Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: iOS тема

Мнение от ukelichko » 04 Май 2020, 18:02

И аз да питам за Макбука. Напълни ми се диска и не мога да открия с какво. Някакви си други има 32 гигабайта. Как да почистя диска?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 04 Май 2020, 20:11

About this Mac->Storage.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: iOS тема

Мнение от ivanski_2 » 04 Май 2020, 21:21

Според вас адекватно ли е да си взема айфон 8 (500лв с 12 месеца гаранция), преди имах 5se , но после минах на андроид, но онзи ден го загледах в нета след като xiaomi след ъпдейта на андроида осраха работите , тааа какво мислите струва ли си или поостаря телефончето?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 04 Май 2020, 21:26

Със сигурност ще работи по-дълго от Xiaomi-то и ще е с по-дълга поддръжка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: iOS тема

Мнение от ivanski_2 » 04 Май 2020, 23:01

TNT написа:Със сигурност ще работи по-дълго от Xiaomi-то и ще е с по-дълга поддръжка.


За поддръжката си прав, ще ми липсва само батерията 4000 са си 4000
на 8-цата някой с лични набюдения колко кара батерията?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: iOS тема

Мнение от alozavar » 05 Май 2020, 14:01

ukelichko написа:И аз да питам за Макбука. Напълни ми се диска и не мога да открия с какво. Някакви си други има 32 гигабайта. Как да почистя диска?


Аз ползвам Omni Disk Sweeper, много лека и проста програма, може да видиш конкретно какво ти е заело диска и да почистиш доста кеш ръчно оттам. Най-вероятно е от това, измина доста време докато открия че Spotify ми трупа по 600-700мб на една сесия слушане. И доста програми са така...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: iOS тема

Мнение от andy » 05 Май 2020, 14:13

ivanski_2 написа:...но онзи ден го загледах в нета след като xiaomi след ъпдейта на андроида осраха работите


Кое са осрали? Ползвам Хiaomi MI 9T Pro и работи безупречно и държи батерията яко. На 30.04.20г. ми дойде поредния ъпдейт - MUI 11.0.6 и пак няма проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: iOS тема

Мнение от ivanski_2 » 05 Май 2020, 14:15

andy написа:
ivanski_2 написа:...но онзи ден го загледах в нета след като xiaomi след ъпдейта на андроида осраха работите


Кое са осрали? Ползвам Хiaomi MI 9T Pro и работи безупречно и държи батерията яко. На 30.04.20г. ми дойде поредния ъпдейт - MUI 11.0.6 и пак няма проблем.


mi a2 lite, направо все едно му махнах 1 ядро на процесора и 1 гб рам, взе да забива зарежда много време, проблеми с тъча(не реагира винаги), батеряита си е супер де, но тя е 4000 та нормално.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: iOS тема

Мнение от ukelichko » 05 Май 2020, 22:10

alozavar написа:
ukelichko написа:И аз да питам за Макбука. Напълни ми се диска и не мога да открия с какво. Някакви си други има 32 гигабайта. Как да почистя диска?


Аз ползвам Omni Disk Sweeper, много лека и проста програма, може да видиш конкретно какво ти е заело диска и да почистиш доста кеш ръчно оттам. Най-вероятно е от това, измина доста време докато открия че Spotify ми трупа по 600-700мб на една сесия слушане. И доста програми са така...

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: Свърши ми чудесна работа.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: iOS тема

Мнение от top » 07 Май 2020, 18:02

Новият SE хич не е лошо телефонче. Обнових си предишният 7 заради това че паметта не ми стигаше, иначе самоцелно не бих. Като цяло работи доста по-пъргаво, примерно като цъкна върху някой линк от фейсфук и отваря доста по-бързо сайта. Камерата не съм сигурен, може би е същата като на 7 или с една идея по добра, батерията за сега се държи добре. Добре е и наличието на 3гб оперативна памет, при 7 някои приложения ми крашваха заради малко памет (примерно софтуера за видеонаблюдение на Hikvision). Според мен си заслужава обновление от 6 и 5, които вече работят доста бавно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

iOS тема

Мнение от alekangg » 08 Май 2020, 9:14

Нещо не схващам манията за много гигабайти.
До преди 3 години бях с 16, сега с 32 и никога не ми е свършвала.
Не знам какво правите с 100-200гб. Най-много памет ми ядат снимките, но от година си плащам 1евро на месец за 50гб облак към айклоуда, за 3 евро дават 200гб.

Сега половината памет от тези 32 на СЕ-то ми седи празна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: iOS тема

Мнение от grkv » 08 Май 2020, 21:55

Същата работа и при мен, от 64 я имам 7-8 заети, я не... ползвам 3-4 приложения на кръст и всичко в тоя Х е страшен оувъркил за ползването ми, ама пазарът е такъв - тия по 500лв са страшно гадни пръчки, тия по хиляда са същите, ама с по-яки цифри в брошурата и пак ще си играем на ''фабрични настройки'' през два месеца, че да се забърза, та отидОхме на две чанти с пари за ябълка, дето поне сме сигурни, че ще върши работа без да изплези език... и така вече 10+ години все ябълки, баси.

Ползва ми се много блекбъри, от ония класическите форми, ама уви сгънаха цирка още към 2015та и съпорт нула, а съм много зависим от въпросните 3-4 приложения... :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

iOS тема

Мнение от DriftoMania » 09 Май 2020, 0:18

alekangg написа:Нещо не схващам манията за много гигабайти.
До преди 3 години бях с 16, сега с 32 и никога не ми е свършвала.
Не знам какво правите с 100-200гб. Най-много памет ми ядат снимките, но от година си плащам 1евро на месец за 50гб облак към айклоуда, за 3 евро дават 200гб.

Сега половината памет от тези 32 на СЕ-то ми седи празна.
Имаше теории, подкрепени с тестове в клипове на някои “технологични влогъри” в нета, че примерно 7ца 32 гб е видимо по-бавна от такава 256 примерно; имаше и бенчмаркове, имаше и видео сравнения. Също след дългосрочни тестове на по-стари модели се оказало, че едни и същи модели, но с по-малко памет издържат на “програмираното стареене” по-малко, отколкото по-големите, т.е. по-бързо се сандроидясват


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: iOS тема

Мнение от devent » 10 Май 2020, 20:23

Здравейте, колеги,

искам да си сменя сегашния ми монитор, на който до момента си връзвах macbook-a. Ориентирал съм се да е около 27-8 инча. Имам обаче два въпроса, малко нуубски:

1) Каква е разликата дали ще бъде с usb type c, c hdmi или с displayport ? Usb type c ще ми е най-лесен от гледна точка на това, че имам такива портове на мака, но ще се съобразя с това, което е най-добро. Всъщност, има ли съществена разлика в качеството на картината(да кажем и на звука, не че ще го ползвам от монитор, ама чисто теоритично), към кое да се ориентирам и защо?

2) Каква максимална резолюция да гледам да бъде монитора и как да докарам картината възможно най-близка до тази на мак-а. В момента като го вържа на външен монитор и някак с... нещо... някои букви седят ... бе не е като на мака :mhihi: и въобще, какво трябва да гледам при избора на монитор? Има ли някакви съотношения или каквото и да е като правило за перфектна синергия?

Общо взето, представям си бюджет около 500-600-700, не знам малко ли са, ок ли са, гледам, че има и някакви LG-та по 2к, ама не съм такъв фен :D този монитор как ви се струва - https://edigital.bg/monitori/lg-27ul550 ... or-p663845

макбукът е 2018-та pro.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: iOS тема

Мнение от Don_Diego » 10 Май 2020, 21:58

Разликите между usb-c, hdmi и DP e резолюцията на картината. За най-добър резултат ползвай DP, hdmi също върши работа, но ти трябва хубав такъв с висока скорост :yes:
Аз на Dell-овете в офиса си имам настройка на картината за Мак :dunno: (лично аз съм с U2419h)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook