Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: iOS тема

Мнение от bam-bam » 14 Яну 2014, 22:32

Явно за някои хора мулти функционално се изразява в това да могат да пишат смс и да говорят по тела и до там :)
За теб е глупост да си ползваш телефона за нави, за другия гледам е глупост да го джейлва .. значи телефон с фенерче и едно пда и за какво ви е айфон ?
За фейс и скайп ще си вземете таблет, щото айфона е глупост да се ползва за него и пак си решавате проблемите :D

тараторе, сериозно ли мислиш, че жегата му е толкова голям проблем на тела, като играеш игри нима не загрява ?
и като си на път все трябва да носиш това пна и да го мислиш къде е, дали е в теб, дали не го забрави.
то така ще трябва да мислиш и фото апарата за снимки дали е в теб и таблета за нета и то става една ....

Темата уж е за айнеща , вие ги плюете,че са глупости и давате съвети да не се ползват за разни неща ... да направим айхейт тема :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 14 Яну 2014, 22:41

Моят се е случвало лятото като го оставя на слънце и после искам да го включа да ми изпише първо да го охладя :mhihi:
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: iOS тема

Мнение от b00st » 14 Яну 2014, 22:51

bam-bam написа:тараторе, сериозно ли мислиш, че жегата му е толкова голям проблем на тела, като играеш игри нима не загрява ?

Къвто и смартфон да е, оставяй си го по-често на слънце лятото и може да кажеш едно :wave: на живота на батерийката, щото тва основно и еб@ва мамата. Иначе iPhone-a няма да изгори, нито да хване тен :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: iOS тема

Мнение от bam-bam » 15 Яну 2014, 0:25

На мен също ми го е правило, щото го използвам за флашка на цдто в колата, нали е мулти функционално :)
Вече колите са с климатици, пускаш да дуфа и го охлаждаш.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 22.02.2013

Re: iOS тема

Мнение от taratora » 15 Яну 2014, 9:28

doomy525 написа:Аз също предпочитам навигацията на телефона отколкото някакви "таблети".


4.3 ако е таблет за теб :mhihi:

bam-bam написа:значи телефон с фенерче и едно пда и за какво ви е айфон ?
За фейс и скайп ще си вземете таблет, щото айфона е глупост да се ползва за него и пак си решавате проблемите :D


Точно! Ползвам 2 телефона с фенерче, щото говорим много, палачорин съм и ги изтървам често. Затва и не съм си взел айфон. За фейс и скайп мобилни/преносими устройства не ползвам :mhihi:

bam-bam написа:тараторе, сериозно ли мислиш, че жегата му е толкова голям проблем на тела


Ми преди 15 години, като овърклоквахме копермайни и туалатини се научихме, че жегата не е първи приятел на каквато и да е техника, още по-малко на телефон, като айфон, където всичко е наблъскано в 4-5 инча плочка и охлаждането клони към 0.

bam-bam написа:като играеш игри нима не загрява?


Да ти кажа 5-цата и само докато го човъркаш без да играеш ти загрява доволно ръката :mhihi: За зимата е идеален допълнителен източник на топлина :mhihi:

bam-bam написа:и като си на път все трябва да носиш това пна и да го мислиш къде е, дали е в теб, дали не го забрави.


Са ти, ако си забраванко и си забравяш нещата навсякъде тва не е мой проблем и не означава, че всички са така :mhihi: Аз нямам такива грижи със забравяне на техника или каквото и да било по принцип. Не ми и тежи да нося невероятните 100-на грама PNA :mhihi:

bam-bam написа:то така ще трябва да мислиш и фото апарата за снимки дали е в теб и таблета за нета и то става една ....


Ми хората на запад точно така правят - отделен телефон, отделен таблет, отделен компютър, отделен основен фотоапарат, отделен всекидневен или резервен фотоапарат, отделна основна къща, отделна къща за почивка/отдих, отделна всекидневна кола, отделна уикенд кола и т.н.
Са ти ако му придаваш такава важност на айфона си то си е за теб, ма не мисли, че всеки е облъчен колкото теб :mhihi:

bam-bam написа:Темата уж е за айнеща


Ми ай не е само айфон. Може и да не си запознат, но има и други ай устройства, работещи с айОС :mhihi:

bam-bam написа:вие ги плюете,че са глупости


Май имаш някакъв проблем с очите или с грамотността ми се струва :mhihi: Или недочиташ или не разбираш кво се пише :mhihi: Къде видя някой да е написал, че са глупости?

bam-bam написа:и давате съвети да не се ползват за разни неща


Що, забранено ли е даването на съвети :mhihi: Или е задълже да ги изпълняваш :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 15 Яну 2014, 10:29

taratora, само не разбрах... ти с какво айнещо си ? iPhone, iPad, iPod ? Нещо друго ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 22.02.2013

Re: iOS тема

Мнение от taratora » 15 Яну 2014, 13:25

Pad. Разрешаваш ли ми да пиша вече :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 15 Яну 2014, 13:43

Само, ако споделиш колко чантички си носиш :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 22.02.2013

Re: iOS тема

Мнение от taratora » 15 Яну 2014, 13:55

1, ама лачена :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 15 Яну 2014, 14:29

Айде да отвлека темата в друга посока преди да сте я насрали тотално :mhihi:

Ето каква работа ми върши освен като телефон, фенер, фейсбук, форум, навигация, плеър (не ме кефи да влизам през телефона) и хапарат.

Мейл клиент в реално време- проверява на 3 минути и тъй като служебната поща ми е важна доста съм винаги в час ако трябва да правя нещо. Мога да отварям и преглеждам някои по-малки екселски файлове, което ми е ОК.

Листовки с промоциите на търговските вериги. Трябва да ги следя. От телефона мога да си ги сваля, после си ги обработвам на компютъра и ми е доста удобно и бързо. Получавам известия като има нови за да не се налага да гледам всеки ден.

Ибей- постоянно участвам в търгове, купувам и продавам. Преди 2-3 дни погледнах за последния месец съм купил неща за 360 евро от там. Реално голяма част от нещата, които се използват ежедневно в бита ми са от там. Имам запазени критерии за неща към които имам интерес и при поява на нов листинг получавам известие. Купувам и плащам с Пейпал без да отварям компютъра.

Гледам си сметката в банката. Не мога да плащам, защото не може да подписва но и да си следя движението ми е ОК.

Имам програма, която ми изтегля тренировката за деня от сайта, отбелязвам че съм я направил, времето, натоварването и т.н. и си водя лог с тренировките и постиженията.

Ползвам сърдечен монитор за да си следя пулса като тренирам, а ако карам колело- маршрут, скорост и др показатели чрез които сравнявам какво съм направил сега и пред месец примерно.

Ползвам ТВ гайд да гледам какво ще дават по телевизията и ако има нещо интересно си записвам да ме подсеща.

Преди като ходех на кино си гледах и какво ново има и си запазвах места със Cinexio.

Като почне формулата си следя лайф тайминга с официалната програма, гледам статистики, чета всички интервюта.

Като цяло доволно мултифункционално устройство. Отделно е малко, събира се в джоба, работи бързо, батерията е прилична, не забива, не лагва.. за мен е ОК. Преди съм ползвал смартфони HTC, Samsung, Nokia .. thanks, but no, thanks!

Ако не ги осерат тотално няма причина някога да си купувам нещо различно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 22.02.2013

Re: iOS тема

Мнение от taratora » 15 Яну 2014, 16:15

bum_bum написа:работи бързо, батерията е прилична, не забива, не лагва


E тези неща плюс якия дисплей са основните предимства на айфона и айпада пред андрошитите :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: iOS тема

Мнение от Е.Димитров » 15 Яну 2014, 17:37

taratora написа:
bum_bum написа:работи бързо, батерията е прилична, не забива, не лагва


E тези неща плюс якия дисплей са основните предимства на айфона и айпада пред андрошитите :mhihi:

Не отваряй само тая тема!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 15 Яну 2014, 17:52

Е тя тая си за нещата на Епъл. Аз не влизам в тая за Андроид за да обяснявам, че Епъл е по-доброто нещо. Тъй че тук може да си ги хвалим и изтъкваме предимствата на воля и който не е съгласен нека не се чувства длъжен да опонира. :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 22.02.2013

Re: iOS тема

Мнение от taratora » 15 Яну 2014, 19:39

Е.Димитров написа:
taratora написа:
bum_bum написа:работи бързо, батерията е прилична, не забива, не лагва


E тези неща плюс якия дисплей са основните предимства на айфона и айпада пред андрошитите :mhihi:

Не отваряй само тая тема!


Не отварям. Казвам очевадните предимства на епъл телефони и таблети пред тези с андроид. Като тва не ти го казвам от прочит на ревюта в gsmarena например, а от практически опит. Работата ми отчасти изисква доста различни устройства да минават през ръцете ми. Нексуси, фоунпади, мемопади и т.н., както и айфони и айпади разбира се. Ми сори, ама нито едно андроид устройство няма дисплея на епълските, нито чувствителността и реакциите на дисплеите им. Все още не съм видял таблет държащ, колкото айпад или с неговия капацитет. Гличове и забивания са редовни при андроидите, което си е напълно нормално, като за отворен код :mhihi: Все още не съм видял забил епъл продукт. Не казвам, че андрошитите са лоши, но специално по горните параметри за мен поне епълските неща все още са по-добри. Какво ще е занапред ще видим.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 15 Яну 2014, 20:30

Пак се случва да забият, ама рядко. Вчера рестартирвах един 4с :mhihi: Моя за 6 месеца съм го рестартирвал по-малко, отколкото андроида го рестартирвах на ден :kuku: Това беше основната причина да премина на iOS.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook