Пътуване през Сърбия

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 01 Мар 2009, 1:32

.
Последна промяна steeN на 28 Сеп 2019, 11:10, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 01 Мар 2009, 1:47

Аз ако ще и за Турция да тръгна , не мина ли през Сърбия да заредя батериите все едно не съм пътувал :mhihi: Голям кеф ,голямо чудо :smoke: И лаптопа съм носил всеки път и пари ,за които съм правил пОтвърда и няма ядове :) Отделно от това си карам яката работа бързо - поне 180 км/ч ,знам къде стоят полицаите с Пежата а радиото на шест свири - ох мамооооо поздравителните концерти идват към мозъка ми като песъкоструйка пръскаща шоколад :angel: :angel:

Лятото когато турците разиграват великото преселение на народите пътя е само през Трън и ГКПП Стрезимировци за към Сурдулица и като се излезе на Владишки хан - газ на север за към Лесковац и оттам Ниш ... Пътя е много добърв тази отсечка Сърбите го оправиха има си маркировки,мантинели и нещо ,което ние в България отдавна сме забравили светлоотразителни колчета ;)

Сега те го играят добрите ,защото все пак колкото повече автомобили преминават през тях а не през Румъния толкова по-добре :)


Георги Пенчев
Изображение

оптимист-неверник
Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: без значение
Пол: Мъж
Кара: старо Е 34
Мечтае да кара: ново Е 34
Детайли за колата: най- добрата

Мнение от ktv » 01 Мар 2009, 7:47

Миналата година през септември ходих до Белград. От Ниш, по магистралата съм карал и доста по- бързо, до 180 км/ч, но на всички отбивки намалях до ограничението. Там обикновено чакат полицаите. И според мен могат да определят скорост и в движение, щото бях се позасилил, когато една полицейска, движеща се по другото направление ми присветна.
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 01 Мар 2009, 9:35

X-citer написа:Не знам дали си запознат, но за Сърбия си има отделна зелена карта. Тази която вероятно е на твоята кола е валидна в ЕС, но не и в Сърбия защото те не са страна членка. Зелената карта за Сърбия по спомен от преди няколко месеца беше около 120-130 евро.


Няма такова нещо... правиш си зелена карта по каналния ред и си я уважават в Сърбия... мойта ми я направиха към Каското, не съм имал ядове на излизане/влизане в Сърбия...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Мнение от vld » 01 Мар 2009, 10:11

Mollov написа:
X-citer написа:Не знам дали си запознат, но за Сърбия си има отделна зелена карта. Тази която вероятно е на твоята кола е валидна в ЕС, но не и в Сърбия защото те не са страна членка. Зелената карта за Сърбия по спомен от преди няколко месеца беше около 120-130 евро.


Няма такова нещо... правиш си зелена карта по каналния ред и си я уважават в Сърбия... мойта ми я направиха към Каското, не съм имал ядове на излизане/влизане в Сърбия...

Той иска да предупреди,че имата тарикати брокерчета, които ти дават зелена карта като "бонус" към гражданската , НО в нея няма зачеркнати Сърбия, Македония,Черна Гора и тн.
Има ги и такива все още.

А това да не разбираш сръбски си е направо смехотворно , или си от някой град след Пловдив нататъка , и пак то си почти като нашия :mhihi:

В Сърбия, Харватия,Словения,Словакия не ти трябва друг език освен Български + добро владеене на Шопски диалект :mhihi: :P
Изображение

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Мнение от madpetio » 01 Мар 2009, 10:34

X-citer написа:Не знам дали си запознат, но за Сърбия си има отделна зелена карта. Тази която вероятно е на твоята кола е валидна в ЕС, но не и в Сърбия защото те не са страна членка. Зелената карта за Сърбия по спомен от преди няколко месеца беше около 120-130 евро.
Любчо това за коли с други тарги /номера/ сърбите непризнават някой номера и застраховките към тях! За това ти искат на границата да си направиш техна застраховка от 120евро за месец!!!
От тук като колата ти е с БГ номера зелената карта си е зелена карта имаш ли я си минаваш без проблем! При някой компаний като ЛЕВ ИНС се доплаща,ако при сключването не си искал. При други е в цената!
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 01 Мар 2009, 11:08

Аз лятото обиколих Хърватска ,Черна Гора ,Босна и Херцеговина и Република Сръбска като част от Босна ,даже в едни планини се забихме дето и обхват нямаше на една макадамова отсечка :mhihi: ,много пъти граници минавахме - това само от Хърватска за Черна Гора към Дубровник се пресича малкия 12 км излаз на Босна на Адриатиката ,после следващата граница абе с една дума само граници и никъде никой не ми я потърси зелената карта :)
Сърбите на ГКПП Градина я поискаха а от другата страна на ГКПП Вишеград за вход в република Сръбска и оттам за Сараево,Босна вече никой не ми я поиска. Според мен абсолютно с нищо не може да има проблем ,нашата зелена карта си важи навсякъде :)


Георги Пенчев
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 31.01.2009
Местоположение: АБСУРДИСТАН
Пол: Мъж
Кара: колкото може
Мечтае да кара: докато може

Мнение от aureus_gold » 01 Мар 2009, 19:49

Колегата VLD е прав.Карай спокойно през братска Сърбия.Не съм сигурен за маршрута ти ,но ти препоръчвам да не караш през Маджарско!!!
1-во:За тях е голямо недоумение как ти не разбираш Унгарски?
2-ро-ама няма полза от Руски,Английски,Влашки т тнт.
3-то -това,че не им разбираш езика не означава че табелите са им изписани на латински.
4-то полицаите им са такива вълци,че ... абе направо те водят в участъка,пишат глоби от по 2-3000 евра и други екстри.Абсолютно не се шегувам.
От всички педали най-много харесвам на газ-та!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: София
Кара: F34 318dA, E39 520i, Civic 1,6i
Детайли за колата: 2016 F34 318dA LCI, 1997 Е39 520i, 2004 Honda Civic 1.6i

Мнение от Toni Montana » 01 Мар 2009, 19:58

vld написа:Maле как го наплашихте човека :shock:
Спокойно бре момчета това да не ви е през войната ;) :!:
Ако не носиш някакви контрабандни стоки задължително минаваш през Сърбия, трябва да си болен мозък да предпочетеш Румъния :!:
Смо който не е минавал през Румънско незнае какъв АД е.

Пи сърбите всичко си е в нормите, като те пита нещо митничаря, му отговаряш без да се притесняваш, най много да те накара да си отвориш багажа да види дали наистина имаш само дрехи.
Трябва да знаеш няколко основни неща :
Над 5000Евро на човек КЕШ трябва да се декларират иначе могат да ти ги конфискуват!
Злато инакити ако имаш други освен тези по теб ,също се декларират!
Алкохол и цигари имаш право на 1л. и 1 стек.
Лаптоп фотоапарат и друга техника ако е в оригиналната си опаковка и е с цел износ също се декларира, ако са си за лично ползване няма проблем ;)
Лъжат с курса на динара, и затова е добре ако ще купуваш нещо на тяхна територия да имаш техни пари предварително сменени на границата в "кантора"-техните чейнчове.
Това за парите важи с пълна сила и по 2 за шибаните унгарци :!: те са около 10 пъти по гадни копелета.
Ако имаш някава карта виза или мастеркарт по добре плащай с нея по бензиностанциите в тези две държави :idea: :!:
За скоростта не е чак толкова строго ,но не се отпускай много че еврата за нищо ги нямат :mhihi:
на магистралата 130-150 е нормално , полиция има обикновенно около пунктовете за плащане на магистралната такса.
След това нагоре висят под мостовете,НО се виждат от далече ,не се крият като наще плъхове ;)
Ако има нещо неясно питай има и други колеги дето често пътуват натам,ще добавят нещо ако съм пропуснал.
Магистралата в сърбия е 23-25Е. в унагария винетка ,на границата още да не я забравиш , и в Австрия също :!:

колегата е обяснил много точно всичко! няма какво да добавя!
:bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Мнение от Vasko » 02 Мар 2009, 3:25

moni76 написа:
Mollov написа:.... moni76, ти си явно карък нещо...

...незнам колко съм карък, но на едно връщане от Кьолн до Варна олекнах с около 300 Евра :confused: ...като за начало още в Германия на 8-та вече на излизане, на 2 км. от границата с Австрия се гонихме с цивилна полицейска, хората ми направили цяло филмче-отпред, отзад, отстрани и т.н. дълго е за разправяне, та момчетата ме одраха с 75 Евро за 150км/ч мисля беше ... за Сърбия вече споменах
...наистина много-много не се съобразявах с ограничение, но трябваше да се върнем възможно най-скоро - за 27ч. си дойдохме от Майнц до Варна през Сърбия :werd: ...не го правете ;)
...тва с предишната е39-ка


Много бе колега - цели 27 часа.Да не си попаднал в някакво задръстване ?
Аз правя 18-19 часа максимум Людвигсхафен ,което е малко под Франкфурт и до Пловдив . През Сърбия пътувам винаги и задължително през ноща като така си правя сметката ,че като тръгна на обяд от Германия , вечерта да влезна в Сърбия и то около 01 часа -тогава е най-готино за каране и до сутринта към 05-06 когато се развиделява вече да си при тези гадните тунели -близо до България .
Иначе ако караш през деня в Сърбия е ужас - особено като вземат да им се влачат разни колесни трактори по магистралата и ти не можеш да ги изпревариш,защото остреща полицая стои с бинокъла на моста и те гледа. Точно два пъти ми се е случвало да минавам през Сърбия през деня и то заради задръствания по магистралите в Германия и просто изостанах с времето ... Бяха едни жеги и някакво трактори като взеха да се мъкнат по магистралите им в Сърбия направо ми идваше да слезна и пеша да вървя. Иначе през нощта особено след 01 часа само ГАЗ и това е.. Внимаваш преди пунктовете за плащане на магистралата - там има полиция и ако няма мъгла не включвай фарове за мъгла ,че много се заяждат за тях !Успешно пътуване и като се прибереш сподели впечатленията си !

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 11.05.2006
Местоположение: Перуджа, Италия

Мнение от Е38_Fan » 14 Мар 2009, 20:00

Колеги, някой знае ли дали за Сърбия ми трябва паспорта да ми е с оставаща валидност повече от 6 месеца, до сега никога не съм се изпускал така, ма какво се улисах днеска гледам изтича август а аз исках да пътувам началото на април към Бг за няколко дни. На някой случвало ли му се е това ? :help:
А пропуснах, трябва ми същата информация и за Хърватска, т.к пътувам от Италия ;)
Последна промяна Е38_Fan на 14 Мар 2009, 20:13, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 14 Мар 2009, 20:07

мисля,че трябват три месеца, но най-добре питай в некое районно или в паспортна на мария луиза,щото и наще може да ти направят проблем ако срока е къс....

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Мнение от Apassionata » 14 Мар 2009, 20:31

Eсента ходихме на концерта на Мадона в Черна Гора...през Сърбия. Зелена карта важи навсякъде, но за разлика от колегата Пенчев, на нас ни я искаха почти на всяка граница, включително и на Хърватската /прескочихме и до Дубровник/... Багажи не са ни проверявали, но по границите си знаеха: За Мадона ли сте - ейде давай... :arrow: За 6 дни нито веднъж не ни спряха ченгета.

И още нещо МНОГО ВАЖНО, писала съм го и преди. Каското за кражба / не за ПТП/ не важи в страни извън Европейския съюз, тоест гепат ли ти колата си абсолютно...Чао. Гориш. Или поне така е в една застрахователна компания, а доколкото разбрах май във всички. По тази причина, за да не берем излишен страх и да си развалим купона, не тръгнахме с Е90-ката... Колегата, който ще пътува, да си провери... ;)

ЕДИТ: Абе ние тука си пишем, ма като видях от кога е тамата, той колегата може и да се е прибрал вече :mhihi: :mhihi:
Изображение

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Мнение от 00Cool » 14 Мар 2009, 21:09

Януари си дойдох до БГ през сърбия и никакви проблеми
Февруари си заминах към испания през сърбия пак никакви проблими.
На сръбската граница даже ни поискаха зелена карта бащата я даде
и всичко ток и жица .
На границата вече не са толко тарикати да се прааат на велики .
Кат те питат има ли нещо ,казваш нема нищо си тръгваш .

п.п.Кво толко и се плашите на тая сърбия.
п.п.2009 януари и февруари.
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 14 Мар 2009, 22:18

Е38_Fan написа:Колеги, някой знае ли дали за Сърбия ми трябва паспорта да ми е с оставаща валидност повече от 6 месеца,


На 22-24 януари 2009 минах и заминах през Сърбия в двете посоки със "срок на годност" на паспорта ми - 08.03.2009г (има-няма повече от месец "вътре")... само на излизане митничаря от нашата страна ме предупреди да не забравя да си оправя паспорта, че "да не се излагаме..." ;)

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook