Малко за камионите...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 16.02.2008
Пол: Мъж

Re: Малко за камионите...

Мнение от Spiro » 09 Юли 2015, 23:19

Точно поради тази причина съм си търсил шофьор половин година,ето последния до оня ден монтирал климатици днеска иска да кара...нямам против монтажниците на климатици не ме разбирайте грешно,просто човека няма желание за това не иска да научи нещата,иска само да взима пари понеже както каза колегата по горе чул,че има много пара.Никой не иска от него да е робот ако не знае нещо винаги ще се обясни покаже.
Както и да е...
Пълно е с пияници които ако ги питаш са най-големите шофьори,ама ми идва снощен да направи няколко курса така и как да му дадеш камион на тоя човек утре на тебе да ти тежи на съвеста.Това Българите станаха ебахти пияната нация.
Аз не се занимавам с точно тази сфера по скоро със самосвали но нещата са сходни.
А за неподдържаните машини не искам да коментирам преди мене го казаха.
Само ще кажа,че заем съм зимал да купя нови гуми или вериги за багер например ,и след разговор с "колега" той ми казва,че съм луд,защото видиш ли имало много хубави втора ръка, ми мерси бе брат нека аз съм балъка.
За претоварването тия къде си претоварват камионите не им пука за улици и заобикалящите ги на тех самите не им пука за техниката им сметай с кви пари са купени тия камиони за да не му пука.Когато си малък и знаеш,че като се бръкнеш заради безмислен разход боли нали,обаче да кажеме наемаш се примерно да караш матерял за изкоп или канализация и ти казват срок и те притискат и ти си принуден,защото си аут като тебе има още 100 за които не е проблем и оставаш гладен и работника ти и той и така....примерно
Примери хиляди
Контрол требва не забрани,контрол и за нарушители и за скорост и за пияни и за претоварване и за изправност и тн.
То за това тия малките рибета го ядеме щото се опитваш да си редовен...А немаш капитали да вадиш и да буташ налево и надесно и така.
Ма мойто мнение си е за мене всеки си знае.
Живей у борчове,за да те помнат хората !!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Малко за камионите...

Мнение от (bubsa) » 10 Юли 2015, 7:26

Точно при превоза на инертни материали са най-големите нарушения.Лично съм прекарвал 47.500т от Студена за София(само товар) и камиона 15.600...Имах и 2 акта за претоварване,но адвоката на фирмата ги оправи.Иначе "нормалния" товар" варира между 38 и 42 тона.Ако всичко беше по правилата щеше да има работа за още толкова камиони и хора,но точно в тази област е страшна конкуренция и надцакване.
Имаше един потресаващ случай на един образ от прочутата фирма ДЛВ.Самосвал със ремарке с обща маса 110 тона го засича патрулката с радара на Шела със.....180км/ч :shock:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Малко за камионите...

Мнение от Lenco » 10 Юли 2015, 8:15

(bubsa) написа:....
Имаше един потресаващ случай на един образ от прочутата фирма ДЛВ.Самосвал със ремарке с обща маса 110 тона го засича патрулката с радара на Шела със.....180км/ч :shock:

Шегуваш се.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Малко за камионите...

Мнение от c7aH4eB » 10 Юли 2015, 8:24

Най-добре си е почивните дни да не се движат тировете, не само в определни часове и т.н., макар че аз лично нямам някакви лоши впечатления, може би не съм и пътувал чак толкова, че да съдя нечии шофьор, даже където някой ме е бавил са ми пускали мигач, махали с ръка и така при невидимост да си ги изпреваря, а това с претоварването толко ли им излиза сметката, ако изтърве окачването или някоа гума да ги сменят, та със сумати тонове ги тъпчат отгоре :kuku:
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Малко за камионите...

Мнение от Bogat-Beden » 10 Юли 2015, 8:51

(bubsa) написа:.Самосвал със ремарке с обща маса 110 тона го засича патрулката с радара на Шела със.....180км/ч :shock:
Нямат ли електронно ограничение на скоростта :roll:
И в интерес на истината,натоварените наистина имат страшно дълъг спирачен път.. :confused:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Малко за камионите...

Мнение от BiTurbo » 10 Юли 2015, 10:14

Без транспортните услуги не става, това е ясно, всеки иска в магазина всичко да е заредено, да има бензин на бензиностанцията и да му идват авточастите за любимата марка на време :) Но това трябва да е добре регулирано и следено иначе се стига до кофти ситуации.

За Германия мога да кажа на 100%, че има забрана за тирове по магистралите в неделя от 0 до 22 часа. По това време се движат единствено камиони със специално разрешение, прекарващи специфични товари. Контрола е силен, защото причина за повечето неприятности по пътя са именно камионите. По магистралите диестват много цивилни полицаи (лично съм бил спиран от такива с моята кола, не съм шофьор на тир), които те водят (следваш ги) до най-близкото безопасно място за отбиване (не аварийната лента на магистралата) и правят проверка. Като се гледа не само колко, а и как е натоварен камиона, може да не те пуснат да си ходиш, ако преценят, че масата не е правилно разпределена в ремаркето. После трябва да дойде някой да пренареди камиона и едва тогава го пускат да продължи.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Малко за камионите...

Мнение от Bogat-Beden » 10 Юли 2015, 10:21

^Или те спират за неплатена глоба отпреди 2-3 години и висиш там на място кат' сопол докато не се плати :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Малко за камионите...

Мнение от nightdriver » 10 Юли 2015, 11:34

Bogat-Beden написа:
(bubsa) написа:.Самосвал със ремарке с обща маса 110 тона го засича патрулката с радара на Шела със.....180км/ч :shock:
Нямат ли електронно ограничение на скоростта :roll:
И в интерес на истината,натоварените наистина имат страшно дълъг спирачен път.. :confused:


Става въпрос при спускане най-вероятно
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Малко за камионите...

Мнение от Bogat-Beden » 10 Юли 2015, 11:42

nightdriver написа:
Bogat-Beden написа:
(bubsa) написа:.Самосвал със ремарке с обща маса 110 тона го засича патрулката с радара на Шела със.....180км/ч :shock:
Нямат ли електронно ограничение на скоростта :roll:
И в интерес на истината,натоварените наистина имат страшно дълъг спирачен път.. :confused:


Става въпрос при спускане най-вероятно

там е равен участък
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Малко за камионите...

Мнение от steeN » 10 Юли 2015, 11:52

Lenco написа:
(bubsa) написа:....
Имаше един потресаващ случай на един образ от прочутата фирма ДЛВ.Самосвал със ремарке с обща маса 110 тона го засича патрулката с радара на Шела със.....180км/ч :shock:

Шегуваш се.


това е по-малко вероятно от това да видиш снежна топка в ада...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Малко за камионите...

Мнение от drago_pavlov » 10 Юли 2015, 12:50

steeN написа:
Lenco написа:
(bubsa) написа:....
Имаше един потресаващ случай на един образ от прочутата фирма ДЛВ.Самосвал със ремарке с обща маса 110 тона го засича патрулката с радара на Шела със.....180км/ч :shock:

Шегуваш се.

това е по-малко вероятно от това да видиш снежна топка в ада...

https://www.youtube.com/watch?v=iBvyxOByZsU
https://www.youtube.com/watch?v=rdcwNiIB-Sw
https://www.youtube.com/watch?v=HVIoZCISnOo
Последния да затвори вратата...
А колко още неизвестни герои има...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Малко за камионите...

Мнение от Lenco » 10 Юли 2015, 13:00

Добре, че махнах м43-то, б@си кви бинокли можело да ми раздават.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Малко за камионите...

Мнение от Демирев » 10 Юли 2015, 14:12

100 тона със 180 км в час :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
По-скоро Адриана Лима ще ми стане жена :oops: :oops: :oops:
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Малко за камионите...

Мнение от (bubsa) » 10 Юли 2015, 15:05

Спускането от Боснек надолу е много голямо!Аз започвам да пускам с 30км и на шела минавам 110-120.Рекорда ми е 140.
Та колега предлагай и брак,ще ти върже.Имам и снимки и клипове с обърнат километраж.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Малко за камионите...

Мнение от (bubsa) » 10 Юли 2015, 15:13

Bogat-Beden написа:
nightdriver написа:
Bogat-Beden написа:
(bubsa) написа:.Самосвал със ремарке с обща маса 110 тона го засича патрулката с радара на Шела със.....180км/ч :shock:
Нямат ли електронно ограничение на скоростта :roll:
И в интерес на истината,натоварените наистина имат страшно дълъг спирачен път.. :confused:


Става въпрос при спускане най-вероятно

там е равен участък

Не е равно.Като излезеш от лариерата катериш към Боснек 2км и се връщаш към Перник със 7км яко спускане и после е равно.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook