Цените на горивата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Цените на горивата

Мнение от madafaka_donkele » 24 Апр 2020, 8:32

На Е39-ката(523) пише препоръчително минимум 95 и в скоби ли кво беше 98. Като я взех карах с 95 откъдето сваря. "Наемаше" се след 3500 об., по магистрала или междуградски доускоренията бяха зле, почти винаги смъквах 1 предавка и задълже с междинна газ, иначе зле :mhihi: Отделно почти всеки ден се получаваха едни колебания в празния ход, аха аха да угасне докато чакам по светофарите. Викам си, че щом е писано 98 значи ханс е имал нещо предвид и пробвах 98 от ромпетрол, 98 от круиз, еко 100, г драйва на газпром и май само в пауъра не пробвах. Колата почна да ускорява по-добре и от по-ниски обороти, ако съм на равно и от 2000 тръгва, по баир може би 2500. В смисъл от тези обороти нагоре си ускорява праволинейно(газта до ламарината и тръгва без да се замисля). По магистрала не се налага вече да правя тираджийски номера :mhihi: Колебанията в празния ход сега се получават веднъж на 2 седмици :lalala: Останах да си карам с 98 на круиза, че се връзва най-еФтино.
На марешки 100-цата не ѝ харесва на колата. Сипах веднъж преди година и нещо, тогава сипвах 95 по принцип и не усетих разлика и си мислех, че е ОК. Сега преди месец някъде се преевах и сипах цял резервоар, ама няма нищо общо с другите 98-100. Колата е спъната все едно е с 95 пак.
Миналата година горе-долу по това време ходих с колата до Турция, сипах почти цял резервоар 95. Колата беше с най-добрия перформънс точно с този бензин. Нищо общо с нашите 98-100. ASC-то до преди това никога не беше премигвало толкова много :mhihi: 523-ката образно казано беше станАла 528-ца :mhihi:
И аз съм на мнение, че масовият 95 е далеч от истинския 95, а 98-100-ците са някакво малко по-добро подобие на истинския 95. Затова и човек се бърка. Реално колата ти не става по-мощна от заводските спецификации, просто с по-хубав бенДзин "съживяваш" иначе умрелите с калпавия бензин коне.
Не знам за дизела/газта как е, никога не съм карал дизел/газ, но предполагам и там е нещо подобно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Цените на горивата

Мнение от TNT » 24 Апр 2020, 9:05

В България "100-октановия" е 95 с евтини добавки, които вдигат октановото число. Да подчертая евтини, защото не сипват Bardahl. От бая време (есента може би) карам само 95 с добавка на Bardahl и съм доволен. Излиза и по-евтино от това да сипвам 100-ица. От 100 октановите реална разлика усещам само с Shell V-power Racing. Там няма кво да се лъжем, колата по-мазничко си работи. С другите се чудя дали работи по-мазно или е плацебо-самовнушение. В момента съм сипал на Insa-Oil за 1,57лв :mhihi: Вече 2 или 3-ти резервоар. Колата върви нормално, харчи нормално, ама не ме кефи как работи. Това обаче не съм сигурен колко е от бензина (пак с добавката) или от нередовното шофиране предвид обстановката. Две коли карах, хоум офис... реално всяка кола се е карала на 3-4 дена по един път пали-гаси на кратки разстояния. Докато не загрее, не ме кефи празния ход и тва е. В ниски обороти също има прекъсвания. Големите вериги, като бутнат още малко цената, ще си сипвам от тях. В момента обаче има 30ст разлика, което не е било.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Цените на горивата

Мнение от Jordana » 24 Апр 2020, 10:22

Октана на бензините не се постига с добавки в съвременните бензини , поне на теория . На практика не знам дали слагат нещо но най вероятно има химия допълнително . Октана след като махнаха тетраетил оловото трябва да се постига с различно съотношение на фракциите във бензина . Самата технология адаптирана за получаване на бензин с съответния октан . Отделно че биодобавката в съвременните бензини значително разваля картината и по стари двигатели дори със сегашните десетина процента спирт не работят нормално . Новите мотори примерно след 2015 -2016 могат да работят дори със 20% биодобавка , фабрично си имат адаптирани карти за такова гориво . Заложени са новите евростандалти за биодобавка .
Според мен ако бензина си отговаря на октана предписан за мотора и не е кръщаван с разни ерзац добавки не трябва да има разлика във вървежа със по високия октан . Калоричноста на нискооктановия и високооктановия бензин е еднаква . Дори със високооктановия е възможно да не изкара същата мощност защото не се достига нужното налягане в цилиндъра за оптимално изгаряне , получават се по бавни сокорости на горене и двигателя работи по меко и плавно но това не е равно на повече мощност .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Цените на горивата

Мнение от Bexim » 24 Апр 2020, 10:39

Сега, ако бях нафтов щях да си заредя няколко варела в гаража, ама с бензин ме е страх... :lol:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Цените на горивата

Мнение от Leon » 24 Апр 2020, 11:58

Хора, които не си познават колите няма какво да пишат ;) Освен това колкото е по-слаб мотора, толкова по-лесно се усеща качеството на бензина. С Е36-та бях като подвижна лаборатория, веднага се разбираше читав ли е бензина. Зареждал съм от десетки различни бензиностанции само с цел проба. По-мощния мотор компенсира малки разлики в горивото (освен ако не го напънеш на макс), но човек, който си познава колата, веднага разбира кога има някакъв проблем с нея, включително от лошо гориво. Само като й подам рязко газ и я усетя как поема от ниските обороти (където е слаб атмосферния) и ми е ясно какво съм сипал. Пък вие ми обяснявайте колкото искате как нямало разлика. Да, при леко каране из града, няма осезаема разлика между качествен 95 и качествен 100. Но качествен 95 май в България няма. Най-близкото, което мога да нарека качествено е 95 на Газпром и на Еко (но там лъжеха здраво с количествата и отдавна не съм зареждал).
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Цените на горивата

Мнение от maxpower » 24 Апр 2020, 13:31

някой има ли отзиви за тази фирма - Горел
https://gorrel.bg/
Изкушавам се да купя дизел от тях без био компонента. По принцип продават на едро(минимум 1т), но ми предложиха 500л като минимум да ми продадат.
Сега гледам, че това и Дизелор са всъщност една и съща фирма
https://dieselor.bg/
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Цените на горивата

Мнение от TNT » 24 Апр 2020, 14:11

Една приятелка навъртя на Пасат CC с такава нафта за трактори над 100 000км. Колата стана на над 200 000км. Никакъв проблем. 5,5 среден разход :wave: Раздели си с приятели. Ако сте трима - реално е 2-3 резервоара. Дори и да е кофти, няма да е фатално кофти :mhihi: Но пък ще тествате.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 13.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34

Re: Цените на горивата

Мнение от anatoll_ » 24 Апр 2020, 15:10

Здравейте, правил съм си експерименти със 95 и 100 октана и има разлика(говоря за ЕКО понеже от там зареждам). Колата ми е със М50Б20 ванОс, чиято степен на сгъстяване е 11. На 25-цата е 10.5, както и на безваносовите мотори и т.н. Със 95 има проблеми със студения старт и работи по-гадно. При сериозен товар също се усеща разлика. При мотори с ниска степен на сгъстяване едва ли има разлика, но при мен има особенно докато не е загрял мотора. Не съм сигурен дали не пишеше на вратичката на резервоара Super 95. Сега отново потвърдих впечатленията си - зареждам на 1.60лв 95(уж), проблемите се появиха отново, но на разлика в цената до 2.30 за 100 октана на ЕКО го преживявам. :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: СССР,Москва,Лубянка 2
Пол: Мъж
Кара: Е30-М40В18;Е36-М44В19;E91-N43B20A
Мечтае да кара: Е30 М3 Sport Evolution

Re: Цените на горивата

Мнение от momo-1st » 24 Апр 2020, 16:33

1.49 за литър на Марешки - 20 литра за 30 лева, яд ме е че нямах повече място да я напълня за без пари. Баси кефа :smoke: :smoke: :smoke: :smoke:
bum_bum написа:Върти се, суче се и пак към соца се избива :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Забравете го вече тоя гнил строй.

Наслаждавайте се на придобивките на демокрацията- Е шейсе на 15 години, виски на промоция от Кауфланд, пура за 2,40 в панелката с ипотека до 2060-та.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Цените на горивата

Мнение от datchko » 24 Апр 2020, 19:07

momo-1st написа:1.49 за литър на Марешки - 20 литра за 30 лева, яд ме е че нямах повече място да я напълня за без пари. Баси кефа :smoke: :smoke: :smoke: :smoke:


Мда, снощи ходих до Марешки и заредих догоре на еФтиното за е34-ката - 55л бензин събра, догоре газ - 38л и всичко това за 105лв :winky:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Цените на горивата

Мнение от c04 » 24 Апр 2020, 20:48

momo-1st написа:1.49 за литър на Марешки - 20 литра за 30 лева, яд ме е че нямах повече място да я напълня за без пари. Баси кефа :smoke: :smoke: :smoke: :smoke:

Чак като мина се изкушавам да си допълня, нищо че пълно :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Цените на горивата

Мнение от bum_bum » 24 Апр 2020, 21:44

Не го разбирам тоя възторг, честно казано. Колко да спестим, 2-300лв на година? Че те вдигнаха ГО-то с по 100лв средно и никой нищо не каза. Това подобие на път по което караме всички еб@ват майката на окачването и в повечето случаи за 200лв майстора и здрасти няма да ти каже. Горивото е най-малкото перо в една кола, пък все от него гледаме да спестим :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Цените на горивата

Мнение от ///M Power » 25 Апр 2020, 0:20

bum_bum написа:Не го разбирам тоя възторг, честно казано. Колко да спестим, 2-300лв на година? Че те вдигнаха ГО-то с по 100лв средно и никой нищо не каза. Това подобие на път по което караме всички еб@ват майката на окачването и в повечето случаи за 200лв майстора и здрасти няма да ти каже. Горивото е най-малкото перо в една кола, пък все от него гледаме да спестим :dunno:


Ако караш колата до работа за 5км, и веднъж до морето, може и да не спестиш много, но при 50к или повече?
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Цените на горивата

Мнение от Bexim » 25 Апр 2020, 10:09

momo-1st написа:1.49 за литър на Марешки - 20 литра за 30 лева, яд ме е че нямах повече място да я напълня за без пари. Баси кефа :smoke: :smoke: :smoke: :smoke:

Не ми казвай, че си сипал Марешки на Н43-ката... :shock:
На Н53-ката точно след 10 км с първия резервоар 100 октана от него и отиде за дюзи.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Цените на горивата

Мнение от Exclusive89 » 25 Апр 2020, 10:16

АКО караш 50к км наистина може и да спестиш някой лев, но колко % от хората карат 50к. Имам авер, който работи в КЦМ като шофьор, шофьор на хора с повечко ''мазнинка'' и разни шефове, пътува често до Румъния, Турция, Пловдив-София-Пловдив та и той рядко ги прави тез 50к. :)
@bum_bum е много прав за окачването и майсторлъка.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook