търсиш в моя сервиз?Има и други,довиждане,приятен ден!
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от madafaka_donkele » 02 Дек 2016, 15:19

host написа:но това клиента да ми седи на главата, да ми пита по 100 пъти кое, що за кво


немо написа:Няма никакъв начин да поема поръчка от клиент,който държи да гледа кое,как и защо правя по колата му.


Кажете поне кои са ви сервизите и какви коли правите(може и на лично), за един преател питам да си знае :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 3.05.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от exotique » 02 Дек 2016, 16:29

На мен ми е направило впчатление, че в 99 % от сервизите ти обявяват цена за труд, цена за частите (обикновенно като в магазина), а всъщност пазаруват частите на цени на едро. При такива не ходя. Предпочитам да ми обяви двойна цена за труд, но да монтира частите, които аз съм решил да слагам или да си купя (поради наличие на по-голяма отсъпка и от тяхната).
Май месец сменям масло - колко струва - 10 лв смяната, с тяхно масло и филтри. Да, ама аз не искам наливно масло от варела и турски филтри.
Отидох, напазарувах си всичко и закарах колата. Гледаха ме така :shock: Пичове, колко > в тази ситуация- 20лв, ок, и си станахме дружки :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1669
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от host » 02 Дек 2016, 16:43

madafaka_donkele написа:
host написа:но това клиента да ми седи на главата, да ми пита по 100 пъти кое, що за кво


немо написа:Няма никакъв начин да поема поръчка от клиент,който държи да гледа кое,как и защо правя по колата му.


Кажете поне кои са ви сервизите и какви коли правите(може и на лично), за един преател питам да си знае :mhihi:


аз не се занимавам с автомобили, в съвсем друга сфера съм колега

иначе за отстъпките и цените за части ... колеги, не сте прави ... тва, че някой прави оборот 20 000лв на година и е получил цена (не навсякъде така знам) не трябва да му се сърдите, че на вас ви дава крайно клиентска

точно поради тази причина аз си нося каквито части съм сметнал за Ок като цена за мен, ако нещо липсва, по преценка на сервиза да вземат ... само изисквам да ми кажат колко се променя общата цена

аз като вляза в магазин за хляб не питам за отстъпка ... сигурно съм балък ... ама тва ориенталско отношение не ме кефи, ако човека е професионалист, ако точен си е калкулирал цената на труда ... ако не ми изнася да си търся друг сервиз ... за частите казах вече ... проблем е само ако ми обявят цена по-висока от тази която е за мен като краен клиент в рандъм нормален магазин за части ...тогава вече не е нормално

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от madafaka_donkele » 02 Дек 2016, 17:19

exotique написа:На мен ми е направило впчатление, че в 99 % от сервизите ти обявяват цена за труд, цена за частите (обикновенно като в магазина), а всъщност пазаруват частите на цени на едро. При такива не ходя. Предпочитам да ми обяви двойна цена за труд, но да монтира частите, които аз съм решил да слагам или да си купя (поради наличие на по-голяма отсъпка и от тяхната).
Май месец сменям масло - колко струва - 10 лв смяната, с тяхно масло и филтри. Да, ама аз не искам наливно масло от варела и турски филтри.
Отидох, напазарувах си всичко и закарах колата. Гледаха ме така :shock: Пичове, колко > в тази ситуация- 20лв, ок, и си станахме дружки :winky:


О, това е другата ебавка от страна на сервизите. Като карах 'онда, реших да обслужа първоначално колата в прехваления и познатия на всички сервиз на омбре. Напазарувах ролки, ремъци, филтри и т.н. и отивам на място, щото на обявените телефони звънях сигурно 50 пъти в рамките на няколко дни и никой не вдигна :mhihi: "Ааа с твои части цената на труда ще е по-скъпа и няма да ти дадем гаранция на частите" :mhihi: След известно време хондю не издържа на лунния ни пейзаж и отивам за едни големи тампони, така се наричат на купето, близо до задната ос. Момчето, от което пазарувах части ми каза, че има само Делфи-та налични. Британски боклуци. Реших да питам и пресветия омбре - "ааа, мани ги тези измислените, на същата цена ще ти сложим оригинални японски". Викам ОК, този път така да е. Отивам да взимам хондю, тъкмо я привършили, ама е още на подемника. Та както си е на подемника, успявам да прочета DELPHI MADE IN UK :mhihi: Понеже баш омбрешко-келешко беше там, им казах на монтьорите да не я свалят от подемника и го викнах омбрето. "Еми да, нали се разбрахме за същата цена делфита, нали такива искаше" :mhihi: Викам "нали се разбрахме за японски?", "аааама за японски е друга цената". Е на мяка ви пОДката и майстори накрая :banghead: :ranting: Платих и повече не стъпих там, няма и да стъпя.... :OT: И 'онда повече няма си взимам, дали и японките, така и не разбрах хондю ли поддържах, мерцедес ли, евем ти и цените и чудото :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от alx » 02 Дек 2016, 17:50

нормално е да купуват частите на едро а да ти ги продават на дребно със 50-100% надценка. оня ден трябваше да купувам една пластмаса по предната броня. цена на едро - 15.70. цена на дребно - 20.50... цена в оторизирания сервиз- 37.50...

нормално е дори да не искат да чуят да ти слагат твой части - особено ако са оторизирани сервизи.

нормално е да не искат други хора в халетата - най-малкото защото ако нещо ти се случи- те са отговорни. особено в оторизирани сервизи.

не е нормално да правят по колата ти _нищо_ което не са обсъждали с тебе и ти не си се съгласил.

аз като ходя в чужди сервизи им казвам че имам камера отпред и отзад и ако обичат да не ги изключват и да не им пречат да записват и че после ще гледам внимателно.

и така.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Borymeckata » 02 Дек 2016, 18:48

немо написа:Няма никакъв начин да поема поръчка от клиент,който държи да гледа кое,как и защо правя по колата му.
Това го разбирам като очакване от негова страна да бъде прецакан/излъган, т.е. липса на доверие.
В такъв случай какво търсиш в моя сервиз?Има и други,довиждане,приятен ден!


Добре де Колега, ако правиш всичко редовно, какъв проблем има, че някой ще те гледа? Нали няма какво да криеш?

И недей да свириш на тая струна за доверието... Не съм те виждал през живота си - откъде доверие да ти оставя за 3 дни кола за 20 бона? Ти ще ми оставиш ли куфарче със същите пари за това време? Тези, които ти имат доверие, сигурно те познават отпреди, имат впечатления от работата ти и за теб като човек. Но за мен си напълно непознат - на каква база това доверие? Щото имаш честни сини очи? Ти лично, ще дадеш ли ключовете от колата си на нашпълно нешпознат човек? Кажи честно.

Много лесно отпращаш хората в друг сервиз, но си помисли пак - тези хора те хранят, на тях се крепи бизнеса ти. И не си единствен...
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от немо » 02 Дек 2016, 19:12

Borymeckata написа:Тези, които ти имат доверие, сигурно те познават отпреди, имат впечатления от работата ти и за теб като човек. Но за мен си напълно непознат
.

За всеки клиент съм бил напълно непознат 1-вият път :D В момента има 6 коли за около 100к. общо,оставят ми ключовете,при нотариус не ходим. :lol:
Borymeckata написа:Много лесно отпращаш хората в друг сервиз, но си помисли пак - тези хора те хранят, на тях се крепи бизнеса ти. И не си единствен...

Съгласен съм с теб,но се повтарям:ако ми идваш с недоверие и нагласата,че ще си излъган,по-добре не ми идвай,няма проблем :) щото е глупаво,не мислиш ли?
И не съм магазин за хран.стоки,така че няма как да попаднеш при мен без да имаш поне бегли впечатления къде отиваш ;)
Поздрави :bchug:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Borymeckata » 02 Дек 2016, 19:26

Разбирам те и респект, че имаш редовни клиенти и си успял да си изградиш име в този биснес. Но трябва и ти да разбереш недоверието в клиента - всеки от излъганите и прецаканите е отишъл с доверие при някой "майстор". И това доверие не е било оправдано... Всички клиенти, които сега пишат в тази тема, някога са се доверили на официален / лицензиран /фирмен / доверен сервиз.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Относно Мото Пфое

Мнение от Dextuar » 02 Дек 2016, 19:51

Вчера отивам да взема Е350 2011г, нали не е чисто нова кола, ама не е и някоя кола за 2 бона. Та приемчика почна да ми се държи все едно съм докарал на дядо ми ладата, с едно такова пренебрежение, все едно нещо съм му длъжен. А да не кажа, че към момента по моя субективна оценка беше една от най-скъпите коли в сервиза. Нещо дифа виеше и смениха лагерите, като само 2 от 4-те бяха проблемни, но решихме да купим и 4-те нови. Отварям багажника, гледам няма нищо. Викам, я ми върнете здравите, те - ами не знаем къде ги е сложил колегата. Еми звънни му и да ти каже. Ааа, не може, отпуск е. Сещате се кво ще стане с тия лагери... Гледам след това, светнала няква лампа и викам "Е не изтрихте ли грешките?". Насреща ми отговарят, карай, сама ще изчезне. Обясних му да вземе стар диагностиката и да я изчисти, смотоляви ме там 5 минути и вика, готов си. Викам, чакай малко, кажи некви грешки има ли, да не трябва пак да идвам, а не е като току-що да не бях им дал 2к за ремонта. Е кво ще гледаш, това да не ти е БМВ/ бяхме коментирали, че карам БМВ/. От учтивост го питам нещо дължа ли, очаквайки, че ще е каже не, защото те не са си довършили работата, а той ми вика, 98 лева... И аз :shock: Платих и тръгнах. Тоя сервиз повече НЕ...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от madafaka_donkele » 02 Дек 2016, 20:35

dextuar написа:Тоя сервиз повече НЕ...


Хора, казвайте ги сервизите да се знаят. Не разбирам кво ги жалите подобни мишкари :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook