Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от steeN » 29 Апр 2024, 12:48



Никога не съм го чувал този Джейсън, ама Хюндай ми е познато име. Бяха много популярни като таксита :mrgreen:
Саказма настрана, един от страничните ефекти на ел. колите е, че се отключи огромно разнообразие от предложения.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от adovet » 04 Май 2024, 7:55

В момента сме на трип по южна Италия шест коли електрички. Изминал съм за сега малко над 2000км. Каране навсякъде с 5-10км. над ограниченията. Разхода до момента ми е 16,3/100. Днес тръгваме на обратно та ще пусна на края статистика

Sent from my 2201123G using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от 3186 » 04 Май 2024, 8:23

Аз пък одеве се возих в убер Mоdel 3 highland. Осезаемо по-безшумно и меко возене от моята, плюс обдухването на седалките. Все пак трудно би ме убедило да сменя моята за highland, предвид разликата в цената. Преминаване на Модел Y highland би било по-смислено.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от peshehodetz » 04 Май 2024, 14:12

Това за кой град става въпрос, да не би убер да са ги разрешили отново в София. Твърде хубаво би било да е истина, но все пак да питам. Този месец почти целия ще съм си в БГ и ми е много удобно да ги ползвам, а често ще ми се налага.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Всичко за електрическите автомобили

Мнение от steeN » 04 Май 2024, 14:19

Не са го разрешили. Дори сега лобито на такситата са вдигнали мерника на Спарк. Не ползвам Спарк и супер рядко таксита, но ако върнат Юбер определено бих ги ползвал повече.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Exclusive89 » 04 Май 2024, 18:57

https://www.rtbf.be/article/une-batteri ... s-11368511

Une batterie chinoise promet 1000 km d'autonomie aux voitures électriques
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от adovet » 05 Май 2024, 20:46

Ето и крайния разход. По едно време карах от една зарядна до другата с една тесла 3 SR. Засякохме разхода и моята даде точно с 9% по голям разход. Но определено SR не е за дълъг път с бързо каране. Зарежда по бавно, особено ако не е и подгрята батерията. Ако се кара с по високи скорости (140-160) разхода скача доста. Иначе доста километри, никакви драми с колите. Следващия ми трип ще е до Дисниленд, ще водим децатаИзображение

Sent from my 2201123G using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от ivanski_2 » 05 Май 2024, 20:58

steeN написа:Не са го разрешили. Дори сега лобито на такситата са вдигнали мерника на Спарк. Не ползвам Спарк и супер рядко таксита, но ако върнат Юбер определено бих ги ползвал повече.

Аз пък често ползвам Спарк като ще ходя някъде и ще пия, поне в едната посока да не се занимавам с ганьо питеци да ме карат
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от b_u_b_o » 05 Май 2024, 21:05

Откакто спрях да пия съм много доволен, че вече не ми се налага почти при никакви обстоятелства да се возя в софийските таксита :mhihi: От време на време ползвам спарк, като съм си оставил колата на метрото(щото ако имам избор не стъпвам с кола в центъра) и окъснея и метрото затвори си взимам един от центъра до колата колкото и абсурдно да звучи.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 06 Май 2024, 12:54

adovet написа:Ето и крайния разход. По едно време карах от една зарядна до другата с една тесла 3 SR. Засякохме разхода и моята даде точно с 9% по голям разход. Но определено SR не е за дълъг път с бързо каране. Зарежда по бавно, особено ако не е и подгрята батерията. Ако се кара с по високи скорости (140-160) разхода скача доста. Иначе доста километри, никакви драми с колите. Следващия ми трип ще е до Дисниленд, ще водим децатаИзображение

Sent from my 2201123G using Tapatalk


…. абе вие как ги карате тия електрички? Ето я консумацията на Плад-а до момента в живота й… хем е повече извънградско където е по- неикономична... сега- вярно, че имам 1/3 повече реген от тебе ама… съм доста по- тежък и предполагам доста по- лаком при ускорения …

Нещо не ми се връзват нещата… ти даваш 172 вата/час на км, а аз - 178.. като това моето включва 2 посещения на писта и едно на драг и като цяло не я щадя много много...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alekangg » 06 Май 2024, 16:01

ivanski_2 написа:
steeN написа:Не са го разрешили. Дори сега лобито на такситата са вдигнали мерника на Спарк. Не ползвам Спарк и супер рядко таксита, но ако върнат Юбер определено бих ги ползвал повече.

Аз пък често ползвам Спарк като ще ходя някъде и ще пия, поне в едната посока да не се занимавам с ганьо питеци да ме карат
От сърцето на Спарк - Вилнюс.
Ето цени от сега.

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

В същото време бензина е 1,70€/л, пълно е болт/убер.
Вчера 13км за 5€ с Болт.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от adovet » 06 Май 2024, 17:51

alx написа:
adovet написа:Ето и крайния разход. По едно време карах от една зарядна до другата с една тесла 3 SR. Засякохме разхода и моята даде точно с 9% по голям разход. Но определено SR не е за дълъг път с бързо каране. Зарежда по бавно, особено ако не е и подгрята батерията. Ако се кара с по високи скорости (140-160) разхода скача доста. Иначе доста километри, никакви драми с колите. Следващия ми трип ще е до Дисниленд, ще водим децатаИзображение

Sent from my 2201123G using Tapatalk


…. абе вие как ги карате тия електрички? Ето я консумацията на Плад-а до момента в живота й… хем е повече извънградско където е по- неикономична... сега- вярно, че имам 1/3 повече реген от тебе ама… съм доста по- тежък и предполагам доста по- лаком при ускорения …

Нещо не ми се връзват нещата… ти даваш 172 вата/час на км, а аз - 178.. като това моето включва 2 посещения на писта и едно на драг и като цяло не я щадя много много...
Ти да не мислиш че съм карал с 110, карал съм навсякъде с 5-10км. Над ограниченията и няколко заигравки до към 200

Sent from my 2201123G using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от ildivvy » 07 Май 2024, 14:20

Току-що колега от отдела започна да черпи за 'новата' му кола... Купили са си Рено Зоуи 2020г на 44хил.км с голямата батерия... Ще имам преки впечатления от него вече.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от TNT » 07 Май 2024, 14:23

ildivvy написа: черпи за.... Рено Зоуи... .

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Моджо » 07 Май 2024, 14:44

ildivvy написа:Току-що колега от отдела започна да черпи за 'новата' му кола... Купили са си Рено Зоуи 2020г на 44хил.км с голямата батерия... Ще имам преки впечатления от него вече.

Дано няма драма...че батерията си е на Рено собственост. И се получават понякога сакатлъци.... ако не е от представителството купена или поне проверена преди това.
Иначе за градско и малко извън си е екстра. Писах че местната компания за интернет е със Зоуита, а не е като да са в града само. Имат си ходения по 30-на км и повече в посока че обслужват 2 общини...и си имат ходеници.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook