Android,телефони,проблеми и подобни!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от nxn » 13 Фев 2023, 17:51

Mollov написа:Мне, грешиш :) Това с двойното памет е за сефте... започнаха го с Fold/Flip-а, като оферта... миналата година имаше само слушалките, като бонус... сега бонуса е е-ваучер (вместо слушалки), но и двойното повече памет... затова в момента, все още, не предлагат S23/128GB, както и S23+/256GB и S23u/256GB :)

То не беше двойно памет, но беше 256гб на цената на 128гб, само за тази конфигурация важеше.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.01.2004
Местоположение: пловдив,кичука,London
Кара: G30d...Q7 2019

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от badboy21 » 13 Фев 2023, 21:34

Здравейте,не съм ползвал Андроид от доста време,но си взех за втори телефон един Самсунг.Та въпроса ми е как да прехвърля информацията,като номера,и т.н.,от IOS към Андроид,гугъл не ми помогна особено :mhihi: :bchug:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 14 Фев 2023, 14:55

nxn написа:То не беше двойно памет, но беше 256гб на цената на 128гб, само за тази конфигурация важеше.


Това, ако е било така, изобщо не си го спомням :)

Така или иначе, народа пощуря по тая оферта... около мен бая народ се намята на 23-ки... то при тая цена.... нормално...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от nxn » 14 Фев 2023, 15:59

Mollov написа:
nxn написа:То не беше двойно памет, но беше 256гб на цената на 128гб, само за тази конфигурация важеше.


Това, ако е било така, изобщо не си го спомням :)

Така или иначе, народа пощуря по тая оферта... около мен бая народ се намята на 23-ки... то при тая цена.... нормално...


На мен и дизайна много ми харесва, но да офертите от операторите за самсунг определено са уникални, миналата година съм дал 1559.99лв за с23+ 256гб + зарядно + галакси бъдс про, и то като преподписах от 40 на 45лв.
Те и епъл имат яки оферти, но уви не в България...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 14 Фев 2023, 18:01

То не е само дизайна... S23u е супер еволюция на S22u... с тоя нов Snapdragon... личи си подобренията по камерата, държи около 30% повече автономия... ся, не снима като Mate 50 Pro, ама... няма да се сърдим много :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 15 Фев 2023, 11:03

Така е S23 доказва колко боза е Exynos :mhihi: и винаги си е бил де, въпреки всички спорове. Боза спрямо Snapdragon имам предвид.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 15 Фев 2023, 11:20

Не съм съгласен. Проблемът основно е в 1-вото поколение 4nm на Samsung... SD8G1 се произвежда върху същият процес и се видя, че E2200 и SD8G1 са страшно близки - както по производителност, така и по консумация... с появата на SD8+G1 се видяха разликите в тех процеса... нормално е SD8G2 (2-ро поколение 4nm TSMC, N4P) да е видимо по-добър от Е2200... особено като енергийна-ефективност... той е по-добър и от SD8+G1 (TSMC)... какво остава за 4nm Samsung...

АКО E2300 се беше появил... и използваше усавършенстваният процес на Samsung... нещата нямаше да изглеждат толкова фрапиращи... но Е2200 страда именно от 4nm Samsung... не нещо друго. По твоята логика SD8G1 е боза спрямо SD8G2 ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 15 Фев 2023, 11:33

Грешно се изразхи добре, TSMC са много по добри от Samsung.
Всичкото SoC къде е правено от samsung е печка, не работи като хората, няма ефикастност и тн.
Това вклчва и Gen 1 и Snapdragon 888 които са произвдени по технология на Samsung.

Чудно що всички чипове произведни от TSMC това включва и Gen 2 не са имали проблеми :mhihi:

Самсунг могат много неща да правят, в памети са много добри, но SoC - никога !

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 15 Фев 2023, 13:21

Така вече може :)

Да, факт е, Samsung от години насам не могат да си изкусурят така тех процеса, че да е адекватен на прекият им конкурент... :) Но и TSMC имат трески за дялане... спомни си 20nm TSMC и Snapdragon 810 ;) LG много явно помнят този момент... началото на края... когато сглупиха с 808... между другото... още тогава се видя, че на хората не им пука особено, че SoC-а е печка... нали е 810... не "много по-бавният" 808 :)

Яд ме е, че в момента няма как да се види докъде са го докарали Samsung с техният 4nm...

DigitalExile написа:Всичкото SoC къде е правено от samsung е печка, не работи като хората, няма ефикастност и тн.


Тук вече си измисляш :D Е2200 си работи екстра (ползвам го от 1г), т.нар. "ефикастност" не е просто на нивото на SD8+G1... ама в полупроводниковите среди 6 месеца са страшно много време...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Nickelback » 20 Ное 2023, 17:36

Много е тиха темата напоследък :ok: Това означава ли, че андроидаджийте вече отдавна нямаме проблеми с телефоните си? :mhihi: :ok: Аз лично не се оплаквам, от LG G4 (включително) насам, съм само и единствено доволен от телефоните си - OnePlus5 и Xiaomi Poco X3 Pro в момента - никакви грижи :yes:

Та повода е да си навлека малко грижи и да питам :mhihi: - имаме ли някой в темата да ползва активно, или поне да пробрал да си качи Ubuntu Touch не телефона? Има списък с поддържани модели, малко са, но все е нещо :yes:

https://devices.ubuntu-touch.io/

Изображение

Искам да си оскверня стария OnePlus 5 за пробата, ама рекох да питам и тук, ако някой се е занимавал, да сподели впечатления :yes:

Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Моджо » 20 Ное 2023, 17:49

Че какво да има..Андроида отдавна не е това дето си го мислят апалите усери :)) Телефон не съм рестартирал принудително от поне 4-5 години....различни тел.
В тая връзка догодина ще сменям текущия ..евентуално.
Реалме11 ?
Хонор90 ? /Не знам що си мислех че Хонор е Хуавей/
Да си се върна пак към хуявея, нали имало некъв емулатор да лъже гугела, че не е хуявей ;))
Продължавам да не искам шаоми.....
Понеже откъм бързодействие ми е все едно на практика..едно и също ползвам от години и нови апп нямам почти викам да неблегна на хубава камер. Голям екран си е по дефолт....жаковете зеха да ги махат поголовно :((( Разбира се, в рамките на бюджета , не повече от 1000 лв. Даже и това са много, ама айде.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от steeN » 23 Ное 2023, 16:34

Nickelback написа:...


Заглеждам периодично, единственото Volla телефона изгл. смислено. Нещо няма май много поддръжка този проект, защото като им преглеждах прогреса още не са докарали обаждания по 4г и такива.
Дано да тръгне, че и аз искам да се отърва от затворени платформи. Гледал ли си какъв е този емулатор, който позволява да се пускат андроид приложения под ubuntu touch?

п.с. тва не мисля, че има много връзка с андроид :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Nickelback » 24 Ное 2023, 11:40

steeN написа:п.с. тва не мисля, че има много връзка с андроид :)

Съгласен, ама не се сетих за друга по-релевантна тема, в която да подпитам :ok: По-вероятно е тук някой да си е "опорочил" телефона отколкото в iOS темата :ok:

Иначе да, съпорта е далеч от блестящ, че да мине човек изцяло на Ubuntu Touch за ежедневно ползване :roll: Като че ли Volla-та действително е най-близо до очакваната стабилност и по-пълна функционалност.

Аз съм далеч от мисълта да го ползвам за ежедневен телефон де... а много ми се иска, както и на теб :) Трябва ми да имам просто ултра-мобилно устройство с native linux, с възможно най-много поддържана фунционалност, за да мога от време на време, вместо да мъкна макар и малкия лаптоп, да имам нещо в джоба, от което да fetch-на и да погледна набързо код, да променя някой и друг ред, да билдна и да флашна някое устройство из вкъщи, гаража, колите (основно за ESP32-базирани проекти става въпрос) и т.н... Особено любопитен съм да видя как изглежда VS Code на Ubuntu Touch :mhihi: :ok: Както и да имам един куп други фийчъри типични за native linux-а :)

Waydroid-а ще го видя, да, и ще споделя, тепърва мисля да флашвам :) Макар и стар, OnePlus-а още сърце не ми дава да го мажа, че го впрягам него от време на време за разни задачки, и си ми трябва чат-пат :ok:
Но за сметка на това си взех един Poco X3 втора ръка, на което да му разкатая фамилията с Ubuntu Touch. Ще го видим и ще споделя :yes: :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 24 Ное 2023, 12:02

steeN написа: Гледал ли си какъв е този емулатор, който позволява да се пускат андроид приложения под ubuntu touch?


Каква ти е логиката, лоудваш опенсорс система на телефон и отгоре пускаш емулатор на андроид, по добре ползвай андроид нарпаво :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от steeN » 24 Ное 2023, 15:52

Логиката е, че банката ми няма да напише приложение за online банкиране за ubuntu touch... Когато аз контролирам os-a ще го пусна това приложение в контролиран от мен sandbox и АЗ ще решавам до какво има достъп.
Ако можех и apple ios приложение бих пуснал с емулатор, въпроса е да в контролирана от мен среда. Тва са неща, които средния потребител не го интересуват, няма спор.

Затова и тези платформи толкова бавно отлепят, но е само въпрос на време да отлепят...

Nickelback написа:Но за сметка на това си взех един Poco X3 втора ръка, на което да му разкатая фамилията с Ubuntu Touch. Ще го видим и ще споделя :yes: :bchug:


Ти гледа ли списъка с поддържаните устройства като, че ли друг беше телефона с най-добра поддръжка или ти си избрал с най-мощното CPU?
Ако щеш ми вярвай, точно преди 2-3 седмици ми минаха почти същите неща през главата, чак гледах в немския ибей :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: NiksGS

Последни теми
Facebook