Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: iOS тема

Мнение от bam-bam » 15 Яну 2014, 21:22

Не е като да не забиват, или да лагват или софта да е бъгав .. просто при онези е в малко повече, но и там с последните версии са пооправени нещата.
Чакам с нетърпение 7.1 и дано е крачка напред вече.
Изображение


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: iOS тема

Мнение от Хаос » 15 Яну 2014, 22:22

Аз пък ползвам приложение за времето и камерите по планините, приложение за близки ресторанти, какво дават по всички театри за 1 месец напред итн
Ползвам професионални приложения за работата ми
пощата ми пристига на телефона преди да пристигне на служебния лаптоп в офиса...
когато съм при клиент в някой завод в дебрите на нищото това е начина да пратя мейл до съпорта в Англия/Холандия/Германия например

защо да си хаквам телефона?...
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: София/Враца
Пол: Мъж

Re: iOS тема

Мнение от ociata » 15 Яну 2014, 22:29

bum_bum написа:
Мейл клиент в реално време- проверява на 3 минути и тъй като служебната поща ми е важна доста съм винаги в час ако трябва да правя нещо. Мога да отварям и преглеждам някои по-малки екселски файлове, което ми е ОК.

не забива, не лагва.. за мен е ОК. Преди съм ползвал смартфони HTC, Samsung, Nokia .. thanks, but no, thanks!


:OT:
За мейла ако ползваш вградения клиент не проверява изобщо за писма. Работи на обратния принцип иначе батерията ти щеше да е чао за 2 часа :mhihi:

За забиването ако не си го джейлнал е почти невъзможно да забие самата операционна система. Виж някое приложение да се предаде е възможно точно колкото и на Андроид. Проблема за средностатистическия Българин е цената. Да не говорим че единствения официален продавач за БГ вдигна цената с над 200лв след като му излязоха(или по-точно не му излязоха) сметките за миналата счетоводна година.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: iOS тема

Мнение от Denmark » 16 Яну 2014, 0:16

bum_bum написа:Имам програма, която ми изтегля тренировката за деня от сайта, отбелязвам че съм я направил, времето, натоварването и т.н. и си водя лог с тренировките и постиженията.

Ползвам сърдечен монитор за да си следя пулса като тренирам, а ако карам колело- маршрут, скорост и др показатели чрез които сравнявам какво съм направил сега и пред месец примерно.


можеш ли да кажеш малко повече за тоя арр?

аз понеже имам и андроидски телефон бях почнал да си правя application точно за фитнеса, който да си е точно така както го искам, но нямам време да се занимавам да го довърша. а и трябва да нося андроида вместо iPhone-a.

иначе за бягане използвам на nike app-a, който го има и за андроид, но е доста бъгав.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: iOS тема

Мнение от AGT » 16 Яну 2014, 0:36

ociata написа: :OT:
За мейла ако ползваш вградения клиент не проверява изобщо за писма. Работи на обратния принцип иначе батерията ти щеше да е чао за 2 часа :mhihi:

................


Най голямата глупост дето съм чул до сега !!!
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: iOS тема

Мнение от steeN » 16 Яну 2014, 6:01

Да, телефона не проверява, сървъра го известява (ако опростим нещата) Това го разисквахме в отчайващи детайли в темата за блекбери, които уж щяха аха аха да избухнат, ма още ги чакаме :mhihi:

Панорами не видях някой да каза. Тая функция на камерата ми е любима ;) Сири много го ползвам за навигация. Siri, get me home! ... и стартира навигацията и започва директно turn by turn. Супер удобно като пътувам. Може и да се занимаваш и с по-сложни глупости... примерно "remind me about the steak in 15 minutes!" или "remind me to call pesho when I get to work", "do I have any meetings tomorrow?", "what is the time in london?" . Няма го на български, но пък става за упражняване на произношението.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 22.02.2013

Re: iOS тема

Мнение от taratora » 16 Яну 2014, 8:34

steeN написа:ма още ги чакаме :mhihi:


Чакай от умрял писмо дето се казва :mhihi:

Панорами не съм пробвал, но стават не лоши таймлапсове. При подходящи условия пак де :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 16 Яну 2014, 9:43

Denmark написа:
можеш ли да кажеш малко повече за тоя арр?

аз понеже имам и андроидски телефон бях почнал да си правя application точно за фитнеса, който да си е точно така както го искам, но нямам време да се занимавам да го довърша. а и трябва да нося андроида вместо iPhone-a.

иначе за бягане използвам на nike app-a, който го има и за андроид, но е доста бъгав.


Има много програми. На мен ми трябва за кросфит и ползвам Workout Hero. За колелото Strava. За тичане Run Keeper. За сърдечния монитор си има негова- Polar Beat.

Сайта обаче от който си ползвам тренировките за деня го промениха и от една седмица не иска да ги показва. Мога да си променям адреса в програмата ама не знам какво трябва да вкарам. :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 22.02.2013

Re: iOS тема

Мнение от taratora » 16 Яну 2014, 15:53

18+

цък :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: iOS тема

Мнение от Е.Димитров » 16 Яну 2014, 18:26

taratora написа:
Е.Димитров написа:
taratora написа:
bum_bum написа:работи бързо, батерията е прилична, не забива, не лагва


E тези неща плюс якия дисплей са основните предимства на айфона и айпада пред андрошитите :mhihi:

Не отваряй само тая тема!


Не отварям. Казвам очевадните предимства на епъл телефони и таблети пред тези с андроид. Като тва не ти го казвам от прочит на ревюта в gsmarena например, а от практически опит. Работата ми отчасти изисква доста различни устройства да минават през ръцете ми. Нексуси, фоунпади, мемопади и т.н., както и айфони и айпади разбира се. Ми сори, ама нито едно андроид устройство няма дисплея на епълските, нито чувствителността и реакциите на дисплеите им. Все още не съм видял таблет държащ, колкото айпад или с неговия капацитет. Гличове и забивания са редовни при андроидите, което си е напълно нормално, като за отворен код :mhihi: Все още не съм видял забил епъл продукт. Не казвам, че андрошитите са лоши, но специално по горните параметри за мен поне епълските неща все още са по-добри. Какво ще е занапред ще видим.

По принцип си прав,но само по принцип,ако андроид бяха като IОs затворена система,и те нямаха да имат подобни забивания,но нека да кажа мнението си и аз,имам вече 3 апарата,IPhone 4S,Galaxy SII и сега GalaxyS4,мога да сравнявам,когато се появи IPhone 3G си взех такъв,преди това бях с един асус п535 ,но очевидно IPhone беше космическа технология,андроид още бяха някакъв мираж,после си взех IPhone 3GS,когато се появи галакси с2 и го разцъках обилно усетих разликата,по-късно от работата ми дадоха IPhone 4S обаче вече нямах интерес като го сравнявах с галаксито,имах възможност за IPhone 5 но системата,екрана,функционалност и модифициране на самсунг с андроид ми допадна изключително много,въпрос на личен избор,уникалното и предимството на IPhone пред галакси (говоря само за галакси с2 на горе,другите не ми допадат) е в уникалната камера на IPhone,издръжливостта на батерията и до там,разбира се дизайна също е убийствен на айфона.
За това казах горното,темата е за IOs и я следя защото все пак имам и такъв апарат и не бих го оценил като "боклук",но за човек ползващ много за работата си различни приложения,начина на влизане в менютата и тн. за мен за момента андроид е по-добра система,предполагам че ако Apple изкарат някакъв революционен апарат с по-голям дисплей (ползвам го и за интернет) веднага ще се метна на подобен апарат,
Поздрави и без лоши чувства

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 16 Яну 2014, 18:43

То и аз го ползвам за Интернет. Ходя си по улицата и с палеца скролирам. :dunno: Ако е по-голям няма да ми е удобно. Като свърша да си гледам квото там си гледам го пускам в задния джеб и забравям за него щото едно че е малък, друго че е тънък и трето е лек.

Предполагам това е и философията на Ейпъл и причината да не правят по-големи дисплеи.

Като искам да гледам снимки ги мятам на клауда и си ги отварям на компютъра да ги видя качествено. Като искам да гледам филм сядам и гледам на телевизора, като искам да слушам музика пускам системата и слушам.. Винаги ми е било чудно някой като каже- искам голям дисплей, щото гледам филми. :shock: На лаптоп не бих седнал посмъртно филм да гледам, камоли на телефон.. :kuku:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: iOS тема

Мнение от bam-bam » 16 Яну 2014, 18:52

Човека искаше да каже, че е по-удобен големия екран явно.
И аз съм на това мнение, но до един момент на големина, после вече е неудобно.
Понеже и той говори за С2, каквото и да чета,правя,гледам го правя на С2то и аз.
Дори навито е по-гот на 4.3 големина.
Филма е според зависи, но пък ако се возиш в някой рейс и скучаеш на дълъг път, що да не ...(това важи и за игрички, който цъка)
Иначе 4с е по-тежък от С2ката или поне на мен така ми се струва, нали е алуминиев все пак.
И то скоро нали се очаква голям екран за новите айфони .. само ми е интересно дали ще запазят тая ширина, че ще е една боза ... дължина колко щеш, ама през 2-3 реда и ще скролваш, че нищо не се чете.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 16 Яну 2014, 20:04

Някаква идея защо е спряло да ми качва снимките през iCloud :dunno: Всичко, което се сетих да проверя дали е включено... си е включено. Преди ми се качваха веднага като се вържа през WiFi отнякъде, сега последно ми е качило от 24.12 снимка.

П.П. Последно като бях на бар, един пич изкара ЛГ Нексъс да се снимаме с едни котенца :mhihi: и му заби. Това за мен е недопустимо за телефон с 4 ядрен процесор и не знам си колко гигабайта РАМ. Дреме ми, че има повече глезотийки.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: iOS тема

Мнение от Е.Димитров » 16 Яну 2014, 20:11

Приятели,моето мнение е чисто субективно,просто съм стигнал до това решение,филм не бих гледал дори и на таблет или PC с по-малък екран от 15.4инча.
Иначе за мен до скоро ми бе удобна С2 и доста се двоумях за С4,след втория ден с С4 вече С2 ми изглежда мъничък а S4 удобен :dunno: ,очевидно остарявам и ми е по-удобно да чета на С4.
Друго което се сещам за + на IPhone е невероятната клавиатура,което андроид за момента не могат да постигнат,уж на пръв поглед еднаква но на IPhone се пише далеч по-лесно и бързо (за български език и английски),имейлите ги пиша по-бързо без грешки на IPhone ,докато на андройд си е по-трудно.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: iOS тема

Мнение от b00st » 16 Яну 2014, 21:02

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook