Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 11.10.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж
Мечтае да кара: X5

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от bestlap » 23 Сеп 2015, 19:12

Абе хора вие нормални ли сте бе? :kuku: Аз питам Х нещо вие ми правите психо профил и си отговаряте на Y задача която мен НЕ МЕ интересува !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от gentata » 23 Сеп 2015, 19:16

(bubsa) написа:..Това нормалните хора го правят за да не ги напича слънцето,а комплексарите се мислят за мутри!Другата причина е,че в колата се вози важен човек и не трябва да се вижда къде е.

За слънцето ще свърши работа и прозрачно фолио. За важния човек ако е на мушка няма да го целят с прашка ами ще замине цялата кола независимо кой я кара и къде се намира "важния". Така че остава като най-честа причина средното предположение явно и пак желанието за благотворителност :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 413
Мечтае да кара: 628CSI

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Haddess » 23 Сеп 2015, 19:20

Аз също бих си сложил но отпред най бледото. Отзад най тъмното. Иначе става грозно. Не е красиво като на филм.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от axel.folu » 23 Сеп 2015, 21:39

bestlap написа:
axel.folu написа:Мен ме спряха от движение заради тъмни предни странични стъкла и то се виждаше през тях тъпи куки :censored: :censored:

Преди колко време ? И след това колко ти излезе да пуснеш колата отново в движение.



Преди 2 седмици 50 лв мисля че беше!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Leon » 25 Сеп 2015, 16:55

Има фолио на 3М, което не затъмнява, но спира слънчевите лъчи, за да не се нагрява колата. Замотах се това лято, но ще сложа при първа възможност, защото разликата с фолиото, дори само на задните врати, е доста осезаема. Иначе разправиите с полицаи не си струват заради едно фолио, поне за мен.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Club BMW » 27 Сеп 2015, 22:03

инсп.Николай Крушарски - 30.04.2015 акция "Тъмни стъкла!"

"При установяване на нарушението, ще се съставят актове. Глобата е в размер на 20 лв."

Не споменава нищо за възможността, за спиране от движение и глоба за технически неизправен автомобил, а го прилагат...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от stocky » 28 Сеп 2015, 12:41

@Leon: Да разбирам ли че си сложил от това прозрачното на задните стъкла и си доволен? Къде се предлага това фолио с монтаж? Аз много искам на Х3-ката да направя нещо със стъклата, за да огранича напичането, но заради този закон досега не съм предприел нищо. Дори съм най-мераклия за опушване, подобно на фабричното, но не мога да намеря инфо за такова.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 23.10.2008
Местоположение: Казанлък/София
Пол: Мъж
Кара: Ford Galaxy
Мечтае да кара: ///M

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от djvisage » 28 Сеп 2015, 14:39

Ей цялата ни работа е такава. Някой замислял ли се е защо глобата е 20 лв. ? На някой да са му премерили пропускивоста на стаклата? Доколкото знам актове под 50 лв. не могат да се обжалват. Сега съберете 2 и 2. И какво става? Палицая бай хОй ме спира пише ми акт за затъмнени стъкла ама на колко процента са затъмнени никой не знае защото нарошението не е установено с техническо средство а по преценка на въпросния бай хОй. Обаче ми пиша акт за 20 лв. който аз не мога да обжалвам понеже ако мога то 100% ще падне в съда. :kuku:
THE POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL!!!

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Club BMW » 28 Сеп 2015, 16:11

Стара ти е информацията относно ЗДвП

(13) (Отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г., предишна ал. 5, доп. - ДВ, бр. 10 от 2011 г., обявена за противоконституционна с РКС № 1 от 2012 г. - ДВ, бр. 20 от 2012 г.) Не подлежат на обжалване наказателни постановления и електронни фишове, с които е наложена глоба до 50 лв. включително.

За налагане на глоба по Чл. 105, не е необходимо да се използва техническо средство.

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.
(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

Когато спират колата от движение и налагат глоба, че е технически неизправно МПС-то, следва да се установи с уред в какви граници е светлопропускливостта на стъклата и ако не са в нормите да се налага подобно наказание, но знаем как се действа...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Leon » 29 Сеп 2015, 9:27

stocky написа:@Leon: Да разбирам ли че си сложил от това прозрачното на задните стъкла и си доволен? Къде се предлага това фолио с монтаж? Аз много искам на Х3-ката да направя нещо със стъклата, за да огранича напичането, но заради този закон досега не съм предприел нищо. Дори съм най-мераклия за опушване, подобно на фабричното, но не мога да намеря инфо за такова.

Не, на задните стъкла съм с тъмно фолио, не знам какво е, защото колата си дойде с него от Канада. Явно е качествено, защото колата се нагрява значително по-малко и като те пече директно на задната седалка почти не се усеща топлината, а не е много тъмно и не пречи при маневри. Имаше и на предните врати, но го свалиха за Технотест. Проверих за най-прозрачното на 3М за предните врати, дадоха ми оферта 180 лв. за две стъкла. Самото фолио е скъпо, защото не е с метални нишки, а по някаква нова технология, за да не пречи на телефона и радиото.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 9.05.2008
Местоположение: Нови хан София
Пол: Мъж
Кара: Е34 525ТДС
Мечтае да кара: Е 38 Дизел
Детайли за колата: Снегорин
http://prntscr.com/c056ee

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от \MITETO\ DSB » 09 Май 2016, 8:18

djvisage написа:Ей цялата ни работа е такава. Някой замислял ли се е защо глобата е 20 лв. ? На някой да са му премерили пропускивоста на стаклата? Доколкото знам актове под 50 лв. не могат да се обжалват. Сега съберете 2 и 2. И какво става? Палицая бай хОй ме спира пише ми акт за затъмнени стъкла ама на колко процента са затъмнени никой не знае защото нарошението не е установено с техническо средство а по преценка на въпросния бай хОй. Обаче ми пиша акт за 20 лв. който аз не мога да обжалвам понеже ако мога то 100% ще падне в съда. :kuku:

Пич какво значение има на колко процента са затъмнени? В закона не се споменават проценти. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от dreadx » 12 Май 2016, 18:44

Club BMW написа:Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.

При тази дефиниция не може да се оспорва акт за констатирано нарушение, дори ако ще и с 1% да е намалена прозрачността им.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 27.12.2009
Пол: Мъж

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от whatdaf » 12 Май 2016, 23:04

А как е установено, че е намалена прозрачността им. Като се съмняват, че си пил - или с дрегер или кръвна проба и се установява така ли е или не. Като казват, че са ти затъмнени стъклата с какво го установяват, че е така ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 31.03.2009
Пол: Мъж
Кара: го по тъч линията на живота..

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от M3 E92 » 12 Май 2016, 23:48

whatdaf написа:А как е установено, че е намалена прозрачността им. Като се съмняват, че си пил - или с дрегер или кръвна проба и се установява така ли е или не. Като казват, че са ти затъмнени стъклата с какво го установяват, че е така ?

Поставих същия въпрос на органите на реда, когато ме спряха за фолио отпред, отговорът беше "В закона никъде не пише за техническо средство за установяване намаляването на пропускливостта" :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от v_p_m » 13 Май 2016, 10:12

А за задното стъкло нищо не споменавате ?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook