Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Мар 2024, 12:59

adovet написа:
Top Gun Maverick написа:М Пауър, че то евтино ли е като заредиш там?

Иначе каква е идеята, да си еко за другите, но да дишаш газовете на всички в подземието или да се опитваш да дишаш по-малко като стоиш на опулена кола вътре, но пък запалена. :ok:

Аз пък никога не съм разбирал идеята да държиш запалена кола при атмосферни условия, които не налагат духалки, а ти даже си вън от колата. :shock: Ок, знаме, баровци сме, не ни бърка колко харчи, ама това е изчерпан ресурс първо, второ замърсяваш и трето показваш колко не ти пука за нищо от тия неща. Гасете ги тия коли бе хора, старт-стоп даже щом измислиха, значи и 2 минути горене да спестиш си е нещо като го събереш на 2 млн. коли.

:mhihi: :mhihi: :mhihi: Първото което се кодира в БГ на ново БМВ е да махнеш старт-стопа :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Не отричам, че е досадно, когато имах БМВ и аз си го спирах, но защото ме дразнеше да гасне на всеки пет секунди в някой трафик. Обаче говорим да спреш някъде си и да оставиш колата да работи. Ей така защото можеш и защото не те бърка нищо.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Мар 2024, 19:01

Айде иде първата истинска електричка на БМВ:
https://fakti.bg/avto/866945-bmw-testva ... tela-video
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от ///M Power » 24 Мар 2024, 20:42

Top Gun Maverick написа:М Пауър, че то евтино ли е като заредиш там?


Нямам идея, май е безплатно там. Хич даже не ги следя, ел колите за момента, не са ми по джоба, а и не ми вършат никаква работа, нямам гараж да ги ползвам за града, за извънграда им куца рейнджа.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от xterminator » 27 Мар 2024, 1:11

Тук се дават някви много нелепи и инфантилни аргументи срещу електричките в полза на дизеловата отживелица... Как някъв припаднал дизел за 20К, живеещ 9-я си, полседен живот с 5К ъпгрейди можел да върви повече от Тесла перформанс.. даже леко си повръщам в устата като го споменавам... може, ама не може... С тоя дизел ще си с абонаментна карта за сервиза: за донастройка, за "обслужване" (на лагери, сегменти, турбини, скоростни кутии, съединители, раздатки, за да я пипнат малко, че много мирише, пуши, капе, тече, бърка смесите, вони, цапа, боядисва асфалта като дадеш газ, богата смес, свети чека тука само щото една сонда засичала богата смес, ама то тва нищо не е, ДПФ-а се е задръстил, да го шунтираме, ще шунтираме адблуто, че подгряващата тръбичка е 700 лв, тва е бял кахър, ЕГР, ДПФ, вериги, обтегачи, плъзгачи, ама да сменя ли и лагерите, а зъбните колела и маслената помпа, а това колело част ли е от коляновия вал или не, дюзи, помпи и тнт и тнт и тнт, до безкрай). За хората, които си купуват електричка за 100К лв гледат и сравняват еквивалента: нова кола за 100К дизел - комфорт, надеждност, практичност, екстри, удобства, динамика, разходи и такси за обслужване. Няма нищо, което да предлага по-добро съотношение между всички тези фактори от електричката, особено Тесла (колкото и да ви бърка вгъзягата този бранд :mhihi: ) Освен това, повечето силни коли на ДВГ от премиум марките са depreciation monsters, поради описаните по-горе екстри в скобите). Играли сме го тоя мач, не ги ядем доматите с колците: "имам ремапнат дизел от 200 на 350 коня на 250к км, от 3 години го карам, сменям само масла и филтри, върви повече от Тесла и гори 3/100 градско" Сменяш само масла и филтри друг път, гори 10/100 извънградско, роб си на сервизната дейност и черните нокти. Been there - done that... Това е до време, и ако не ти дойде акъла по някое време, значи има 3 варианта:
1. мозъчното ти развитие е спряло някъде покрай абитуриентския бал
2. егото ти е прекалено голямо, за да си признаеш, че гроздето е кисело.
3. имаш автосервизна дейност, и ако намалеят балъчетата с "no smoke no fun, DPF OFF, stage 2 software и пр." ти е спукана работата. (на този етап няма опасност)

Държа дебело да подчертая, че НЕ казвам, че обезателно си тъп, ако не си вземеш електричка и държиш на ДВГ, а че да да ги отричаш с такива аргументи е нелепо. Наясно съм, че повечето хора, които нямат контакт на паркомястото си или гараж и не могат да си го позволят и ще им е трудно с електричка, но всичко това ще се промени.

БМВ далеч не са тъпа фирма и не са фалирали досега, както и никой друг бранд не ги е купил (както алди бяха купени от ФВ), защото имат мощна развойна и маркетингова дейност. Последните дни ми прави ми впечателние, че готвят доста революционни промени, само и само да останат конкурентоспособни и това се забелязва в новите моделите, които подготвят: vision neue klasse X. Дали са дизелови?! :lol: Освен дизайна им, задвижването също не се харесва на бмв феновете на 20+ годишни кошове... Просто е: не са целевата група. :smoke:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 27 Мар 2024, 2:44

След този коментар мисля, че и 1000 коня дизел да имам би ме било срам да кажа, че го имам :mhihi: Много коректно написано и технически издържано- явно колегата тоя филм го е играл. Щото аз мощни дизели не съм имал- само два ом642 на Мерцедес ама съм имал много мощни бензини и там играта е много подобна- просто край няма- винаги има нещо да се прави или доправи и само човек дето не е бил до лакти в масло (а дизеловото масло е особено гадно) - само той не знае че написаното от колегата е точно по сценария
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от dhtj » 27 Мар 2024, 3:11

Screenshot_20240326-030958.png

:mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 27 Мар 2024, 3:51

Не е само сентри-то… ако е студено колата подгрява батерията да е поне на 55 градуса по Фаренхайт…. Моята е седяла седмици в гаража без включено сентри и е губила по 5 киловата на седмица грубо. Но да- електричките не обичат да седят на студено - определено и като цяло не обичат студено…
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от enigma » 27 Мар 2024, 4:31

alx написа:След този коментар мисля, че и 1000 коня дизел да имам би ме било срам да кажа, че го имам :mhihi:


Е чак пък срам... на лодка бива. :mhihi:
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от adovet » 27 Мар 2024, 6:18

dhtj написа:
Screenshot_20240326-030958.png

:mhihi:
Тоя си е проверявал колата през пет минути. Моята последно я бях оставил за 8 дни на летището в Истанбул на градуси около нулата и беше паднала с 2%. Ама в Истанбул колата няма нет и без сентри

Sent from my 2201123G using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от mr_petroff » 27 Мар 2024, 6:57

На ДВГ също може да се случи - като му източат горивото :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от steeN » 27 Мар 2024, 9:49

След 4-5 седмици седене да ти умре акумулатора, пък ти запали с пълен резервоар дизел :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Е.Димитров » 27 Мар 2024, 10:17

Малко в духа на предишното заглавие на темата "имат ли бъдеще..."
Електричките са едно изключително закъсняло бъдеще!
Толкова от отдавна се правят електрички, дори едни от първите автомобили са електрически!
За мен това са истинските автомобили!
Тихи, чисти и като цяло практични.
Проблема разбира се идва от това, че повече от 100 години няма кой знае какви пробиви в батерии и задвижване в този сегмент и за това , чак сега получаваме закъсняла технология.
От друга страна, според мен разбира се, в момента електричките са си на чиста промоция от страна на производителя (и преди съм го писал).
Без някакви съществени проблеми и нужда от обслужване, промотират се като "сядаш и караш", както и развиващата се мрежа от зарядни станции, бързина на зареждане и тн.
Аз съм напълно убеден, че до 5-10 години нещата въобще няма да имат нищо общо със сега по обслужване и пробег на автомобила.
Тая сервизна мрежа на настоящите производители, печалбите от части и ремонти, който са в пъти по-големи от производството.
Според мен вече се има план от счетоводители и инженери кое колко да изкара и как да се сервизира.
Така, че в момента положението е все едно си си взел да кажем 124ка и си караш на примоция.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от steeN » 27 Мар 2024, 10:23

Да... 100% след 5-10 години ще им сложат със закон дизелова печка отзад за да може пак да ти е вмирисан гаража понеже така е по-справедливо спрямо дизелистите :)

Производителите нищо не печелят от смяна на шарнири и рязане на ДПФ-и по разни гаражи. Ако не ги задължаваха със закон да има части за 25 години за всеки модел съм сигурен, че изобщо нямаше да се занимават с резервни части.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 27 Мар 2024, 13:10

enigma написа:
alx написа:След този коментар мисля, че и 1000 коня дизел да имам би ме било срам да кажа, че го имам :mhihi:


Е чак пък срам... на лодка бива. :mhihi:


на малък влекач за устие на голяма река- може...

имам приятел дето е луд по офшоуър рейсинг... само корпуси, двигатели и каки са му в главата... та съм ходил с него на 2-3 покер рън-а... нагледах се на турбинирани и основно компресирани големи мотори... че и джетове/реактивни има... ама един дизел не видях да ти кажа... :angel:
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от xterminator » 27 Мар 2024, 16:01

Все още имам един 12 годишен дизел, от който ще гледам да се отърва в най-близко бъдеще. Преди 2 седмици излезе някво съобщение за грешка в мотора и от тогава се опитвам да се добера до сервиз, в който да ми обърнат внимание: "звънни утре след 17, обади се пак, мини утре, ама ще можем другата седмица. Докарай колата, ама ще трябва някой друг ден да ни я оставиш. Такова губене на време и нерви е, че ми е отвратно да се занимавам вече.

Мисля, че когато зарядната инфраструктура се подобри в следващите години, както и скоростта на зареждане, ще отпадне толкова и нуждата от големи батерии като капацитет (които са доста по-тежки). В същото време електричките ще стават все по-икономични.

По фб групите също е пълно с дизел-професори, които много им се ще бъдещето да е на водород, ама като гледам няма такава опасност :mhihi: Също се разпространяват опорките, че електричката не била чиста, че се извличали не знам си какви елементи от земята и това замърсявало. Да, със сигурност за производството и материалите на една електричка се замърсява доста, но в мястото им на експлоатация (градовете), където ДВГ вреди най-много, е абсолютно чисто и не дишаме fun-a на кюмюрджиите.
"Като ти се скапе батерията какво ще правиш?!" и пр... Тия хора как не отчитат елементарните факти, че гаранцията на един ДВГ в повечето случаи е 3 години/100 000 км, а в по-редки до 5, а минималната гаранция на една батерия е 8 години или 160 000 км...
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook