Водни спортове, кану, каяк ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от 3186 » 13 Май 2020, 15:14

Моджо написа:Ами ако просто се разхождаш с каяка според мен няма разлика твърд ли е , надуваем ли е.

Така де - ако се возиш само и зяпаш - и Дачия ще свърши работа :lol: ;)
Обаче ако искаш някаква стабилност и динамика - само БМВ и твърди каяци :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от grkv » 13 Май 2020, 15:17

Целта е да се изморя, ама не със спортни цели :lol:
Да се чете - дроб съм и ще заметна 5 пъти с греблата и ще се запъхтя, пък ако ще и на каяк на цената на е60 да се кача :lol:
Ще огледам вторичния пазар, ама с транспорта нещата са трудни, или не толкова трудни, по-скоро неприятни с тоя багажник, дето ще трябва да го закачам и разкачам отгоре при всяко каране... ще гледам :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от Пинтев » 13 Май 2020, 16:07

Гледай сега...за около 900 лв можеш да си вземеш втора ръка перфектен двойка каяк.За товаренето колкото и селско и грозно да е( беше временно) сложихме две напречни летви,вързахме ги със здрави свински опашки..и после каяка с колани и няма мърдане,по-скоро проблема е със съхранението
.ако си в къща окей или голям гараж..инак е кофти.Сваляли сме каяк през тераса с въжета и
..не е много удобно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от empar » 13 Май 2020, 16:57

grkv написа:Целта е да се изморя, ама не със спортни цели :lol:
Да се чете - дроб съм и ще заметна 5 пъти с греблата и ще се запъхтя, пък ако ще и на каяк на цената на е60 да се кача :lol:
Ще огледам вторичния пазар, ама с транспорта нещата са трудни, или не толкова трудни, по-скоро неприятни с тоя багажник, дето ще трябва да го закачам и разкачам отгоре при всяко каране... ще гледам :roll:


Днес 5 пъти с греблата, утре 10 и така...
Неприятното с багажника е товареното, но и това се изчиства като техника с времето.
Надуваемите каяци поне от моя скромен опит с един такъв са си като играчки за плаж. Никак не са стабилни(За самата стабилност може да се изпишат и изчетат тонове информация. Едно бързо клипче за нагледност.), тегаво се поддържа линия на движение, което ги прави бавни и съответно опасни. Сега всеки ще каже "Е колко пък да е опасно да си бавен с каяк?". Ами, МНОГО!
Летните бури на по големите язовири се разразяват са секунди и никак не са шега работа. Дори на 50м от брега да си може да изпаднеш в много неприятна ситуация. Един лек бриз с тоя паяс, дори и без дъжд и гръмотевици, може да те вкара в приключение да излезеш. С водата шега и компромиси НЕ БИВА!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от BMW_POWER » 13 Май 2020, 21:56

Бях я забравил тази тема :oops: С малкият караме от доста време. Преди четири години му взех каяк и оттогава през уикендите гледаме да сме на вода. Моят е риболовен. Миналата година си взех и тролинг мотор, само дето още не съм го извадил от кашона. Хлапето сега порасна и това лято ще трябва да му купувам друг. Надуваемите ... трябва мноооого добре да го измиеш и изсушиш, преди да го прибереш. Иначе ще мирише. Не съм много оптимистично настроен, как ще се справя при дори лек насрещен вятър. Миналата година погребах малко над 2км срещу вятъра и не е приятно. Иначе ето хлапето, при първото му влизане във водата. Тогава беше на 7г.



Олигофренката е задължителна за главата. Така се изгаря, че не е за приказка. Дори в най-голямата жега, на вода е приятно и не се усеща.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Водни спортове, кану, каяк ...

Мнение от BMW_POWER » 20 Май 2020, 21:17

Хлапето се сдоби с нов каяк.

Изображение

Предстоят тунинг операции по моя. Купих тролинг мотор, чакам да ми доставят платното (каякарско), сега се оглеждам за рул и акумулатор.

Препоръчвам този спорт на всички :bowdown:

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook