Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 08 Май 2020, 16:00

kiko написа:това са 100% градски колела,на равни улици са перфектни но на първия лек баир с тая стойка ще видят бая зор,няма значение че са със скорости


Ние караме само в града. Най-стръмния баир по велосипедната алея е с денивелация 10-15м. Ще го снимам с новите гуми.
Скорост не гоним. Когато сме всички, хлапето определя кaк да се движим
Последна промяна BMW_POWER на 08 Май 2020, 21:08, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 08 Май 2020, 16:23

BMW_POWER написа:
kiko написа:това са 100% градски колела,на равни улици са перфектни но на първия лек баир с тая стойка ще видят бая зор,няма значение че са със скорости


Ние караме само в града. Най-стръмния баир по велосипедната алея е с денивелация 10-15м. Ще го снимам с новите гуми.
Скорост не гоним. Когато сме всички, хлапето определя клбда се движим

еми взимай им по едно такова с кошничка и си ти!даже не рядко подобни колела са с реголируема лапа и може още повече да играеш с геометрията.
за кривите гуми отидете при някой веломайстор да ги погледне често с регулиране на спиците се оправят.
За драг какво произвеждат и какво само зглобяват не знам ама в бизнес център сердика имат няколко големи халета,бил съм там и ми направи огромно впечатление колко капли,рамки и тн. имаше там.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 08 Май 2020, 21:27

kiko написа:еми взимай им по едно такова с кошничка и си ти!


Хехе, имам такова. Ретро, с кошничка отпред. Ама е мъжко. Едно такова вече подарих на един приятел. Аз съм "боклуджия" и много ми се дразнят, като докарам нещо у дома. 95% от случаите са колела. Тук хората не ремонтират и доста често ги изхвърлят. Да купиш две гуми, да направиш предсезонна подготовка и т.н. са $200-250. Според "зависи". GIANT-а по-горе го видя. От скраб възстанових две NORCO. Едното замина, другото се чудя, дали да си го запазя като .... трето колело.

Темата е за "покупка", ама то не е само колелото. После има части, поддържка и сума ти още "удоволствия". Както казват Колегите, под хилядарка ново читаво няма. И тук е така. Що годе сносно ново е над шест-седем стотака. Ежедневно колело, не спортно. Нагоре таван няма. Чипите са по +120$, но частите им се разпадат за няма и година. Стига да караш всеки ден де :ok:

Днес-утре ще ти покажа, за какво иде реч.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 08 Май 2020, 21:49

Да ясно ми е ,че те кефи старт от скрапа за това ще перефразирам намери им едно такова с кошничка и си ти! :mrgreen:
тук такива не лоши от Германия,Холандия се намират по 200лв. но виж никой не изхвърля :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от hell's angel » 09 Май 2020, 13:30

Ааа аз ходих скоро до няк'ъв скрап, че ми трябваше едно дебело желязо, та бая колела имаше. Не е без пари, ама на левче килото може да се сглоби нещо за употреба :mrgreen: :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 09 Май 2020, 14:50

Ето малко от останалите при мен колела и гуми. Днес ще ги попрегледам и каквото става, на пазара. Другото на скрап :dunno:

Изображение

Това са само 26 цола. Тези от другите размери не съм ги пипал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 09 Май 2020, 16:17

hell's angel написа:Ааа аз ходих скоро до няк'ъв скрап, че ми трябваше едно дебело желязо, та бая колела имаше. Не е без пари, ама на левче килото може да се сглоби нещо за употреба :mrgreen: :ok:

къде това?че имам почти всички части за едно колело без рамка.А искам да ги зглобя и да го пусна за продаване да ми се махнат от главата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 09 Май 2020, 19:18

BMW_POWER написа:
bum_bum написа:Даже и без скорости и задна спирачка. Няма кво да се чупи, трака, хлопа :mhihi:


И ти си като Стинката. Едно си баба знае, едно си баба бае, фикси та фикси. Защо не препоръчаш колело с една гума? На него дори и предна гума не можеш да спукаш, верига не се разтегля и т.н.

Кажи нещо за Michelin PROTEK. Купих две нови за женицата.


Не съм карАл такова с една гума, иначе сигурно щях да ги рекламирам :mhihi: А ти кажи верно от толкова колелета един фиксер ли не намери да се видиш у колело? :mhihi:

Не съм имал такъв Мишлен. Трека е с Хенкуук Хукуорм. Гума за бордюри и издевателства, но и тежи почти колкото колелото. Долан-а с Континентал ГП 2 и вътрешни Мишлен Еър Комп. Гледах ревюта, че тая точно комбинация е с най-нисък ролинг резистънс от всичко. А континентала има изумителен грип за гума по-тънка от пишката ми.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 09 Май 2020, 19:43

bum_bum написа:Не съм карАл такова с една гума, иначе сигурно щях да ги рекламирам :mhihi: А ти кажи верно от толкова колелета един фиксер ли не намери да се видиш у колело? :mhihi:

Не съм имал такъв Мишлен. Трека е с Хенкуук Хукуорм. Гума за бордюри и издевателства, но и тежи почти колкото колелото. Долан-а с Континентал ГП 2 и вътрешни Мишлен Еър Комп. Гледах ревюта, че тая точно комбинация е с най-нисък ролинг резистънс от всичко. А континентала има изумителен грип за гума по-тънка от пишката ми.


Фиксита съм разкарал няколко. Ама всички бяха с ... помощни колела :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Сега си играя да "сглобявам сетове" от предно и задно и заминават на пазара. Големият син преди две години ме попита сериозно, дали не ги крада :shock: Показах му, какво става тук и той се успокои. Ето един проект, който започвам сега.

Изображение

Някой е таковал таковата на това колело. Счупени са шифтърите за смяна на скорости, веригата е тотален блокаж, има елементарни липси. Бая "бира ще изпие", докато стане. Яд ме е, че спиците са ръждясали, но Кока Кола наистина върши чудеса. Гледай, какво представлява едно убито и изхвърлено колело. Колегата много добре определи, като "Старт от скрапа".

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето така си прекарвам свободното време ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 09 Май 2020, 20:46

Зимния ми трек не е в много по-добро състояние
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 09 Май 2020, 23:04

bum_bum написа:Зимния ми трек не е в много по-добро състояние


Не вярвам. Веригата му е гъвкава като арматурно желязо фи 25

Гледай какво намерих. Имам всичко, за да го пусна в движение

https://www.kijiji.ca/v-bike-frames-par ... 1500038010

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 11 Май 2020, 23:13

Писах му на тоя, не отговаря.
Бум бум, я да те питам, да ми дадеш съвет като архитект. Спици могат ли да се боядисват? На колелото по-горе мисля да ги затъркам хубаво и после черен спрей. Ще стане ли "тунинга"?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 12 Май 2020, 14:36

колко за да го продадеш ще стане :mhihi:
ама не е ясно колко ще изкарат преди да почне да се бели боята.Спиците понасят основното натоварване м/у теб и земята малко или много се гънат,отделно камъчета,пясък,прах всичко това не се отразява добре върху боята

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 12 Май 2020, 16:21

Технически проблем няма. Но и аз мисля, че ще се обелят бързо.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 12 Май 2020, 19:00

kiko написа:колко за да го продадеш ще стане


Имаме участник, познал точните килограми :mhihi:

Да ги търкам от ръждата, много работа .... Имам нова верига (втора употреба естествено), имам шифтърите, имам капли, ама някой може да познае, че не са оригинални :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook