Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 21 Мар 2024, 21:49

b_u_b_o написа:Тва са kWh, не са пари. Колко вата на км ме мързи да ти го смятам, пък и никога не съм разбирал защо трябва да си мерите толкова странно разхода, като видя мили/галон и лошо ми става :mhihi:


ми начи 200 вата на километър... (320 на миля) нещо ми идва много...

плад-а е средно 275-300 вата на миля... вярно, че е тримоторен та има преимущество в реген-а ама... тоз неговия У може да му трябва реглаж може би... или го е карал здраво... или нещо не знам...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Don_Diego » 21 Мар 2024, 22:58

adovet написа:Малко статистика от последния ми трип до Грац и обратно. Нощувахме две нощувки в Марибор и после три в Грац. каране навсякъде с 5км над ограниченията. Разход ми даде 19,8/100км. В пари за гориво 98лв.


Доста прилично като разход в пари за подобен трип :bchug: Навсякъде ли зарежда платено или можеше да ползваш и безплатни supercharge станции?

:OT: С метанчето ще мина повече километри за тия пари при същия стил на шофиране (но и ще обикалям повече за да намеря метан да заредя :lol:)
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от b_u_b_o » 21 Мар 2024, 23:06

seimo написа:А се прибираш с празна защото :roll:


Защото е най-умното което можеш да направиш. :mhihi: Ако имаш бензиностанция вкъщи която е значително по-евтина от другите, няма ли да си смяташ така зарежданията по път, че да се прибереш на резерва? Освен това дори и да не ти дреме за парите, вкъщи се прибираш слагаш кабела и тя си се пълни, докато навън трябва да я чакаш да се зареди. :bchug:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 21 Мар 2024, 23:28

Don_Diego написа:или можеше да ползваш и безплатни supercharge станции?


такова животно мисля, че няма...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от 3186 » 21 Мар 2024, 23:55

Всичко(на тесла) до Виена е безплатно, ако не бъркам. С малко жокери пък на всички суперчарджъри на тесла е безплатно.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 22 Мар 2024, 0:22

3186 написа:Всичко(на тесла) до Виена е безплатно, ако не бъркам. С малко жокери пък на всички суперчарджъри на тесла е безплатно.


в щатите безплатни сюпърчарджъри (еле пък на тесла) не съм видял. някои стари тесли имат безплатно зареждане доживот, но те са вече рядкост... новите тесли пък имат примерно 1000 мили на година безплатно... или можеш да имаш някакви бонуси ако реферираш хора да си купят тесли.. ама иначе като цяло сюпърчарджърите са доста скъпи
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от dhtj » 22 Мар 2024, 3:40

В тикток гледах някакъв българин, собственик на модел 3 обяснява предимствата на колата и обясни, че в БГ е безплатно зареждането на тесла чарджърите, каза защо, но не разбрах, май щото сме нямали сервиз на тесла или нещо такова.
Не ми звучи логично, казвам какво гласеше клипа.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от b_u_b_o » 22 Мар 2024, 8:34

Точно така, суперчардърите са безплатни защото няма представителство в страната. Както и премиум кънективитито също е безплатно. Има две теории, едната е че това е един вид компенсация от тесла за собствениците, че им е усложнено леко да имат тяхна кола. Другата е, че за да продават тока тук трябва да регистрират дружество и да се занимават с бюрокрацията ни и не им се връзват сметките. Аз залагам на второто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Е.Димитров » 22 Мар 2024, 8:43

steeN написа:
Е.Димитров написа:Излиза, че харчи колкото дизелов автомобил.


Би ли ми посочил 400++ коня дизелов автомобил, който харчи под 6/100? Ако изобщо намериш 400++ коня дизел. :lol:
И тва е смятано на "скъпият" ток 0.80 на киловат ЧАС.

Би ли ми обяснил, колко от тези 400+++ коня ползваш на магистрала, в града, по междуградски пътища?
Аз карам 150 коня кола и харчи 5/100-6/100 бензин и тези 150 коня ми стигат за всякаква ситуация!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от steeN » 22 Мар 2024, 10:18

Би ли ми обяснил как сравняваш среден клас бърз SUV със спрял хетчбек дизел, който на всичкото отгоре струва същите пари?

То също харчи и колкото 1 литър бензин VW Поло, следователно същата работа като бензин... докато не се качат 4 човека и багаж и не дойде първото нагорнище и почнат да ти присветват тировете. :mrgreen:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от dhtj » 22 Мар 2024, 14:02

steeN написа:
Е.Димитров написа:Излиза, че харчи колкото дизелов автомобил.


Би ли ми посочил 400++ коня дизелов автомобил, който харчи под 6/100? Ако изобщо намериш 400++ коня дизел. :lol:
И тва е смятано на "скъпият" ток 0.80 на киловат ЧАС.


Всеки дизелов бмв шестак на задно с пиезо дюзи. Естествено говорим извънградско и без да превишаваме 150км/ч... Градското е ясно че е 10/100. :lol:

35ците само с чип отиват към 400, 30ките искат хибрид.

Ся ще мрънкаш, че трябва да са стокови, ама кой кара стоков дизел в България бате, сигурен съм че надутите м57 са повече от всички електрички у нас. :lol:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 22 Мар 2024, 14:48

dhtj написа:
steeN написа:
Е.Димитров написа:Излиза, че харчи колкото дизелов автомобил.


Би ли ми посочил 400++ коня дизелов автомобил, който харчи под 6/100? Ако изобщо намериш 400++ коня дизел. :lol:
И тва е смятано на "скъпият" ток 0.80 на киловат ЧАС.


Всеки дизелов бмв шестак на задно с пиезо дюзи. Естествено говорим извънградско и без да превишаваме 150км/ч... Градското е ясно че е 10/100. :lol:

35ците само с чип отиват към 400, 30ките искат хибрид.

Ся ще мрънкаш, че трябва да са стокови, ама кой кара стоков дизел в България бате, сигурен съм че надутите м57 са повече от всички електрички у нас. :lol:


колега- честно - ти карал ли си поне тесла 3 или У? дори тия на задно дето са... и ако си карал- като динамика - какви глупости ми говориш бе пич за некви дизели и некви бензинки със хамстери вътре във въртележки вместо мотор? :) ти сериозно ли? :angel:
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 24.02.2019
Пол: Мъж

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Ghostdriver » 22 Мар 2024, 14:52

dhtj написа:
steeN написа:
Е.Димитров написа:Излиза, че харчи колкото дизелов автомобил.


Би ли ми посочил 400++ коня дизелов автомобил, който харчи под 6/100? Ако изобщо намериш 400++ коня дизел. :lol:
И тва е смятано на "скъпият" ток 0.80 на киловат ЧАС.


Всеки дизелов бмв шестак на задно с пиезо дюзи. Естествено говорим извънградско и без да превишаваме 150км/ч... Градското е ясно че е 10/100. :lol:

35ците само с чип отиват към 400, 30ките искат хибрид.

Ся ще мрънкаш, че трябва да са стокови, ама кой кара стоков дизел в България бате, сигурен съм че надутите м57 са повече от всички електрички у нас. :lol:
Нека добавим и разликата в теглото между У модела и М57, спор да става


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от dhtj » 22 Мар 2024, 15:03

alx написа:колега- честно - ти карал ли си поне тесла 3 или У? дори тия на задно дето са...


Не съм ама съм подавал бинокъла на няколко. :lol:
Най якия модел 3 перформанс е над 10 сек 100-200. Нищо особено дет се вика.
0-100 са по-добре ама аз ги избягвам тея дисциплини, че тръгвам настрани. :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 22 Мар 2024, 15:13

dhtj написа:
alx написа:колега- честно - ти карал ли си поне тесла 3 или У? дори тия на задно дето са...


Не съм


да. ясно.

с кое си дал бинокъла? с е90 330д? сток 0-100 за 7 сек и 100-200 за 17.5 сек? ти нали знаеш кви жокери ти трябват за тоя мъртвец да стигне 10 сек 100-200?

и друго- ти освен ако не си някой бог на цб600ф мотора ще загубиш от 3 пърформанс-а на ускорение от 0-100 и 100-200... та пак ще те питам- ти сериозно ли?

моля те- спри да се излагаш, намери една тесла (желателно е с двата мотора) покарай я за час, два ден и след това ела тука да ни кажеш колко е зле динамиката й като човек идващ от малки мотоциклетчета и (спрял) дизел... (извинявай)...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook