Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от bum_bum » 01 Фев 2024, 11:49

Той минава от една система на друга, коренно различна. Няма как да няма проблеми. Същото ще е ако тръгнеш да сменяш айфон с андроид.

Въпреки, че има разни тулове и аз на малката като прехвърлях нещата от галаксито на айфона нямаше никакви проблеми. Всичко се премести, включая и приложенията, които ги има за iOS. Вече ако си ползваш айфон и го сменяш с нов проблема е никакъв, слагаш новия до стария и след час си го взимаш и продължаваш от там, където си на стария. Единствено разните финансови приложения имат нужда от внимание, но това е обяснимо.

На сафарито не знам защо решиха, че ще е по-яко адрес таба да е долу, а не горе, но това се оправя в настройките. Поп-ъп блокер си има вграден също в настройките и работи добре. Има също и ад гард, който се сваля допълнително и работеше чудесно с тубата, докато ония не взеха мерки, сега е 50:50.

Въпрос на навик и начин на употреба. Аз от 2010-та друг телефон не съм имал и като трябва да направя нещо на самсунга ми идва да си прережа вените. Човек, който е ползвал само андроид вероятно ще е в същата позиция с айфона. Андроида е за хора на които им се ръчка и занимава и искат да променят възможно най-много неща от стандартните в телефона. При айфона това в голяма степен го няма, каквото е такова.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Anthony_J » 01 Фев 2024, 19:10

ivanski_2 написа:
slatanic написа:На тоя най-добър браузър как да му прехвръля всички неща дето съм сложил и следя на мозилата?
И как да му сложа аддблокър,че като тръгвам да влизам някъде ме залива такъв спам,че си е евало мамата от изскачащи прозорци и вие човек ли сте. :ok: :mhihi:


Той е най-добър браузър само и единствено за бум :mhihi:
Впрос на вкус и предпочитания е тук точно, няма как да има най-добър....... аз лично ползвам хрома понеже го ползвам навсякъде и всичко ми се синхронизира само, та е удобно.
Ами за iOS няма по-добро от Сафари. Ти може да ползваш хром, ама всъщност пак ползваш Сафари, защото хром, мозила, едж и всички останали браузери за Apple, ползват за ядро Сафари и нямат нищо общо с браузърите за други устройства. Но то и пласебото има ефект понякога, та щом те кефи да ползваш хром и са си мислиш, че е по-добър, ок. Всъщност не е. Синхронизацията ти е добре, защото ползваш различни платформи. Ако си с iPhone, iPad и Mac, нещата са доста различни.

П.П. За адблокър ползвам AdGuard. Перфектен е.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от b_u_b_o » 01 Фев 2024, 20:11

Нещо не си ги разбрал съвсем нещата. Всички браузъри в ios ползват webkit като енджин, не сафари. Сафари просто и той го ползва. А го ползват не щото е най-великото нещо на света, а защото епъл не дават друг енджин да се ползва. А енджина е просто това което зарежда уеб страниците, отгоре всички отстали функционалности на браузъра са си отделни и различни за всеки браузър. Така че, тия изказвания, че сафарито е най-доброто вървят само на сбирки на iPhone фен клуба :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от bum_bum » 01 Фев 2024, 20:35

Аз нямам идея какво е уеб кит и енджин, и дали браузър с друг енджин би бил по-добър.

Имам предвид потребителския интерфейс. Имам и опера мини инсталирана и хром, но сафарито си ми е топ като функционалност и подредба.

На компютъра също, имам и мозила и хром и понякога ги ползвам, че някои сайтове не поддържат всичките функционалности на сафари ама ми е яко криво на тях.

Но вероятно си е и до свикване. Като съм ползвал 15 години все това, как да ми е удобно нещо друго?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Anthony_J » 01 Фев 2024, 20:45

b_u_b_o написа:Нещо не си ги разбрал съвсем нещата. Всички браузъри в ios ползват webkit като енджин, не сафари. Сафари просто и той го ползва. А го ползват не щото е най-великото нещо на света, а защото епъл не дават друг енджин да се ползва. А енджина е просто това което зарежда уеб страниците, отгоре всички отстали функционалности на браузъра са си отделни и различни за всеки браузър. Така че, тия изказвания, че сафарито е най-доброто вървят само на сбирки на iPhone фен клуба :mhihi:
Да, добре, огромни предимства имат другите браузъри в iOS :mhihi: И каква точно велика функционалност имат, която да е по-важна от енджина? Много по-неудобни, грозни и тромави, не ресайзват всички сайтове като хората, да не говорим колко по-зле се държат ако си изцяло в Епъл екосистемата. Виж, ако махнат ограниченията за ползване на уебкит, както се говори, тогава вече другите браузери ще добият смисъл.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от ivanski_2 » 02 Фев 2024, 7:35

Bubo ти обясни нещата, там няма какво да допълня.
Относно "Ами за iOS няма по-добро от Сафари." Няма такова нещо, това е все едно да спорим мерцедес или бмв ..... няма такова нещо като "най доброто" при браузърите, всеки си има предимства.
Иначе да ползвам различни устройства, просто последния път в който се опитах да кодя на макбук- амии убих свят време да подкарам много неща и ми се уби желанието и им върнах мака и си продължавам с Linux.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от slatanic » 02 Фев 2024, 8:14

Всичко зависи за какво ползваш конкретната машина.
Бях написал едно мнение вчера което не разбрах дали не се появи заради ябълката или някой го изтри заради съдържанието,но това бях написал и там.
Важното за мен е как ползвате аутокад на ябълките?
Как ползвате Сиджик на ябълките?
Най-добър браузър ала бала...всеки хвали неговото гардже.
Важното е да ми се запази бързината и прецизността на ползване на приложенията.
Като ми отнеме 10 пъти повече време да ползвам дадено нещо то очевидно не ми е по-добре и дали ще мога да се напасна божа работа.
Пробвам ще видя.
Кажете кои блокировки ползвате за браузера който ползвате и доволни ли сте.
При мен явно поради някаква причина блокъра не действа добре и продължавам да имам изскачащи прозорци и то основно тук.
Нямам идея защо.
Ей на и сега пиша през мозила от компютъра и виждам,че блокъра е спрял 3 неща само от отваряне на форума.
Иначе доволен съм от магнитната стойка и големината на прото.
Сравнително чистият звук при разговори.
Камерата работи бързо и чисто.
Тази на П60 про е по-добра на обща база,но пък и трябва малко повече време за реакция за даденото нещо което искаш да правиш с нея.
При айфона нещата са по-бързи.
И май от това съм доволен.
За сега толкова.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 4.06.2016
Пол: Мъж

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Dimitrov71 » 20 Фев 2024, 8:03

Здравейте, моля за помощ за един много дразнещ проблем. Проблемът съществува от около година и половина, но все не мога се справя с него. Всеки път когато видя нов начин, който го е решил при други го пробвах, но без успех...

Става въпрос за следното, избърсах си всички снимки във Photos, избърсани са всички от Hidden и Recently Deleted. След като е направено всичко това, в iPhone Storage приложението Photos заема 100МБ. Тук обаче идва моят проблем, в iCloud, под приложенията използващи iCloud Photos също е активирано и заема 600МБ от паметта, т.е., няма снимки на тефона (айфон 6 плюс), но в айклауд стоят някакви незнайни данни за Photos.

Неща, които съм изпробвал: Disable & Delete, след активирането пак се връщат тези 600МБ, връщах задна дата (видях го нета, за да се покажат ghost photos), пак без успех. Влизах в айклоуд през браузер, за да проверя дали не са останали снимки, няма нищо. Рестартирането е ясно, изпробвах го също.

Наскоро закупих 15 про макс (преди 2 седмици), но съм сигурен, че проблема го създаде по старото у-во.

Благодаря и поздрави!

IMG_2483.PNG
IMG_2484.PNG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Anthony_J » 20 Фев 2024, 18:52

Ми явно имаш в някои приложения, които използват Photos.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Exclusive89 » 20 Фев 2024, 21:28

Пичове, само на мен ли ми изскачат 500000000 еротични реклами, като отворя форума със Safari и Chrome от телефона :evil:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от slatanic » 20 Фев 2024, 21:44

И с мозила... :ok: :mhihi:
И само тук.
Мъчих се...правих струвах...махнах всичко и оставих сафари.
Изтрих всички там кукис туй онуй....сложих блокер...за сега добре.
Ама нямам нищо от това дето трябва да имам и имах на мозила.
Ако някой знае как директно да си прехвърля всичко от мозила в друг браузър в случая сафари...да свирка...ама едва ли. :mhihi: :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от ivanski_2 » 21 Фев 2024, 7:37

Exclusive89 написа:Пичове, само на мен ли ми изскачат 500000000 еротични реклами, като отворя форума със Safari и Chrome от телефона :evil:

Oт телефона ползвам тапаталк и нямам проблем както и от лаптопа през хром.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 4.06.2016
Пол: Мъж

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Dimitrov71 » 24 Фев 2024, 9:26

До колегите с 15 Про (Макс), колко Screen Active/Screen Time постигате? От една седмица съм с про макс и нещо не мога да докарам повече от 6 часа на ден. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Exclusive89 » 29 Фев 2024, 15:38

ivanski_2 написа:
Exclusive89 написа:Пичове, само на мен ли ми изскачат 500000000 еротични реклами, като отворя форума със Safari и Chrome от телефона :evil:

Oт телефона ползвам тапаталк и нямам проблем както и от лаптопа през хром.

От лаптопа нямам никакви проблеми, но от телефона даже вече не се отваря форума..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от vixx » 29 Фев 2024, 16:08

Аз и на двете съм сложил ад блокери. Преди това ме препращаше към някакви най-различни сайтове в един момент. Тапатоук не ползвам и не знам там как е. Ползвам BlockBear и спира всичко, вкл. на Youtube рекламите.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Коцето

Последни теми
Facebook