избор на банка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от Le Transporteur » 29 Авг 2023, 17:32

Другари, те тия милиарди годишна печалба, как се правят. Така ни стягат примката, че даже и промоции, не им се налага да правят, за да сме в играта. :help:
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: избор на банка

Мнение от streetz » 29 Авг 2023, 17:37

По един или друг начин банката винаги си прибира таксата, така че дори някоя услуга да изглежда безплатна всъщност пак се заплаща, но през друг канал - ще е калкулирана я в превод, я в теглене на атм/каса, я в месечната такса за подръжка на сметката ...
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от alekangg » 29 Авг 2023, 18:04

Само че тези такси се увеличават постоянно като брой, отделно като суми или общо става х2-х3 спрямо няколко години назад

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: избор на банка

Мнение от peshehodetz » 29 Авг 2023, 18:17

Kroki написа:В щатите ми беше безплатно като си вкарвам парите на банкомата сам. :yes:


В щатите много неща са безплатни. Почти всички банки ако дневния ти баланс е над определена сума, обикновено $1500-2000 нямаш никакви такси, комисионни, поддръжки на сметка и всякакви измислени глупости и подобни простотии с които изсмукват хората. Освен това повечето банки дават сериозен процент кеш бек към кредитните си карти, особено Американ Експрес. Като теглиш с дебитна карта кеш от банкоматите на банката към която ти е картата/сметката също няма абсолютно никакви допълнителни чарджове. Една от банките в които имам сметка пък ако държиш над $20к ти дава безплатен сейф. Да не говорим че в момента има един куп банки дето ти дават welcome bonus от порядъка на $75-200 ако откриете checking account с директен депозит на заплатата или директо теглене на поне 3 ютилити билс.

P.S. А бе сетих се да питам, че гледам пак го споменавате, ма какъв е този Револют дето все през него правите някакви разплащания. Не може ли директно от банковата си сметка или кредитна карта да направите разплащането. То само като му видя името и нещо не ми звучи това много обнадеждаващо. :) :) :)
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: избор на банка

Мнение от Моджо » 29 Авг 2023, 18:33

А екстра си е :) Банка /сметка в банка/, ама през приложение и онлине става сичко. Докато УК бяха в Евросъюза сметките бяха в някоя ханглийска банка ся ни преместиха в литовска или латвийска май. Трябва да видя. Имаш си и физическа карта ако ти трябва / дебитна/ и транзакциите стават мигновено по хубав курс ако превалутираш...такси под някакво ползване няма никакви - досега не съм им платил нищо. И в общи линии си я ползвам за интернет плащания, зареждането става за 20 секунди..и така. Има си много плюсове.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: избор на банка

Мнение от acho.rs » 29 Авг 2023, 18:36

Kroki написа:В щатите ми беше безплатно като си вкарвам парите на банкомата сам. :yes:

Ми тая услуга никога не е била платена в БГ в която и да е банка- нито за физическо, нито за юридическо лице.

Големият проблем на нашите банки е качеството на обслужване което с малки изключения е плачевно (всички знаят защо)

Големият проблем на българите с банките е че една част от хората искат да си открият данъците и приходите а друга част не могат да разберат че банката не е баничарница и ако държиш да ходиш за глупости там (да си внесеш на каса, да си изтеглиш от каса, да си пуснеш платежното) ще бъдеш такусван.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: избор на банка

Мнение от Моджо » 29 Авг 2023, 18:39

В банката ода само да тегла евра за Гърция да си имам кеш. Не че тая година не си плащах с картата навсякъде.. ама да има и хартия :))
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: избор на банка

Мнение от bum_bum » 29 Авг 2023, 18:55

peshehodetz написа:


Вероятно така става, когато има истинска конкуренция. И не само при банките.

Ама ние никога няма да го видим и разберем.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: избор на банка

Мнение от Е.Димитров » 30 Авг 2023, 8:04

То тука всичко е "картел".
То картелите не го пишат така , кръщават го "динамиката на пазара" и излизат с едни и същи оферти.
Като се почне от мобилните оператори, дето всички имат досущ еднакви планове и схеми (схеми в смисъл далавераджийски), мине се през енерго дружествата, за бензиностанциите даже да не споменавам, банките и всичко.
Няма значение в коя банка, бензиностанция или някакво дружество се спънеш, цените и схемите са едни и същи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: избор на банка

Мнение от Exclusive89 » 30 Авг 2023, 14:11

peshehodetz написа:P.S. А бе сетих се да питам, че гледам пак го споменавате, ма какъв е този Револют дето все през него правите някакви разплащания. Не може ли директно от банковата си сметка или кредитна карта да направите разплащането. То само като му видя името и нещо не ми звучи това много обнадеждаващо. :) :) :)

Лично аз НИКОГА не съм имал проблем с Револют, до сега.. Иначе мога и с банковата сметка да направя всякакви разплащания, но Револют има и други не лоши предимства..

Revolut, the global financial super app, has surpassed 30 million retail customers worldwide, and is now processing over 400 million transactions a month. Launched in the UK in 2015, Revolut offers money transfer and exchange. Today the company is averaging almost one million new customers per month


Иначе преди седмица открих сметка в ЦКБ, дали е добра или лоша банка все още не зная, но така или иначе ще вкарвам дребни суми през определен период.. просто ми трябваше сметка с BG IBAN :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: избор на банка

Мнение от blacksapphire » 31 Авг 2023, 1:02

Револют предлагат и нелоши "депозитни" лихви. 5% за паунд/долар, 3.6% ойро. Фънд мениджър Фиделити. :smoke: :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: избор на банка

Мнение от Don_Diego » 19 Сеп 2023, 17:08

Diners махнаха и последното нещо дето ме държеше като техен клиент, а именно достъпа до бизнес салоните на доста летища. Дайте акъл коя друга кредитна карта има подобни допълнителни екстри :dunno:
Виждам някакви Златни Master/Visa кредитни карти, но са само за летище София (Мастър дава достъп и до салона във Виена)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: избор на банка

Мнение от peshehodetz » 19 Сеп 2023, 17:42

keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: избор на банка

Мнение от top » 21 Сеп 2023, 12:28

Имам черна Visa, която е една степен над златната и в брошурата и по спомен пишеше за някакъв достъп до два бизнес салона на нашето летище и мисля, че и във Виена, не съм сигурен, никога не съм ги ползвал тия екстри.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от alekangg » 21 Сеп 2023, 18:12

Don_Diego написа:Diners махнаха и последното нещо дето ме държеше като техен клиент, а именно достъпа до бизнес салоните на доста летища. Дайте акъл коя друга кредитна карта има подобни допълнителни екстри :dunno:
Виждам някакви Златни Master/Visa кредитни карти, но са само за летище София (Мастър дава достъп и до салона във Виена)


Няма друга подобна.
Тея другите дават право на безплатен лаундж само на 2-3 летища, София, Истанбул, Виена, на другите места се плаща.
С Дайнърса пак може да влизаш в момента, но платено 30лв, което ако имаш голям престой някъде и лаунджа е читав си струва от всякъде.
Повечето родни банки имат ялов вътрешен курс при плащане в чужбина, с Дайнърс е добре.

Иначе аз Дайнърса няма да го махна докато го има, вадя сериозни намаления при купуване на билети, а пътувам много.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alekangg, Bing [Bot]

Последни теми
Facebook