НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 05 Фев 2020, 17:29

Еми за 2-3 седмици е нормално. Пробвай 3 месеца.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Exclusive89 » 05 Фев 2020, 18:02

А какъв е проблема да се приемат въглехидрати? Аз съм на около 180-200гр. въглехидрати, 140гр. белтъчини и 70гр. мазнини.. при 2000-2100кал. Успях да сваля подкожните мазнини до около 15%, а преди да започна с режима бях на около 25% подкожни МЯЗ :bang: това се получи за около 9 месеца, а хранителният режим не е никак агресивен :) Бях 91кг. сега съм 73кг. :mhihi: А по това време качих и мускулна маса около 4-5% без да искам :oops: . Сега чакам новият хр. режим за покачване на чиста м.м. :lalala:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 05 Фев 2020, 18:14

speeder88 написа:
bum_bum написа:Мисля, че при хора на ниски въглехидрати инсулиновия пик сутрин е по-висок дори. Идеята ми е, че сутрин с по-високия инсулин преди да започнеш хранене повече мазнина ще иде в гасягата.

Това тук не го разбрах! Какво излиа, че ако сутрин не вкарам нещо мазно, мазнините, които са ми в организма няма да се използват за енергия, а ще се натрупва като мазньоч по гасягата, така ли?


Ако ти е висок инсулина повече от мазнината в храната може да иде в гасягата. Има много фактори, количество храна, инсулинова чувствителност и т.н. ама при нормално вм-нвх не е кой знае какъв проблем това, че сутрин е по-висок. Мазнините в организма, когато нямаш енергия от храна и гликоген ще идат за енергия. Иначе си седят, където са си.

Exclusive89 написа:А какъв е проблема да се приемат въглехидрати? Аз съм на около 180-200гр. въглехидрати, 140гр. белтъчини и 70гр. мазнини.. при 2000-2100кал. Успях да сваля подкожните мазнини до около 15%, а преди да започна с режима бях на около 25% подкожни МЯЗ :bang: това се получи за около 9 месеца, а хранителният режим не е никак агресивен :) Бях 91кг. сега съм 73кг. :mhihi: А по това време качих и мускулна маса около 4-5% без да искам :oops: . Сега чакам новият хр. режим за покачване на чиста м.м. :lalala:


Тия с 200гр въглехидрати са предмет на темата за фитнес и добавки ;) При нисковъглехидратното хранене ползите са далеч отвъд килограмите, те са просто следствие. Тия проценти, ако ти ги мерят с кантарче са много далеч от истината между другото. Гледал съм и резултати с калипер, които също нямат нищо общо с действителноста. По-важно е как се виждаш в огледалото. Ако ти харесва си ОК.

HackeD написа:Лично за мен високомазнинната хич не ми харесва, пробвал съм просто не се чувствам добре и не ми понася, тренирам си активно 4-5 пъти в седмицата и въглехидрата е на ротация, мазнините и белтъците са почти еднакви винаги. Достааа по-плътен и повече се харесвам в огледалото с въглехидрата.


Въглехидрати в ротация няма да те оставят без гликоген, че да станеш плосък в огледалото. Подобно чувство е по-скоро внушение. Тези ротации и ТКД се правят месеци, след като си адаптиран, ако повдигането на 5кг в основните движения като сила ти е важно. Иначе няма значение. Ако махнеш 180гр въглехидрат от диетата няма как да останеш на същите мазнини. На това количество трябва да добавиш около 80гр мазнини, ако искаш да имаш енергия.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 05 Фев 2020, 21:49

bum_bum написа:Мисля, че при хора на ниски въглехидрати инсулиновия пик сутрин е по-висок дори. Идеята ми е, че сутрин с по-високия инсулин преди да започнеш хранене повече мазнина ще иде в гасягата.


Това би било странно да е по-висок инсулиновия пик. Една от основните идеи на нисковъглехидратното хранене е да се подтиска целия този механизъм за чистене на захар от кръвта с инсулин и от там идват големите ползи. Нали сменяме основната енергия от въглехидрати на мазнини и така мехнизма с въглехидратите се подтиска (но човек винаги има определено количество кръвна захар както знаем, дори и да е 0 въглехидратно хранене). Грубо казано, колкото по-малко инсулин "използва" човек през живота си толкова по-добре... един вид ние в същност искаме да си мерим инсулина, който ползваме... ама това за момента е невъзможно, затова индиректно го мерим с кръвната захар... аз това знам по темата.

Но това, което казвам е различно. Че ако ядеш въглехидрати, рано сутрин ги чистиш по-ефективно и този процес се насира с идването на нощта. Това разбира се може да се компенсира когато си добра форма и т.н... но когато си в състояние да искаш да отслабваш вече е съществен фактор...

За твоя начин на хранене, това не би трябвало да е релевантно в контекста на инсулин и инсулинова резистивност, да.

А по темата с по-малките яденета, но начесто... това просто държи постоянно повдигнато нивото на кръвната захар и избягва големите пикове, които се усещат като отпадналост след ядене... което създава фалшиво усещане, че нещата са по-добре, но в същност вътре организма пак бичи инсулина по цял ден. И другия фактор е по-скоро психологически, че по-малки яденета на често е по-лесно да се спазва от директно намаляне на калорите.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 06 Фев 2020, 0:14

Не в ясна причината, но явно не пречи и не е някаква патология.

Въглехидрата много зависи и с какво го ядеш и колко. Изяждайки го вечер в рамките на един нормален калориен прием ще отиде в мускулите и дроба под формата на гликоген и на следващия ден ще е заминал.

Може и да има някаква разлика, но едва ли е съществена. При положение, че с мойта фамилна обремененост, дето всички са с диабет успях да се докарам до толкова нисък % мазнини на тия години явно няма особено значение.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Spunky » 06 Фев 2020, 20:15

Проблема с яденето сутрин, е че има високо отделяне на кортизол(и други хормони), за събуждане и черния дроб вкарва повече глюкоза в кръвта, за подоготовка на деня(от там и високата кръвна захар сутрин, дори без да ядеш нищо). По тоя механизъм, кортизола вдига инсулиновата резистентонст сутринта. При това положение, ядене сутрин, особено богато на въглехидрати, което все още е "стандарта" и препоръчано, си вкарваш автогол, еле пък ако си дебелак.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 06 Фев 2020, 22:01

Циркадния ритъм на инсулиновата чувствителност е от висока сутрин към намаляваща вечер и през ноща. Пикът е по обяд. Поне според проучванията. Не съм се интересувал много, но тези които съм чел са с много малък обхват и все при хора с наднормено тегло, та допускам и силната вероятност това да не е вярно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 07 Фев 2020, 20:22

Съдържанието на глюкоза в кръвта няма каузална връзка с инсулиновата чувствителност(точно обратна е каузалната връзка). Т.е. това, че имаш по-висока кръвна захар сутрин, не значи че си по-слабо чувствителен към инсулин. Но ако си по-слабо чувствителен към инсулин, ще имаш склонност за по-висока кръвна захар. Ма както и да е agree to disagree...

За циркадния ритъм е така, точно затова говоря... затова е и не е добре да ти е изтеглен прозореца към вечерта. Има доста изследвания и животински и човешки.
Иначе всичко е баланс... в крайна сметка е по-добре все пак да ядеш в някакъв прозорец от колкото да ядеш по цял ден... дори и да не е изместен към сутринта.
Но ранен прозорец е оптималното, особено за хора, които не са кето.

https://www.salk.edu/scientist/satchidananda-panda/ ей този е авторитета в областта на fasting и time restricted eating в момента.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 03 Мар 2020, 10:03

Хармоника нещо са променили в процеса за правене на кисело мляко. Най-накрая това, което продават си струва да се купува. Не знам на какво се дължи, но е добре че най-накрая го оправиха.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: НВ-ВМХ

Мнение от magareto_yori » 03 Мар 2020, 13:45

Не знам какво са променили,но няма нищо общо с българско кисело мляко на вкус. На цвят го докарва.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 03 Мар 2020, 20:16

Вземал ли си в последните 2-3 седмици или пишеш за да пишеш :lol:
Определено закваската е друга и млякото е вероятно също коагулирано по-дълго преди закваска.
Само се чудя на какво се дължи, че са го направили чак сега.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: НВ-ВМХ

Мнение от magareto_yori » 04 Мар 2020, 7:12

Миналата седмица си бях в Бг. Опитах няколко вида като туй,ако се не лъжа, беше най-скъпо. Два и кусур за кутийка. Айде няма нужда. По моите стандарти киселото мляко е кисело. Ама може и аз да съм в грешка,все пак цял живот ям домашно заквасено мляко,което даже и в Норвегия става по-кисело от което и да е магазинско. Ползвам няква закваска на Генезиз. А нашето магазинско мляко никога няма да стане кисело,защото никой не го купува,като е кисело.Разговарял съм по темата с мандраджия,който е имал и лаболатория за закваски.
Отделно ядох и някво овче,мисля беше Вердаре. И то не беше евтино. На него пише мляко и закваска,а като го ядеш си се усеща нещо като нишесте. Като цяло забелязах ,че храната е леш като основни за мен продукти,като масло и кашкавал са до два пъти по скъпи от Норвегия. Къде е грешката не знам. След две седмици пак се прибирам и пак ще опитам,и ще споделя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: НВ-ВМХ

Мнение от drago_pavlov » 04 Мар 2020, 20:13

magareto_yori написа: Като цяло забелязах ,че храната е леш като основни за мен продукти,като масло и кашкавал са до два пъти по скъпи от Норвегия. Къде е грешката не знам.

Това не беше ли запазена марка на бачкаторите в Испания :mhihi:
Да сравняват най-евтините боклуци в Испания, дето и кучетата не ги ядат, със най-скъпите в България и да реват, че в Испания било много евтино :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Bogat-Beden » 04 Мар 2020, 20:26

Да ти кажа, по-изгодна си е и по-качествена. За Скандинавия също, но хубаво кисело мляко не съм ял в чужбина, даже напротив.
Инак на Хармоника продуктите са супер, от киселото им мляко най-кисело всъщност е с лилавия етикет.
За довкисване го държиш седмица-2,3 на по-топличко и слънчево и става бомба (ако не го разпечаташ и буквално :lol: )
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: НВ-ВМХ

Мнение от magareto_yori » 04 Мар 2020, 22:34

В интерес на истината не знаех,че има разлика в етикетите. В кои магазини ги има? Не,че е голяма драма,ама като се прибирам за 5 дни в годината ми е трудно да отсея читавите от другите,които са в пъти повече. Карам повече на домашно производство,но вече никой от тия дето ги познавам не се занимава с млечни продукти. Читав кози кашкавал някой да препоръча?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook