Айде на ски-зима е....!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какво караме?

Ски
214
62%
Борд
132
38%
 
Общо гласове : 346

Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 24 Окт 2008, 18:48

и вьолкл и атомик и соломон и роси и династар имат много добри модели. общ овзето разликите във високият клас модели са малки и опира просто до навик или някаква пристастеност към марката.ако си вземеш модел ски от различни марки ,но от един клас -все е тая горе-долу...!!
банско е върха в българия!! няма по-добро място за каране и няма по-снобско!! отделно и няма по-скъпо!!
вальо,ми ние кат онема да участваме с тебе за кво да ходиме на тия състезания!?!?!? :mhihi: аз вече ски само карам!! нема да гледам!! тая седмица ми идва новият екип и тоя път минавам на чисто радикалки11 -ше кача малко твърдостта и ще сваля дължината ,че нещо ми се е докарало на къси завои и бързи....!!!обратно на тебе на мене ми е домиляло да си разкопчавам щраймерите на всяко слизане и ше се кача на 100-110 твърдост ,че искам повече контрол,че се излагам с тия 80ки старите!!! нека боли ама......остави меее тая болкааа самооо моя ееее......!! кеф да има -болката не е проблем!!
жоро,сериозно те съветвам да си земеш каска и евентуално гръб!!! без майтап!! караш твърде бързо за уменията си и ше земе да се очистиш....!! смело ,смело ,ма е добре като се изтумбиш да те пази нещо!! аз за съжаление не карам с каска ,а знам ,че трябва ,ма некакси се чуствам като пипон с тая каска!! пречи ми да чувам съскането на снега и шумоленето на якето от скоростта!! но със сигурност ще си взема гръб или направо една ризница - стига да си намеря размер кат за мен....!!!
вальо дай некой жокер за 661 ризница ,ма ХХL ,че не мога да намеря ....
единственото ,което ми остана от миналогодишния екип са щеките ,ма са гледам едни титанови -адски са леки и може и те да заминат. лошото е ,че аз си правя размера на щеките по мое си усмотрение и се налага да режа,а не знам тва чудо титана реже ли се и с кво!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Мнение от Valentin_Peev » 24 Окт 2008, 18:59

SKISA написа:и вьолкл и атомик и соломон и роси и династар имат много добри модели. общ овзето разликите във високият клас модели са малки и опира просто до навик или някаква пристастеност към марката.ако си вземеш модел ски от различни марки ,но от един клас -все е тая горе-долу...!!
банско е върха в българия!! няма по-добро място за каране и няма по-снобско!! отделно и няма по-скъпо!!
вальо,ми ние кат онема да участваме с тебе за кво да ходиме на тия състезания!?!?!? :mhihi: аз вече ски само карам!! нема да гледам!! тая седмица ми идва новият екип и тоя път минавам на чисто радикалки11 -ше кача малко твърдостта и ще сваля дължината ,че нещо ми се е докарало на къси завои и бързи....!!!обратно на тебе на мене ми е домиляло да си разкопчавам щраймерите на всяко слизане и ше се кача на 100-110 твърдост ,че искам повече контрол,че се излагам с тия 80ки старите!!! нека боли ама......остави меее тая болкааа самооо моя ееее......!! кеф да има -болката не е проблем!!
жоро,сериозно те съветвам да си земеш каска и евентуално гръб!!! без майтап!! караш твърде бързо за уменията си и ше земе да се очистиш....!! смело ,смело ,ма е добре като се изтумбиш да те пази нещо!! аз за съжаление не карам с каска ,а знам ,че трябва ,ма некакси се чуствам като пипон с тая каска!! пречи ми да чувам съскането на снега и шумоленето на якето от скоростта!! но със сигурност ще си взема гръб или направо една ризница - стига да си намеря размер кат за мен....!!!
вальо дай некой жокер за 661 ризница ,ма ХХL ,че не мога да намеря ....
единственото ,което ми остана от миналогодишния екип са щеките ,ма са гледам едни титанови -адски са леки и може и те да заминат. лошото е ,че аз си правя размера на щеките по мое си усмотрение и се налага да режа,а не знам тва чудо титана реже ли се и с кво!!!

За екипировка знаеш къде да отидеш, нещо ако могат да ти измислят с поръчка.
Колкото до обувките - ти до са как си карал. Брат ми дет беше 50 кила и караше със 110, а след тва ги смени със 160 твърдост :mhihi: и му падна нокъта :mhihi: Аз мисля да слеза на по-меки, ама над 110 :mhihi: че са ми като джапанки.
Аз тая година няма да карам нещо треньорче май ше го раздавам :roll:
Последна промяна Valentin_Peev на 24 Окт 2008, 19:12, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 24 Окт 2008, 19:11

бе говорих за поръчка ма ако ми я докарат на нова година-ич нема да се боря-ше си карам на късмет!!
не забраай аз съм спрел тва да го правя ,дет ти го правиш малко преди войната в залива!! първата война!!! така че не се чуди-бех на 100!! мекичко! не ми се зима над 120 ,щото и на мен ше ми паднат ноктите!! 120 ми стига-мойта скорост не е толко висока ,ма па за сметка на тва праа по 120 завоя до долу на спас.... ;) в интерес на истината на мен ми трябва ниска обувка и не чак толкова твърда ,ма ше видим....
иначе старата ска беше зенит 11,ма са ми широки нещо вече!! а и аз редко излизам у дърветата-въпреки че миналия сезон на маркуджик2 праих едни пускания у клековете с дълбок сняг и зенита ме вади отгоре,а и скоростта беше сериозна!! имам клипче некъде кат го намера ше го пусна-беше адски кеф!!!
тая година ше опитам тоя мутикс на радикал11....!!! да видим па колко съм бръз у завоите....! боби ми предлагаше в роси и 9ката за слалом ,ма вече става много късо и тънко!! най-неприятното е ,че на радикал няма моя размер -170!!! или 165 или 175 и съм направо разтроен ко да зема!! а за съжаление ските не моа си ги резна като щеките.....!! кажете за тоя титан бе-реже ли се ко се праи!!!?? щото аз си зимам малко по-дълги щеки и после след секо каране си резкам по малко ,докат ми станат тамън....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Мнение от Valentin_Peev » 24 Окт 2008, 19:15

Всичко се реже :mhihi:


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 24 Окт 2008, 19:20

луд ли си -как ше си резна ските бе!?!? аз ше дам далака да ми резнат-ти...ските!?!!?!!!!! титановите щеки с кво да ги режем!? с ножовка!?!? не са ли некви здрави бе!!? казаха ,че се трошат трудно ,ма па не се гънат! не е като алуминките да я сгънеш на падане и после на коляно да я изпраиш....
ти па къв треньор беее!! на персън да м икажат да стана-нема да стана!!! нема да си карам като човек-ше фанем некой да учим-айдееее делегацияяаааа......!! земи си ските и не се праи на голфаджия....! ела да напраиме едно заедно баварско каране да покажеме на децата как се праи хеликоптер или три християнки на една бабуна!!!!!! :twisted:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Мнение от Valentin_Peev » 24 Окт 2008, 19:26

Пробвай с флекса :mhihi:
Ше видиме дали ще ставам помощник-треньор :roll: Условията са от най-добрите, които може да има в БГ :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 19.10.2007
Пол: Мъж

Мнение от TiGoNiSh » 25 Окт 2008, 0:20

Ако на някой му се занимава с аматиор,с огромен мерак да се научи да кара snowboard,ще съм му много признателен ;)

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Мнение от Bavarcho » 25 Окт 2008, 9:38

Еи човек един ден да не влезе у форума и какви теми изпуска....

Няма да е лошо като натрупа снежец да се събереме на Лалето,нощно,ем близо ем през ноща голем купон ще падне.

Тая година трябва да си копувам ски и екипировка,ако може да ме посъветвате какви ски да си зема,нещо по евтинко,се пак ощ съм аматйор.......

Очаквам помощ в избора наи-вече от Скиора(скица) и Penchev
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1675
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: Пловдив

Мнение от Evelin Cotsev » 25 Окт 2008, 12:29

трява да се съберем след коледа , някъде януари да направим едно състезание на бмв форума :mhihi:
It`s party time !


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 25 Окт 2008, 21:30

Evelin Cotsev написа:трява да се съберем след коледа , някъде януари да направим едно състезание на бмв форума :mhihi:

ми дайте ни два златни медала с колегата пеев и нема кво да си драскам ските.... :mhihi: майтапя се .....скромно!!!
колегата с питането за избор-моят съвет и кам тебе е ако си зимаш нови -иди в росиньол на черни връх-магазина се казва СЛС. ще ти обърнат внимание,ще ет разпитат как и колко и къде караш и ше те консултират кво да вземеш....
ако нямаш пари за нови или просто не искаш -иди на юнак -там се продават и нови и стари ски....!! ако си поне на един сезон каране си вземи ски малко по-ниски от тебе и задължително да са карвинг и ...успех!!!!
в тая връзка днес спрях да погледна новите модели на атомик с/у ндк. получих кофти шок!!! цените са около 80% по-високи от на росиньол,имат модел със срязана по средата ска и свързани парчетата с гума ,за да се огъвала и извъртала по-лесно,което сигурно е добра екстра ,ма като си представя как тая гума ше я няма точно след три минавания през наще писти ,а и не съм убеден ,че и в австрия тва чудо ще издържи....!!!
последният шок беше разговора с продавача:
кой модел е по-твърдия!?
не нам.....!
а това нещо отгоре как се мести!?
не нам.....!
а коя ска от тия е с настройка на твърдостта и коя на кантинга!?
не нам-аз не съм по цял ден тука!
ебати продавача!!!!!!!!! няма да си купя атомик!!!сори!!!!!така не става!!!!!!!!
досега имах някои съмнения за марката ,но сега съм убеден ,че няма да я сменя....!ако ви звучи като реклама-да!реклама е! просто рекламирам добрите!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Мнение от Valentin_Peev » 25 Окт 2008, 21:38

Баси тия кви ски зеха да прават :shock: Да се гънела по-лесно :shock:
Един съвет - като си взимате ски, хванете ската горе в най-широката част. Опитайте се да я усучете наляво и надясно. Колкото е по-твърда и по-трудно се усуква, толко е по-хубава ската ;)


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 25 Окт 2008, 21:50

Valentin_Peev написа:Баси тия кви ски зеха да прават :shock: Да се гънела по-лесно :shock:
Един съвет - като си взимате ски, хванете ската горе в най-широката част. Опитайте се да я усучете наляво и надясно. Колкото е по-твърда и по-трудно се усуква, толко е по-хубава ската ;)

ти така говори и иди да видиш атомика!неска като го хванах и щех да го счупя. ска за 2бона!!! ебаси лудостта!! само под пластината на автомата е цяла ,а отзад и отпред около 40см е разделена на две и двете парчита са свързани с гофрирана гума!!! не знам къв завой прави-сигурно с радиус 1м ,ма ми се вижда адски паянтова тая работа! то едва деянат нормалните ски на нащо каране ,та тая мека гумена изгъзица -тип: "извадил го мечо мекия от меда...."!!! мноо шашави работи почнаха да праат.....!!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Мнение от Valentin_Peev » 25 Окт 2008, 21:56

То с тия сигурно само в мекото. На твърдо ще изпускат яко.
Разлепил съм ги още на първото спускане :mhihi:

Шами
Аватар
Мнения: 1121
Регистриран на: 19.09.2007
Местоположение: София Княжево СИТИ :)
Пол: Мъж
Кара: с 240 бавно из града
Мечтае да кара: Е36 с V10....
Детайли за колата: Много бързо V10

Мнение от _BmW_™ » 25 Окт 2008, 22:03

Кой кара с Карвинги ? :) (освен мен)
///M
Изображение


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 25 Окт 2008, 22:06

Valentin_Peev написа:То с тия сигурно само в мекото. На твърдо ще изпускат яко.
Разлепил съм ги още на първото спускане :mhihi:

тия и за меко нема да станат-кво има да им се гъне там ,та да правиш завой с огъната през средата ска!?!?!?!? освен ако се отварят като ветрило у пудрата може и да литнеш! аз тая ска ако я имам ше я нося у памук ,да не земе да се цепне още у колата ,докато зиам завоите на една страна към боровец...!!
впрочем като отивам на там се подготвям с лъзгане още по пътя,ма на прибиране съм адски уморен и не смея да лъзгам,щото има вариант да упуща буто и да стани биля!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook