За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от BMW_POWER » 09 Юли 2015, 15:34

Ще споделя малко личен опит, пък дано всеки си извади изводите сам. Ударих се челно със скорост около 65-70км/ч. Колата (Санта Фе 2004) е на скрап, а аз се отървах със счупвания в областта на гърдите. Четири-шест седмици никакво напрежение и доста затруднено дишане. Бях с колан (счупванията са от него, но без него отивах във волана) и за спомен ми останаха синини по краката. Извадих си извод, какво е удар с 90-100-120 и т.н.
Пазете се, за да Ви пази и Господ!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от boris_m » 09 Юли 2015, 16:08

BMW_POWER - еърбега, предполагам се е отворил, доколко помогна той по твоя преценка?


Vasko-G, черен хумор си вложил в мнението си, но всичко казано е самата истина, за съжаление. Не само като варел ще те търкалят, ами ще те има и във всички новини като човек убил дете, а как се е стигнало до там - не е важно! Не знам, не искам и да разбирам как би се чувствал човек след подобно преживяване!

Пази Боже!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от BMW_POWER » 09 Юли 2015, 23:25

Честно да си кажа, не помня доколко главата ми се е забила в еърбега. Всичко се изпълни с бяла мъгла и едвам отворих вратата, защото се беше изкривило купето от удара. Ще кача като имам време и снимки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от boris_m » 03 Авг 2015, 10:21

Поредна случка, възрастните участници, в която направо ме разбиха с безотговорност и непукизъм! София, ул. 'Слатинска', сив, старичък фиат 'Пунто' с люк - отпред бащата с едната ръка навън тактувайки на зверска чалга, отзад русоляво момченце стърчи до половината от люка на колата... Голям кеф, естествено - не знам как д акоментирам, не ми останаха вече изразни средства...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от Bogat-Beden » 02 Сеп 2015, 16:22

Дейба,поне 5 години са минали откак возих чуждо тамагочи у моето МПС(момиченце около 1-2ри клас)
Карал съм със 50-60 макс извънградско,където си минавам спокс със 90 (не съм рацер..) После градското сякаш бях на изпит за СУМПС,очите на 8! :paranoid: ,голям страх беше,вече само при истинска нужда,това не си работа,ей :nono:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от boris_m » 28 Сеп 2015, 9:24

Такааа - изпращаме едно ужасно от гледна точка на пътните инциденти лято, лошото е, че никак не съм сигурен, че произшествията с деца ще намалеят, дори и само като гледам сутрин пред училището изцъклените погледи на бързащи родители - шофьори! Днес поредна случка - дете, блъснато от трамвай защото изскочило, забележете, от колата на майка си без да се огледа... (Слава на Бога, всичко се е разминало, НО може ли въобще такова нещо?)...
Статистиката, която ме порази и бих искал да споделя - над 85% от децата пострадват пътувайки именно в автомобилите на родителите си - изводите са ясни. Сигурен съм, че някой би казал, че подобна статистика е едва ли не нормална, защото къде другаде да се возят децата, нали така? Това никак 'не ме топли' - излиза, че децата страдат по-малко, когато се движат сами, пресичат сами улиците, карат сами колело и т.н. отколкото, когато се возят при нас... евала!

П.С.: А такива като г-н футболиста В. Божинов, които демонстративно си развозват децата без колани и седалки определено трябва да ги превръщат в пример за всички останали!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от drago_pavlov » 28 Сеп 2015, 11:54

boris_m написа:Статистиката, която ме порази и бих искал да споделя - над 85% от децата пострадват пътувайки именно в автомобилите на родителите си - изводите са ясни.
...
П.С.: А такива като г-н футболиста В. Божинов, които демонстративно си развозват децата без колани и седалки определено трябва да ги превръщат в пример за всички останали!

Една приятелка на жена ми си вози 2 годишното дете без столче на предната седалка :kuku:
Жена ми я пита "Защо така, не те ли е страх?" и отговора беше "От какво да ме е страх?! Нали работя в КАТ, всички патрулки ме познават..." :banghead: :banghead: :banghead:
Та нищо чудно защо е такава статистиката. Тъпото е, че страдат невинни деца, заради простите си родители...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от vicho » 28 Сеп 2015, 12:35

!!! КАДРИТЕ НЕ СА ЗА ХОРА СЪС СЛАБИ НЕРВИ !!!

https://www.youtube.com/watch?v=Rqb8C0W ... u.be&t=112
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от boris_m » 29 Сеп 2015, 11:16

Честно казано аз не можах да го изгледам горното - още първата ситуация ме изправи на нокти и като видях, че се 'размина' просто не посмях повече... При всички - положения е поучително ако не заради друго то поне да се стреснем и да си кажем, че никога не бихме искали да се 'подлагаме' на подобно преживяване!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от boris_m » 29 Сеп 2015, 11:20

drago_pavlov написа:... Нали работя в КАТ, всички патрулки ме познават..." :banghead: :banghead: :banghead:
Та нищо чудно защо е такава статистиката. Тъпото е, че страдат невинни деца, заради простите си родители...


Този двоен стандарт ме кара да си излизам от кожата направо! Като започнем от паркирането където и както си искаме, естествено безплатно, и завършим с грубото погазване на всички правила на пътя... Абсолютно съм убеден, че за такива хора наказанията трябва дори да са завишени!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от drago_pavlov » 29 Сеп 2015, 11:43

boris_m написа:
drago_pavlov написа:... Нали работя в КАТ, всички патрулки ме познават..." :banghead: :banghead: :banghead:
Та нищо чудно защо е такава статистиката. Тъпото е, че страдат невинни деца, заради простите си родители...

Този двоен стандарт ме кара да си излизам от кожата направо! Като започнем от паркирането където и както си искаме, естествено безплатно, и завършим с грубото погазване на всички правила на пътя... Абсолютно съм убеден, че за такива хора наказанията трябва дори да са завишени!

Двойния стандарт едно на ръка, но по-страшното е, че въпросният родител дори не осъзнава реалната опасност. Първата му мисъл е за акта... :banghead: :banghead: :banghead:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от boris_m » 30 Сеп 2015, 7:42

Мда, също любима логика - нали на МЕН нищо няма да ми направят... И другото: "Еее, кой знае какво станало - ЕДНО ВРЕМЕ как си возехме така децата и нЕмаше ник'ви проблеми..." :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от bmw325tds » 30 Сеп 2015, 15:14

.
Последна промяна bmw325tds на 04 Авг 2016, 10:27, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от boris_m » 30 Сеп 2015, 15:52

Горното мнение съдържа много ценна, поне за мен, информация защото често ми се е случвало да споря за това как, аджеба, беше едно време... И как липсата на информация и въобще липсата на лоши новини не означава, че трагедии не се случваха...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от boris_m » 03 Окт 2015, 8:57

Един апел (глас в пустиня :) ) - нека през уикенда караме с повишено внимание, нека пазим и децата на пътя, и нашите деца в колите ни - както показва статистиката те са много по-застрашени. Дано не гледаме в понеделник поредния репортаж в новините свързан с тази наистина черна статистика...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook