Водни спортове, кану, каяк ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от BMW_POWER » 28 Авг 2015, 16:56

Лятото още не е отминало и искам да ви питам нещо. Има ли фенове на кану-каяка във форума? Риболовци с каяк и т.н. Ако имате лодка, споделете на каква цена и откъде сте я купили. Споделете личните си впечатления. Моля без да споменавате име на търговци, за да не правим реклама. Надявам се, че марката и модела лодка няма да се приеме като реклама.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от BRAAT » 28 Авг 2015, 17:46

Здравей колега, имам зад гърба близо 10 години гребане,кану-каяк и в частност каяк. Има няколко вида, речен, морски спринт каяка, който е състезателния , каяк за туризъм и сърфски каяк. Лично аз бях си избрал спринт каяка. Много хубав спорт, но и много тежък, ако решиш да гониш цели, като медали. За хоби е перфектен. Този вид лодки за състезателния каяк са доста тънки и иска време да се научиш да балансираш, за да не се обърнеш и за риболов не става, но за разходка е супер. Има лодки за един, двама и 4-рима човека. Много добре развива тялото и то равномерно.При кануто е малко по различно.
За лодки, за любителско ниво мога да ти препоръчам, българските произведени в тутракан. Или ако отидеш в някой гребен клуб, попитай, вярвам , че ще си намериш читав екземпляр на добра цена. Греблата са малко по специфични, но едно карбоново гребло е перфектен избор.
От къде си?
SHARK-а му е майката!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 18.05.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: Astra j 1.4 t

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от b.bonev » 28 Авг 2015, 18:31

Здравей колега, каяка е много хубав спорт става и за развлечение и за риболов. Преди няколко години се бях запалил по каяка и ходих на 2 водни регати с туристически двуместен каяк по р.Янтра и Дунав и на р.Тунджа и даже исках да си купувам, ама после преминах на по-голяма лодка. Добре е да решиш за какво искаш да го ползваш защото за риболов и за туризъм са малко различни лодките, за море също ...В Бг вече се внасят всякакви каяци, хубави марки са: Приьон, Неки каяк, Оушън каяк, Хоби каяк, RTM, Малибу, Праулер, Фиълфрий общо взето има стотици марки В Декатлон продават също каяци...
Хубаво е да пробваш няколко каяка преди да купиш за да видиш кай как ще ти пасне... Има и каякарски форуми Уайт уотър бг., Фишнг мания има каякарски раздел, поразгледай ги ще ти бъде интересно...
"Не Русия е проблемът на света в момента. Проблем са самозабравили се бездушни хора, които управляват Запада. Утре ще измислят още нещо. Това са някакви "зомбита", които само се стремят да рушат. Не знам до кога ще е възможно Русия да ги възпира, дори с цената на самоунищожение. Но ще направим каквото можем..."- завърши Путин.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от BMW_POWER » 30 Авг 2015, 22:29

Познавам много добре фирмите производители и продукцията им :ok: Познавам и дистрибуторите на различните марки в бг. Интересно ми е, дали има фенове на тези спортове? На водните колела дори ;) Имам познат, който живее близо до гьол и лови риба с водно колело. Широко, удобно, има място за всичко, пък и дечурлигата му се возят за удоволствие.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от vicho » 31 Авг 2015, 14:25

плуването брои ли се? :dunno: :paranoid:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от Делян » 01 Сеп 2015, 16:42

Ако плуването се брои и аз съм в играта :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от vicho » 01 Сеп 2015, 16:45

Делян написа:Ако плуването се брои и аз съм в играта :)


4 години, като ученик тренировки 4-5 дни в седмицата по час и половина - два...

най-добро време на 50 метра със скок от трупчето - 32 секунди (слабо, ама толкова си мога)

водната топка беше за кеф, на състезания не съм ходил

много хубаво беше, защо спрях и аз не знам :dunno: :banghead:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от Делян » 01 Сеп 2015, 18:02

Аз се занимавам редовно от 2 години и няколко месеца. Преди това можех да плувам колкото да не се удавя, а много исках да науча стиловете. За това се записах на курс и взе че така ми хареса, че продължавам да ходя по 2-3 пъти в седмицата за по час - час и половина :) Времена не засичам, старая се всеки път да си подобрявам техниката и да уча нови неща. Понеже не останаха стилове, последно време за зарибявам да правя дължини под вода :)
Сега се каня да си взема преден шнорхел, падове за ръцете и къси плавници.

vicho написа:много хубаво беше, защо спрях и аз не знам :dunno: :banghead:


Понякога се усеща спад в ентусиазма, особено като човек потренира повечко. Аз за това гледам да разнообразявам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от BRAAT » 01 Сеп 2015, 22:31

Плуването е супер и аз съм с 2 ръце "за".
А иначе повече съм си за гребането :D 8-9 години професионално. Имам около 30 медала от национални първенства, 3 златни купи от гърция и 2-то и 3-то място от Румъния.
Тренировките в клуба са супер, но с националния отбор бяха, мноого тежки Гребе се 30 дена в месеца и се тренира двуразово. Горе долу един ден се състои в: Сутришна физзарядка 5км. после 20км гребане и директно след това във фитнеса 20-тина тона щанги. Следобед още 20-25км. гребане и после бягане между 12-15км. Четвъртък и неделя следобяд, почивен полу-ден :mhihi: :mhihi:
Ставаш като прожинка, нямаш умора :D Но лично се отказах само заради това , че няма пари в този спорт :ranting: :ranting:
А за хоби е перфектен :yes:
SHARK-а му е майката!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от stocky » 02 Сеп 2015, 8:38

И аз съм с плуване. Всяка сутрин плувам вече 2г и половина. В зависимост от това кога стана и се завлека до басейна - толкова плувам. Има сутрини плувам по 3км, има сутрини, където времето ми стига за 500м спринт. Ако не плувам се чувствам дърво цял ден. След плуването 20-30минути сауна, леден душ и отивам на работа, чувствам се супер.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от Gqbriel » 03 Сеп 2015, 11:29

Аз съм от навлизащите във водните спортове с Кайт Сърф...съответно зимата се надявам се се справя и със сноу кайт :mhihi:
Плуването е супер спорт ,14 години плувах - 10 съзтезателни по водна топка (голям кеф и страхотен спорт),нещо обаче или не намирам време да плувам или просто ме мързи на моменти но определно ми липсват 2/3(пред сезонните) разовите тренировки ...явно ще трябва да се стегна и да спра цигарите и пак да се пробвам :mhihi:

пс: ако има колеги които практикуват kite surf казвайте,че всеки съвет е добре дошъл а и незнам в Сф къде може да се кара,на морето беше лесно ама тука :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от grkv » 13 Май 2020, 12:54

Изтупвам темата от прахта, но по-скорошна не успях да намеря.
Това лято ми се очертава повечко свободно време и съм решил да се вкарам малко във форма и понеже разни фитнеси и лостове са ми безкрайно скучни, започвам да гледам настрани в разни спортове, та да стане малко по-поносима тая работа.
С колелото се справям добре всеки уикенд, но ми се иска нещо и за горната част на тялото, та стигнах до идеята за каяк.
Наблизо има хубав язовир до който мога да стигам с колата за 20-30 минути, уви с колата твърд каяк не мога да карам (седаново бмв), нито имам как да го вържа за покрива, нито ми падат седалките :lol:
Остава варианта с надуваем каяк. Четох някакви мнения в мрежата на разни според мен доста запалени типове, които строго осъдиха надуваемите, но доводите им ми изглеждаха като на хора, които тръгват да прекосяват сума километри за време, а аз съм далеч от тия неща. В тубата гледах разни ревюта и аматьорите си ги харесват.
Аз съм си от баш аматьорите и реално ми трябва нещо, с което да се изморя по някакъв що-годе приятен начин.
Въпросът ми е някой качвал ли се е на нещо такова и става ли да се движи човек в равни води без вълни или повече ще се ядосвам с него, отколкото да изпитам удоволствие?

Моделът, който съм харесал е този - Intex challenger k1

https://images-na.ssl-images-amazon.com ... L1018_.jpg

На цена вървят около 200-250лв, до към 300 лв комплект с жилетката.
За нещо, което може да подкарам два пъти и да оставя в гаража честно казано не ми се затварят повече пари.
Автогол ли е това надуваемото и спорта от ония спортове ли е, дето с под 2-3к не си и струва да се занимаваш?
Благодаря предварително на отзовалите се :bchug:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от empar » 13 Май 2020, 13:55

grkv написа:Автогол ли е това надуваемото и спорта от ония спортове ли е, дето с под 2-3к не си и струва да се занимаваш?


За жалост, да! На цената на читав багажник за покрив на кола няма как да има подходящ каяк. :confused:
т.е. дори и на седаново БМВ можеш да качиш твърд каяк. Изобщо не е проблем с подходящия багажник.
Каяци има както за академично гребане, така и туристически(риболовни).
Ако искаш пробваш чистото гребане как е - на Панчарево или в Пловдив(зависи от къде си) можеш да отидеш да пробваш с треньор как, какво и защо.

За чисто гребните каяци(сит-ин) не знам от къде точно може да се намери подходящата информация, но за риболовните/туристическите(сит-он-топ) можеш да погледнеш раздела за каяци във fishing-mania.
Най-евтиният читав(нов) каяк от читав материал, който няма да се изкриви от слънцето след един сезон е това
+ eдно читаво Thule за покрива и някоя друга глезотия и си отидоха 2, 2 и горница хилядарки. :dunno:

Вторичен пазар също има у нас, макар и не много голям.

Има и едни "български"(т.е. български бранд, с производство в Китай) в Русе, от които чувам добри отзиви.

Успех!
Последна промяна empar на 13 Май 2020, 14:02, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от 3186 » 13 Май 2020, 13:59

Гребал съм с подобен надуваем за 200-300 лв и разликата с твърд каяк беше като Дачия и БМВ :lol: Ще те закара от точка А до точка Б, но няма да ти достави удоволствие.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от Моджо » 13 Май 2020, 14:23

Ами ако просто се разхождаш с каяка според мен няма разлика твърд ли е , надуваем ли е. Гребал съм в река с твърд каяк, гребал съм и в езеро с надуваем.Просто се возя и зяпам, Ми едно и също е. Ако на удоволствие му се вика да мааш с греблата , да се потиш и да имаш мускулна треска после - твърдо за твърдо.
Хм,хм...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook