BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от stocky » 16 Юни 2015, 15:23

В крайна сметка никой не ни кара да участваме на сила, нито да си правим колите специално за наградата от конкурса. Аз за втора година ще пропусна конкурса, защото смятам, че организацията му не ми допада. Не смятам обаче по никакъв начин да омаловажавам труда на хората, които са отделили от времето си, за да се случи този събор и в частност конкурсите. А недоволни винаги ще има.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Бургас и София
Пол: Мъж
Кара: head turner и екзотики
Детайли за колата: .... `90 E30`08 E61 `08 Z4
ex `00 E39

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Convertible » 16 Юни 2015, 15:33

точно така, едва ли има някой тук, който да си прави колата за конкурсите. Даже и да има те са единици на фона на тези, които си я правят както ги кефи тях. Аз досега, от както имам кола, която СПОРЕД МЕН е годна да участва, участвам. нито ми е за местата, нито нищо. трябва при повечето, дето участват да е така :bchug: :bchug: :bchug:
ще се радвам да се видим и да побъбрим за машините и да няма сърдити. А относно листовете за оценка - дано стане градивна дискусия и всички да бъдем водени от идеята им - безпристрасност, колкото е възможно поне. Моите пет стинки към това са да може всеки (платил си входа) на гърба на своя билет да пусне в урна номера на колата, която най - го кефи. и за него награда и за собственика на колата ;) ;)
Изображение
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Mollov » 16 Юни 2015, 15:39

В четвъртък се прибирам в BG и ще погледна какво сте писали... винаги може да се коментират нещата и да се направят корекции, ако има смисъл и логика.

Имайте предвид, че няма как да стане "всички са доволни", защото много хора имат различна гледна точка за различните аспекти от конкурса/оценяването. Така че ми е напълно ясно, че все ще има недоволни. Има и нещо друго - не мисля, че трябва да се участва с едничката идея за спечелване... аз поне не бих участвал с мойта кола с такава цел.

За едната топка за скоростите е лесно да се промени, ако е чак такъв проблем... ама 1-2 точки не променят играта за никого, защото в крайна сметка са доста повече позициите, които дават и отнемат точки, че проблема ви да е за 1-2 точки от топката за скоростите, например.

Soultaker написа:
3. Правения фейс трябва да взима точки, а не да дава според мен. Пак повтарям, нека да вникнем в описанието на самия конкурс....


Тук обаче не съм съгласен... ако е направено като хората, с какво го отличава от оригинално поставените елементи? И добре, да вникнем в описанието на самия конкурс - за външен и вътрешен вид на автомобила. Това не е конкурс за автентични автомобили... това е конкурс за добре изглеждащи автомобили, ако щеш за оригинално изглеждащи автомобили. Няма да приема теза, че допълнително правен фейс, например, изглежда по-неоригинално от фабричен такъв. Ако е така (не е направено като хората), то ще се вижда и без да трябва да го отбелязваме по някакъв начин като позиция, и съответно ще води ди загуба на точки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от kdl » 16 Юни 2015, 16:31

В този ред на мисли, фарове Депо при Е36, които са тип ZKW, т.е. не се отличават по визия от оригиналните, как се разглеждат?

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от I.Voykov » 16 Юни 2015, 16:56

Mollov идеята на тази дискусия поне според мен е всички да изкажат какво виждат като несъответствия и най-накрая да имаме един почти перфектен конкурсен лист, така, че кое на кои му е голям или малък проблем според мен не е никак важно, НО ако е очевиден пропуск то трябва да се корегира. В случая не е важно всички да са доволни (защото и аз невярвам да има хора, които да си правят колите според конкурсния лист) а да определим какъв е конкурса (а той е за запазен автомобил в близко до ново състояние) и в съответствие с това да се изчистят евентуалните грешки в оценяването и точно затова посочих в предния си пост няколко. Относно фейслифта се съгласявам с теб, но като говорим за такъв то наистина трябва да е направен качествено с оригинални части и да е ПЪЛЕН, защото само фарове и стопове не правят фейслифт.

Liloff винаги досега сме отнемали точки за оптика ДЕПО защото не е вграждана оригинално както са ЗКВ или Хела или други производители в зависимост от модела, не вярвам сега да е променено, но все пак Молов може да ти отговори точно на въпроса.
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Mollov » 16 Юни 2015, 19:38

I.Voykov написа:Относно фейслифта се съгласявам с теб, но като говорим за такъв то наистина трябва да е направен качествено с оригинални части и да е ПЪЛЕН, защото само фарове и стопове не правят фейслифт.


Аз под "фейс" имам предвид не само facelift, но и изобщо... фейса на автомобила ;)

Иначе за дискусията е ясно...

Що се отнася до DEPO-то - да, не го смятаме към оригинал/OEM, макар че особено за чисто нови фарове и стопове DEPO (за Е36) имам какво да кажа в техен плюс... ама не му е тук мястото :)

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от I.Voykov » 16 Юни 2015, 23:16

Не схванах, моля те обясни ми по-подробно какво точно визираш под фейс в листа?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от ogata » 16 Юни 2015, 23:38

А, "дебелите полуоски" на плевенското коврио как по-точно влияят на външният вид ?
В смисъл, ще го таваним, за да ги гледаме ли ? :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 31.01.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G30 540xD M

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Soultaker » 17 Юни 2015, 8:11

Mollov написа:В четвъртък се прибирам в BG и ще погледна какво сте писали... винаги може да се коментират нещата и да се направят корекции, ако има смисъл и логика.

Имайте предвид, че няма как да стане "всички са доволни", защото много хора имат различна гледна точка за различните аспекти от конкурса/оценяването. Така че ми е напълно ясно, че все ще има недоволни. Има и нещо друго - не мисля, че трябва да се участва с едничката идея за спечелване... аз поне не бих участвал с мойта кола с такава цел.

За едната топка за скоростите е лесно да се промени, ако е чак такъв проблем... ама 1-2 точки не променят играта за никого, защото в крайна сметка са доста повече позициите, които дават и отнемат точки, че проблема ви да е за 1-2 точки от топката за скоростите, например.

Soultaker написа:
3. Правения фейс трябва да взима точки, а не да дава според мен. Пак повтарям, нека да вникнем в описанието на самия конкурс....


Тук обаче не съм съгласен... ако е направено като хората, с какво го отличава от оригинално поставените елементи? И добре, да вникнем в описанието на самия конкурс - за външен и вътрешен вид на автомобила. Това не е конкурс за автентични автомобили... това е конкурс за добре изглеждащи автомобили, ако щеш за оригинално изглеждащи автомобили. Няма да приема теза, че допълнително правен фейс, например, изглежда по-неоригинално от фабричен такъв. Ако е така (не е направено като хората), то ще се вижда и без да трябва да го отбелязваме по някакъв начин като позиция, и съответно ще води ди загуба на точки.


Колега, към фейслифта влизат и страничните огледала, след 2007ма на Е90 по нов евро стандарт са големите (тъй наречените тигани), не съм виждал досега някой тях да ги сменя и за хората, които разбират една такава кола с новите фарове и стари огледала изглежда фалшиво. В един фейслифт влизат много елементи. Аз говорех леко иронично като се изказах, че трябва да се взимат точки, но определено не съм съгласен че трябва да са на еднакво със стоковица, поне с една по-малко. Мое мнение все пак нали затова се нарича "форум" :), а относно различни конкурсни листове за различните типажи категории ще е н-айдобре, но като се замисля тогава пък ще стане много по-трудно за организаторите. И без това това го правят от сърце и то с адски много труд, за което всички им благодарим !

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Mollov » 17 Юни 2015, 8:39

I.Voykov написа:Не схванах, моля те обясни ми по-подробно какво точно визираш под фейс в листа?




Конкретно - що се отнася до вземане на точки, ще се вземат не само за правене на фейслифт (или обратното), ами и изобщо за фейса на автомобила, когато е нужно... що се отнася до думичката "фейс" в конкурсният лист - визира се фейслифт.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от 100imenov » 17 Юни 2015, 8:50

Какъв е смиълът от това да се дава информация за доработките и VIN на автомобила, при положение, че на самия оглед, никой не прави сравнение между това на хартията и видяното в действителност? Питам като жури от изминал събор и най-малко съм видял как стоят нещата, конкурсният лист се попълва спрямо това какво ти виждат очите и на практика всичко друго си губи идеята. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 17 Юни 2015, 9:02

КОнкурса от мис Плеймейт се обърна в Умна и Красива..

Фар депо минус , мигач депо минус , крушката във фара ако не е хела не нзам какво ще правим :) .

СПоред мен трябва да се гледа малко над нещата , идеята е за добре изглеждаща кола , не за очукана и и вътре опърпана , със запотени мигачи и опадали уплътнения.

Газовите уредби минус ли ще са да сваляме бутилките :) ?
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от ///M_Martin » 17 Юни 2015, 9:06

Според мен прекалено разводнявате темата с толкова детайли....
Една кола или е хубава или не ако ще и части от луноход да се сложат :mhihi:
П.П.В крайна сметка всичко се прави за шоу и кеф или после за мобилето "спечелила е първо място на БМВ Събора" :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 17 Юни 2015, 9:36

///M_Martin написа:С "спечелила е първо място на БМВ Събора" :mhihi:

:mhihi: , не останаха коли за второ класиране , продадоха се :)
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Събор 2015 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Mollov » 17 Юни 2015, 10:21

100imenov написа:Какъв е смиълът от това да се дава информация за доработките и VIN на автомобила, при положение, че на самия оглед, никой не прави сравнение между това на хартията и видяното в действителност? Питам като жури от изминал събор и най-малко съм видял как стоят нещата, конкурсният лист се попълва спрямо това какво ти виждат очите и на практика всичко друго си губи идеята. :dunno:


Как разбра, че и тази година ще се правят нещата по същият начин? Ще ми е интересно да ми отговориш по някакъв по-смислен и убедителен начин.


И още нещо - както вече беше загатнато по-горе, гледайте малко по-фън на нещата... а не, че едва ли не животът ви зависи от това оценяването да е на 100% точно, коректно и едва ли не "лабораторно".

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook