Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 11.10.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж
Мечтае да кара: X5

Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от bestlap » 23 Сеп 2015, 11:35

Здравейте ,снощи говорих с 2-ма полицай познати и те казаха,че от месеца нямали право да спират кола от движение за тъмни предни стъкла а само пишат акт на стойност 20лв. и повечето не давали и синия талон за да не го чакат та стават 30лв. :paranoid: :paranoid: :paranoid: Интересува ме има ли някой,който е патил скоро от тъмни предни стъкла. В новия закон абсолютно нищо не се споменава за тъмни стъкла >> http://www.api.bg/files/1814/2651/0963/ ... 2_2015.pdf :bang: :bowdown: :lalala:

Ще се радвам някой ако сподели дали някъде се продава фолио по светло от 50% защото не съм алчен искам да са леко тъмни :angel:

И в този ред на мисли в русия как се справят хората с проблема >> http://vbox7.com/play:b9c152c6 :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от deank » 23 Сеп 2015, 12:56

Това, което си гледал е "ЗАКОН ЗА ПЪТИЩАТА" и няма нищо общо със "ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА".

ЗДП: http://www.rta.government.bg/images/Ima ... a/zdvp.pdf

В закона все още си стои изискването за неограничаване на видимостта на водача (челно и предни странични стъкла):

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.)
(1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.
(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.


Чл. 185. За нарушение на този закон и на издадените въз основа на него нормативни актове, за което не е предвидено друго наказание, виновните се наказват с глоба до 20 лв.
Последна промяна deank на 23 Сеп 2015, 13:01, променена общо 2 пъти
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 413
Мечтае да кара: 628CSI

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Haddess » 23 Сеп 2015, 12:57

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) (1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.
(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.
:bchug:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 11.10.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж
Мечтае да кара: X5

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от bestlap » 23 Сеп 2015, 13:08

deank написа:Това, което си гледал е "ЗАКОН ЗА ПЪТИЩАТА" и няма нищо общо със "ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА".

ЗДП: http://www.rta.government.bg/images/Ima ... a/zdvp.pdf

В закона все още си стои изискването за неограничаване на видимостта на водача (челно и предни странични стъкла):

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.)
(1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.
(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.


Чл. 185. За нарушение на този закон и на издадените въз основа на него нормативни актове, за което не е предвидено друго наказание, виновните се наказват с глоба до 20 лв.


Значи според чл.185 не могат да ми направят нищо освен налагане на парична глоба в размер на 20лв?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 413
Мечтае да кара: 628CSI

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Haddess » 23 Сеп 2015, 13:09

Да всеки ден от месеца по 20 лв. Като те научат
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 11.10.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж
Мечтае да кара: X5

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от bestlap » 23 Сеп 2015, 13:15

Haddess написа:Да всеки ден от месеца по 20 лв. Като те научат

Това не е проблем стига да знам със сигурност ,че по право те не могат да ми спрат колата от движение.И да знам при спиране от полицай как да подходя така ,че да си мина само с акт 20лв.

http://www.uab.org/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D ... %BB%D0%B0/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 8.03.2014
Местоположение: зад волана.
Пол: Мъж
Кара: направо.
Мечтае да кара: настрани!
Детайли за колата: винаги на борд.

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Stahlblau » 23 Сеп 2015, 14:17

По принцип тоя казус е от много време на дневен ред и при мен.
Ето какво ще ви кажа от моя скромен опит. Ако не си турбо-гъзар и не си затъмниш на 5% пропускливост всички прозорци, а искаш да се възползваш от УВ защитата на фолиото и в колата ти да не е 6000 градуса си избираш фолио с 50% пропускливост или повече и нямаш проблеми. Аз имам приятел който кара с абсолютно всички стъкла на 75% пропускливост /включително и предното/ и никога не е имал проблеми, с органите на реда. Имам и познат с 50% пропускливост на всички стъкла без предното и там е малко 50 на 50. Зависи от окото на полицая. Не мисля че за светло фолио някой би правил проблем. Нали ги знаете какво казват милиционерите: "тъмни стъкла - тъмни помисли". Аз лично ще слагам 50% на всички без предното пък да става квото ще!
Поздрави!
:bchug:
Въпреки умората сляпо вярвам на хората...
Някъде до първата лъжа най-много втората...
И в суматохата гоних ехо към прехода,
Докато сумати хора се изгубиха във превода...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 1.11.2009
Местоположение: в колата
Пол: Мъж
Кара: E-65 730D

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от POYO » 23 Сеп 2015, 14:23

Здравей, преди няколко седмици си сложих фолио на предни стъкла и до сега са ме спирали два пъти и никой нищо не ми е казвал. Само, че при мен уловката е, че задните ги направих на 100% а предните на 50% и се получавам голям контраст, а както си казал, че искаш да го направиш по-светло, мисля, че съвсем никой няма да ти каже нещо.

Към тези които са се залетяли да си слагат фолио, внимавайте като е 50% и над 50%, вечер като паркираш по преките не се вижда много много
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от andy » 23 Сеп 2015, 14:52

bestlap написа:
Haddess написа:Да всеки ден от месеца по 20 лв. Като те научат

Това не е проблем стига да знам със сигурност ,че по право те не могат да ми спрат колата от движение.И да знам при спиране от полицай как да подходя така ,че да си мина само с акт 20лв.

http://www.uab.org/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D ... %BB%D0%B0/


Могат да ти я спрат стига да искат.

От Фолксваген форума ти обясниха доста подробно, но явно пак не си разбрал
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.ph ... 0%BE%3F%21

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от axel.folu » 23 Сеп 2015, 15:13

Мен ме спряха от движение заради тъмни предни странични стъкла и то се виждаше през тях тъпи куки :censored: :censored:

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 11.10.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж
Мечтае да кара: X5

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от bestlap » 23 Сеп 2015, 15:23

axel.folu написа:Мен ме спряха от движение заради тъмни предни странични стъкла и то се виждаше през тях тъпи куки :censored: :censored:

Преди колко време ? И след това колко ти излезе да пуснеш колата отново в движение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от gentata » 23 Сеп 2015, 17:45

Абе какво имате да криете толкова зад тези тъмни стъкла че голям зор да ги имате и такова голямо желание за по 20лв на ден на гладниците (полицаите). Да не говорим че липсва изключително полезната оптичната връзка на другите участници в движението с водача на "тъмното бе ем ве" :dunno:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от randity » 23 Сеп 2015, 17:52

gentata написа:Абе какво имате да криете толкова зад тези тъмни стъкла че голям зор да ги имате и такова голямо желание за по 20лв на ден на гладниците (полицаите). Да не говорим че липсва изключително полезната оптичната връзка на другите участници в движението с водача на "тъмното бе ем ве" :dunno:

Визията, колега. Но пък от друга страна става адски кофти и непрактично.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от k.milanov » 23 Сеп 2015, 18:07

И аз разбрах, че си държиш в джоба на вратата 20кинта и си караш ако искаш и със всички прозорци на 100% затъмнени :mhihi: :smoke:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от (bubsa) » 23 Сеп 2015, 19:01

randity написа:
gentata написа:Абе какво имате да криете толкова зад тези тъмни стъкла че голям зор да ги имате и такова голямо желание за по 20лв на ден на гладниците (полицаите). Да не говорим че липсва изключително полезната оптичната връзка на другите участници в движението с водача на "тъмното бе ем ве" :dunno:

Визията, колега. Но пък от друга страна става адски кофти и непрактично.

Това нормалните хора го правят за да не ги напича слънцето,а комплексарите се мислят за мутри!Другата причина е,че в колата се вози важен човек и не трябва да се вижда къде е.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook