Автокъща "Asko 96"-2, Пловдив

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Автокъща "Asko 96"-2, Пловдив

Мнение от Larbi » 01 Мар 2015, 20:35

В Германия наскоро приеха закон криминазиращ връщането на километражите. Общо взето ако погледнеш обяви от мобиле.де специално от Германия обяви, дори коли които не са били таксита или някакви служебни пак си пише някакви километри от порядъка на 500-600 хиляди км. за 7-8 годишна кола. И нещо което съм забелязал е че колкото по-малък и дизелов е двигателя, то толкова повече е навъртял. Не че съм открил топлата вода, но много хора си казват "ей сега ще взема малък дизел от БГ, ще ми гори малко и ще избия цялата риба на света" точно те после пищят как една или друга марка била боклук.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 12.03.2014
Местоположение: Dü-Flan
Пол: Мъж
Кара: S63TUB44

Re: Автокъща "Asko 96"-2, Пловдив

Мнение от jorsenbmw » 01 Мар 2015, 20:46

Законът ще влезе в сила от 2018г. ;) и не Германия,за цяла Европа уж ще важи.И беше внесен от чешка автомобилна асоциация.
И в Германия,и в Холандия и във Франция в сервизи се връщат километражи по споразумение с клиента.Много хора масово го правят за да отлагат посещенията в официалните представителства за периодичните обслужвания .
Така че дали от село Труд,или от традиционния автопазар всяка събота в автокиното в Есен,шанса да си купиш не това което си мислиш че купуваш е еднакъв.Просто в единия случай си морално удовлетворен.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Автокъща "Asko 96"-2, Пловдив

Мнение от Larbi » 01 Мар 2015, 22:44

jorsenbmw написа:Законът ще влезе в сила от 2018г. ;) и не Германия,за цяла Европа уж ще важи.И беше внесен от чешка автомобилна асоциация.
И в Германия,и в Холандия и във Франция в сервизи се връщат километражи по споразумение с клиента.Много хора масово го правят за да отлагат посещенията в официалните представителства за периодичните обслужвания .
Така че дали от село Труд,или от традиционния автопазар всяка събота в автокиното в Есен,шанса да си купиш не това което си мислиш че купуваш е еднакъв.Просто в единия случай си морално удовлетворен.


Някакъв автоджамбаз от Враца (просто от там каза, че е) го каза много правилно някъде цитирам (горе-долу): "Лъжем хората за километрите защото искат да бъдат лъгани, ако една кола сме я върнали на 180к километра не я поглеждат, а се тълпят на тази на 130к"

И си е прав човека, тук в БГ още е мисленето, че кола на 100к е много па какво остава за повече. Виж ако се купува Ферари е друга работа :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 9.11.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 530DA
Мечтае да кара: автобуса на Victoria's Secret(пълен)
Детайли за колата: Е39 530DA wagon

Re: Автокъща "Asko 96"-2, Пловдив

Мнение от bumer530 » 02 Мар 2015, 0:29

:OT: Лично за мен навъртените километри са доста незначителен показател.И предпочитам автомобил на 300 хил.,който да е обслужван навреме и с хубави части,отколкото автомобил на 130 хил., на който маслото да е сменявано през 35хил.Факт е ,че повечето търговци на автомобили са си объркали професията.Ако бяха станали фотографи,може би щяха да бъдат с една идея по богати :mhihi:
Отиди и виж автомобила.Всичко друго е несериозно.Повечето хора слагат 3000 лева в джоба и тръгват да търсят автомобил,на който реалната стойност е 10000 и после реват,че бил кенеф.Надявам се да не си от тях. :yes:

П.П.Имам познати,който се занимават с продажба на втора употреба автомобили и те казват:предлагаме автомобили за балъци,предлагаме и за тарикати.И като дойдат баща,майка и 2 деца да гледат автомобил......-директно съм им го продал,а като дойде някой с пари и до него човек с масло под ноктите ..........разговарям с тях по друг начин.Не е нужно всеки да разбира от автомобили,но ако си такъв по добре дай някой лев на разбирач,който да дойде с диагностика на огледа и да ти каже:да, това е твоя автомобил или не,не се занимавай.Ама 100 лева....,са си 100 лева :|
Моят свят не е твоя,искам сам да вървя,но преди да пропадна поне за миг да полетя!!!
Караш,каквото караш.......Рано или късно,пак BMW ще си купиш!!!
https://www.youtube.com/watch?v=9j4XQ-Ayogg

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Автокъща "Asko 96"-2, Пловдив

Мнение от © » 02 Мар 2015, 13:55

Аз ходих три пъти да гледам коли там и трите пъти не можах да взема нищо. Просто като отидеш на място ще ти се изсясни ситуацията

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 144
Регистриран на: 19.12.2008
Местоположение: Долна Митрополия
Пол: Мъж
Кара: biturbo wc,Honda cbr929rr
Детайли за колата: Audi A6'12 3.0tdi

Re: Автокъща "Asko 96"-2, Пловдив

Мнение от МИТАКА1654 » 02 Мар 2015, 19:17

Аз съм избирал две коли от АСКО 96 в Труд,и двете се оказаха без забележки буквално!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Автокъща "Asko 96"-2, Пловдив

Мнение от DLVasilev » 04 Мар 2015, 17:54

Aз пък обиколих абсолютно всичките автокъщи там и само 3 коли ми хванаха окото. Всичко друго беше мазало с тиквички и хеви метъл с голи бабички, топла бира и студени кебапчета
Изображение
ATR-42/72

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Автокъща "Asko 96"-2, Пловдив

Мнение от Bavarcho » 04 Мар 2015, 20:21

bumer530 написа:П.П.Имам познати,който се занимават с продажба на втора употреба автомобили и те казват:предлагаме автомобили за балъци,предлагаме и за тарикати.И като дойдат баща,майка и 2 деца да гледат автомобил......-директно съм им го продал,а като дойде някой с пари и до него човек с масло под ноктите ..........разговарям с тях по друг начин.


я дай малко транскрипция, че не ти фанах мисълта..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Автокъща "Asko 96"-2, Пловдив

Мнение от 0000A6 » 04 Мар 2015, 21:59

"...а като дойде някой с пари и до него човек с масло под ноктите ..........разговарям с тях по друг начин."

Ами нормално е като дойде някой с масло под ноктите продавачите да говорят с него по друг начин..или изобщо да бягат от въпросите му... Аз не съм чул един продавач да се изказва положително, за който и да е майстор, ако му е непознат :D

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 26.05.2023
Пол: Мъж

Re: Автокъща "Asko 96"-2, Пловдив

Мнение от sapiora » 31 Май 2023, 16:19

Здравейте,
да побутна малко темата с молба за съвет относно следния автомобил, който се предлага в обсъжданата автокъща:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 4637365818

Автомобила е регистриран и обслужен, като му е сменена дори веригата преди около месец. Има и гражданска отговорност, но Каско-то е изтекло.
Това е по думи на продавача на автомобила, който го шофирал.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 9.03.2015

Re: Автокъща "Asko 96"-2, Пловдив

Мнение от donnikalas » 14 Юни 2023, 13:41

sapiora написа:Здравейте,
да побутна малко темата с молба за съвет относно следния автомобил, който се предлага в обсъжданата автокъща:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 4637365818

Автомобила е регистриран и обслужен, като му е сменена дори веригата преди около месец. Има и гражданска отговорност, но Каско-то е изтекло.
Това е по думи на продавача на автомобила, който го шофирал.


Аз имам същия, само че черен. Не виждам смисъл да сменя веригата, ако е на 175 000 км, моя е на 178 000 км. Съвета ми е да поискаш да го вкарате в БМВ и за 150 лева ще получих пълна информация за състоянието му. Цената е ниска, явно или ще е на 300+ км или ще има и други проблеми, в официалния сервиз ще ти кажат. Читава подобна кола е поне 35 000.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8329
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Автокъща "Asko 96"-2, Пловдив

Мнение от vicho » 14 Юни 2023, 14:53

sapiora написа:Здравейте,
да побутна малко темата с молба за съвет относно следния автомобил, който се предлага в обсъжданата автокъща:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 4637365818

Автомобила е регистриран и обслужен, като му е сменена дори веригата преди около месец. Има и гражданска отговорност, но Каско-то е изтекло.
Това е по думи на продавача на автомобила, който го шофирал.


Веригата на B47D20 (2.0 190hp diesel) не се сменява!

Важно е да се уточни тази кола с кой двигател е - N47 или B47

иначе останалото ми изглежда добре :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Автокъща "Asko 96"-2, Пловдив

Мнение от alx » 14 Юни 2023, 16:35

изглежда като на 170к км... даже по- добре... та не мисля, че е превъртан.

но е удрян отпред...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Автокъща "Asko 96"-2, Пловдив

Мнение от ivanski_2 » 14 Юни 2023, 19:22

vicho написа:
sapiora написа:Здравейте,
да побутна малко темата с молба за съвет относно следния автомобил, който се предлага в обсъжданата автокъща:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 4637365818

Автомобила е регистриран и обслужен, като му е сменена дори веригата преди около месец. Има и гражданска отговорност, но Каско-то е изтекло.
Това е по думи на продавача на автомобила, който го шофирал.


Веригата на B47D20 (2.0 190hp diesel) не се сменява!

Важно е да се уточни тази кола с кой двигател е - N47 или B47

иначе останалото ми изглежда добре :yes:


:help:
И после има теми " Колата ми беше на 180 000км РЕАЛНО ( те всички са реални една въртяна няма ) и скъса верига " :D

Няма нищо механично по автомобила което да НЕ се сменя, някое кара по-дълго от другите то е ясно, но въпроса вече е не ДАЛИ а кога, и дали искаш да си спокоен или не ти пука много много. Аз и на е46-цата викаха че не се сменя, и моята е на 250 000 реални ( много ясно колата има само 2 ма братя собственика от както е кола ....... няма да съм по назад я :mhihi: ) ама като сложихме новата до старата ами не бих искал да бях продължил да карам със старата.
Та така за вечните вериги ,да не споменавам влиянието на броя стартиране на мотора и нередовната смяна на масло, че тогава може и 150 000 да не издържи
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Автокъща "Asko 96"-2, Пловдив

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Юни 2023, 19:52

Да, малко като един колега, който не искаше на 200000 да сменя ангренажния ремък щото карал бавно. Е, смени го, с бая клапани и т.н. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook