Малко за камионите...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Малко за камионите...

Мнение от seimo » 10 Юли 2015, 15:17

Миналата седмица се прибирам от морето по тракия и два тира на една и съща фирма ги чаках близо 5мин да се изпреварват. Както ги задминавам гледам тоя задминатия се изнася и тръгва на свой ред да изпреварва :shock: Явно си правеха гонка двамата, а зад тях тея с колите дето карат с повече от 80 да го дух@т.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Малко за камионите...

Мнение от steeN » 10 Юли 2015, 15:40

drago_pavlov написа:
steeN написа:
Lenco написа:
(bubsa) написа:....
Имаше един потресаващ случай на един образ от прочутата фирма ДЛВ.Самосвал със ремарке с обща маса 110 тона го засича патрулката с радара на Шела със.....180км/ч :shock:

Шегуваш се.

това е по-малко вероятно от това да видиш снежна топка в ада...

https://www.youtube.com/watch?v=iBvyxOByZsU
https://www.youtube.com/watch?v=rdcwNiIB-Sw
https://www.youtube.com/watch?v=HVIoZCISnOo
Последния да затвори вратата...
А колко още неизвестни герои има...


170 на километража на тоз пасат е 150 някъде със сигурност... тва са пълни глупости.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Малко за камионите...

Мнение от Демирев » 10 Юли 2015, 15:48

Демирев написа:100 тона със 180 км в час :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
По-скоро Адриана Лима ще ми стане жена :oops: :oops: :oops:


Аз ще се самоцитирам че гледам дават се сравнения с празни камиони.

Всеки е виждал пълен Тир със 32-33-35 тона стока и от новите модели дори как едвам се движи със 70 км в час
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Малко за камионите...

Мнение от nightdriver » 10 Юли 2015, 16:43

С удушен Премиум 410 dci с прицеп натоварен с десетина тона на равно съм вдигал 145кмч и продължаваше да набира , а какво остава до истинските влекачи с по 600-750 коня...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Малко за камионите...

Мнение от KPETEH » 10 Юли 2015, 17:16

Та за кво говорихте?! Кой колко е дигнал с тира или колко треа да ги уважаваме?! Който изкарва пари с шофиране, нема как да не е карал бързо, нема как да не е карал уморен, нема как да не му се е искало да покара още малко и тнт. Все неща които са забранени, но си ги позволяват. Нема евала - туй то.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 1.01.2014
Пол: Мъж
Кара: Х5, Е46 330 XI
Мечтае да кара: X6

Re: Малко за камионите...

Мнение от Sportakus » 10 Юли 2015, 18:04

(bubsa) написа:Спускането от Боснек надолу е много голямо!Аз започвам да пускам с 30км и на шела минавам 110-120.Рекорда ми е 140.
Та колега предлагай и брак,ще ти върже.Имам и снимки и клипове с обърнат километраж.


Колеqа, преди няколко поста твърдиш, 4е карането на тир е мноqо мислене, а сеqа се хвалиш как си обръщал километраjа. Сори, но не съм съqласен 4e мислите мноqо. И аз шофер, ако реша моqа да стана, но се съмнявам, 4e ти ако решиш моjеш да станеш лекар. И понеjе не искам да се приеме мнението ми като заяjдане спирам до тук, но си следи писането за да не си противоре4иш. Ина4е ти поjелавам мноqо безаварийни километри :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Малко за камионите...

Мнение от Е.Димитров » 10 Юли 2015, 18:04

До колкото знам, на магистралите в България, ограничението за тирове и автобуси е 100 км/ч.
Аз много рядко съм виждал някой да кара с толкова по магистралите, дори и чуждите тирове и автобуси.
И ми е много интересно, като ги спрат от ДАИ, какво гледат като тахо шайби, че не установяват тези нарушения

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Малко за камионите...

Мнение от steeN » 10 Юли 2015, 18:31

за тия 30 км/ч може да се окаже, че ви трябват 2х конете за 150 с масата и аеродинамиката на тия неща :mrgreen: така, че разликата хич не е "някакви" си мизерни 30 км/ч.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Малко за камионите...

Мнение от Bogat-Beden » 10 Юли 2015, 20:02

Пичове,карайте внимателно .. http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/ ... ia-6039252 :confused:
Преди малко минах оттам,гледката наживо е стряскаща :!:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Малко за камионите...

Мнение от Демирев » 10 Юли 2015, 20:10

Да разпориш така Е60..... доста височка скорост....поне 120 ще да е била.
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Малко за камионите...

Мнение от Bogat-Beden » 10 Юли 2015, 20:15

И аз предполагам ,че е нещо подобно...За съжаление времето днес беше много ясно,булеварда е страшно широк (3 платна в посока...),принципно много слабо натоварен и с много дълъг прав участък и явно предразполага към много засилване (въпреки,че на 100на метра оттам всеки ден има патрулка с радар..)
Лека му пръст на младежа :| и дано другите да се оправят
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Малко за камионите...

Мнение от (bubsa) » 10 Юли 2015, 20:16

Sportakus написа:
(bubsa) написа:Спускането от Боснек надолу е много голямо!Аз започвам да пускам с 30км и на шела минавам 110-120.Рекорда ми е 140.
Та колега предлагай и брак,ще ти върже.Имам и снимки и клипове с обърнат километраж.


Колеqа, преди няколко поста твърдиш, 4е карането на тир е мноqо мислене, а сеqа се хвалиш как си обръщал километраjа. Сори, но не съм съqласен 4e мислите мноqо. И аз шофер, ако реша моqа да стана, но се съмнявам, 4e ти ако решиш моjеш да станеш лекар. И понеjе не искам да се приеме мнението ми като заяjдане спирам до тук, но си следи писането за да не си противоре4иш. Ина4е ти поjелавам мноqо безаварийни километри :bchug:

Ти нямал ли си случаи да си позволиш да караш колата с 200+ или да изпързаляш някой завой?Всеки прави идиотщини във времето!Не се гордея и осъзнавам какво може да стане и т.н.Има си време и място за всичко.Когато съм правил подобни изцепки ти гарантирам,че съм застрашавал само себе си.
Съгласен съм,че не мога да стана лекар,но и ти не си мисли,че моята професия е лесна.Точно подобно мислещи правят поразиите по пътищата ;) .Нямаш представа какво психическо напрежение е да пазиш "свободните електрони" по пътищата по цял ден.
Много ме е яд,че нямам видео регистратор :banghead: Днес имаше няколко "ценни" момента от които щеше да ви се изясни моята позиция.

ПС Имам далеч по-престижна професия и образование,но просто не ме влече стоенето на едно място.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Малко за камионите...

Мнение от drago_pavlov » 11 Юли 2015, 9:03

steeN написа:170 на километража на тоз пасат е 150 някъде със сигурност... тва са пълни глупости.

Това как го изчисли? Челно съпротивление х 3,14 х средната температура за деня?

Демирев написа:
Демирев написа:100 тона със 180 км в час :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
По-скоро Адриана Лима ще ми стане жена :oops: :oops: :oops:

Аз ще се самоцитирам че гледам дават се сравнения с празни камиони.
Всеки е виждал пълен Тир със 32-33-35 тона стока и от новите модели дори как едвам се движи със 70 км в час

Ти по-добре вземи се самокоригирай...
Да, всеки е виждал пълен "Тир" от "новите модели" как едвам катери Ихтиман или Витиня със 70 км/ч...
На равно обаче (да не говорим за спускане) тия "тирове" от "новите модели" с по 500-700 к.с. такъв ластик ще ти направят на мега бързото М43, че ще ти се разтреперят джуките :mhihi:

Е.Димитров написа:И ми е много интересно, като ги спрат от ДАИ, какво гледат като тахо шайби, че не установяват тези нарушения

Гледат колко евро ще им бутне шофьора и изобщо не им дреме какво има на шайбата или картата... Тия в дай са по-долни и от катаджиите...

steeN написа:за тия 30 км/ч може да се окаже, че ви трябват 2х конете за 150 с масата и аеродинамиката на тия неща :mrgreen: така, че разликата хич не е "някакви" си мизерни 30 км/ч.

Великият теоретик на форума се произнесе! Сега е редно всички да замълчим и да се насочим към политическите и икономическите теми, да попием и от там мъдростта му :mhihi:

П.П.: Само едно не разбирам - защо хора, на които най-близката им среща с "тир" е разминаване на магистралата, се опитват да обясняват на "тираджии" какво може и не може един "тир" :dunno:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Малко за камионите...

Мнение от Демирев » 11 Юли 2015, 13:24

За N-ни път! Има огроооомна разлика между напълно празен влекач без ремарке!

И пълен до дупка на 35 тона стока отделно ремаркетата 8 тона тона + тежеста на влекача 12 тона отиват на 55 тона - в такъв случай и 700 коня да е не може да вдигне повече от 70-75 км в час!

Аз самият съм завършил кат С ноември 1998г. на съветска грамада ГАЗ.

Явно някои хора хал хабер си нямат как се дърпат 55 тона пък на предните страници дори се пишеше за 110 тана че вдигнал 180 км в час!

Залагам 500 лв. че дори със 55 тона и 100 км в час не може да вдигнат - камо ли със 100 тона да вдигнеш 100 км в час.
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Re: Малко за камионите...

Мнение от motor » 11 Юли 2015, 13:52

само на мен ли ми се струва, че има ограничение на масата на ППС. кви са тея тонове дето се коментират или пак даи прибира банкноти по цветове по възможност еврови. разбирам да си ги карат по строителните обекти тея тонажи ако ще и по 200тона да товарят, ама да мачкат и без това скапаните ни пътища не съм съгласен. с навлизане на новите технологии като dunafleet и подобни започват да се нормализират нещата ама ще трябва време и спазване на законите.
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook