Айде на ски-зима е....!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какво караме?

Ски
214
62%
Борд
132
38%
 
Общо гласове : 346
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 17 Фев 2024, 0:55

70 е абсолютно нармална скорост за всеки средно напреднал скиор, като задобрееш под 90 го броиш за возене, не за каране. Че е опсен спорт е опасен, ама какво да го забраним ли? :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Jorixa » 17 Фев 2024, 7:03

drago_pavlov написа:
Jorixa написа:
vicho написа:
mr_petroff написа:Според мен е карал по пистата и с висока скорост е излетял в гората. На Чала лесно правиш 110-120 км. ч. То извън писта в момента няма условия под 1900 м., а и там не е много за беккънтри и фрирайд. Бог да го прости момчето, трябва да се кара с респект към писта и терен, и с разум. Мечи Чал не е за подценяване...

110-120 km/h на ски... аз като се засиля с 20 км/ч с кънките и си виждам живота на лента :mhihi: (на ски не съм се качвал никога, ама сигурно не е като в Mercedes W140) :dunno:

Състезателите карат със 120 на олимпиада. Колегата малко се изхвърли че било "лесно" да направиш 120 :mhihi: То че е лесно да ги вдигнеш е лесно, ама после контрола не е много лесен.

Изобщо не се е изхвърлил...
Пусни си световната купа и ще видиш скорости 150+ км/ч...


Е те и във формула 1 карат с 360, тва значи ли че е лесно да вдигнеш 360 :mhihi: Малоумен спор водим, щом на тебе и сина ти ви е лесно да карате със 150, евала, чакаме ви на световната купа до година. За средностатистическия човек не е и е опасно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от ivanski_2 » 17 Фев 2024, 9:40

b_u_b_o написа:70 е абсолютно нармална скорост за всеки средно напреднал скиор, като задобрееш под 90 го броиш за возене, не за каране. Че е опсен спорт е опасен, ама какво да го забраним ли? :dunno:


Нали се сещаш колко пъти са карали ски в живота тезо които коментират колко са опасни тези скорости :mhihi:
Аз лично намирам за МНОГО по-опасно да пресичам в студентски.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Jorixa » 17 Фев 2024, 9:48

ivanski_2 написа:
b_u_b_o написа:70 е абсолютно нармална скорост за всеки средно напреднал скиор, като задобрееш под 90 го броиш за возене, не за каране. Че е опсен спорт е опасен, ама какво да го забраним ли? :dunno:


Нали се сещаш колко пъти са карали ски в живота тезо които коментират колко са опасни тези скорости :mhihi:
Аз лично намирам за МНОГО по-опасно да пресичам в студентски.


Първо от 27 години карам аз, както ски така и борд, второ никой не говори за 70, а за 120+. Четете малко

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от ivanski_2 » 17 Фев 2024, 10:22

Jorixa написа:
ivanski_2 написа:
b_u_b_o написа:70 е абсолютно нармална скорост за всеки средно напреднал скиор, като задобрееш под 90 го броиш за возене, не за каране. Че е опсен спорт е опасен, ама какво да го забраним ли? :dunno:


Нали се сещаш колко пъти са карали ски в живота тезо които коментират колко са опасни тези скорости :mhihi:
Аз лично намирам за МНОГО по-опасно да пресичам в студентски.


Първо от 27 години карам аз, както ски така и борд, второ никой не говори за 70, а за 120+. Четете малко


Супер, но
1/во от карам до карам разлика ОГРОМНА, колко ДНИ караш на сезон 20-тина, 50 , 200? Понеже ако ходиш 10-тиан пъти на сезон .... тези 27 години мога да ти ги събера в няколко мои :D
2/Аз бях в местния тиим по ски алпийски, и карахме 7 дни в седмицата по няколко часа, заповядай на пистата да покараме и пак ще си говорим за километрите на живо, така като не сме на ските е малко несериозно.
Просто искам да ти демонстрирам колко опасно мога да карам с 50км и колко безопасно с 120 :smoke:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Jorixa » 17 Фев 2024, 10:27

ivanski_2 написа:
Jorixa написа:
ivanski_2 написа:
b_u_b_o написа:70 е абсолютно нармална скорост за всеки средно напреднал скиор, като задобрееш под 90 го броиш за возене, не за каране. Че е опсен спорт е опасен, ама какво да го забраним ли? :dunno:


Нали се сещаш колко пъти са карали ски в живота тезо които коментират колко са опасни тези скорости :mhihi:
Аз лично намирам за МНОГО по-опасно да пресичам в студентски.


Първо от 27 години карам аз, както ски така и борд, второ никой не говори за 70, а за 120+. Четете малко


Супер, но
1/во от карам до карам разлика ОГРОМНА, колко ДНИ караш на сезон 20-тина, 50 , 200? Понеже ако ходиш 10-тиан пъти на сезон .... тези 27 години мога да ти ги събера в няколко мои :D
2/Аз бях в местния тиим по ски алпийски, и карахме 7 дни в седмицата по няколко часа, заповядай на пистата да покараме и пак ще си говорим за километрите на живо, така като не сме на ските е малко несериозно.
Просто искам да ти демонстрирам колко опасно мога да карам с 50км и колко безопасно с 120 :smoke:


На времето като тинейджър и аз бях в отбор по сноуборд и зимата не слизах от планината. В днешно време за съжаление просто физически нямам време да карам толкова много. Ти явно все още си на тия години в които караш по 100 дена на сезон (нищо че то вече в сезона няма толко), то ти личи и по начина по който си мериш пишката по тва с колко караш че едва ли си над 20. Ама споко, като порастнеш поне сигурно няма да те е страх да пресичаш в студентски град :mhihi: .

Старши Алкохолик
Online
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от zAcK » 18 Фев 2024, 12:50

Някой знае ли дали и откъде може да се купи ей тая хуйня за спирачката на автомата на детски ски :dunno:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 18 Фев 2024, 17:10

Тези от Банско нямат спирка. Спрях на паркинга на гондолата да си купим карти за утре - 15 лв., вече и безплатен престой от 15 мин. няма :banghead: Даже служител от охраната ми се жалва как по цял ден се разправя с възмутени скиори, и че шефовете искат от всичко пари да правят. Скоро на табелата Банско ще има такса въздух от Банско :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Фев 2024, 17:15

Така е като се правят курорти от хотелите към пистите, а не обратно. Не може да нямаш място на пистите за хората от хотелите и да стават някакви безумни опашки на лифтове. Това отблъсква. Затова толкова реват за нов лифт, понеже иначе не става вече.

Някакъв сърбин се пречукал на Пампорово. Нашите журналя само раздуват подобни неща. Ами качил се и се надценил, паднал, голяяяаааама новина при положение, ще е жив. Сякаш искат да откажат хората ли, не знам вече. Или просто пълнят емисиите си.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 18 Фев 2024, 21:29

zAcK написа:Някой знае ли дали и откъде може да се купи ей тая хуйня за спирачката на автомата на детски ски :dunno:

Изображение


Направо върви в някой читав ски сервиз и си готов...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 01 Мар 2024, 7:25

Чудех се въобще дали да пиша. Мои си размисли, моите 5 стотинки. Един ден на Банско:Ставаме в 7,кафе и сух пакет от закуската за пистите. Бързаме да изпреварим опашките и поне да направим 8-10 спускания на хубави писти без тълпи по тях. На бариерата преди Бандеришка - 20 лв. Ски карти 192 лв. До към 11 часа добре, после вече не става за каране/това в сезона/. Половин Великобритания и цяла Румъния са в Банско, Сърбия и Косово са рамо до рамо по пистите, както и Русия и Украйна :mhihi: Обяд - къде ще хапнем? Лек обяд за двама горе-още 80 лв. Ако решим да се стискаме слизаме до Колибите примерно и пестим 30 лв. След 13 вече не става за каране, даже е опасно. Напълно е възможно напит англичанин да те помете, а с толкова хора по пистите които не знаят къде се намират топлия басейн е по добрия избор. :yes:С нощувката и вечерите един ски ден за двама излиза общо 700 лв. без да се тръшкаш :roll:

Ливиньо-Ставаме в 8 , спокойно , лифта е до нас ,а ако не е има безплатни автобуси , паркинг безплатен , бариери няма .Опашки няма , е някъде може да почакаш до 1 мин. за лифт , ама пък ако толкова бързаш пускаш до другия :mhihi: По пистите няма почти никой , особено по сериозните са ''частни'' :D Караш , караш - няма разорани писти няма свободни електрони по тях /а :roll: и пияни англичани няма/ , а и след обяд условията са перфектни . Ски пас 68 евра , ама гъвкави опции за по ниски цени колкото искаш и пак ще се накараш. Карта от 10 ,от 11, от 12 , май и от 14 часа , някакви точки - такива някакви ,да не приказвам ала бала , който го интересува да погледне в сайта. А-и обяда:
IMG-54bbddc9303e3c74aa5c163c1ab9e297-V.jpg

Подобна поръчка на пистите Банско я смятахме към 140 лв. :mhihi:
Е то верно , че сме богата държава с висок стандарт ама ...Един ски ден в Алпите излиза около 600 лв с пътя до там :dunno: Всеки може да направи разликата и да си направи изводите , аз моите съм ги направил . Стягам багажа за Мармолада , не че не мога да си позволя Банско ;) ,ама поне малко акъл в главата имам .
Не ангажирам никого с този си пост . Казах - това са си моите 5 стотинки :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши Алкохолик
Online
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от zAcK » 02 Мар 2024, 12:37

mr_petroff написа:...Казах - това са си моите 5 стотинки :yes:


Аз вече май нямам познат, който да е на различно от твоето мнение :dunno:
Проблемът е, че пътят е повечко, та затова все още ходят и тук :bchug:
Ама иначе почти всички правят по 2 седмици из Алпите и не зная един разочарован до момента :bowdown:


mr_petroff написа: Направо върви в някой читав ски сервиз и си готов...


Взех спирачки от едни други Marker автомати и ги смених :mhihi:
Те тия ски са 80 см. за 3 годиЧна и много надъхана скиорка, както тя казва :ok: :mhihi:

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Я кажете откъде да купя HEAD ски и обувки в БГ? Гледам има в някакъв сайт Sportano.bg,
ама за първи път го чувам и нямам идея читави ли са :dunno:
Има примерно и в Спорт Депо, ама като харесам нещо и ми пише само онлайн :kuku: :kuku: :kuku:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от don_gori » 02 Мар 2024, 15:55

Напълно подкрепям колегата @mr_petroff :yes: Понеже бях ходил на Банско преди 3 години и останах в пълен потрес за цялостното ми изживяване на курорта (нощувки, храна, ски условия) реших да пробвам отново тази година. Хванах през седмицата 3 дена + Събота , и нещата са станали още по-зле - цените в космоса (3 топли шоколада на пистите 66лв :kuku: ) та храната няма смисъл да продължавам. Пистите макс до 11ч стават след това яко лед, следобеда е пълно с камикадзета които много често излитаха към огражденията, линейките нон стоп свистяха ... :kuku: Като добавим и сутрешния ритуал да станеш в 6ч, за да можеш да караш от рано съвсем ме отказа някога пак да се върна там.
Из Европа не съм ходил, но смело мога да кажа че Пампорово е в пъти повече курорт от Банско, ходя там всяка година и подобни извращения трудно съм срещал, особенно след новия 6 седалков до Малина нещата доста се успокоиха. Определено следващия сезон ще погледна и нещо в чужбина.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 03 Мар 2024, 5:20

Точно 10 години от както ходих за пръв в алпите и от тогава съм пропуснал само 2021 защото заради ковид изобщо не отвориха курортите там. В нашите курорти не става по много показатели за повече от ден два и то в никакъв случай не през уикенда. То да не говорим, че миналата и тая година и температурите са абсурдни и почти не става за каране тук. Сега вярно че и аз съм се разглезил и искам почти да не повторя писта за 1 седмица, ама ако са хубави условията се кефя да отида на ястребец експрес и да завъртя 20+ пускания за деня. Ама това често и през седмицата е невъзможно напоследък, щото или има опашки и висиш по 30 мин долу на лифта или пистата става на бабуни още в 12.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от ivanski_2 » 07 Мар 2024, 21:20

Който му се кара на Пампорово утре или събота е времето, след това приключват нещата ..... Но утре ще е перфектно
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook