Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Dextuar » 11 Май 2020, 8:47

grkv написа:Аз съм с Climate Comfort Windscreen и Climate Comfort Laminated Glass... пак си горя и пак си става жега вътре.
Предстои ми и на мен фолио, ама от всякъде без челния с нещо леко тип 20-30%, но еднакво навсякъде.
Винаги колите с черни отзад и светли отпред стъкла ми приличат на пикапи.
Явно си бил с тази екстра и са ти сменили стъклото с обикновенно. Аз съм се возил на дълъг път в кола с налична тази екстра и разликата е огромна.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от grkv » 11 Май 2020, 8:50

Не са сменени, оригиналните са си.
Страничните са както им казваме ''двойни'' а предното е от цветните, като караш срещу мен. Не помня дали розовееше или синееше обаче.
Сигурно има някаква разлика, но за мен е твърде малка, че да си струват парите за тия екстри. То списъка с безсмислени екстри е дълъг, де...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от sixstraight » 11 Май 2020, 11:59

kiko написа:
sixstraight написа:
kiko написа:Няква мода има от скоро, слагат някви като щори на предните стъкла и не се вижда нищо!Тая глупост трябва да се санкционира а не 88% пропускливост

Какво ти пречат щорите :?:
11019262-2EE4-44AB-92A4-786F8D1B73A0.jpeg

На мен лично нищо ,по скоро ми е смешно,ама на теб и другите като теб ви пречи гъзарията ама явно не го усещате ;) .Нощно време виждаш ли нещо изобщо в страничните огледала?И ще ми е любопитно да видя физиономията на някое ченге ако те спре за елементарна проверка как няма да си свалиш стъклото като всеки нормален човек а ще отваряш вратата :mhihi: на него можеш да зададеш същия въпрос "какво ти пречат щорите" защото съм сигурен ,че ще ти се наложи :mrgreen:

Излагаш се личи си че не си виждал даже такива щори даже и вратата не отварям защото са заковани с пирони за рамките през задната слизам малко се кълча ама всичко е ток за да съм гъзар
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от hell's angel » 11 Май 2020, 16:03

Я вЕрно пуснете една снимка, че аз наистина не съм виждал щори, различни от тия, 'дето си идват вградени с колата. :dunno:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Ganchev__ » 11 Май 2020, 16:24

Изображение

Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от grkv » 11 Май 2020, 16:50

А с тия щори, ако гледаш централно през тях добре, ама под ъгъл, като например шофьора в страничните огледала вижда ли нещо изобщо?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Rainbow » 11 Май 2020, 17:04

Ganchev__ написа:За Llumar air blue 80 ли ти направиха проблем ?


Не, то си личи още повече... Аз бях с LLumar 88%. Днес мерих прозорците благодарение на човека слагал фолиото (имаше уреда) и двамата бяхме малко изненадани, че моята е явно по-тъмна от завода :|

Без фолио челното е 77% пропускливост (по закон е минимум 75% от ЕС уж), а предните странични (на вратите) бяха около 70% без фолио :shock: С 88% на LLumar ставаха между 67-70% спрямо мястото на стъклото.

На приятел Е46 примерно бяха 75% без фолиото, с 88% падаха на 72-73%

Та така, за сега явно няма да слагам пак :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от grkv » 11 Май 2020, 17:24

А някой досега мерен ли е с уред на пътя, или си пишат на око?

Можеш ли да качиш снимка на прозорците ти без фолио, мислех, че фабричните са си изцяло прозрачни?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от bum_bum » 11 Май 2020, 18:38

На предните като е забранено да лепиш каквото и да е няма и нужда някой да те мери на пътя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от grkv » 11 Май 2020, 19:03

Айде малко по-конкретно?

Никъде в нормативния акт не пише, че е ''забранено да лепиш'', пише, че се забранява ограничаване на видимостта, а какво е това в процентно изражение пише във въпросното Правило 43 от ал.3, та (да не цитирам целия чаршаф, т.6.3, съответно 6.3.1.1.1 - 70% светлопропускливост) пропускливостта има някакво числово изражение и дали стъклото на колата ти ще е фабрично затъмнено с 15% и ти ще лепнеш фолио с 15%, или ще си без фолио на фабрично затъмнено с 30% би трябвало да е все тая ако сме в границата като теглим чертата.
От тук идва въпросът, мери ли се на практика на пътя, или видят ли нещо лепнато - директно на гилотината.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от bum_bum » 11 Май 2020, 19:18

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) Забранява се ограничаване на видимостта през челното, задното и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.


Аз това го разбирам, че освен, ако не лепиш фолио с пропускливост 100% там не може да бараш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от 520i » 11 Май 2020, 19:21

grkv написа:От тук идва въпросът, мери ли се на практика на пътя, или видят ли нещо лепнато - директно на гилотината.


Абе от 15 години едно и също дъвчете...
Никой нищо не мери, директно пишат. После обжалваш и пада.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от kiko » 11 Май 2020, 22:06

sixstraight написа:
kiko написа:
sixstraight написа:
kiko написа:Няква мода има от скоро, слагат някви като щори на предните стъкла и не се вижда нищо!Тая глупост трябва да се санкционира а не 88% пропускливост

Какво ти пречат щорите :?:
11019262-2EE4-44AB-92A4-786F8D1B73A0.jpeg

На мен лично нищо ,по скоро ми е смешно,ама на теб и другите като теб ви пречи гъзарията ама явно не го усещате ;) .Нощно време виждаш ли нещо изобщо в страничните огледала?И ще ми е любопитно да видя физиономията на някое ченге ако те спре за елементарна проверка как няма да си свалиш стъклото като всеки нормален човек а ще отваряш вратата :mhihi: на него можеш да зададеш същия въпрос "какво ти пречат щорите" защото съм сигурен ,че ще ти се наложи :mrgreen:

Излагаш се личи си че не си виждал даже такива щори даже и вратата не отварям защото са заковани с пирони за рамките през задната слизам малко се кълча ама всичко е ток за да съм гъзар

Ама ако искаш и на задните врати си сложи такива комарници и през багажника излизай,все ми е тая.Тамън ще си топ гъзар :mhihi: щом си тръгнал да орезиляваш хубавата 5ца :ok:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от alx » 11 Май 2020, 23:28

на предните стъкла не можеш да слагаш нищо. колко е затъмнено фабричното стъкло е без значение.

това е един закон които аз силно одобрявам и нямам никакъв проблем с него.
алекс
трабант 601с
разни други возила

gangstera
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 6.07.2010
Местоположение: MY HOUSE
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E46///M3 Е92///M3 E39///M5 E60///M5 F10///M5 F90///M5 COMPETITION

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от ryan83 » 12 Май 2020, 22:45

grkv написа:Аз съм с Climate Comfort Windscreen и Climate Comfort Laminated Glass... пак си горя и пак си става жега вътре.
Предстои ми и на мен фолио, ама от всякъде без челния с нещо леко тип 20-30%, но еднакво навсякъде.
Винаги колите с черни отзад и светли отпред стъкла ми приличат на пикапи.

Може да ти приличат на пикапи ама на мене колите без затъмнени стъкла отзад и всичко да се вижда ми приличат кат на обикновенни коли.. :kuku: :mhihi: :mhihi:
Ако имаш каквото е необходимо...
можеш да имаш всичко

Изображение Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook