Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от 520i » 26 Май 2020, 19:58

sub_eleven написа:На мен ми "поръчаха" ревизия по този начин, не от конкурент, а от човек, който ми имаше зъб, без нещо незаконно да съм му направил. По същия начин на база хипотези ми лепнаха предварително обезпечение запори и възбрани на воля. Не е истина какви бухалки са НАП, това са новите мутри.


Знам за 100% истинска подобна случка на мой познат. Данъчен тормози едно момче, но го гонят от офиса и не поддават на рекета. Седмица по-късно, от фирма на жената на данъчния се пуска фактура към фирмата на моя познат (той дори и не знае за съществауването на тази фактура, камо ли да я плаща), от там ти лепват предварително обезпечение и си чао. След една торба пари за адвокати, изгубено време и разправии се оправяш, ама кел файда. Ти като не си подготвен и всички оборотни пари са ти в запорираната сметка...

Аз от биткойни нищо не разбирам, но без да преувеличавам, масово хората който имат някакъв маааалко по сериозен бизнес ги използват. БГ сметки не се използват.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от 520i » 26 Май 2020, 19:59

Моджо написа:Нещо да е свързана с торти тая фирма? Ако да, знам коя е.


Тая с тортите е най-ченгеджийската. Там ядове нямат ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Моджо » 26 Май 2020, 20:37

520i написа:
Моджо написа:Нещо да е свързана с торти тая фирма? Ако да, знам коя е.


Тая с тортите е най-ченгеджийската. Там ядове нямат ;)

А би трябвало да имат :) Секи месец нова регистрират, не мож им фана края. деба тва ДДС, деба.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от bum_bum » 26 Май 2020, 20:49

520i написа:Щом фактури започнах да плащам/плащат ми през револют, смятай.


Тая схема с Револют не я схванах. Ако сметката ти там е фирмена, тя вероятно подлежи на запор по същия начин, както и във всяка останала Бг банка. Ако не е фирмена, как обясняваш получаването на плащане по фактура в лична сметка?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от 520i » 26 Май 2020, 21:37

Фирмена е, с UK IBAN.
Аз и на миналата страница написах, не че е невъзможно пак да я блокират, ако те подпука държавата си чао. Имам предивд дребен чиновник, дето те тормози по 500лв на месец да му даваш, камо ли ЧСИ/ПСИ, не може или поне му е доста по-трудно така да те торози.
С прости думи, две са основните предимства.
1.С револют можеш да си прехвърляш всичките пари от сметка в сметка за секунди. Докато ти дойде писмото парите са ти заминали в другата сметка, а тя си е ок.
2. Ако имаш сметка в ОББ например или която и да е друга бг банка, ударят ли ти запор, удрят всички сметки, дори и тези, които не си отворил. Смисъл имаш ли запор на сметка, утре ако отвориш нова, автоматично и тя се блокира. Докато при револют, те не ти знаят сметките и за да я запорират, трябва да я знаят и точно нея да упоменат, понеже можеш да си играеш с IBAN-ите колкото си искаш. Те ти запорират една, ти имаш 5 нови дето те и не знаят за тях, докато разберат, имаш други 5 ;)

Попринцип, през Скрил въобще не могат да те термозят, но там пък таксите са много по-високи.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от sub_eleven » 26 Май 2020, 21:41

520i написа:[. След една торба пари за адвокати, изгубено време и разправии се оправяш, ама кел файда. Ти като не си подготвен и всички оборотни пари са ти в запорираната сметка...

Да, а дори да вкараш други външни пари в схемата за да спасиш фирмата и бизнеса, пак ще светнеш и може да ти лепнат и ревизия на физическо лице.

А разните "уреждачи" и адвокати по-добре да не коментираме какви пари взимат, че може да му стане на човек лошо.

Колкото за тези с IBAN извън БГ. Знам ги като вариант, но излизаше доста солено да се ползват на база мое проучване. По-добър вариант е начисто с нова фирма да си работиш, докато старата я оправиш. Е, не на твое име разбира се новата фирма.

Като цяло ако те усетят, че много се тарикатиш и не си послушен, НАП обръщат ревизията и на физическо лице. Тогава много трудно можеш да мръднеш. Чул съм страхотии за такива ревизии.

И парадоксът е, уж е юридическо лице и МОЛа не отговаря с личното си имущество, пък на база нещо ново по законите, веднага могат да те налазят с ревизия на физическо лице, на база нередности във фирмата. Дори и пълномощник да си, пак могат да те погнат.

Само да решат, ще те сдъвче и изплюе държавния апарат, няма да можеш гък да кажеш. Примери много.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от 520i » 26 Май 2020, 22:03

sub_eleven написа:Като цяло ако те усетят, че много се тарикатиш и не си послушен, НАП обръщат ревизията и на физическо лице. Тогава много трудно можеш да мръднеш. Чул съм страхотии за такива ревизии.


Оуу, ей този юнак, Илийката https://www.facebook.com/ilia.zlatanov?__tn__=%2CdC-R-R&eid=ARDQ90jbs5a37oV5H00SiH04xJgNFor0Yt0yQzn_VTXYJJspcKQRCUUlyN2Me87NX8nFZsKBRA9s8U6D&hc_ref=ARRr-D1Q5oUKbw9pYSZYRqLbW768MyJJm_lj45yHUg2FZvScaU4CdmkhMbAYEOnkmAI&fref=nf е най-милият и добродушен юнак, който познавам. От време едно си има една малка фабрика, сам си я направи, не е приватизирал нищо, не е откраднал нищо. Ако го видиш, ще си кажеш обикновен пенсионер. Понеже няма деца, що пари раздаде по разни домове за деца и всякакви фондации, все разправяше мен пари не ми трябват, няма на кой да ги оставя... Мъж на 83 години, цял живот с тази фабрика се занимава. За 2 месеца гол го оставиха, точно защото се заинати на фирмената проверка, тръгна правда да търси и да се съди с държавата. Даже граждански дела води срещу НАП. После веднага обърнаха на физическо лице и го съсипаха... за 2 месеца точно!

Пак повтарям, не говоря за разни заводи и фирми за милиони. Съвсем обикновен бизнес има, около средния, колкото предполагам на голяма част от форума. Утре може да съм аз, Бум бум или който и да е било
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от N.Mihaylovski » 26 Май 2020, 22:22

Заради това не си дръжте в сметките в БГ големи суми или да не кажа никакви, най добре да са на минус, тогава няма какво да ти запорират, и не си интересен защото няма и как да те рекетират, а рекета е за да не те запорират и да фалираш без оборотни средства :)
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от sub_eleven » 26 Май 2020, 22:43

520i написа:... Мъж на 83 години, цял живот с тази фабрика се занимава. За 2 месеца гол го оставиха, точно защото се заинати на фирмената проверка, тръгна правда да търси и да се съди с държавата. Даже граждански дела води срещу НАП. После веднага обърнаха на физическо лице и го съсипаха... за 2 месеца точно!

То веднъж като тръгнеш по пързалката и чак на финиша спираш, обезкостен. Много малко хора съумяват да се измъкнат от такава схема.
В случая с дядото, някой юрист му е дал куража и затова се е насадил тотал щета.

Съсипали са му живота като гледам. На тази възраст да те ощавят...

Н. Михайловски, освен всичко, което написа, трябва да живееш и като скот за да не си им интересен. И в един момент ако не го правиш пак се получава контраст и те набелязват.

Гледат и данъчни декларации и какво ли не... Почти никой не ги попълва изрядно, освен ако не са го ебали скоро.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от barty » 27 Май 2020, 5:16

Намирам темата за обща с другата тема "Стандарт, реализация и М5" :mhihi:
:yes:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Bogat-Beden » 27 Май 2020, 10:37

Няма ли да излезе някой да ги опровергае тея неща бре, доста обезпокоително звучи..
Разбирам как се случва на хора със съмнителен образ в обществото, ама на хора, изкарали си парите само с бачкане, това е страшно, ако е чиста истина.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от blacksapphire » 27 Май 2020, 10:40

ЕЦБ: Еврото може и да не оцелее.

http://glasove.com/categories/novini/ne ... okqR9qrtaY


Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: Созопол

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от arnold » 27 Май 2020, 11:25

Bogat-Beden написа:Няма ли да излезе някой да ги опровергае тея неща бре,

Ей ги хората,които опровергават всичко
https://www.segabg.com/category-video/o ... -zabravete

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от 520i » 27 Май 2020, 12:45

Bogat-Beden написа:Няма ли да излезе някой да ги опровергае тея неща бре, доста обезпокоително звучи..


Те ти опровержение. Има хиляди такива ;)

Изображение


Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: Созопол

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от arnold » 27 Май 2020, 13:11

520i написа:
Bogat-Beden написа:Няма ли да излезе някой да ги опровергае тея неща бре, доста обезпокоително звучи..


Те ти опровержение. Има хиляди такива ;)


Слави е прав. НЯМА ТАКАВА държава :banghead:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook