BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Leon » 21 Юли 2015, 15:10

Хаос написа:Разбираемо е, че всеки иска да изпъкне с нещата, които е вложил в колата си, но ако ги няма в конкурсния лист - ми няма ги и това е.
И аз имам опционално за моята М-ка Нюрбургринг окачване, опционални големи спирачки, опционален телефон, опционално това и онова, ама като ги няма тея критерии в листа -съдба. Не мога да се сърдя, че не ми носят точки, въпреки, че са редки екстри за моя модел. Със записването си в конкурса съм приел, че колата ще бъде оценявана не по моите критерии, а по нечии други.

Точно за такива случаи е допълнителната оценка на края на конкурсния лист. Той не може да отрази всичко за десетки модели в рамките на повече от 30г. Така че смислените подобрения не остават незабелязани, дори да ги няма директно в листа.
Never mistake motion for action...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Mollov » 21 Юли 2015, 15:42

Хаос написа:1. Премахване на материалните награди,
2. Индивидуални конкурсни листа за отделните категории
3. Гласуване в кутии пред всяка кола с билетчето от входа. Така всеки посетител ще има възможността да даде гласа си само за един автомобил. Това да носи определен брой точки също като оценката на журито.
4. Награждаване след обедната почивка, оценката на автомобилите да започва с пристигането на автомобилите


По точка 1 - само обърни внимание колко пъти предишни години се "критикуваше", че наградите били само някви си химикалки и клубни глупости... и после помисли за мотивацията на някои от желаещите да участват...

Точка 3 е не лоша идея, макар че създава предпоставка за "подсилено гласуване" т.е. да накараш няква група от хора да гласуват точно за твоята кола...

По точка 4 - в зависимост от начина на провеждане на конкурса, това може да не е приложимо изобщо... щото колите трябва да са подредени рано-рано (не пристигнали, ами вече подредени) и журито да ги е почнало също толкова рано... при заявен час от 8:30 до 9:30, тази година имаше не по-малко от 3-4 закъснели автомобили, след 9:30...


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Хаос » 21 Юли 2015, 16:02

Разбира се, че всяка от идеите има недостатъци, но при няколко хиляди посетители вота на публиката ще е статистически правилен. Най-вероятно най-много гласове ще съберат най-новите коли, но това трябва да им донесе бонус точки щом са харесвани.

За навременната оценка - може би може, може би не. С повече оценяващи с подходящи конкурсни листа може би?
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 31.12.2007
Местоположение: София
Кара: E46 M3 SMG2
Мечтае да кара: F82 M4

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от sparco_1111 » 21 Юли 2015, 16:23

Хаос Само искам да попитам огледалата на твойта е34 оригинал ли са защото от завода мисля че не излиза с този модел ! и отнеха ли ти точки за тях

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от bgpavlp » 21 Юли 2015, 16:25

Gqbriel написа:
bgpavlp написа:
кичоне написа:Според мен спора се получава от това,че самият конкурс е направен освен за външен и вътрешен вид и за екстри...и някои хора не го обмислят това....Наистина колите допуснати до конкурса са слънчаци....но побеждават тези,които освен красота имат и повече функции и комфорт произведени за тях си в тяхното време,когато по-масовите не са го имали това....Така ги виждам аз работите....За това мисля,че няма смисъл от спорове....Никой не отрича красотата и излъчването на колите ви,даже и журито....ако не са я харесали на вид,нямаше да стигне до финалната права.....затова е допусната реално и вече на самия конкурс става реалното отсяване....


Щеше ми се въобще да не пиша, но не се въздържах.
Самия конкурс,сам по себе си, е без ясни правила. Не се знае точно какво ще се оценява, детайлите са много,малки от където се стигат за спорове.
Оставям на страна външния и вътрешния вид, но мога да се захвана за екстрите, тъй като преди 2 години, и аз бях в този конкурс и от тогава не смятам вече да участвам. Пародията беше същата. Но както и да е.
Та за екстрите:
На кое се дава повече точки?
- на кола която е била без, в последствие са добавени
или
-на такава която е произведена с тези екстри

Оказа се,че конкурса не стимулира тези, който са хвърлили средства, време и т.н. за да монтират колкото се може повече екстри, да запазят колатата си колкото се може повече време в перфектен вид. Това говори и за време , което отделяш за да пастираш колатата си примерно, да поддържаш кожата на салона и т.н. и т.н. Ако искате да спечелите конкурса, месец преди събора отивате и си купувате колата с която искате да участвате и готово. Тази загуба на време и средства ще са за сметка на някой друг. А вие получавате грамота, съответно и първото място.


Павка в огромна грешка си !!
Оказа се,че конкурса не стимулира тези, който са хвърлили средства, време и т.н. за да монтират колкото се може повече екстри
точно обратното е ,тук е момента,че самия конкурсен лист е ограничен в имаш или нямаш ретрофити - но това ,ще бъде преработено определено и разделено на части за повечето неща.


Без да влизам в понататъшен спор,дори не очаквам и отговор, защото ми е все тая, искам само да кажа, че ти поне знаеш на моето комби, колко допълнитени екстри съм сложил, които ги нямаше, а тогава в конкурса даже не можа да влезне в тройката. И сега като чета тази тема, оставам с впечатлението, че няма промяна от преди 2 години.
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

Low Is A Lifestyle
Аватар
Мнения: 4262
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Пловдив, Сливен
Пол: Мъж
Кара: ниско на земята

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от SuPeR_FLY » 21 Юли 2015, 22:25

Mitaka R1 написа:Ами колега SuPeR_FLY "супер разбирач" и най вече разбиращ от Е30ки ,за чий х** ме одобрихте в този клас и ме накарахте да си докарам колата ,след като колата ми е прекалено тунингована според вас и не съм за там,защото търсите оригинални заводски коли!!!!!!!!!!!!!! Оправдание със снимки не може да имате защото ви пратих подробни и сте били много на ясно как изглежда колата ми преди да я одобрите за финалите! Ти как разбра ,че другите коли не са с ФК пружини или некви други китайци на пример, на крик ли ги вдигна?коректен съм и ти казах аз ,можех да ти кажа ,че са Олинс или Вайтек.И захабения таван е малко пресилено казано за кола на 30 годни,и просто е почнал да пожълтява ,не е скъсано ,протрито или разлепено няма!!! Един от колегите ти спомена в по предишен пост ,че това се взимало под внимание за коли над 10 години,май само ти не си го взимал.табелката 325 си е на пълно оригинална от Дару кар за модела Е30 ,никъде не упоменато ,че се отнемат точки за това.Разбираш от Е30ки толкова колкото кучето ми от ядрена физика .В стремежа си да се направите на по вярващи и от папата и от тези дето са ги конструирали едно време колите в Германия,изгонихте сумати качествени и красиви коли .Коли заради които идваха феновете на събора,за другата година ще ви се наложи да редите плакати на коли от сайтове ,защото балъците дето си карат колите за да им се подигравате с оценките си,свършват.Докрахте го до там ,че не може да съберете 4 Е30 на събор на БМВ.А бъдете сигурни че хубави коли има,ама вече сте се израли по веднъж и хората не си и помислят да идват,както аз за на преде.За случая с на Иван Е36та 328 да не говорим,че е една от най добре направените 36ци които съм виждал,освен на Лалов, кабриото с мотор спорта и жълтата 36,другите коли нямаха място там.

Ей още малко ще ни изкараш, че насила сме те накарали да дойдеш... Ами май почвам да съжалявам, че те допуснахме понеже хем не си се запознал с условията за участие, хем се държиш доста нагло вместо да приемеш фактите... И да супер разбирач съм, повече от добре съм запознат с Е30 ;) Качи тук една снимка на мръсните и мазни петна по тавана ти... Кво се оправдаваш, че бил на 20 години, просто те е домързяло да го почистиш, поне е найлонов и супер лесно се чисти :D Окачването няма кво да го коментираме - едната е сток, другата е с Мтех по ВИН, а третата е с толкова точки напред, че окачването ѝ е най-малкия дерт :D За табелката не съм ти отнемал точки ама не очаквай като си дал 100лв за нея, че трябва да ти дам точка... Карай си колата и си прави кефа, недей да се газираш толкова много, винаги ще има по-добри, старай се да си един от тях занапред ;)
Изображение


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Хаос » 22 Юли 2015, 1:43

sparco_1111 написа:Хаос Само искам да попитам огледалата на твойта е34 оригинал ли са защото от завода мисля че не излиза с този модел ! и отнеха ли ти точки за тях

Опционални за модела!
И не, не са от Е36 защото стойките не пасват.
И да, с подгрев са.

Аз няма да питам за твоята кола и дали са ти отнели точки за това или онова!
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 31.12.2007
Местоположение: София
Кара: E46 M3 SMG2
Мечтае да кара: F82 M4

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от sparco_1111 » 22 Юли 2015, 22:40

Хаос Питай нямам против ! дори не съм гледал какво са писали.сега след като си видя листа ще спорим :) !!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 11.04.2005
Местоположение: Варна
Кара: U.D.M.

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от stilko » 23 Юли 2015, 0:14

Вземете се в ръце и спрете с простотията. Който бил пръв бил. Вместо да се озлобявате си оправете кочините за следващата година!


Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 5.12.2012
Пол: Мъж

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Motorclubsport » 23 Юли 2015, 1:07

Ама то всеки иска да е първи... но първото място е едно!!!Аз за първи път участвах и мога само да кажа че съм адски доволен от журито в е36!!!Нямаше никакво заяждане за дребни драскотини... и гледах сбсолютно на всички като оценяваха и на всеки беше пуснат по някакъв малък бонус от тях!!!Да и аз съм на мнение че награждаването можеше да е пред пове
е публика но как мислите че организаторите могат да предвидят че всички ще си тръгнат толкова рано???

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 28.06.2010
Местоположение: Смолян
Пол: Мъж
Кара: е36 323i coupe 98'
Мечтае да кара: e36 ///M3 evo GT
Детайли за колата: Avusblau Metallic

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от ZLATIST » 23 Юли 2015, 13:31

Motorclubsport написа:Ама то всеки иска да е първи... но първото място е едно!!!Аз за първи път участвах и мога само да кажа че съм адски доволен от журито в е36!!!Нямаше никакво заяждане за дребни драскотини... и гледах сбсолютно на всички като оценяваха и на всеки беше пуснат по някакъв малък бонус от тях!!!Да и аз съм на мнение че награждаването можеше да е пред пове
е публика но как мислите че организаторите могат да предвидят че всички ще си тръгнат толкова рано???


Колега, ти кое място зае с твоята кола?На кое място класираха и жълтото купе с ББС-а?
Изображение

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от LiTtLeRoCk » 24 Юли 2015, 19:37

20141117_183639.jpg
20141117_182947.jpg
sparco_1111 написа:Хаос Само искам да попитам огледалата на твойта е34 оригинал ли са защото от завода мисля че не излиза с този модел ! и отнеха ли ти точки за тях

Опционални са и напълно оригинални за Е34, като тези тук, които си отглеждам и аз. На снимките можеш да видиш разликата в стойките на Е34, а на Е36 предполагам знаеш как е.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Хаос » 24 Юли 2015, 21:29

LiTtLeRoCk написа:
20141117_183639.jpg
20141117_182947.jpg
sparco_1111 написа:Хаос Само искам да попитам огледалата на твойта е34 оригинал ли са защото от завода мисля че не излиза с този модел ! и отнеха ли ти точки за тях

Опционални са и напълно оригинални за Е34, като тези тук, които си отглеждам и аз. На снимките можеш да видиш разликата в стойките на Е34, а на Е36 предполагам знаеш как е.

:yes:
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от In_Memoriam » 25 Юли 2015, 16:57

Изображение
Изображение

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от B U L L I » 26 Юли 2015, 22:40

баси филма :mhihi:
напомняте ми как едно време 3-4-5 национален събор имаше едно момче голям мой приятел
Тонко 5тия елемент,който те така все се сърдеше,че 34ката му все не е на 1во място.
баста :lalala:
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook