Препоръчайте кафемашина за еспресо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 10 Дек 2023, 20:03

Вярно е, че едното е два пъти и нагоре по-скъпо от другото, но пък не се купува всеки ден, цената не е чак такъв фактор предвид, че автомата не е 1к все пак.

Причината да клоня към автомат е запазването на аромата на кафето. Смляното особено ако е печено тук, прясно смляно и пакетирано след 1-2 седмици се сбогува с една част от аромата си. Аз пия такова и го усещам, а не се славя с много добро обоняние. Не, че ми е голяма драма, защото посмъртно не усещам малини, боровинки, цитруси и каквото там пишат, че миришело, но определено като си го поръчам ми е по-вкусно, отколкото след 2-3 седмици като свършва.

Готово смляно от типа на Лаваца и подобните не съм пил отдавна и не знам дали и там се получава същото, но съм на 99% сигурен, че има добавени синтетични аромати. Италианците са царе на тази работа и слагат аромати почти на всички "естествени" продукти без да го обявяват.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Моджо » 10 Дек 2023, 20:30

На възрастен човек автомат не бих му го причинил. Че и на по-млад ако е там въпроса.
Кат почне да светка , да мига..тва не ми е наред, онова не ми е наред, па запуших се, па тва, па онова...и накрая си правиш Нес, ахахха.
Ма ся..като искаш автомат- земи автомат, лошо нема. Е Джордана ти е пущил едно делонги или гаджията.
Пущам у гугело за гаджия брера и първия резултат дет ми излиза е за проблем :lol: :lol: :lol:
EDIT А как се чисти автомат да не коментирам. Полувисше минимум треа да имаш.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от DigitalExile » 10 Дек 2023, 20:42

Е то няма много кво да свети, освен за вода и да изчистиш контейнера за кафе и да досипеш кафе.
Другото което би светнало е за чистене на котлен камък, но това няма да те спре да си направиш кафе.

По големия проблем с възрастните е почистването на самата машина и смазването на асаньора, което смазване всъщност се налага рядко. Но самото чистене е махане на още една част и тн. :ok:

Иначе нищо по хубав оняма от автомат.

Ние навсякъде сме с Delonghi, не бих купил друго.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Моджо » 10 Дек 2023, 20:47

Ами нашия в офисо дето го изхвърлих с кеф му се слагаха некви течности специални за чистене. И то само оригинални. Друга ако сложиш не щеше. И кафе не пуска докат не престане да мрънка за нещо си.
ЗаеВи. А тва па да ми пуска кафе колкото то е решило го мразя в червата :))) На въпросния автомат, за да си направя аз кафе пусках 2 двойни и 1 единично. Ся сме с кафе машина, която пак пуска колкото тя си е решила...еми ....не я ползвам :))
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 10 Дек 2023, 20:48

В офиса сме имали автомат Саеко, от най-посредствените и не помня да е имало проблеми, с правеше много кафета на ден.

Но ако наистина поддръжката е драма не бих го взел. За смазването все ще го смажа аз някой път. При 1 кафе на ден вярвам, че ще се налага и доста по-рядко, ако смазката не съхне.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 10 Дек 2023, 21:10

Моджо написа:Ами нашия в офисо дето го изхвърлих с кеф му се слагаха некви течности специални за чистене. И то само оригинални. Друга ако сложиш не щеше. И кафе не пуска докат не престане да мрънка за нещо си.
ЗаеВи. А тва па да ми пуска кафе колкото то е решило го мразя в червата :))) На въпросния автомат, за да си направя аз кафе пусках 2 двойни и 1 единично. Ся сме с кафе машина, която пак пуска колкото тя си е решила...еми ....не я ползвам :))

Сигурно е бил гаджиа ха ха :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Моджо » 10 Дек 2023, 21:25

Друго беше. Не помня какъв. Помня само, че беше бая скъп. 4 цифрена сума и то преди години.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Binev_OuT » 10 Дек 2023, 21:31

5 или 6 месеца съм с един Крупс.Вземах го на някво намаление за около 500лв , няма проблеми машинката.Прави около 3 , 4 кафета дневно.
Чисти се с някви таблетки,до сега не съм имал разправии.Наливам му само филтрирана вода , че така препоръчват и тва е.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10457
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Leon » 11 Дек 2023, 12:17

Говорил съм си неофициално с техник в официален сервиз, от всичко на пазара само Jura държали някакво по-високо качество. Винаги ми казва да не ми минава през ума да си сменям старото Saeco :mhihi: Gaggia на мен ми е много любима марка, особено скъпите им автомати, според него средния клас е като Делонги и Филипс. И все пак бих избрал нея.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 11 Дек 2023, 14:50

Leon написа:Говорил съм си неофициално с техник в официален сервиз, от всичко на пазара само Jura държали някакво по-високо качество .


Като марка ги знам, но никога не съм ги гледал. Сега погледнах, то средната цена на портфолиото им автомати е 2-3к някъде. Остава и да не държат на качеството :mhihi: Имат един модел за 700лв, ще помисля и за него.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от TNT » 11 Дек 2023, 14:51

Хвърли едно око на цените и извън България. Последно гледах в Амазон някакви на -30% от на нашите промоционалната цена.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 11 Дек 2023, 14:57

Аз поне не разбрах колко пари биха се дали.
Ако се каже нещо конкретно ще е по-лесно.
Сега гледам се пише за неща от 500-600 до 1600лв

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 11 Дек 2023, 15:41

5-600 таван.

Цените винаги първо ги гледам навън, но изненадващо тукашните са адекватни в момента.

Може да се намери малко по-евтино, но е несъществена разликата, нещо от рода на 40-50лв.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от DigitalExile » 11 Дек 2023, 17:06

Моджо написа:Ами нашия в офисо дето го изхвърлих с кеф му се слагаха некви течности специални за чистене. И то само оригинални. Друга ако сложиш не щеше. И кафе не пуска докат не престане да мрънка за нещо си.
ЗаеВи. А тва па да ми пуска кафе колкото то е решило го мразя в червата :))) На въпросния автомат, за да си направя аз кафе пусках 2 двойни и 1 единично. Ся сме с кафе машина, която пак пуска колкото тя си е решила...еми ....не я ползвам :))


Тая в нас е от по евтините и има настройка на всичко, колко дълго да е кафето, колко да е силно, отделно колко да го смеля мелачката. Не знам вие с кво сте били ама.. как и да е.


bum_bum написа:В офиса сме имали автомат Саеко, от най-посредствените и не помня да е имало проблеми, с правеше много кафета на ден.

Но ако наистина поддръжката е драма не бих го взел. За смазването все ще го смажа аз някой път. При 1 кафе на ден вярвам, че ще се налага и доста по-рядко, ако смазката не съхне.


И по 3 на ден да правиш ще ти се наложи да смажеш асансьора след 2 години минимум.

С по 1 кафе на ден е достатъчно да се чисти 1 път в месеца тая машина, чистенето е сваляш часта в която е асансьора и я измиваш, другото е като светне за вода, да досипеш кафе или да изчистиш ваничката, което е лесно.

В нас е delonghi esam 2600, до миналата година се намираше, сега трудно. Иначе много здрава машинка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Моджо » 11 Дек 2023, 17:33

Диджитал, още не е създаден автомат за кафе , който да прави кафето в чаени чаши догоре пълни;))
Аз в такива пия. Те не се и хващат под цедките , та се налага да пресипвам. Разбирам , че е глезотия автомата. На мен не ми е ок по никакъв начин.
https://www.youtube.com/watch?v=lMA5eweC1cY
тва е за делонгито. Клипа е 16 минути. Айде 6 да обяснява, значи 10 минути му е чистенето. Еми...сори. Вада ръкохватаката, изплаквам я и айде готово. Аз решавам колко кафе да сложа, аз решавам колко да е дълго :))
Ма от много време пия разтворимо кафе, еспресо рядко. А кафета пия по 3-4 от моите, което е 6-7 от миниатюрните.
EDIT. 300 мл ми е чашата за кафе, премерих я току що. Де го тоя автомат дето прави такова кафе да го купя.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook