Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 22 Мар 2024, 20:32

dhtj написа:
alx написа:тоя "тунинг" изобщо няма да го коментирам... говориме за практични неща които няма да се строшат утре и няма да си личат от космоса като им подадеш газ... да ми предлагаш такъв тунинг и да ми казваш "да, ама ето по-бързо е от сток тесла" мисля, че е просто несериозно...


Не ти предлагам нищо, запознавам те с българската реалност само. :lol:
И леко ви бия контра, щото във всяка страница обяснявате за велкия пърформанс на електричките и исках да обясня, че масовия модел 3 не е нищо особено... Не е бавна, но не е и бърза, щото на всеки български междуградски път ще има някое дърто дизелово бмв да те опъне. :mhihi:
"Западния" еквивалент за бели хора е Б58 със софт. Пак ще шляпа тесли на поразия и пак са по 20 000 долара.
Сега за еластичност, риспонз, че електричката тръгва веднага като я пипнеш, а дизела е лагав, не ми обяснявайте, ясно ми е.

А тоя дизелов "тунинг" в кавички, който иронизираш е съвсем възможно да изкара повече километри от стоково м-ково бмв... :mhihi:


единственото място където тия дизели могат да се опънат на една нормална електричка е на 100-200 както ти каза. колко често това се случва в реалния свят? 99% от времето си или из града (не можеш я пипна електричката там), или на двулентов път със изпреварване (докато мигнеш и се сетиш да свалиш 3 надолу, дизела да си поеме въздух, да надуе турбините и електричката я ... няма) или на магистрала където да - може да я стигнеш по една или друга схема при предимно силно нелегални скорости...

за надеждноста- всеки път бих избрал електричка пред които и да е дизел.. дори да е нов.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от seimo » 22 Мар 2024, 20:47

От друга страна с глупавия дизеляк не ти трябва да мислиш схеми как да се прибереш на 5 процента та да заредиш на евтиния ток вкъщи :mhihi: Като ти останат 200-300км рейндж зареждаш за 2 минути и имаш пак 1000+ :D Учудващо, но за някой хора е доста по-ценно от 100-200 :mhihi: Учудващо е и също че в съседната тема за бонус малуса същите хора със 100-200 са ЗА да ти съдерат кожата като превишиш с 10км ограничението :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от vicho » 22 Мар 2024, 21:28

междудругото рейнджа на бензиновите коли супер много ме дразни... а не е като да е много малък, нито на 116-ската преди, нито на 340ската сега, ама НЕ Е КАТО на 350d :twisted: :twisted: :twisted:

представям си на тока, иначе съм ЗА ел колите и ме кефят като идея и перформанс :smoke: :idea:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от adovet » 23 Мар 2024, 15:16

Малко пояснения за последния ми трип - карал съм с 5-10км. над ограниченията което ще рече 130-140. Понеже тук нафтаджиите пак надигат вой по предишното ми БМВ беше Е60 фейсово 530д с такова каране ми даваше 7/100. Много лесно може да направите сметка в пари кое колко излиза. Имайте впредвид, че в австрия дизела е 3,50 а тока е 70ст. В крайна сметка се получава 25лв за дизела и 14лв. за теслата. Ама това е ако тръгна от нас на 3% и после да се прибера пак у нас с пълна батерия, в което няма абсолютно никакъв смисъл.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от adovet » 23 Мар 2024, 15:21

alx написа:
3186 написа:Всичко(на тесла) до Виена е безплатно, ако не бъркам. С малко жокери пък на всички суперчарджъри на тесла е безплатно.


в щатите безплатни сюпърчарджъри (еле пък на тесла) не съм видял. някои стари тесли имат безплатно зареждане доживот, но те са вече рядкост... новите тесли пък имат примерно 1000 мили на година безплатно... или можеш да имаш някакви бонуси ако реферираш хора да си купят тесли.. ама иначе като цяло сюпърчарджърите са доста скъпи

В БГ и Сърбия са безплатни чарджърите. Също така в Хърватия иСловения на лидълите и кауфланд са безплатни зарядните

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alekangg » 23 Мар 2024, 15:55

Приятел си взе преди 2-3 месеца тролей тип Шкода Enyaq. Да е направил 2-3к км макс
Миналата седмица два пъти му изкара грешка, нещо от сорта -грешка в задвижването.
Единия път е успял да я подкара след 10+ опита на стартиране, като всеки път е давала друга грешка..
Втория път е успях след 15+ опита и е закарал направо в Шкода.
Там му казали, че рядко се случвало, колко рядко надали са продали 10000 броя, имало една с подобен проблем и седяла месеци в сервиза.
Щели да питат Шкода, но след няма и ден му се обадили да си я вземе, уж я актуализирали и му казали, ако пак изкара проблем, да я докара пак. Демек очаква пак да спре..
Като за 100к лв за Шкода - нали пари са семки толкова.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 23 Мар 2024, 15:57

adovet написа:
alx написа:
3186 написа:Всичко(на тесла) до Виена е безплатно, ако не бъркам. С малко жокери пък на всички суперчарджъри на тесла е безплатно.


в щатите безплатни сюпърчарджъри (еле пък на тесла) не съм видял. някои стари тесли имат безплатно зареждане доживот, но те са вече рядкост... новите тесли пък имат примерно 1000 мили на година безплатно... или можеш да имаш някакви бонуси ако реферираш хора да си купят тесли.. ама иначе като цяло сюпърчарджърите са доста скъпи

В БГ и Сърбия са безплатни чарджърите. Също така в Хърватия иСловения на лидълите и кауфланд са безплатни зарядните


да - за тия на лидъл и кауфланд знам- ама до тях я се доредиш, я не...

за сюпърите прочетох- това един вид реверанс на тесла защото нямат съпорт центрове/ гаражи в тези държави.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от steeN » 23 Мар 2024, 16:02

alekangg написа:Като за 100к лв за Шкода - нали пари са семки толкова.


Ако това изобщо е вярно, тука идва въпроса, защо някой си взема електрическа Шкода за същите пари, за които може да си вземе кола от топ производителя в момента.
Тесла са на светлинни години от Шкода във всяко възможно отношение :dunno:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alekangg » 23 Мар 2024, 16:08

steeN написа:
alekangg написа:Като за 100к лв за Шкода - нали пари са семки толкова.


Ако това изобщо е вярно, тука идва въпроса, защо някой си взема електрическа Шкода за същите пари, за които може да си вземе кола от топ производителя в момента.
Тесла са на светлинни години от Шкода във всяко възможно отношение :dunno:


не бе, не е вярно..


изображение_2024-03-23_160806547.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Мар 2024, 2:02

Защо някой би си купил Шкода вместо Тесла...интересен въпрос. Свободен пазар и всякакви хора предполагам е отговора. А тука още един интересен въпрос, дизелите напомнят, че още са живи в Германия:
https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... m-dizelite

А тия BYD какво мислите за тях, навсякъде присъстват като новини, много сравнения с Тесла, сега правят всякакви коли:
https://fakti.bg/avto/866764-byd-zapoch ... 0-000-leva
https://fakti.bg/avto/860377-byd-predst ... amborghini
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Don_Diego » 24 Мар 2024, 8:50

В Норвегия и Австрия много ги карат тия китайци. В Норвегия се возих на такова такси….определено бях впечатлен…правят ги като истински коли вече. Скоро ми излезе новина, че са изпреварили Тесла по продажби в световен мащаб (да, голяма част са в Азия, но все пак…продават се като топъл хляб)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от ///M Power » 24 Мар 2024, 12:02

steeN написа:
alekangg написа:Като за 100к лв за Шкода - нали пари са семки толкова.


Ако това изобщо е вярно, тука идва въпроса, защо някой си взема електрическа Шкода за същите пари, за които може да си вземе кола от топ производителя в момента.
Тесла са на светлинни години от Шкода във всяко възможно отношение :dunno:


Че струват толкова, струват, той колегата ти е показал. На въпроса защо, еми едното има дилър с мрежа /което би трябвали да означава по-добра подръжка при проблем/, другото го купуваш от незнам си къде.

ПС: може и да е на лизинг, Тесли на лизнинг не знам дали има.

ПС2: Няколко дни ми се налага да минавам през Мол Парадайс, ми долу има яко чакане за зареждане, винаги чакат по 5-6 коли минимум. Редовно свършвам задачите и колите не са мръднали, не мога да разбера каква е идеята да висиш по този начин, евтиното ли?
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от adovet » 24 Мар 2024, 12:41

///M Power написа:
steeN написа:
alekangg написа:Като за 100к лв за Шкода - нали пари са семки толкова.


Ако това изобщо е вярно, тука идва въпроса, защо някой си взема електрическа Шкода за същите пари, за които може да си вземе кола от топ производителя в момента.
Тесла са на светлинни години от Шкода във всяко възможно отношение :dunno:


Че струват толкова, струват, той колегата ти е показал. На въпроса защо, еми едното има дилър с мрежа /което би трябвали да означава по-добра подръжка при проблем/, другото го купуваш от незнам си къде.

ПС: може и да е на лизинг, Тесли на лизнинг не знам дали има.

ПС2: Няколко дни ми се налага да минавам през Мол Парадайс, ми долу има яко чакане за зареждане, винаги чакат по 5-6 коли минимум. Редовно свършвам задачите и колите не са мръднали, не мога да разбера каква е идеята да висиш по този начин, евтиното ли?

чарджара в парадайса съм го зачеркнал отдавна от списъка за зареждане. Най интересното е, че онзи ден като пътувах към БГ зареждах на чарджара на Белград и на Алексинац където също са безплатни - като отидох нямаше нито една кола. Иначе и тесла може да вземеш на лизинг в БГ. Преди години като взимах теслата една от дилемите ми беше дали шкодата или теслата. Тогава теслата беше с около 18к лв. по скъпа. Шкодата като изпълнение е доста добра, по ми харесва от Етрона, но като практичност за дългопътуване има още доста за да догони теслата. Като се взима електрчка една от основните цели е колата да е пригодна за дълъг път.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Мар 2024, 12:44

М Пауър, че то евтино ли е като заредиш там?

Иначе каква е идеята, да си еко за другите, но да дишаш газовете на всички в подземието или да се опитваш да дишаш по-малко като стоиш на опулена кола вътре, но пък запалена. :ok:

Аз пък никога не съм разбирал идеята да държиш запалена кола при атмосферни условия, които не налагат духалки, а ти даже си вън от колата. :shock: Ок, знаме, баровци сме, не ни бърка колко харчи, ама това е изчерпан ресурс първо, второ замърсяваш и трето показваш колко не ти пука за нищо от тия неща. Гасете ги тия коли бе хора, старт-стоп даже щом измислиха, значи и 2 минути горене да спестиш си е нещо като го събереш на 2 млн. коли.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от adovet » 24 Мар 2024, 12:55

Top Gun Maverick написа:М Пауър, че то евтино ли е като заредиш там?

Иначе каква е идеята, да си еко за другите, но да дишаш газовете на всички в подземието или да се опитваш да дишаш по-малко като стоиш на опулена кола вътре, но пък запалена. :ok:

Аз пък никога не съм разбирал идеята да държиш запалена кола при атмосферни условия, които не налагат духалки, а ти даже си вън от колата. :shock: Ок, знаме, баровци сме, не ни бърка колко харчи, ама това е изчерпан ресурс първо, второ замърсяваш и трето показваш колко не ти пука за нищо от тия неща. Гасете ги тия коли бе хора, старт-стоп даже щом измислиха, значи и 2 минути горене да спестиш си е нещо като го събереш на 2 млн. коли.

:mhihi: :mhihi: :mhihi: Първото което се кодира в БГ на ново БМВ е да махнеш старт-стопа :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook