Препоръчайте кафемашина за еспресо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от gromovich » 27 Май 2020, 20:48

bum_bum написа:
gromovich написа:И аз днес изрових моята кубинска кафеварка, купувана сигурно преди 30 години. Доста по-масивна е от тези лъскавите на Биалети. С малко повече търкане възвърна стария си блясък. Намерих в интернет да се продават цедките и предпазния клапан на смешни пари :lalala:
Колега бум бум, ако ти се занимава продават даже и оригиналните дръжки
Хвърлих я и си взех иноксова от икея. Вече 5-6 години е ОК. Тя самата дръжка е здрава, но е закрепена по кофти начин.

Самата кафеварка не знам дали знаете, но не се мие с препарат вътре, а само се изплаква.


Може ли пояснение? Аз си мисля, че една гъба с веро няма да й навреди.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 27 Май 2020, 21:27

Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от zAcK » 30 Май 2020, 10:43

И аз бухам с такава, която не си знае годините. Изплаквам я само. То при тая температура, какво да й има :mhihi: Трепе всички ковиди и тем подобни :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 30 Май 2020, 11:24

Идеята е ако кафеварката е алуминиева да не се ползват алкални препарати за почистване защото разрушават окисния защитен слой върху метала . Сапуна има алкално Ph . За иноксовите части едва ли има значения чак толкова .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 30 Май 2020, 11:35

Аз алуминиева не ползвам по други причини ама и иноксовата не я мия
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от ivanski_2 » 01 Юни 2020, 20:28

Добре, някой може ли да ми обясни от какво зависи "каймака" на едно кафе, наскоро си взех възможно най-евтината кафемашина (на 20 бара), и използвам от тази червена лаваца която споменавате, а резултата е този
4010A726-8FF4-470B-9240-36740BE565A9.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 01 Юни 2020, 22:16

Има каймак и каймак, както се казва. :dunno:
Това на снимката е пяна, направена от крема диска, което е разпенващо устройство и се слага на всички машини от 100 до 300+лв, включително на всички автомати, дори да са 2к лв.
С такова устройство няма никакво значение какво кафе ще използваш, пяна-каймак винаги ще има в изобилие.
Отделно, че по-евтините кафета сорт Робуста, какви са болшинството правят повече каймак спрямо арабиките.

При машините без такова устройство, ако ще да са от 5 или 25к лв за да има каймак всичко останало трябва да е добре, визирам кафе, мелене и т.н. Обаче, ако всичко е както трябва се получава истински каймак.

Получава се, че дори да имаш скъпа машина, не е гаранция за каймак, но той гали окото и е търсен от потребителя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 01 Юни 2020, 22:39

Дай някакъв линк да го видя тоя крема диск за автомат че ми стана интересно . Поне на моята машина крема дискове нема ...не е 2000лв ама явно са ме прецакали с един крема диск . Докато търсиш , ето ти линк към цедката на делонги магнифика . :dunno:
https://vendingzona.com/index.php?route ... uct_id=674
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 01 Юни 2020, 23:03

Щом няма супер, ама еспресо не прави, след като е автомат. Имитира го само.

Това доколкото виждам е душа на буталото.
http://www.combinabar.bg/en-us/category ... 687601177/


Ето и буталото, забележи как се казва - крем генератор, защо ли?
https://www.espresso-parts.com/DeLonghi ... p/3004.htm
Ето го и в Комбина
http://www.combinabar.bg/en-us/category ... 687600774/

Въобще нямам намерение да търся или показвам нещо повече, важното е всеки да е доволен от това което има и пие.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 01 Юни 2020, 23:40

Това което е перфорираното на прозрачното бутало се нарича душ , кафето се намира между това бутало и цедката . Водата минава през душа , през кафето и после през цедката . След нея има клапани и разни други неща докато отиде отпред на машината . Това което е показал колегата е пяна а не каймак , има машини които наистина го разпенват но при делонгито не е такава работата - има си перфектен каймак . Не знам защо да не е еспресо кафето от автомат ? За мен си е перфектно даже да имитира , за друг може да е боклук ...въпрос на вкус ама крема диск не видях ..:dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 01 Юни 2020, 23:53

Човек спориш със себе си.
Още в началото казах, че автоматите имат разпенващо устройство, не е ли достатъчно това? А другите са с крема диск, като целта е същата и на двете.
Никъде не съм писал дали трябва или не да се купуват, просто написах фактите.

Човекът питаше за каймака направен от евтина машина и обикнвено кафе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 02 Юни 2020, 0:30

Може би проблема на колегата е от смилането на кафето или от самото кафе . Може би по ситно смляно .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 02 Юни 2020, 6:54

Аз не виждам проблем. Според мен питаше информативно за каймака, защо и как се получава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от ivanski_2 » 02 Юни 2020, 7:39

alekangg написа:Има каймак и каймак, както се казва. :dunno:
Това на снимката е пяна
, направена от крема диска, което е разпенващо устройство и се слага на всички машини от 100 до 300+лв, включително на всички автомати, дори да са 2к лв.
С такова устройство няма никакво значение какво кафе ще използваш, пяна-каймак винаги ще има в изобилие.
Отделно, че по-евтините кафета сорт Робуста, какви са болшинството правят повече каймак спрямо арабиките.

При машините без такова устройство, ако ще да са от 5 или 25к лв за да има каймак всичко останало трябва да е добре, визирам кафе, мелене и т.н. Обаче, ако всичко е както трябва се получава истински каймак.

Получава се, че дори да имаш скъпа машина, не е гаранция за каймак, но той гали окото и е търсен от потребителя.


Добре, аз наистина не разбирам (може би защото не съм чак толкова голям любител на кафе), каква е разликата м/у каймак и каймак, мислих си че това(на тази снимка) е пияна и после остава каймака(на 1-вата снимка)
101315244_257908925293549_6195643336984887296_n.jpg




alekangg написа:Аз не виждам проблем. Според мен питаше информативно за каймака, защо и как се получава.


Да беше ми интересно, защото ме попитаха дали прави хубав каймак, а аз даже не знаех че това е някакво мерило :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 02 Юни 2020, 8:09

Както казах за 95% от хората или дори повече е важно как изглежда кафето. Поради причините,почти сигурното отсъствие дори само на един от факторите - машина, кафе, мелене и човек дори, хората са измислили тези генератори на пяна, крема дискове и др подобни с цел всеки с малко средства и без мъки да си направи кафе подобно на еспресото.
За еспресо има съвсем други изисквания, налягане, време за изтичане, постоянна температура, като нито едно от тези неща, камо ли всички се покриват от обикновени машини и роботи. Това не значи, че не стават, напротив, стават, работи се много лесно и има идентичен резултат с всякакво кафе.

Това е изкуствен каймак от разпенващото устройство, той е с мехури и много дебел, а истинският се създава от само себе си, от етеричните масла на кафето при подходящо време за изтичане, налягане и температура, ъой е много по-тънък, но е по-плътен, спрямо това от твоите снимки.
Ето някои мои снимки.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook