Цените на горивата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Цените на горивата

Мнение от acho.rs » 17 Авг 2020, 11:57

Днес сипах бензин на 3лв в Гърция. А нас в БГ системата ни убива с 1.70лв :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Цените на горивата

Мнение от turieca » 17 Авг 2020, 12:08

А в евро цена?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Цените на горивата

Мнение от acho.rs » 17 Авг 2020, 16:50

turieca написа:А в евро цена?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Като си купуваш телефон, искаш ли да е наполовина цена, защото в БГ са по-ниски заплатите?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Цените на горивата

Мнение от turieca » 17 Авг 2020, 16:52

Не ама и не мрънкам като зареждах на 1.40 евро нафта по коледа из европа. Та Не е редно да съпоставяш тамошната цена в евро с нашите заплати в лева.
Мое мнение де.

А и просто можеше да напишеш цената в евро, за което попитах.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Цените на горивата

Мнение от acho.rs » 17 Авг 2020, 16:56

Цената на труда, като процент от себе стойността на горивото е много ниска. Мисълта ми беше горивото в България не ми изглежда да е надценено. Разбира се не смея да кажа това публично, защото все пак така един път падна цяло правителство :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Цените на горивата

Мнение от Leon » 18 Авг 2020, 13:06

Горивото е леко надценено по следната причина - ако нямаше картел и Лукойл не държеше висока цена със собствената си верига, цената щеше да е по-ниска предвид огромната конкуренция. Малките бензиностанции в момента са на 1.60-1.65, вероятно и големите щяха да са около това, предвид, че те изкарват пари и от много други неща, които при малките ги няма. Да, горивото тук е доста по-евтино като абсолютна сума, но не и като покупателна способност. Но да не влизаме в икономическа тема.
Never mistake motion for action...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Цените на горивата

Мнение от Bogat-Beden » 18 Авг 2020, 15:21

А качеството е едни минус 10-15 процента надолу, ето още един фактор, който е доволно неприятен и не се компенсира напълно с по-ниска цена..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Цените на горивата

Мнение от Leon » 18 Авг 2020, 22:59

Да, това също е фактор, дори да има неразредено гориво, то е некачествено заради скапания руски петрол. Каквато и инсталация да монтират, това не променя факта, че караме с бензин за лада реално.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Цените на горивата

Мнение от steeN » 18 Авг 2020, 23:39

Аз затва си сипвам само от братята румънци. Бензина им е коренно различен от бозата която се продава навсякъде.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.11.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d
Мечтае да кара: ///M

Re: Цените на горивата

Мнение от ice_box » 21 Авг 2020, 11:46

ka4i написа:На Хемус близо до Ботевград отвориха бензиносанция AVIA . Срещу еднократни 2 лева си купуваш карта, която ти дава 10ст/л отстъпка. Някой с мнение?! Понеже минавам покрай нея отвреме навреме и я заглеждам :driving:


Аз останах с доста добро впечатление от gold diesel мисля че се наричаше, по скъпия дизел, направих схемата с картата за 2 лева. Заредих за 50лв, тъй като не бях сигурен в качеството на горивото а и бях почти на лампа и със картата накрая платих около 49 и стотинки. Самото гориво ми се видя доста добре, а тръгнах да сипвам добавка за всеки случай и момчето ми каза че изобщо няма нужда от добавка и че горивото си има достатъчно добавки. Двигателя си работеше тихо и имаше сила, като цяло смятам че е надеждна станция.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Цените на горивата

Мнение от Bexim » 21 Авг 2020, 17:21

steeN написа:Аз затва си сипвам само от братята румънци. Бензина им е коренно различен от бозата която се продава навсякъде.

Визираш Ромпетрол?

Аз ги поспрях за малко, че нали един колега тук писа, че правели профилактика и зареждали от оня гей бургаския, ама пак почвам.
Остави останалото, но определено някъде юни ли беше, юли ли, усетих по-кофти работа на Н20-то.
Сега ще го видя как ще е, че започвам пак нея да я карам повече.
А и другото ще го карам с тях. Аз имам приницп и 100-ци не сипвам :lol:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Цените на горивата

Мнение от ka4i » 21 Авг 2020, 20:57

ice_box написа:
ka4i написа:На Хемус близо до Ботевград отвориха бензиносанция AVIA . Срещу еднократни 2 лева си купуваш карта, която ти дава 10ст/л отстъпка. Някой с мнение?! Понеже минавам покрай нея отвреме навреме и я заглеждам :driving:


Аз останах с доста добро впечатление от gold diesel мисля че се наричаше, по скъпия дизел, направих схемата с картата за 2 лева. Заредих за 50лв, тъй като не бях сигурен в качеството на горивото а и бях почти на лампа и със картата накрая платих около 49 и стотинки. Самото гориво ми се видя доста добре, а тръгнах да сипвам добавка за всеки случай и момчето ми каза че изобщо няма нужда от добавка и че горивото си има достатъчно добавки. Двигателя си работеше тихо и имаше сила, като цяло смятам че е надеждна станция.


Точно от този diesel gold няколко пъти сипвам. Не знам дали е ок, нямам конкретно впечатление, затова и питам мнението на разбирачите :driving:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Цените на горивата

Мнение от steeN » 22 Авг 2020, 13:17

Bexim написа:
steeN написа:Аз затва си сипвам само от братята румънци. Бензина им е коренно различен от бозата която се продава навсякъде.

Визираш Ромпетрол?


Ромпетрол, да. Аз имам и карта от едно време и нямам полза да сменям, освен ако няма някакви интересни колички в Шел :lol: , но там трябва да се сипва само v-power иначе е трагедия.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.11.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d
Мечтае да кара: ///M

Re: Цените на горивата

Мнение от ice_box » 22 Авг 2020, 15:17

@Bexim Аз бях с профилктиката на рафинерията на Ромпетрол, тя приключи края на май месец, обаче много точно си усетил разликата в горивото Юни месец. Тъй като беше заредено навсякъде на максимум и депата и поради карантинните до края на май, началото на юни горивото беше от Румънската рафинерия. Горивото от Лукойл замина до края на юни месец когато се отприщи трафика и хората започнаха да пътуват, аз също я усетих разликата в дизела. Вече си е от рафинерията горивото и няма драми :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Цените на горивата

Мнение от Bexim » 22 Авг 2020, 16:07

Супер, значи си продължавам от там спокойно :-)
При н20-то наистина се усеща. При студен старт трепери повече, абе по-гадно работи.
И поне времево съвпадна с Ви-пауър 95 промоцията и минах на нея тогава, но сега определено се връщам към ромеца.
От над 7-8 години там си зареждам колите и съм доволен - повечето са били дизел или директно впръскване и се усеща.


Sent from my iPhone using Tapatalk
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook