Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Don_Diego » 22 Мар 2024, 15:30

A защо все до динамика опират нещата? Една ежедневна кола не е само 0-100 и 100-200 :idea:
Ок, ще даваш газ от светофар до светофар първите 2 седмици, после ще дойдат честитките или ще спреш в някой дето решава, че ще сменя лентата без да се огледа :dunno:
Наистина не разбирам защо се величае толкова тая динамика :kuku:

Трипа на adovet заслужава да се обсъди заради крайната сума като пари - ако е ползвал само платени станции и е дал 100лв - доста впечатляващо. Ако обаче е зареждал без пари...то това според мен е до време и в един момент ще орежат тази привилегия или просто няма да можеш да хванеш ред на станцията освен ако не си пуснеш отпуск за да чакаш :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Е.Димитров » 22 Мар 2024, 15:40

steeN написа:Би ли ми обяснил как сравняваш среден клас бърз SUV със спрял хетчбек дизел, който на всичкото отгоре струва същите пари?

То също харчи и колкото 1 литър бензин VW Поло, следователно същата работа като бензин... докато не се качат 4 човека и багаж и не дойде първото нагорнище и почнат да ти присветват тировете. :mrgreen:

Какъв е този "бърз СУВ"( вероятно електричка), който струва същите пари, колкото "спрял хетчбек дизел"?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от steeN » 22 Мар 2024, 15:47

Ей такъв

BMW 118d
Modell Advantage

Diesel
Ab 38.600 €


Като платиш да няма ръчки по вратите и пода, и става тамън.

Don_Diego написа:A защо все до динамика опират нещата? Една ежедневна кола не е само 0-100 и 100-200 :idea:


А ти къде видя да говоря за даване на газ и 0-100 или май си говориш на изуст? А багажа, който ще събереш? Една кола не е само динамика... тя е И динамика.
Последна промяна steeN на 22 Мар 2024, 15:51, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Е.Димитров » 22 Мар 2024, 15:50

steeN написа:Ей такъв

BMW 118d
Modell Advantage

Diesel
Ab 38.600 €


Като платиш да няма ръчки по вратите и става тамън.

Don_Diego написа:A защо все до динамика опират нещата? Една ежедневна кола не е само 0-100 и 100-200 :idea:


А ти къде видя да говоря за даване на газ и 0-100 или май си говориш на изуст? А багажа, който ще събереш? Една кола не е само динамика... тя е И динамика.

Добре де, ама срещу кой среден клас електрически СУВ се сравнява?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от steeN » 22 Мар 2024, 15:53

Не съм в главата ти да знам защо и как сравняваш хечбек със SUV. Само знам, че нямат нищо общо.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 22 Мар 2024, 16:07

Don_Diego написа:Наистина не разбирам защо се величае толкова тая динамика :kuku:


защото поне за хората в тоя форум (надявам се) динамиката я усещат във всеки един момент- дори когато караш с 10км/ч в задръстването... когато тръгваш от светофара, и като се качваш на магистралата, и като караш по двулентов път направо, по навития нагоре или надолу и тн... един вид- във всеки един момент - за хора като нас динимиката е по всяко време е не само като си заварил газта до пода... на тебе ли да го обяснявам? :driving:
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Don_Diego » 22 Мар 2024, 16:09

steeN написа:Ей такъв

BMW 118d
Modell Advantage

Diesel
Ab 38.600 €


Като платиш да няма ръчки по вратите и пода, и става тамън.

Don_Diego написа:A защо все до динамика опират нещата? Една ежедневна кола не е само 0-100 и 100-200 :idea:


А ти къде видя да говоря за даване на газ и 0-100 или май си говориш на изуст? А багажа, който ще събереш? Една кола не е само динамика... тя е И динамика.


Не се върти форума около теб и твоите глупотевини...последните няколко мнения са точно свързани само и единствено с динамиката на чипосан дизел и електричка...тях визирах, че при всяко сравнение се забива в тая пуста динамика на колата като най-важното в нея (без значение EV или двигател с вътрешно горене) :dunno:
Просто това не го разбирам...за мен лично динамиката на една кола е доста назад в критерия дали колата става или не
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от dhtj » 22 Мар 2024, 16:15

alx написа:с кое си дал бинокъла? с е90 330д? сток 0-100 за 7 сек и 100-200 за 17.5 сек? ти нали знаеш кви жокери ти трябват за тоя мъртвец да стигне 10 сек 100-200?


Писал съм в тоя форум няколко пъти кво ми е правено по колата.
Личи ти че си извън България и извън средите на сиромашкия тунинг. :lol:
Отваряш която и да е фейсбук страница на Sprint Auto, MPP, PDM, PDK, Radeff Garage, Madness и прочее, във всеки областен град има поне по двама такива тунери, които всеки ден правят по едно е90/е60 с р90 помпа, китайски кулер, хибридно турбо и дебел кюнец. Не е някаква философия, 15-20 хил лв кола и 5 хил лв тунинг става 8 сек 100-200. Качват и драгита, отваряй и гледай ако не вярваш. Затова казах че тея коли са по-масови от електричките в българия. :lol:

Иначе и на мене ми е през оная работа за динамиката от едно ниво нататък. С кеф бих карал 12 сек 100-200 кола вместо 10сек в замяна на стъклен таван примерно. Тва май е и единственото нещо дето ми харесва в тея тесли визуално. :lol:
Последна промяна dhtj на 22 Мар 2024, 16:17, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от steeN » 22 Мар 2024, 16:16

330д за да стигне 400 коня (то едвам е 200), трябва да ти цъфнат налъмите... и ако приемем, че тва стане, тогава няма харчи 6 а по-скоро 10/100 извънградско... за краткият си живот.
Да не говорим за 450... да не говорим за над 500 колкото става теслата с прост софтуерен ъпдейт.

Don_Diego написа:...


ц ц ц. А може би динамиката не се изчепрва с даване на газ по светофарите, а просто дава едно удобство като караш да не си зависим от външни фактори. :idea:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от dhtj » 22 Мар 2024, 16:45

steeN написа:330д за да стигне 400 коня (то едвам е 200), трябва да ти цъфнат налъмите... и ако приемем, че тва стане, тогава няма харчи 6 а по-скоро 10/100 извънградско... за краткият си живот


Чувал си и ти по радиото :lol:
3 години карах с чип, една година съм с хибрид вече, нищо не е умряло засега. Разхода е колкото сток. Извънградско с 10км над ограниченията и без кикдауни пада на 5 и нещо по колонка.
Реално под 140 на 6-та е оф бууст, колко искаш да гори като няма надув още. :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Е.Димитров » 22 Мар 2024, 18:06

steeN написа:Не съм в главата ти да знам защо и как сравняваш хечбек със SUV. Само знам, че нямат нищо общо.


Нещо се обърка май!(пак)
Аз нищо не съм сравнявал!
Ти почна да обясняваш някаква ситуация тук:
steeN написа:Би ли ми обяснил как сравняваш среден клас бърз SUV със спрял хетчбек дизел, който на всичкото отгоре струва същите пари?

То също харчи и колкото 1 литър бензин VW Поло, следователно същата работа като бензин... докато не се качат 4 човека и багаж и не дойде първото нагорнище и почнат да ти присветват тировете. :mrgreen:

И съответно попитах кой е този среден клас SUV струва колкото хечбек?
И сега изведнъж "не ми бил в главата"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от 3186 » 22 Мар 2024, 18:23

dhtj написа:
steeN написа:330д за да стигне 400 коня (то едвам е 200), трябва да ти цъфнат налъмите... и ако приемем, че тва стане, тогава няма харчи 6 а по-скоро 10/100 извънградско... за краткият си живот


Чувал си и ти по радиото :lol:
3 години карах с чип, една година съм с хибрид вече, нищо не е умряло засега. Разхода е колкото сток. Извънградско с 10км над ограниченията и без кикдауни пада на 5 и нещо по колонка.
Реално под 140 на 6-та е оф бууст, колко искаш да гори като няма надув още. :lol:
Млад си и имаш време да пилееш с глупости. Ще ти мине, в добрия случай. Тогава може и да оцениш електричките.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 22 Мар 2024, 18:58

dhtj написа:
alx написа:с кое си дал бинокъла? с е90 330д? сток 0-100 за 7 сек и 100-200 за 17.5 сек? ти нали знаеш кви жокери ти трябват за тоя мъртвец да стигне 10 сек 100-200?


Писал съм в тоя форум няколко пъти кво ми е правено по колата.
Личи ти че си извън България и извън средите на сиромашкия тунинг. :lol:
Отваряш която и да е фейсбук страница на Sprint Auto, MPP, PDM, PDK, Radeff Garage, Madness и прочее, във всеки областен град има поне по двама такива тунери, които всеки ден правят по едно е90/е60 с р90 помпа, китайски кулер, хибридно турбо и дебел кюнец. Не е някаква философия, 15-20 хил лв кола и 5 хил лв тунинг става 8 сек 100-200. Качват и драгита, отваряй и гледай ако не вярваш. Затова казах че тея коли са по-масови от електричките в българия. :lol:

Иначе и на мене ми е през оная работа за динамиката от едно ниво нататък. С кеф бих карал 12 сек 100-200 кола вместо 10сек в замяна на стъклен таван примерно. Тва май е и единственото нещо дето ми харесва в тея тесли визуално. :lol:


тоя "тунинг" изобщо няма да го коментирам... говориме за практични неща които няма да се строшат утре и няма да си личат от космоса като им подадеш газ... да ми предлагаш такъв тунинг и да ми казваш "да, ама ето по-бързо е от сток тесла" мисля, че е просто несериозно...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от enigma » 22 Мар 2024, 19:09

alx написа:
Don_Diego написа:Наистина не разбирам защо се величае толкова тая динамика :kuku:


защото поне за хората в тоя форум (надявам се) динамиката я усещат във всеки един момент- дори когато караш с 10км/ч в задръстването... когато тръгваш от светофара, и като се качваш на магистралата, и като караш по двулентов път направо, по навития нагоре или надолу и тн... един вид- във всеки един момент - за хора като нас динимиката е по всяко време е не само като си заварил газта до пода... на тебе ли да го обяснявам? :driving:


:yes:
enigma
ያለ እኩል

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от dhtj » 22 Мар 2024, 19:54

alx написа:тоя "тунинг" изобщо няма да го коментирам... говориме за практични неща които няма да се строшат утре и няма да си личат от космоса като им подадеш газ... да ми предлагаш такъв тунинг и да ми казваш "да, ама ето по-бързо е от сток тесла" мисля, че е просто несериозно...


Не ти предлагам нищо, запознавам те с българската реалност само. :lol:
И леко ви бия контра, щото във всяка страница обяснявате за велкия пърформанс на електричките и исках да обясня, че масовия модел 3 не е нищо особено... Не е бавна, но не е и бърза, щото на всеки български междуградски път ще има някое дърто дизелово бмв да те опъне. :mhihi:
"Западния" еквивалент за бели хора е Б58 със софт. Пак ще шляпа тесли на поразия и пак са по 20 000 долара.
Сега за еластичност, риспонз, че електричката тръгва веднага като я пипнеш, а дизела е лагав, не ми обяснявайте, ясно ми е.

А тоя дизелов "тунинг" в кавички, който иронизираш е съвсем възможно да изкара повече километри от стоково м-ково бмв... :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook