BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 31.01.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G30 540xD M

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Soultaker » 20 Юли 2015, 17:28

За 3-та поредна година участвах в конкурсите за оргинален външен и вътрешен вид. Както споменах вече , това беше най-добрият конкурс. Имаше си изкарани екстри на колите (както никога досега), конкурсния лист не може да се отрече, че е най-добрият (може да не е перфектен, но миналите пъти беше по-зле). Хората са си взели поука. Скандали винаги ще има особено за най-масовите категории Е36 и Е46. В моята Е90, за 3та поредна година нямаше кой знае каква борба за съжаление. Надявам се догодина да има.

Само искам да спомена, че и аз като участник както и горките оценяващи стоях на жегата и то до колата, чакайки да я оценят (няма мърдане). Наложи ми се да стоя до 18:30 да получа наградата си от Боби Турбото, което си беше забавно както и да го погледнеш. НО, защо това не се извърши между 2 и 4, когато имаше пауза. НИЩО не пречеше и щеше да стане по-добре. Виждам, че се инвестира все повече и повече в тоя конкурс, беше оставен за накрая за черешката на тортата и бяха останали 20-30 човека да гледат награждаването (говоря за реална публика, не за участниците които бяха повече от нея накрая) ?

Що се отнася за градушкените коли или тези, които са със специални снимки, трябваше да ги дисквалифицирате на входа още. Това абсолютно обидно както за оценяващите, така и за останалите участници, които на добра воля бутат този конкурс напред. Не може да дойдеш с очукана кола, мен ми спукаха бронята през нощта 3 дни преди събота и трябваше да хвърлям бомба в Мкар, за да ми я оправят и после да пастират цялата кола за конкурса...и накрая да видя някакви очукани от градушки и от живота коли, които нямат никакво място там. Не ви прави чест момчета. А какво се случи с 2те Е90ки, които бяха изтръгнали колчето дори с лентата ?
То не бяха смени на табла, джанти, залепяне на липове, напасване на калници... Несериозна работа. Да не говорим за дежурното бърсане на коли и миене. Аз съм от Пловдив, питайте тези които идвате от далече за автомивки, има много...

Както и да е, да се надяваме, че догодина някои от нещата ще се оправят или поне да не си повтаряме грешките.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 18.03.2008

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от тотио » 20 Юли 2015, 18:29

винаги ще има недоволни на всеки колата си му е скъпа и в неговото сърце е победите относно категория е46 в нея участвах
момчетата много стриктно оглеждаха колите и всички подробности и детайли кое е заводско

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Gqbriel » 20 Юли 2015, 19:00

тотио написа:винаги ще има недоволни на всеки колата си му е скъпа и в неговото сърце е победите относно категория е46 в нея участвах
момчетата много стриктно оглеждаха колите и всички подробности и детайли кое е заводско

Аз незнам какви скандали е имало в Е46,не сме ощетили никой,колите бяха повече от прекрасни - заслужени места..
Скандалите са от хора НЕ четящи за какво е конкурса и дадения лист,живи и здрави - ще се подобрява още да е още по очеизвадно оценяването.
В Е90 - от един пт участващите "ние от е9х си говорехме,че спрямо конкурсния лист няма недоволни и резултаттите бяха точни"
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 27.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е92

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от TURBO_maniak » 20 Юли 2015, 19:49

Soultaker написа:За 3-та поредна година участвах в конкурсите за оргинален външен и вътрешен вид. Както споменах вече , това беше най-добрият конкурс. Имаше си изкарани екстри на колите (както никога досега), конкурсния лист не може да се отрече, че е най-добрият (може да не е перфектен, но миналите пъти беше по-зле). Хората са си взели поука. Скандали винаги ще има особено за най-масовите категории Е36 и Е46. В моята Е90, за 3та поредна година нямаше кой знае каква борба за съжаление. Надявам се догодина да има.

Само искам да спомена, че и аз като участник както и горките оценяващи стоях на жегата и то до колата, чакайки да я оценят (няма мърдане). Наложи ми се да стоя до 18:30 да получа наградата си от Боби Турбото, което си беше забавно както и да го погледнеш. НО, защо това не се извърши между 2 и 4, когато имаше пауза. НИЩО не пречеше и щеше да стане по-добре. Виждам, че се инвестира все повече и повече в тоя конкурс, беше оставен за накрая за черешката на тортата и бяха останали 20-30 човека да гледат награждаването (говоря за реална публика, не за участниците които бяха повече от нея накрая) ?

Що се отнася за градушкените коли или тези, които са със специални снимки, трябваше да ги дисквалифицирате на входа още. Това абсолютно обидно както за оценяващите, така и за останалите участници, които на добра воля бутат този конкурс напред. Не може да дойдеш с очукана кола, мен ми спукаха бронята през нощта 3 дни преди събота и трябваше да хвърлям бомба в Мкар, за да ми я оправят и после да пастират цялата кола за конкурса...и накрая да видя някакви очукани от градушки и от живота коли, които нямат никакво място там. Не ви прави чест момчета. А какво се случи с 2те Е90ки, които бяха изтръгнали колчето дори с лентата ?
То не бяха смени на табла, джанти, залепяне на липове, напасване на калници... Несериозна работа. Да не говорим за дежурното бърсане на коли и миене. Аз съм от Пловдив, питайте тези които идвате от далече за автомивки, има много...

Както и да е, да се надяваме, че догодина някои от нещата ще се оправят или поне да не си повтаряме грешките.

Да разбирам че те е издразнило че си почистваме прахта от колите ли?

Low Is A Lifestyle
Аватар
Мнения: 4262
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Пловдив, Сливен
Пол: Мъж
Кара: ниско на земята

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от SuPeR_FLY » 20 Юли 2015, 20:02

Аз предлагам от догодина нов формат на конкурса - собствениците на колите да вземат по един конкурсен лист и химикал в ръка и САМИ да си попълват точките под зоркото око на журито разбира се! Тогава съм сигурен, че конкурсният лист ще е виновника за загубилите, но пък ще е адски забавно :mhihi: :mhihi: :mhihi: Иначе награждаването е по-късно, защото е нужно време да се преброят точките и съответно да се подготвят грамотите за победителите :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 340
Регистриран на: 1.04.2004
Местоположение: Добрич
Кара: Е30;Е65
Мечтае да кара: Е30

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от DILDO » 20 Юли 2015, 20:09

SuPeR_FLY написа:Аз предлагам от догодина нов формат на конкурса - собствениците на колите да вземат по един конкурсен лист и химикал в ръка и САМИ да си попълват точките под зоркото око на журито разбира се! Тогава съм сигурен, че конкурсният лист ще е виновника за загубилите, но пък ще е адски забавно :mhihi: :mhihi: :mhihi: Иначе награждаването е по-късно, защото е нужно време да се преброят точките и съответно да се подготвят грамотите за победителите :yes:


Не си много далеч от истината... САМО че не да оценяват собствените си коли, а на конкуренцията . Така ще има 3 оценки на всяка кола. ( прави се средно аритметична или за да не ги затрудняваме сбор от 3 оценки) ... Евровизията е на тоя принцип...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3390
Регистриран на: 15.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 328i Turbo
Мечтае да кара: BMW F10 M5

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от ///Ivan » 20 Юли 2015, 20:10

Дано догодина има достатъчно коли да си попълните минималния брой за категориите или ще гледаме още по големи кошници и от тазгодишните. :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 2.02.2007
Местоположение: София

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от JOGI » 20 Юли 2015, 22:58

а как се оценяват добавяните неща, които са от бмв, но не са били предлагани за модела, като например слагането на мулти волан в е36? защото това е същото като с карбоновите лайсни и трябва да е в минус за колата, но май не е било така

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 29.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е30 М50Б25
Мечтае да кара: Е30М20Б25

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Mitaka R1 » 20 Юли 2015, 23:08

Ами колега SuPeR_FLY "супер разбирач" и най вече разбиращ от Е30ки ,за чий х** ме одобрихте в този клас и ме накарахте да си докарам колата ,след като колата ми е прекалено тунингована според вас и не съм за там,защото търсите оригинални заводски коли!!!!!!!!!!!!!! Оправдание със снимки не може да имате защото ви пратих подробни и сте били много на ясно как изглежда колата ми преди да я одобрите за финалите! Ти как разбра ,че другите коли не са с ФК пружини или некви други китайци на пример, на крик ли ги вдигна?коректен съм и ти казах аз ,можех да ти кажа ,че са Олинс или Вайтек.И захабения таван е малко пресилено казано за кола на 30 годни,и просто е почнал да пожълтява ,не е скъсано ,протрито или разлепено няма!!! Един от колегите ти спомена в по предишен пост ,че това се взимало под внимание за коли над 10 години,май само ти не си го взимал.табелката 325 си е на пълно оригинална от Дару кар за модела Е30 ,никъде не упоменато ,че се отнемат точки за това.Разбираш от Е30ки толкова колкото кучето ми от ядрена физика .В стремежа си да се направите на по вярващи и от папата и от тези дето са ги конструирали едно време колите в Германия,изгонихте сумати качествени и красиви коли .Коли заради които идваха феновете на събора,за другата година ще ви се наложи да редите плакати на коли от сайтове ,защото балъците дето си карат колите за да им се подигравате с оценките си,свършват.Докрахте го до там ,че не може да съберете 4 Е30 на събор на БМВ.А бъдете сигурни че хубави коли има,ама вече сте се израли по веднъж и хората не си и помислят да идват,както аз за на преде.За случая с на Иван Е36та 328 да не говорим,че е една от най добре направените 36ци които съм виждал,освен на Лалов, кабриото с мотор спорта и жълтата 36,другите коли нямаха място там.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 31.01.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G30 540xD M

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Soultaker » 21 Юли 2015, 8:58

SuPeR_FLY написа:Аз предлагам от догодина нов формат на конкурса - собствениците на колите да вземат по един конкурсен лист и химикал в ръка и САМИ да си попълват точките под зоркото око на журито разбира се! Тогава съм сигурен, че конкурсният лист ще е виновника за загубилите, но пък ще е адски забавно :mhihi: :mhihi: :mhihi: Иначе награждаването е по-късно, защото е нужно време да се преброят точките и съответно да се подготвят грамотите за победителите :yes:


Точките се броят за 15-20мин, и да кажем още 30мин макс за диспути когато са на кантар нещата. Грамотите се пишат за 10мин от 2 какички. Не може да ми кажете че от 14:00 до 18:00 ( около 4 часа ) пишете грамоти и смятате 15-20 коли. На панаира беше най-яко награждаването накрая, но последните 2 година за накрая никой не остана. Това НЕ трябва да е последния евент от събора, сложете го по средата вместо пауза. Тамън ще задържите отиващите си хора, които си тръгват някъде към 2-3 независимо от слабата или силна програма.

Интересът ако е слаб заради скандалите и отслабва то контра-реагирайте с награди, които са обявени преди това. Само пак да спомена преди да ме нападнете, че САМО ПРЕДЛАГАМ. Трябва някаква промяна, иначе тоя конкурс съвсем ще пропадне, а идеята е супер добра като цяло.
Примерно може да обявите съдиите преди това, да има кастинг за съдии както и за участници. Самите участници да се одобряват от регионалните офицери на съответните градове, с цел да има по-сериозна цетка и да добие по-голяма тежест конкурса. Трябват РЕФОРМИ момчета и дори риск да се предприеме.


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Хаос » 21 Юли 2015, 9:07

Soultaker написа:
Точките се броят за 15-20мин, и да кажем още 30мин макс за диспути когато са на кантар нещата. Грамотите се пишат за 10мин от 2 какички. Не може да ми кажете че от 14:00 до 18:00 ( около 4 часа ) пишете грамоти и смятате 15-20 коли.

Последната оценена кола беше в 16:30 някъде.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 31.01.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G30 540xD M

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Soultaker » 21 Юли 2015, 9:13

Хаос написа:
Soultaker написа:
Точките се броят за 15-20мин, и да кажем още 30мин макс за диспути когато са на кантар нещата. Грамотите се пишат за 10мин от 2 какички. Не може да ми кажете че от 14:00 до 18:00 ( около 4 часа ) пишете грамоти и смятате 15-20 коли.

Последната оценена кола беше в 16:30 някъде.


Ами тогава какво пречеше тогава да е награждаването. Има ли смисъл да те награждават пред 10 човека публика барабар с лелките, които вече чистят в 19:00 ?

Защо още от входа, сутринта преди да започне събора не започне оценяването. Как никой не се сети вече 5 години за това ?

Въобще защо трябваше да сме на събора в 9:00, не ми казвайте че да си земем местата, преспокойно можеше да дойда в 14:00, вместо да ставам в 5:30 сутринта и да си подготвя колата. Нали има хора, които са специално определени САМО за конкурса, те какво правеха между 9:00 и 14:00 (когато започна оценяването) близо 5 часа ?


Накрая вече беше вече въпрос време за тези, които ще оцелеят в жегата или тези с най-здрави нерви да изчакат та да спечелят...Аз определено исках да си тръгна, изгуби ми се тръпката от обявяването от това чакане и на капак на всички накрая да има 10 човека публика. Моля вземете си бележка, по конструктивна критика няма да получите.

М3 Пристрастен
Аватар
Мнения: 1272
Регистриран на: 11.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: E38 735i

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Веселин|Василев » 21 Юли 2015, 9:29

По скоро всеки да си изкара една табелка с модел, марка, екстри и тн и хората да гласуват, тогава май няма да има кой да обвинявате. ;)
Живота е прекалено кратък за лоша музика, грозни жени, бавни коли и проблемни връзки!!!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Mollov » 21 Юли 2015, 9:40

Soultaker написа:Точките се броят за 15-20мин, и да кажем още 30мин макс за диспути когато са на кантар нещата. Грамотите се пишат за 10мин от 2 какички. Не може да ми кажете че от 14:00 до 18:00 ( около 4 часа ) пишете грамоти и смятате 15-20 коли.


OK... кажи тогава какво сме правили 4 часа, след като в 14ч е трябвало да сме готови с преглеждането на автомобилите, което започна около 13ч и отнема по 10-15 мин на автомобил... и при положение, че в някои категории журито се дублираше т.е. един и същи човек гледа кола в две или три категории... значи излезна, че освен че сме нефелни, "в кома" и некадърни, сме седяли на сянка 4 часа да си правим лафче... :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 333
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: e30+е34
Мечтае да кара: е30+е34+е38
Детайли за колата: На тати турбото е най-бързо!

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от кичоне » 21 Юли 2015, 9:54

Според мен спора се получава от това,че самият конкурс е направен освен за външен и вътрешен вид и за екстри...и някои хора не го обмислят това....Наистина колите допуснати до конкурса са слънчаци....но побеждават тези,които освен красота имат и повече функции и комфорт произведени за тях си в тяхното време,когато по-масовите не са го имали това....Така ги виждам аз работите....За това мисля,че няма смисъл от спорове....Никой не отрича красотата и излъчването на колите ви,даже и журито....ако не са я харесали на вид,нямаше да стигне до финалната права.....затова е допусната реално и вече на самия конкурс става реалното отсяване....
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook