За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от Gqbriel » 04 Окт 2015, 19:31

boris_m написа:Един апел (глас в пустиня :) ) - нека през уикенда караме с повишено внимание, нека пазим и децата на пътя, и нашите деца в колите ни - както показва статистиката те са много по-застрашени. Дано не гледаме в понеделник поредния репортаж в новините свързан с тази наистина черна статистика...

За мен най-доброто за БГ са приемането на видеорегистраторите като в русия - снимаш си малоумниците през деня и за когото прецениш - подаваш сигнал (когото прецениш ,защото в някои случаи,хората се извиняват и не нарочно отнемат предимство,засичат - на мен също ми се е случвало колкото и да въртя главата в огледалата) но в случаите на червено,на обратни завои там където си поисат,спирането където си поискат и т.н трябва да се наказва - бързо ще се научат шофьорите най-малкото да внимават ,кой може да ги снима и после да си отнесат наказнието.

Доста често обаче ,блъснатите деца са по нечие родителско невнимание (за мен) или недотам наблягане на сериозността за пресичане на улицата - аз съм на 30год и все още се оглеждам по 10 пъти дори в квартала където дори мога да ги чуя по паветата,а като съм с детето в ръце направо съм като disco ball в главата :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от boris_m » 06 Окт 2015, 9:06

За видеорегистраторите съм абсолютно съгласен - не на 100, ами на 1100 % :). За децата - по-горе бяхме разисквали ужасна статистика - над 85% от пострадалите деца са били в колите на... познайте кой? Аха - на родителите си... :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от Gqbriel » 06 Окт 2015, 9:36

boris_m написа:За видеорегистраторите съм абсолютно съгласен - не на 100, ами на 1100 % :). За децата - по-горе бяхме разисквали ужасна статистика - над 85% от пострадалите деца са били в колите на... познайте кой? Аха - на родителите си... :dunno:


проблема основно ни е - Бързаме,бързаме за работа,бързаме за градина,бързаме за магазина,бързаме да пием кафе и да пуши м по цигара,бързаме в мислите си и дори не спираме да се огледаме доста често,абе то било по-приятно да направиш всичко една идея по -рано,по-спокойно.

Масово са майки с децата - по-рядко са татковци,това ,което обаче е грозна картинка и седя твърдо зад мнението си е ,че жените станаха много ама много нахални ,въобще не им пука ,че са с деца отзад,особено ако са с по-нова кола ,а камо ли нещо голямо и мощно - край само те са на пътя гонят се по светофари,засичат ,карат рязко абе нагли шоферки.Никой не осъзнава,какво се случва отзад на столчето и дали е в столче закопчано - не,те са сами на пътя с голя Жип и са недосегаеми,карат си в насрещното и кво ги боли фара...
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от Leon » 06 Окт 2015, 10:46

В София е много ясно изразена тази тенденция. Всяка сутрин пресичам на практика целия град - половината жени правят задръстване като се тътрят с 20км/ч, другата половина избутвят по някого от лентата с всяка маневра.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от cod-cdbp » 06 Окт 2015, 11:22

Leon написа:В София е много ясно изразена тази тенденция. Всяка сутрин пресичам на практика целия град - половината жени правят задръстване като се тътрят с 20км/ч, другата половина избутвят по някого от лентата с всяка маневра.


Тук бих добавил и липсата на ориентация и чувство за преценка на скоростта на околните при престрояване - точно това много бави трафика.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.08.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от Doberman_vas » 06 Окт 2015, 12:18

cod-cdbp написа:
Leon написа:В София е много ясно изразена тази тенденция. Всяка сутрин пресичам на практика целия град - половината жени правят задръстване като се тътрят с 20км/ч, другата половина избутвят по някого от лентата с всяка маневра.


Тук бих добавил и липсата на ориентация и чувство за преценка на скоростта на околните при престрояване - точно това много бави трафика.

пичове, то щото всичко ни е наред на трафика в софия, всичките мъже сме супер точни, толерантни, търпеливи, каращи по правилата и тн, та сега жените са ни виновни.
малко като един приятел се нерви на некъф, че му карал в лявата лента :kuku: и после 20 минути спорихме дали в града, на булевард на който имаш 2-3 ленти нямаш лента за "изпреварване"
нека всеки от нас се опита да кара по-толерантно , абе кви глупусти пиша тук толерантният е балък :banghead: :banghead: :banghead:
Ще ви отвеем с дизелите ей! Ако не ви отвеем, ще ви опушим, така че да ни запомните.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от Gqbriel » 06 Окт 2015, 12:35

Doberman_vas написа:
cod-cdbp написа:
Leon написа:В София е много ясно изразена тази тенденция. Всяка сутрин пресичам на практика целия град - половината жени правят задръстване като се тътрят с 20км/ч, другата половина избутвят по някого от лентата с всяка маневра.


Тук бих добавил и липсата на ориентация и чувство за преценка на скоростта на околните при престрояване - точно това много бави трафика.

пичове, то щото всичко ни е наред на трафика в софия, всичките мъже сме супер точни, толерантни, търпеливи, каращи по правилата и тн, та сега жените са ни виновни.
малко като един приятел се нерви на некъф, че му карал в лявата лента :kuku: и после 20 минути спорихме дали в града, на булевард на който имаш 2-3 ленти нямаш лента за "изпреварване"
нека всеки от нас се опита да кара по-толерантно , абе кви глупусти пиша тук толерантният е балък :banghead: :banghead: :banghead:


Ами доооста по толерантни,спокойни,умели,ориентирани сме - извиявай но последните 5 години съм видял повече жени да правят глупости отколкото мъже,аз жена да ми пусне аварийни в смисъл "извинявай" не съм видял а ти?
Незнам колко караш ти но аз минавам 30к на година,до работа отиване и връщане са ми около 30 км всеки ден почти - извинявай но жените станах страшно нагли и нахални,аз една жена с нормална физиономия не тип "цупла" без значение от марката в жипка не виждам...
Масово си правят какво си поискат - айде моля те,мога да споря до утре и да се обзаложа че от 1000 жени я има 1 която да има нашата ориентация я не...
А като видя някоя да ми светка на околовръстното в трафик няма да ти казвам колко жалка е гледката...
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от hell's angel » 06 Окт 2015, 15:33

Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от KPETEH » 06 Окт 2015, 16:11

Gqbriel написа:
Doberman_vas написа:
cod-cdbp написа:
Leon написа:В София е много ясно изразена тази тенденция. Всяка сутрин пресичам на практика целия град - половината жени правят задръстване като се тътрят с 20км/ч, другата половина избутвят по някого от лентата с всяка маневра.


Тук бих добавил и липсата на ориентация и чувство за преценка на скоростта на околните при престрояване - точно това много бави трафика.

пичове, то щото всичко ни е наред на трафика в софия, всичките мъже сме супер точни, толерантни, търпеливи, каращи по правилата и тн, та сега жените са ни виновни.
малко като един приятел се нерви на некъф, че му карал в лявата лента :kuku: и после 20 минути спорихме дали в града, на булевард на който имаш 2-3 ленти нямаш лента за "изпреварване"
нека всеки от нас се опита да кара по-толерантно , абе кви глупусти пиша тук толерантният е балък :banghead: :banghead: :banghead:


Ами доооста по толерантни,спокойни,умели,ориентирани сме - извиявай но последните 5 години съм видял повече жени да правят глупости отколкото мъже,аз жена да ми пусне аварийни в смисъл "извинявай" не съм видял а ти?
Незнам колко караш ти но аз минавам 30к на година,до работа отиване и връщане са ми около 30 км всеки ден почти - извинявай но жените станах страшно нагли и нахални,аз една жена с нормална физиономия не тип "цупла" без значение от марката в жипка не виждам...
Масово си правят какво си поискат - айде моля те,мога да споря до утре и да се обзаложа че от 1000 жени я има 1 която да има нашата ориентация я не...
А като видя някоя да ми светка на околовръстното в трафик няма да ти казвам колко жалка е гледката...

:yes:

Аз една щех да и набия шамарите след като ме изпревари нервно и почна да ми удря спирачки. Причината била, че съм бил спрял на пешеходец да пресече без да имало пешеходна пътека. Половината жени са супер неадекватни, неориентирани, несъобразителни, неспособни, а другата са яко нахални.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от Koliu » 06 Окт 2015, 18:57

Колеги, имате известно право, но всички тея жени копират от мъжете си...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 413
Мечтае да кара: 628CSI

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от Haddess » 06 Окт 2015, 21:49

Жени, мъже няма значение... Аз също пътувам поне по 20к на година. Масово по София деца без столче в колите. А маркировката е за украса...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от maxoyn » 06 Окт 2015, 21:51

Koliu написа:Колеги, имате известно право, но всички тея жени копират от мъжете си...

Не искам да говоря лошо за нежния пол, но около половината от жените, които познавам имат що годе същото отношение и в живота ( без да карат).
Последна промяна maxoyn на 07 Окт 2015, 9:35, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от drago_pavlov » 07 Окт 2015, 7:42

Haddess написа:Масово по София деца без столче в колите.

И на предната седалка...
Поредния случай от вчера - 8-10 годишно момиченце на предната седлка, едва се вижда от таблото... Шофьорът беше таткото... Явно е решил, че С-класата е БТР и няма проблеми...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от Gqbriel » 07 Окт 2015, 8:55

drago_pavlov написа:
Haddess написа:Масово по София деца без столче в колите.

И на предната седалка...
Поредния случай от вчера - 8-10 годишно момиченце на предната седлка, едва се вижда от таблото... Шофьорът беше таткото... Явно е решил, че С-класата е БТР и няма проблеми...


щото и правят път на С класата за това си мисли,че е от рода Маклауд...а за копирането от мъжете - донякъде може и да си прав,но ако мъжа кара по един начин,то не означава ,че "нежната " половинка владее същите качества...
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от Leon » 07 Окт 2015, 9:42

Doberman_vas написа:
cod-cdbp написа:
Leon написа:В София е много ясно изразена тази тенденция. Всяка сутрин пресичам на практика целия град - половината жени правят задръстване като се тътрят с 20км/ч, другата половина избутвят по някого от лентата с всяка маневра.


Тук бих добавил и липсата на ориентация и чувство за преценка на скоростта на околните при престрояване - точно това много бави трафика.

пичове, то щото всичко ни е наред на трафика в софия, всичките мъже сме супер точни, толерантни, търпеливи, каращи по правилата и тн, та сега жените са ни виновни.
малко като един приятел се нерви на некъф, че му карал в лявата лента :kuku: и после 20 минути спорихме дали в града, на булевард на който имаш 2-3 ленти нямаш лента за "изпреварване"
нека всеки от нас се опита да кара по-толерантно , абе кви глупусти пиша тук толерантният е балък :banghead: :banghead: :banghead:

Не си ме разбрал - при жените просто е масово явление. Иначе кретените мъже са много повече като бройка. Вчера един кретен направи такова "вмъкване" на свтофара на Макдоналдс при НДК, че поне 3 коли отворихме прозорците да го напсуваме. Не обръщам внимание на дребните тарикати по улиците, но има наглеци, които ми счупват налгомера ежедневно. Просто при жените е друг тип пътно поведение.
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook