Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е36 320

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от belial » 13 Май 2020, 23:11

bum_bum написа:
Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) Забранява се ограничаване на видимостта през челното, задното и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.


Аз това го разбирам, че освен, ако не лепиш фолио с пропускливост 100% там не може да бараш.


Добре де, но в същия член ал.3 пише, че се допуска намаляване на прозрачността. :dunno:
Има ли някой, който е обжалвал пред съда и да каже. Аз все си мисле, че полицаите нарочно казват така ако мине номера. Аз все се каня да си сложа UV предпазно фолио на челното, че лятото дори и с климатик напича яко жега.
glass.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от bum_bum » 13 Май 2020, 23:24

Тая наредба е за това къде се поставят непрозрачните ленти около самия прозорец от производителя:

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от AGT » 14 Май 2020, 21:31

belial написа:
Добре де, но в същия член ал.3 пише, че се допуска намаляване на прозрачността. :dunno:
Има ли някой, който е обжалвал пред съда и да каже. Аз все си мисле, че полицаите нарочно казват така ако мине номера. Аз все се каня да си сложа UV предпазно фолио на челното, че лятото дори и с климатик напича яко жега.


Аз сложих прозрачно на предните странични 3М ...... ако знаех , че наистина ефекта е добър щях и на панорамното да сложа . Огромна разлика и прозрачно на 100% .
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от ivanski_2 » 14 Май 2020, 21:36

AGT написа:
belial написа:
Добре де, но в същия член ал.3 пише, че се допуска намаляване на прозрачността. :dunno:
Има ли някой, който е обжалвал пред съда и да каже. Аз все си мисле, че полицаите нарочно казват така ако мине номера. Аз все се каня да си сложа UV предпазно фолио на челното, че лятото дори и с климатик напича яко жега.


Аз сложих прозрачно на предните странични 3М ...... ако знаех , че наистина ефекта е добър щях и на панорамното да сложа . Огромна разлика и прозрачно на 100% .


Може ли да сложиш една снимка да видим как изглежда :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 21.04.2010
Местоположение: Αθἠνα
Пол: Мъж
Кара: е36 купе

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Yanko Petrov » 15 Май 2020, 1:15

От 3 години карам с Armolan IR 80% Ceramic на предните странични в Гърция и България, проблеми никакви не съм имал при проверки.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от AGT » 15 Май 2020, 2:02

Аз снимка не мога да сложа .... поне засега защото колата е в Бг а аз не . Дори и да снимам то е абсолютно прозрачно и няма начин да се види ( снима )


Sent from my iPhone using Tapatalk
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Rainbow » 15 Май 2020, 9:44

И аз нямах проблеми 2 години в България (доста пъти спиран за проверки), Гърция, Сърбия, Босна и Херцеговина, Хърватия и тук, ама ето на - вече съм без фолио :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от steeN » 19 Май 2020, 20:19

За прозрачното може ли да препоръча някой място? Много е тъпо да хващаш тен докато си пътуваш в колата.

bum_bum написа:Тая наредба е за това къде се поставят непрозрачните ленти около самия прозорец от производителя:


Купи си чистачки бе :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от bum_bum » 20 Май 2020, 0:57

Тва е някаква снимка от нета.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от mopasan » 20 Май 2020, 6:13

Здравейте, решил съм да слагам фолио 30% на задни врати и багажник, та въпроса е: Ще има ли проблем с електрохроматичните огледала? По логика би трябвало да затъмняват по-късно, защото датчика е в централното огледало, а страничните се управляват от него. Ако централното реагира в случая по-късно, то има опастност страничните да те засляпят за някакво време докато датчика реагира. Някой да сподели опит.
Благодаря
P.S. Колко е оригиналното затъмняване на БМВ ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от expl0de » 20 Май 2020, 11:05

mopasan написа:Здравейте, решил съм да слагам фолио 30% на задни врати и багажник, та въпроса е: Ще има ли проблем с електрохроматичните огледала? По логика би трябвало да затъмняват по-късно, защото датчика е в централното огледало, а страничните се управляват от него. Ако централното реагира в случая по-късно, то има опастност страничните да те засляпят за някакво време докато датчика реагира. Някой да сподели опит.
Благодаря
P.S. Колко е оригиналното затъмняване на БМВ ?

Ако си сложиш и 75% на предните няма да има проблем, пък и реално защо да затъмняваш навсякъде, а там където на теб ти пече да е същото

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от mopasan » 20 Май 2020, 11:22

expl0de написа:
mopasan написа:Здравейте, решил съм да слагам фолио 30% на задни врати и багажник, та въпроса е: Ще има ли проблем с електрохроматичните огледала? По логика би трябвало да затъмняват по-късно, защото датчика е в централното огледало, а страничните се управляват от него. Ако централното реагира в случая по-късно, то има опастност страничните да те засляпят за някакво време докато датчика реагира. Някой да сподели опит.
Благодаря
P.S. Колко е оригиналното затъмняване на БМВ ?

Ако си сложиш и 75% на предните няма да има проблем, пък и реално защо да затъмняваш навсякъде, а там където на теб ти пече да е същото

Решението за затъмняване е заради децата. Четох , че то реално са два датчика, преден и заден. Ако предния отчете по-тъмно, а задния по-светло от предния , значи те осветяват отзад и огледалата се затъмняват. С фолирането на задния прозорец, ще забавиш реакцията на системата. Това питах, дали някой има опит с колко % фолио.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Leon » 20 Май 2020, 13:53

Ако е много затъмнено на практика няма да работи затъмняването. Активира се само при голяма разлика. Сложи парче от същото фолио на предния датчик на огледалото, би трябвало да оправи нещата поне малко.
Never mistake motion for action...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jorixa, Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook