Айде на ски-зима е....!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какво караме?

Ски
214
62%
Борд
132
38%
 
Общо гласове : 346

Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 24 Окт 2008, 8:31

Azrail написа:Витоша :mhihi:
В общи линии - има големи планове за там, само седи грей се :mhihi:

е аз седим греем се от 20г!! ебем ти чакане! нека го напряват-неам нищо против! разни природозащитници пищят ,че се режели дървета,че се копало и изравнявало за връзката на новото лале ,ма то писта без малко резане нема как да стане. и аз не искам да се разваля планината ,ма за пит бора и неколко камъка не е толко проблем! нека го направят-ш еплатим и ше караме с киф,ма ако се насерат като на банско ше има да ме чакат ,докато аз си карам на золден....

UFO Pilot
Аватар
Мнения: 2752
Регистриран на: 2.08.2004
Местоположение: In a galaxy far, far away...
Пол: Мъж

Мнение от Azrail » 24 Окт 2008, 8:51

Ти там ако знаеш колко дървета се изрязоха... Нали всеки ден ПОНЕ по 2 пъти го пътувах този маршрут ... и никой нищо не каза. Ама айде, тва е друга тема.
Наскоро един "голям бизнесмен" взе всички лифтове + няколко хижи... Бе като ти казвам, седи грей се :mhihi:
MORE BEER!


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 24 Окт 2008, 8:55

докато ти се грееш на цеко на печката-аз ше ида на боровец да повъртя ,па ако остане време и до золден ще отскоча ,па нека се греем тука да чакаме на бизнесмено плановете да станат....!!!! ше се греем аз!!! :evil: ай сиктир! кат стана на 100 тогава ли да чакам да се кача на читава витоша да карам!?!? баси тъпата раота.....!!
времето си лети - тия си праат техните сметки-нема лошо ! ма ако се мотат и само гледат у калкулатора ,а не се сещат кво мислят скиорите -ше има после да цвинкят що нема приходи и къде са хората....!!! е там са...!! у австрия, и у словения, и у италия!!!!

UFO Pilot
Аватар
Мнения: 2752
Регистриран на: 2.08.2004
Местоположение: In a galaxy far, far away...
Пол: Мъж

Мнение от Azrail » 24 Окт 2008, 9:05

Айде последен пост, че на чат го обърнахме...
Не ти казвам да седиш да чакаш да оправят Витоша, просто казвам, че има големи планове за там, тва е... Ти ако искаш и у Сахара ходи да караш :) Те веднъж като го направят както трябва, хората сами ще си дойдат. Просто късно се усетиха.
MORE BEER!


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 24 Окт 2008, 9:28

ок !! ше видим!!!
мойта идея за ски винаги е била - свободно каране! за съжаление условията в страната ни не предразполагат за такова! за тва си останах рейсър-пистаджия,щото извън пистата няма много условия ,а и екипи до скоро нямаше читави за там!! /говоря за преди 10г -специално за ските/
та за тва си оставам на пистите с рейсърски модел ,здрави пътъци/поне 100 твърдост/ и некъв клин-набор на стенмарк ,който ,обаче ми е супер-удобен!! якето е доста добро ,с дишане и проветрение и воден стълб 25000. търся си клин-от старите състезателни по крака и шорти -само уинд-стоп до коляното ,ма некъв размер голем ,та да ми станат!!
са точа зъби и другата седмица пазарувам! имам добра отстъпка в росиньол ако некой е зорлия и мераклия-може да се съберем и да идем заедно и ще ползва и мойта отстъпка! ските станаха разход кат за малка фиеста ,да му се не види,ма аз от тая краста отърване неам..... :P

Шами
Аватар
Мнения: 1121
Регистриран на: 19.09.2007
Местоположение: София Княжево СИТИ :)
Пол: Мъж
Кара: с 240 бавно из града
Мечтае да кара: Е36 с V10....
Детайли за колата: Много бързо V10

Мнение от _BmW_™ » 24 Окт 2008, 12:42

Azrail написа:Витоша (горе на Алеко) до 5г ще стане бетер швейцарски курорт, не бой се.
Събориха Щастливеца - ще го строят наново.
Ще обновят всички лифтове.
Санирането на Заека трябва да е завършило вече...
На самия връх чайната също ще я правят наново, или ще я ремонтират основно, ако не са и започнали още...
И други обновления ще има, ама не са много за публични форуми :mhihi:
В общи линии - има големи планове за там, само седи грей се :mhihi:


Те ще сапорят всички стари лифтове !
Преди няколко седмици когато заваля снега горе имаше малак инцидент с лифта на Лале

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
///M
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Мнение от acer » 24 Окт 2008, 14:06

Малък? :shock: Някой пострадал ли е?
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Мнение от vesko06 » 24 Окт 2008, 14:34

Тфа да се огъне така, бая "малък" е бил..! :shock: Дано е нямало пострадали :) Ей за тфа, трябва да се прави профилактитка на лифтовете всеки ден, или поне всяка седмица..! В пампорово в работното им време пише еди-кой си ден- профилактика, ама ела да видиш колко я правят..! предполагам не само в пампорово, ами навсякъде е така..!

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Мнение от SpUd3r » 24 Окт 2008, 15:15

uricatoli написа:Я кажете за един новак сноубордист какво да си взема като екипировка.. на долу горе сносни цени... :mhihi:

Аз лично съм с най-ниския клас екипировка на 686 и съм много доволен, лошото е, че цените дори за най-ниския клас ти излиза към 600-700 кинта горнище и долнище. Иначе ти препоръчвам да не си купуваш нова дъска, особено ако мислиш да я караш по витоша. Купи си дъска 2ра ръка, като я сложиш дъската на височина трябва да ти е между началото на гушата и носа. Обувки и автомати може и нови да си вземеш, даже ако са нови ще си мноого доволен. Ма за марки и т.н. всичко зависи с какви пари разполагаш. Иначе ако мислиш всичко 2ра ръка ето ти два форума и разгледай там обявите www.whiteroom.info , www.bas-bg.com/forums ;)
А и гледаи автоматите и обувките да са т.н. "меки" ;)
Tux0 Ca !
Изображение

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 24 Окт 2008, 17:28

Леле-ее :twisted: Усещам как тази година само да е живот и здраве и да имам време ще си направя една едноседмична ваканция и ще си блокирам всички прешлени от мускулна треска поради свръх високите скорости и странични ускорения :twisted: Аз някакъв нов екип ще трябва да си купя и обувки най-вероятно :)

Един мой комшия ми каза за оферти из Тирол на много добри цени.
Знам че Роската Коларов си прави по две ски ваканции и ,че не е по-скъпо от нашите псевдо курорти.

как ви се струва идеята от сега да се съберем една група и с една кола или ако сме повече с бус да идем да се разцепиме някъде из Австрия ?


Малко мои спомени :D

На Безбог в Пирин - брат ми ме гледа как завивам

Изображение


На Банско , "пишлегарника" :mhihi: отзад връх Стражите
Изображение

Писта "Алберто Томба" и един мой як скок от шус ,когато едва не се очистих ,бая се уплаших :roll:
Изображение


Георги Пенчев
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Мнение от Valentin_Peev » 24 Окт 2008, 17:50

_BmW_™ написа:
SKISA написа:витоша е супер удобно с тва ,че е на 15мин път ,ма с тия лифтове горе и с тва оборудване -мой набор е направо гадно...!! отделно пистите не се обработват като хората -витоша е удобна повече за пудраджии и за вечерно н алалето....!! израснал съм на тая планина и ме е много яд да я гледам толкова близо всеки ден ,но нямам толкова време и нерви да си губя на нея в тоя и вид....

Мислех да си помалча още малко но щом вече има тема !!!


Така аз започвам работа горе на Витоша като Машинист ( ще брамча с едно такова http://www.youtube.com/watch?v=mm2ovB0h ... re=related )
и мислех да организирам едно нощно каране за тези които за фенове и на зимнят спорт освен дрифт на сняг :mhihi: това от мен за сега :)

Относно това че пистите неса обработени както каза ти : това е защото Цеко Минев (Сопственик (пише се соБственик :mhihi: ) на Vitosha Ski) купува машини ("нови" а за тази зима се чака едно като на клипчето PistenBully 400 ) и копе......та от Банско идват и ни ги зимат за там и ми дават пълни таратаики но за тази зима има подобрения ! а да не говорим че до 2 години цяло Лале ще буде модернизирано ;)

Малко си се пообъркал, хубавите машини са си на Банско, просто ги докарваха тук за състезанията :!: Да не забравяме с кви машини се работеше преди време и имаше само един машинист, който можеше да прави стената :!: Не мисля, че машините, които има горе благодарение на Цеко Минев, са таратайки. Преди да направят Витоша както трябва, има доста неща да се направят. По-проблемна е от Банско, а там нещата станаха за 3-4г., тук ще трябва повече време! Изчакайте няколко години да видите къв ски-център ще е Сапарева Баня, там работата е дебела, дано пускат и простолюдието да кара :mhihi:
Аз тая зима ще съм или на базата на НСА на Боровец, или в Банско, ама нищо още не се знае със сигурност. Колкото до екипировката, с какви ски ще карам вече ми е все тая, само ще си се воза, ма ще гледам да са по-длъжки и твърдички :twisted: А колкото до обувките, писна ми вече от мъртви кости по краката и да не мога да си обувам и джапанките от болки. Тая година нещо меко, удобно, топло :mhihi:

П.П. За малко да забравя. Тая година надявам се ще уважите състезанията от Световната и Европейската купа в Банско :twisted:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1675
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: Пловдив

Мнение от Evelin Cotsev » 24 Окт 2008, 18:17

бреии у нашия форум бая скиори имало :) супер :) аз карам от бая време някаде 8-9 години , всяка зима минимум по 2-3 пъти за по седмица и чат пат за по събота и неделя , но съм карал само на Пампорово. Преди си беше супер , само , че последните години цените са доста грозни а обслужването нулево, има 2 хубави лифта на които се чака 1/2 час опашка и реално не ти остава много време за каране , та затова си седя на котвичките на стената , аиляк работа , обаче то писва само една писта.За оборудване - всичко росиниол - каска , екип , ски , автомати , само щеките са леки. Тази година ще сменям ските и обувките , та се чудя дали пак да си остана на росиниол , доволен съм много . Иначе как е по банско някои да сподели , интересно ми е дали е много по добре от Пампорово и струва ли си тая година да ходя да карам там. Също някои да има впечатление от тая марка Völkl , миналата година доста ми е хвали един познат ама :?:
It`s party time !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Мнение от Valentin_Peev » 24 Окт 2008, 18:38

В България по-добри условия за ски от Банско няма къде да намерите! Колкото до ските, всички марки имат хубави модели и за обикновения турист няма кой знае какво значение. Само да не си помислите, че състезателните ски в магазина имат нещо общо със истинските състезателни.

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 24 Окт 2008, 18:41

Март месец ще е старта за световната купа в Банско ,онзи ден имах среща с управителя на Кемпински Гранд Арена хотел и се изненадах приятно , незнам как така ми е убегнало до този момент :)
Банско за мен е много над Пампорово ,но да видим какво ще се случва в следващите години ,защото аз си мисля ,че лудницата от морето ще се пренесе по планините ... Сапарева баня ,както каза Пеев , разширението по проекта "Супер Боровец" - там ще е със сигурност курорта на най-голяма площ в България а вероятно и с най-много съоражения :roll: Големия проект в Родопите относно връзката между първенеца там вр."Голям Перелик" 2191 м с Пампорово и "Мечи чал" 1873 м на Чепеларе ...

Аз обаче мисля ,че нямаме кой знае какви планини ,като височина.Нямаме една планина където да се кара поне на 3000 метра , в последните години времето нещо все се сърди и не носи достатъчно сняг :( Не съм карал извън България ,но съм обиколил Швейцария , видял съм Австрия и Баварските Алпи в Германия и там е нещо великолепно , изключваме това което са постигнали хората за повече от 100 години туризъм ... Тук нямаме такива условия


Георги Пенчев
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Мнение от Valentin_Peev » 24 Окт 2008, 18:48

Абе те и на запад са го закъсали за сняг. Някой ден искам да се върна на Passo Stelvio. Да метна само едни ски в е30та и газ през пасото до гледчера :twisted:

До колкото знам на Чепеларе трябва да е готов скоро лифта, няма да е вече тва влакче на ужасите :mhihi: Там също се очертава да стане голям център, даже и по-скоро от колкото очакваме.
Последна промяна Valentin_Peev на 24 Окт 2008, 18:51, променена общо 2 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook