В (поредното) търсене на еФтина track day таратайка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: В (поредното) търсене на еФтина track day таратайка

Мнение от TheDriver » 15 Мар 2022, 13:10

Аз също почнах без платформи, Шатри и т.н. някога.

И определено не те съветвам да скачаш веднага в дълбокото и да купуваш всичко накуп. Просто се опитвам да опиша ситуацията и да посоча че избора на кола не трябва да е обвързан с това дали ще е на платформа или не. По-добре да избереш нещо което ще спечели от изтърбушването отколкото да се вържш за нещо което има смисъл в смесен режим, но не е походящо за изтърбушване.

"Стрийт" класовете не са съвсем стрийт и определено не са лежерни. Конкуренцията и борбата са сериозни, преди да се усетиш ще си се увлякъл и ще искаш да си конкурентен.

Ако не се бъркам vicho също почна проекта и темата с това, че ще е фън играчка. Питай го сега как са нещата :mhihi: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: В (поредното) търсене на еФтина track day таратайка

Мнение от TheDriver » 15 Мар 2022, 13:19

vicho написа:
TheDriver написа:Това с ходенето с бегачката до пистата и обратното за мен е тотално грешно. Знам, че vicho и други хора го правят, но аз съм против поради следните причини.


За мен това си е част от experience-a ... доставя ми удоволствие да се друсам по родните пътища по 2 часа в посока :smoke:

Виж към Моторпарк не бих тръгнал на ход... 600км от София :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Абе и аз си спомням тея времена и беше готино. :smoke:

Сега с платформата тези часове станаха много много повече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: В (поредното) търсене на еФтина track day таратайка

Мнение от M17cH » 15 Мар 2022, 14:12

Ами така де, всеки си го гледа от неговата си къщичка...
В случая дилемата ми е, че си имам трак кола, която е баш такова което описвам и миналата година успях да изпълня всичко запланувано от проекта. И като всеки авто запалянко, когато проекта 'приключи' веднага започват мисли за новия :mhihi: :kuku:
Въпросът е че колата е бая стара (31 години) и цената й последно време се вдигна в пъти от когато я купувах, същевременно частите започват да изчезват. Мисля че мога да освободя няква прилична част от парите които съм набил и да купя нещо по-ново и с по-малко quirks and features :lol:
Също и карам предимно на Ринга и на големи ГП писти, тук таме някоя мъничка локална... Тоест докато стигна да има смисъл от изтърбушване и платформи, имам мн хляб да ям и да стигна потенциала на която и да е кола... А и тука финансово платофрма с влекач са малко по-друга бира, а също и кола без номера на пистата (не навсякъде позволяват... Трябва да е специален тест дей и сумите са умопомрачителни за вход)...

Вдигнах темата, тъй като ми се вижда че тук има хора които са вряли и кипяли и може би имат поглед над нещата за нещо рентабилно. Имаме този дебат с един приятел от дълго време и все достигаме до това че не си заслужава, ако няма да вложим поне х2-х3 парите които съм писал.
Пък и нали е 'Извън темата' викам да чуя и вашето мнение :)

edit: За сега най-много говорим за Porsche Cayman 987.2, 350z/370z, BMW e86 30i, MX5 NC или Lotus Elise/Exige ... кaкто се вижда бая над бюджета който съм споменал :cry:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8332
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: В (поредното) търсене на еФтина track day таратайка

Мнение от vicho » 15 Мар 2022, 14:32

TheDriver написа:Ако не се бъркам vicho също почна проекта и темата с това, че ще е фън играчка. Питай го сега как са нещата :mhihi: :driving:


абсолютно не...

vicho написа:...всичко е проект... та за това преди 3 месеца си закупих чудесна виолетова е36 320i със заводски пакет, подгрев и теглич... явно за теглене на състезателния автомобил, ама "20-ската" още не знаеше, че именно тя ще е такъв...


от ден едно знаех какво точно ще правя с колата и исках да е конкурентна :idea: , а и се получи :owned: (след някоя друга стотачка :mhihi: )
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: В (поредното) търсене на еФтина track day таратайка

Мнение от TheDriver » 15 Мар 2022, 14:34

Мащабите и проблемите тук при нас в България са тотално различни.

Ринга само го гледаме в тубата и ни капят лигите. Ние оперираме на много, много по-ниско ниво.

Не знам при така изложената ситуация колко можем да сме полезни при положение, че не сме се сблъсквали с такива условия и коли. Евентуално alx може да помага.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: В (поредното) търсене на еФтина track day таратайка

Мнение от M17cH » 15 Мар 2022, 14:43

То и от първа ръка опит не търся, щото всеки си хвали неговото си...
По-скоро идеи за модели които не съм ги и мислил за 'ставащи', например e86-ката е попълнение от преди 2 седмици, изобщо не знаех че са толкова леки...
Другия вариант е просто да предам задното, там вече има i30n, Megane RS, VAG и подобните hot hatch-ове

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: В (поредното) търсене на еФтина track day таратайка

Мнение от nero_ » 15 Мар 2022, 15:55

ако днес правех трак дей кола с бюджет ~30к бих направил атмосферна E87 130i. Има какво да се олекотява, части има много, моторът е надежден, не е скъпа за купуване, а и според мен не случайно има фабричен 130i Challenge модел на тази платформа.

Е86 е готина кола (имам някоя и друга обиколка на Калояново с Е85), но ми се струва малко скъпа за track day играчка. А и доста рядка, направо си е разхищение :). Като недостатък на платформата мога да кажа, че няма кой знае какво за олекотяване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: В (поредното) търсене на еФтина track day таратайка

Мнение от M17cH » 16 Мар 2022, 10:00

Добър вариант е тая единичка. Разтърсих се малко, верно има и бая части за нея :yes:
н52 мотора уж го дават надежден 260-на коня

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: В (поредното) търсене на еФтина track day таратайка

Мнение от madafaka_donkele » 16 Мар 2022, 10:15

Последните 1-2 страници са баси и myth buster-a :mhihi: Уж калпавите и кекави мотори всъщност се оказват достатъчно читави за каране на писта :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: В (поредното) търсене на еФтина track day таратайка

Мнение от M17cH » 17 Мар 2022, 12:36

До колкото чета предимно проблеми с периферията имат (водна помпа, соленоиди на ванос-а, диса клапа...) Което ако се сменят още с купуването на колата мисля че ще имат живот едно поне 50к тъй че не го смятам за проблем.
Чета че н52 преди 2008 (демек всички з4-ки) имали проблем с хидравлични повдигачи, което да.. тъпо е ама... все тая :lol:
Така де, то си има специален раздел за тия въпроси.

Но не ми се виждат такива проблеми за които бих се отказал от н52 :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1538
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: В (поредното) търсене на еФтина track day таратайка

Мнение от ildivvy » 17 Мар 2022, 12:58

И харча на масло, за който доста хора говорят...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: В (поредното) търсене на еФтина track day таратайка

Мнение от nero_ » 17 Мар 2022, 13:00

Супер си е мотора според мен. Много по-лек, по-високооборотен от М54 и почти стига 300кс без радикален тунинг (иначе има атмосферни билдове по 350+). Единичката може да се докара до около 1250-1300кг без крайности.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 728
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: В (поредното) търсене на еФтина track day таратайка

Мнение от Don_Diego » 17 Мар 2022, 13:27

ildivvy написа:И харча на масло, за който доста хора говорят...


Търсиш мотор след 2009, с черния капак и проблема е почти напълно решен :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1538
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: В (поредното) търсене на еФтина track day таратайка

Мнение от ildivvy » 17 Мар 2022, 13:53

Има ли модели с N52, които са след 2009г (може би американски) ? Това, което намирам е с N53 ...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10490
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: В (поредното) търсене на еФтина track day таратайка

Мнение от Leon » 17 Мар 2022, 14:24

Няма, и там минават на N53...
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook