За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от KPETEH » 08 Окт 2015, 9:06

Жените могат всичко като мъжете, само че по-бавно...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от boris_m » 09 Ное 2015, 15:06

Мдаа, темата леко е изместила фокуса си като цяло, но пък по-важното е, че има дискусия!
Отдавна не се бях включвал, защото новините и нещата за обсъждане са преди всичко негативни, но днес вече не издържам просто, погледнете само:..." При огледа е установено, че лек автомобил "Мерцедес", управляван от 76-годишен водач, не е спрял на знак "Стоп" при пресичане на главен път и се е блъснал в движещ се лек автомобил "БМВ". Пострадали са пътуващите в "БМВ"-то 24-годишна жена, която е със счупена дясна подбедрица, и 8-месечно бебе, настанено в детска травматология със счупен череп и счупено дясно бедро."
Е, добре де пустия му знак 'Стоп'... Имам уважение към възрастните хора, но защо не спираш да се огледаш поне??? За бебето не ми се мисли... Дано на всички пострадали им се размине!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от vicho » 09 Ное 2015, 15:43

boris_m написа:Е, добре де пустия му знак 'Стоп'... Имам уважение към възрастните хора, но защо не спираш да се огледаш поне??? За бебето не ми се мисли...


дъртия, че е виновен - виновен е, ама пачата къде е возила бебето, та има такива наранявания... или да не питам????? :banghead: :banghead: :banghead:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от boris_m » 09 Ное 2015, 16:49

Май най-добре би било да не питаме. Въпреки, че колкото и да е неприятно и на моменти дори болезнено, ако се акцентира върху подобни случаи, може би хората ще започнат да се замислят, когато качват децата си в колите. Да се сещат, че не са сами на пътя, и че колкото и да внимават те самите, винаги ще се намери някой да не спре на 'СТОП', или някой пиян, или зяпнал в телефона, или състезател... Отговорността да предпазим по възможно най-добрия начин децата си е наша!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от boris_m » 02 Дек 2015, 9:39

Миналата събота вечер имаше предаване по БНТ свързано с УНИЦЕФ и дарителска кампания за деца в нужда. Похвална идея, без съмнение и много нужна. Направи ми обаче впечатление разказа на една майка с детенце с диабет - за всичките проблеми, тревогите, трудностите - рядко може човек (особено родител ) да остане равнодушен за тези неща... Като даваха обаче кратко филмче за живота и ми направи впечатление (аз нали все натам си дърпам покрай темата), че си вози децата, май бяха две момченца, прави отзад, между седалките... И ми е чудно, разбира с всичкото ми съчувствие към такива родители, как подобни неща въобще не ги 'регистрират' като проблеми, като евентуален източник на нови тревоги и неприятности... Не знам...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от vicho » 02 Дек 2015, 9:44

boris_m написа:Миналата събота вечер имаше предаване по БНТ свързано с УНИЦЕФ и дарителска кампания за деца в нужда. Похвална идея, без съмнение и много нужна. Направи ми обаче впечатление разказа на една майка с детенце с диабет - за всичките проблеми, тревогите, трудностите - рядко може човек (особено родител ) да остане равнодушен за тези неща... Като даваха обаче кратко филмче за живота и ми направи впечатление (аз нали все натам си дърпам покрай темата), че си вози децата, май бяха две момченца, прави отзад, между седалките... И ми е чудно, разбира с всичкото ми съчувствие към такива родители, как подобни неща въобще не ги 'регистрират' като проблеми, като евентуален източник на нови тревоги и неприятности... Не знам...


миналата седмица видях колега с е46 седан (тъмен), който возеше момченцето си на видима възраст 7-10 години отпред ПРЕД пасажерската седалка ИЗПРАВЕНО и подпряло главата си на таблото :shock:

покрай цялото това безумие, тоя същия мина на естакадата на бул. Ляпчев с 80+ км/ч (на зелено)... всеки ден стават бели, какво щеше да стане, ако някой го беше пернал докато преминава, направо ме е страх :paranoid:

каквото сам си направиш - никой друг не може да ти го направи!!! :kuku:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от boris_m » 07 Мар 2016, 17:16

Доста време се въздържах да пиша тук ( в темата ) каквото и да е било, главно поради факта, че се тиражират в медиите главно силно негативни неща, но понякога ми идва трудничко да преглътна 'родителски' глупости от рода на днешната случка с дете на годинка изпаднало от колата и загинало заради липса на....... Какво да говорим повече...


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от efren » 12 Мар 2016, 19:33

Не виждам нищо ненормално в цялата работа - всеки трети се оказва идиот, който вози детето си без колан/без столче/на предната седалка(срещу работещ еърбег). Най неприятното е, че когато по една или друга причина се окажеш участник в ПТП с някой такъв идиот, веднага ще изпаднеш в положението на Поничките от Враца - те всички медии да тръбят, че си виновен за ПТП-то и за последствията, пък ти доказвай, не си виновен ти за ПТП-то или че ако детето беше с колан в столче, сте щели само ламарини да боядисвате. Много станаха катастрофите, в които родителите оживяват, а децата - не. И това при условие, че по-ниското тегло и по-мекия скелет би трябвало да дават предимство на децата.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от boris_m » 16 Мар 2016, 13:36

Да, точно така ще стане, ние пък дето караме БМВ колко добре се вписваме в шаблона, не е истина - представям си заглавията вече: 'Джигит с БМВ уби дете на пътя...'.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от efren » 16 Мар 2016, 21:25

boris_m написа:Да, точно така ще стане, ние пък дето караме БМВ колко добре се вписваме в шаблона, не е истина - представям си заглавията вече: 'Джигит с БМВ уби дете на пътя...'.


Гаранция така ще пише и всички ще са предубедени и БМВ-то винаги го отнася.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от TNT » 27 Мар 2016, 11:32

https://www.facebook.com/46620311674752 ... 321125897/

Всеки има право да е тъп, но този често прекалява :banghead:
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от efren » 29 Мар 2016, 23:02

TNT написа:https://www.facebook.com/466203116747521/videos/822419321125897/

Всеки има право да е тъп, но този често прекалява :banghead:


Такива като този виждам средно по 5 на ден. Ако си залепиш един на детето зад врата току-виж си отишъл на разпит в Агенцията за закрила на детето, но ако го караш в невъзможна за оцеляване поза дори и при леко ПТП си герой. Готина държава, всичко е все едно гледаш бяла държава, ама в огледалото.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от boris_m » 04 Авг 2016, 12:53

Честно казано си мислех, че няма как да се случи, НО ето, че вчера отново ме изненада 'колега' на пътя. Естествено бясно шофиране (с 'Поло') едно дете изправено между двете седалки и още едно познайте къде - легнало на задната кора... Не знам как да коментирам! Моля само да апелирам поне в месеца с най-много пътувания да бъдем малко по-внимателни и отговорни към децата, тези които возим и тези, които знаем, че се возят в чуждите автомобили. Дано Господ помага на децата на родители като тези описани по-горе!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от bum_bum » 04 Авг 2016, 15:56

Днес ни изпревари един със скутер с около 100км може би и отпред возеше дете на 3-4 години :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: За децата в колите ни и нашата отговорност - размисли

Мнение от boris_m » 05 Авг 2016, 14:21

Не знам въобще какви мисли им минават през главата на подобни шофьори. Не ми го побира акъла направо - аз си мисля, че давам някакви едва ли не покъртителни примери, а веднага след моето мнение се появява нещо още по-фрапантно. Докъде ли ще се стигне ако случайно повечко хора се загледат в тази тема :)???

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook